dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akarolak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie ilość łazienek/wc w domu ?

    Jestem na etapie projektowania domu. Dom bęzie parterowy dla 4 osobowej rodziny. Architekt zaprojektował łazienkę i dodatkowo wc z ymywalką (?dla gości).
    Według mnie nie ma potrzeby budowania 2 wc w domu parterowym i wystarzy jedna durza łazienka. Wiem ż eteraz tendencja jest taka że robi się nawet 2 łązienki dla rodziców i dzieci ale uznaję to za fanaberię. Sam wychowałem się w durzym domu w 4 osobowej rodzinie gdzie była 1 łazienka i jakoś nie pamiętam zapisów do kolejki, a w kazdym razi enie było jakimś problemem poczekać aż ktos inny skorzysta. W domu poniewaz był 2 piętrowy mieliśmy osobny wc na parterze aby czy samemu czy goście nie biegali po pietrach za potrzebą, ale w domu parterowym i to wydaje mi się całkowicie zbędne. Dublowanie kosztów o dodatkowa instalację, drugą armaturę, ceramikę itd uznaję za niepotrzebne powiększanie kosztów które można przeznaczyc na istotniejsze elementy domu.
    Jakie są wasze zapatrywania na tą kwestię?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Architekt ma rację.
    "dużą" rację.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie Re: ilość łazienek/wc w domu ?

    Cytat Napisał akarolak
    Sam wychowałem się w durzym domu w 4 osobowej rodzinie gdzie była 1 łazienka i jakoś nie pamiętam zapisów do kolejki, a w kazdym razi enie było jakimś problemem poczekać aż ktos inny skorzysta.
    Czasy się zmieniaja

    Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której cztery osoby rano przygotowują się do wyjścia na tę samą godzinę do pracy, szkoły itp. i mają do dyspozycji jedną łazienkę.
    Dziennik i komentarze to już historia

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Szczególnie gdy w domu są nastolatki.
    Ponadto łazienka dla gosci to dla gości.
    A do mojej nikt nie będzie zaglądał, więc mogę w niej mieć co chcę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie nastolatki w szczególności miałam na myśli, bo dzisiejsza młodzież wyjątkowo dużo uwagi poświęca pielęgnacji urody
    Dziennik i komentarze to już historia

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ja też kibicuję za dwoma sztukami wyżej wymienionych
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    Zwłaszcza, jak gość chce klocka postawić i się krępa

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    A ja raczej skłaniam się do rozwiązania autora wątku. Grubo ponad 20 lat mieszkałem w bloku z 1 łazienką i 1 WC, teraz mam ten sam układ, jednak w łazience również jest kibelek (i 2 umywalki). W projekcie miałem jeszcze jedną łazienkę (wprawdzie na poddaszu) ale usunąłem ją już na początku. Nie planuję 4 córek, więc spokojnie wystarcza.

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie chcę się "wymandrzać"ale dwie to min. a trzy to luksus.Mam dwie i taki niedosyt,że nie trzy.Na górze przy sypialniach powinny być dwie.Starzyki swoją dzieci swoją.Na dole trzecia dla wyżeraczy imprezowego jadła oczywiście z możliwością kąpieli.

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie my będizemy mieli trzy I nie wydaje mi się, żeby to było za dużo.

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Nie chcę się "wymandrzać"ale dwie to min. a trzy to luksus.Mam dwie i taki niedosyt,że nie trzy.Na górze przy sypialniach powinny być dwie.Starzyki swoją dzieci swoją.Na dole trzecia dla wyżeraczy imprezowego jadła oczywiście z możliwością kąpieli.
    Dziennik i komentarze to już historia

  11. #11

    Domyślnie

    Też się wychowałam w domu z jedną łazienką w dodatku mam siostrę, czy dawalismy sobie radę - ależ oczywiście.
    Nie krępuje się siosty zupełnie. Ale w domu mam 2 łazienki, były nawet trzy - ale miałam ochotę na jedną dużą i połączyłam dwie.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Większość z nas wychowywała się w innych warunkach i może nie wspomina się tego najgorzej, ale to nie znaczy, że tak ma pozostać. Przecież chyba każdy dąży do polepszania swojego bytu a nie do stagnacji, bo wówczas w wyprowadzce nie widzę sensu. Ja mieszkam jeszcze ciągle w bloku mamy osobno łazienkę osobno wc i powiem Wam, że bywają u nas dantejskie sceny, kiedy wszyscy na raz chcą się szykować do wyjścia...
    Nawet jeśli u kogoś tak nigdy nie było (przewaga liczebna mężczyzn nad kobietami?) to nie znaczy, że nie będzie.
    Moim zdaniem goście powinni mieć do dyspozycji osobną łazienkę, z której domownicy korzystają tylko sporadycznie, a nie taką w której suszą się nasze majtasy, leżą podpaski i takie tam
    Dwie łazienki to żadna fanaberia, ja wychodzę z założenia, że budowa domu o standardzie mieszkania nie ma sensu, szybciej i łatwiej kupić mieszkanie i mieć, a skoro się już budujemy to budujmy się tak, aby czuć się lepiej niż w mieszkaniu z wielkiej płyty z kilkunastoma sąsiadami obok, nad i pod.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa
    Większość z nas wychowywała się w innych warunkach i może nie wspomina się tego najgorzej, ale to nie znaczy, że tak ma pozostać. Przecież chyba każdy dąży do polepszania swojego bytu a nie do stagnacji, bo wówczas w wyprowadzce nie widzę sensu. Ja mieszkam jeszcze ciągle w bloku mamy osobno łazienkę osobno wc i powiem Wam, że bywają u nas dantejskie sceny, kiedy wszyscy na raz chcą się szykować do wyjścia...
    Nawet jeśli u kogoś tak nigdy nie było (przewaga liczebna mężczyzn nad kobietami?) to nie znaczy, że nie będzie.
    Moim zdaniem goście powinni mieć do dyspozycji osobną łazienkę, z której domownicy korzystają tylko sporadycznie, a nie taką w której suszą się nasze majtasy, leżą podpaski i takie tam
    Dwie łazienki to żadna fanaberia, ja wychodzę z założenia, że budowa domu o standardzie mieszkania nie ma sensu, szybciej i łatwiej kupić mieszkanie i mieć, a skoro się już budujemy to budujmy się tak, aby czuć się lepiej niż w mieszkaniu z wielkiej płyty z kilkunastoma sąsiadami obok, nad i pod.
    Tylko należy zachować umiar. Jak wybraliśmy projekt domu i pokazywaliśmy znajomym to padały różne dziwne pytania. Mamy dom o powierzchni 150 m2. Gdybyśmy zasugerowali się propozycjami znajomych dom miałby min 250 m2 i byłby domem wiecznie otwartym na gości - a ja pensjonatu nie mam ochoty prowadzić . Nawet patrząc co urządzam obecnie, to widzę że dom dla nas dwoje jest za duży.

    Mam koleżankę której dom ma 300m2 - mieszka w nim sama - bo tak wyszło - czy jest zadowolona z metrażu - nie bardzo, wie że kiedyś jej się przyda, ale obecnie kawalerka by jej starczyła, co sama przyznaje.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Należy mierzyć siły na zamiary (jeśli nas stać to czemu nie), zdiagnozować swoje doświadczenia (jeśli do tej pory nie przeszkadzała jedna łazienka to co musi zaistnieć, aby konieczna była druga).
    Przy domku parterowym jeśli brak jest wydatnej potrzeby drugiej łazienki to bym jej nie budował. Przy piętrowym raczej tak, aby nie biegać daleko za potrzebą.
    Przede wszystkim nie należy słuchać osób, które wybudowały lub budują dom. Zawsze znajdzie się grono twierdzące, że bez czegoś się nie da żyć (choć 3/4 życia tego nie mieli).
    generalnie jeśli pytanie jest czy lepiej mieć, czy nie mieć to oczywiście lepiej mieć. Gdy pytanie postawisz czy lepiej mieć, czy nie mieć, ale za to mieć coś innego to już trzeba przemyśleć.

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Przede wszystkim nie należy słuchać osób, które wybudowały lub budują dom.
    A jest jeszcze jakiś inny odłam?Nie sprowadzałbym starych przyzwyczajeń do tych nowych,które tak nam się marzyły.Przy 3lub4 os/rodzinie dwie łazienki to na prawdę duży komfort psychiczny,luzik pod każdym względem.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Cytat Napisał Princesa
    Większość z nas wychowywała się w innych warunkach i może nie wspomina się tego najgorzej, ale to nie znaczy, że tak ma pozostać. Przecież chyba każdy dąży do polepszania swojego bytu a nie do stagnacji, bo wówczas w wyprowadzce nie widzę sensu. Ja mieszkam jeszcze ciągle w bloku mamy osobno łazienkę osobno wc i powiem Wam, że bywają u nas dantejskie sceny, kiedy wszyscy na raz chcą się szykować do wyjścia...
    Nawet jeśli u kogoś tak nigdy nie było (przewaga liczebna mężczyzn nad kobietami?) to nie znaczy, że nie będzie.
    Moim zdaniem goście powinni mieć do dyspozycji osobną łazienkę, z której domownicy korzystają tylko sporadycznie, a nie taką w której suszą się nasze majtasy, leżą podpaski i takie tam
    Dwie łazienki to żadna fanaberia, ja wychodzę z założenia, że budowa domu o standardzie mieszkania nie ma sensu, szybciej i łatwiej kupić mieszkanie i mieć, a skoro się już budujemy to budujmy się tak, aby czuć się lepiej niż w mieszkaniu z wielkiej płyty z kilkunastoma sąsiadami obok, nad i pod.
    Tylko należy zachować umiar. Jak wybraliśmy projekt domu i pokazywaliśmy znajomym to padały różne dziwne pytania. Mamy dom o powierzchni 150 m2. Gdybyśmy zasugerowali się propozycjami znajomych dom miałby min 250 m2 i byłby domem wiecznie otwartym na gości - a ja pensjonatu nie mam ochoty prowadzić . Nawet patrząc co urządzam obecnie, to widzę że dom dla nas dwoje jest za duży.

    Mam koleżankę której dom ma 300m2 - mieszka w nim sama - bo tak wyszło - czy jest zadowolona z metrażu - nie bardzo, wie że kiedyś jej się przyda, ale obecnie kawalerka by jej starczyła, co sama przyznaje.
    Oczywiście, zgadzam się z Tobą, umiar przede wszystkim. My planujemy 120 użytkowej + piwnicę i jestem przekonana, że to nie jest nadmierna powierzchnia.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał zbigmor
    Przede wszystkim nie należy słuchać osób, które wybudowały lub budują dom.
    A jest jeszcze jakiś inny odłam?Nie sprowadzałbym starych przyzwyczajeń do tych nowych,które tak nam się marzyły.Przy 3lub4 os/rodzinie dwie łazienki to na prawdę duży komfort psychiczny,luzik pod każdym względem.

    Jednak większość ludzi, których znam nigdy nie wybudowało i prawdopodobnie nie wybuduje domu. Ale to oczywiście szczeguł i na forum budowlanym to rzeczywiście niewielki odsetek.
    Zawsze coś jest kosztem czegoś. jeśli rzecz, którą tracimy zamiast łazienki jest mniej od niej ważna to OK.

  18. #18

    Domyślnie

    Kiedyś był wątek w sondażach ile łazienek planujecie.

    Mam 3 male i jest idealnie. Na parterze jest ogólna łazienka z prysznicem i wc blisko sypialni"goscinnej" . Najwieksza lazienka dla dzieci z wanną + prysznic, wc i łazienka przy sypialni.

    Nie wyobrazam sobie latania na parter zeby wziac prysznic przed pojsciem spac i latania na pietro za potrzeba w ciagu dnia

  19. #19

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez isztar ; 23-01-2015 o 13:33

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał zbigmor
    Przede wszystkim nie należy słuchać osób, które wybudowały lub budują dom.
    A jest jeszcze jakiś inny odłam?Nie sprowadzałbym starych przyzwyczajeń do tych nowych,które tak nam się marzyły.Przy 3lub4 os/rodzinie dwie łazienki to na prawdę duży komfort psychiczny,luzik pod każdym względem.

    Jednak większość ludzi, których znam nigdy nie wybudowało i prawdopodobnie nie wybuduje domu. Ale to oczywiście szczeguł i na forum budowlanym to rzeczywiście niewielki odsetek.
    Zawsze coś jest kosztem czegoś. jeśli rzecz, którą tracimy zamiast łazienki jest mniej od niej ważna to OK.
    Rozumiem.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony