dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 84
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1668
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Savik
    Ja znalazłem, na razie jestem zadowolony
    to zdradź klika szczegółów, będzie dla potomności jak zrobić dobrą podłogówkę, napisz co ile rozstaw rurek w zależności od pomieszczeń, jaka jest przybliżona wydajność grzewcza całego układu, ile wody płynie w nich na min, ile pomp CO to napędza, jakiej średnicy dobrał główną rurkę zasilającą, jak poradził sobie z dylatacjami itp.
    Mogę go o to wszystko wypytać, bo zwyczajnie, specjalnie sie tym nie interesowałem. Nie napisałem, że mam dobrą podłogówkę tylko, że jestem zadowolony - ze sposobu wykonania i podejścia wykonawcy. Facet przyszedł, omówiliśmy każde pomieszczenie, zebrał info, o planowanych grubościach warstw docieplenia. Ustaliliśmy jak będzie wyglądało sterowanie. Potem przedstawił mi projekt z wyliczeniami i uzasadniał, dlaczego tak a nie inaczej. Tym mnie przekonał. A jak napisałem wcześniej nie będę wchodził z Tobą w dywagacje na temat pomp, rurek zasilających, itd - bo się na ty nie znam.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Czyli nie wiesz czy masz dobrze zrobioną podłogówkę, nie znasz się na tym i jak słyszysz " będzie Pan zadowolony" to piszesz na forum że jesteś zadowolony ?
    Ja zrobiłem sobie podłogówkę sam, do posklejania kotłowni wziąłem fachowców bo nie miałem sprzętu i doświadczenia w lutowaniu miedzi, też byłem zadowolony !!!

    Teraz jestem już po 4 przeróbce bo okazało się że jak mają zrobić coś nietypowego i trzeba trochę pomyśleć to d ,,, !

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Czyli nie wiesz czy masz dobrze zrobioną podłogówkę, nie znasz się na tym i jak słyszysz " będzie Pan zadowolony" to piszesz na forum że jesteś zadowolony ?
    Napisałem wyraźnie:
    Nie napisałem, że mam dobrą podłogówkę tylko, że jestem zadowolony - ze sposobu wykonania i podejścia wykonawcy.
    Jak sprawdzę jak działa podłogówka po sezonie grzewczym to się wypowiem, co do temperatur w pomieszczeniach, komfortu cieplnego, złużycia gazu. Teraz moja opinia jest taka a nie inna, podkreslam MOJA nie wykonawcy.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    czy twoje było podobne ??
    jeśli tak to zwróć uwagę jak wyraźnie widać błędy w zapotrzebowaniu na ciepło między łazienką a pokojem, w obydwu przypadkach automat KAN-owski do projektowania podłogówki przyjął 50W/m2, podczas gdy z audytora OZC wychodzi 76W/m2 dla łazienki oraz 36W/m2 dla pokoju

    stąd właśnie się bierze słynne twierdzenie instalatorów że podłogówka łazienki nie ogrzeje, że tam są konieczne dodatkowe kaloryfery i że to wynika bezpośrednio z ich doświadczeń
    Hmm, nawet bardzo - może różniły się co do wartości, ale też KAN i układ bardzo podobny. Rzeczywiście w obu łazienkach mam ręcznikowce porobione, ale też w dużej mierze dlatego, ze chciałem. No nic zobaczę jak to działa po sezonie. BTW. sprawdziłem pompy - mam dwie - jedna na górę, jedna na dół.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    nadal uważam że w Polsce nie znajdzie się nigdzie instalator który potrafi wyliczyć podłogówkę dla domku jednorodzinnego bo to oznacza bezpośrednio skorzystanie z normy PN-EN 12831 Metoda obliczania projektowego obciążenia cieplnego
    To zależy, co rozumiesz pod pojęciem instalator. Jeżeli masz na myśli jednoosobową firmę, lub firmę 2-3 osobową, to pewnie masz rację. W większych firmach może to już wyglądać inaczej. Ale faktycznie - lepiej projektowanie zostawić projektantom, a wykonawstwo (zgodnie z projektem) instalatorom .

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Savik
    Ja też mam 100% podłogówki i szukałem dopóki nie znalazłem wykonawcy, który robił takie układy i umiał to wyliczyć. A kilku, którzy liczyli "na oko" lub na zasadzie "powiedz Pan jak ma być to ja Panu ułożę" pogoniłem
    w świetle tego co napisałeś poniżej śmiem twierdzić że twoja podłogówka nie jest zróżnicowana względem indywidualnego zapotrzebowania na ciepło, jest zrobiona z grubsza na oko, pi razy drzwi + zapas na wszelki wypadek, w nadziei że w sezonie grzewczym wyreguluje się ją na przepływomierzach, a w ostateczności włączy się grzejniki elektryczne
    Czas pokaże, tym niemniej na dzień dzisiejszy jestem zadowlony
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Folia do ogrzewania podłogowego (aluminiowa, metalizowana,rastrowa) - jaką wybrać, na co zwracać uwagę przy zakupie?
    Spotkałem się z różnymi opiniami jaka jest jej podstawowa funkcia - poślizg dla wylewki, ochrona styro przed wilgocią z wylewki czy odbicie promieniowania cieplnego? A może wszystkie?

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    biorąc pod uwagę że każda rura alupex składa się z plastiku owiniętego folia aluminiową to w tym kontekście jak to promieniowanie ucieka z rurki ??

    nie ma co przepłacać, zwykła folia budowlana 0,2 mm po 50zł/100m2 a efekt ten sam
    W tym wypadku rurki oddają ciepło przede wszystkim przez przewodzenie. Podobnie przenosi się ciepło w wylewce betonowej (nie sądzę, aby była ona przeźroczysta dla promieniowania podczerwonego. Wątpliwości zaczynają się przy styropianie. Wydaje mi się, że folia aluminiowa w tym miejscu może mieć sens. Jaki on jest pod względem ilościowym powinni podać producenci tych foli, no chyba, że efekt jest na tyle mały, że nie opłaca im się tego rozgłaszać .

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    to niekoniecznie musi być na alu-pexie, niektóre systemy rur nie maja tego "alu"....

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Umieściłem już pytanie w jednym wątku, ale spraw b.b.pilna. Proszę o wsparcie.

    Jaką średnicę powinna mieć rura doprowadzająca ciepło do rozdzielacza podłogówki na piętrze. Piętro to bodajże 8 pętli i 120 m2 podłogi, nie pamiętam długości łącznej. Czy 25 wystarczy????

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    to się nazywa full wypas (p)odpowiedź. Dzięki. Pozdr.

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Jaka jest zalecana szerokość dylatacji pomiedzy:
    a) dwoma płytami grzewczymi,
    b) dwoma płytami, z których jedna jest ogrzewana ???

    Z góry

  13. #1013

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.
    Mam pilne pytanie - czy jeśli na rozdzielaczu ciśnienie spadło z 3 Bar na 2 Bary w ciągu ok 3 tygodni to tak może być ?
    Nie bardzo mi się to podoba zwłaszcza ,ze moi "fachofcy" machnęli mi 3 złączki w pętlach podłogówki ( mimo ,ze przy podpisywaniu umowy zarzekali się ,ze oni takich rzeczy nie robią
    O ile może spaść ciśnienie ,aby móc traktować to jako normalne z upływem czasu?
    Będę bardzo wdzieczna za szybką podpowiedź.
    NIestety na parterze podłogówka juz zalana - przecieków na podłodze nie widać - pewnie jak sa to wszystko idzie w dół - jak rozpoznać przeciek - ktoś poradzi? - a rurki jak najbardziej firmowe Comap 4,5 zł /m -zresztą złączki też -certyfikowane itp.itd.

  14. #1014

    Domyślnie

    Poradżcie coś - nie wiem nadal co robic. Byli dziś hydraulicy i stwierdzili,że to daltego,że powietrze ucieka przez odpowietrznik.MOze i tak - a moze pod wylewka coś sobie kapie powolutku ( tak jak pisałam 3 złączki ) i spływa niżej - ale ja nie mam piwnicy i nie wiem co tam się dzieje. NIe chca mi "dobic ciśnienia do tego rozdzielacza
    Jak to było u was - czy ciśnienie w rurkach tez spadało po 2-3 tygodniach?
    A może ktoś z instalatorów się wypowie - ja moim nie wierze - nawet próby ciśnieniowej nie chcieli pierwotnie zrobić - a jak zrobili to na 3 BAry - powiedzieli ,ze wystarczy

  15. #1015

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    W 50 metrowym mieszkaniu (o wys. 3,5 m) w kamienicy chcę położyć ogrzewanie podłogowe wodne. To mieszkanie narożnikowe z oknami od południa i zachodu, położone nad nieogrzewaną piwnicą. Czy ogrzewanie podłogowe zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło tego mieszkania? Jaki przekrój rurek zastosować i w jakich odstępach? Jaki dobrać kocioł? (Będzie on też podgrzewał wodę użytkową)

  16. #1016

    Domyślnie

    Trochę mało danych. podłogówke mozna policzyc . jakie są ściany czy ocieplone jakie okna i najwazniesze układ mieszkania . Będą gdzieś obnizane sufity czy trzeba przyjąć wsz ędzie 3,5m Ile możesz dać izolacji na stropie
    Napisz coś więcej. Jakiś mały kociołek to np MiniMax Termetu lub podobny - mały, tani i sprawdzony
    Zapotrzebowanie na co około 6-7 kW ale i tak na potrzeby c.w.u będzie 20kW
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

  17. #1017
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  18. #1018

    Domyślnie

    Ściany zewnętrzne to cegła gr. ok 70 cm, bez ocieplenia, wszędzie będzie 3,7 m, poza łazienką 2,7 m. Okna nowe 4 szt, drewniane o wym. ok. 2,6 x 1,3 m, U szyby 1,1. Mieszkanie składa się z pkoju dziennego z aneksem kuchennym o pow. ok. 30 m2, pokoju 14 m2, łazienki i przedpokoju po 3 m2. Na stropie będzie około 18 cm styropianu. Jest jeszcze ziębienie od klatki schodowej.

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malachite
    Ściany zewnętrzne to cegła gr. ok 70 cm, bez ocieplenia, wszędzie będzie 3,7 m, poza łazienką 2,7 m. Okna nowe 4 szt, drewniane o wym. ok. 2,6 x 1,3 m, U szyby 1,1. Mieszkanie składa się z pkoju dziennego z aneksem kuchennym o pow. ok. 30 m2, pokoju 14 m2, łazienki i przedpokoju po 3 m2. Na stropie będzie około 18 cm styropianu. Jest jeszcze ziębienie od klatki schodowej.
    w purmo co wychodzi ok 75W/m2 przy temperaturze zasilania 45st i rozstawie rurek 8-10cm
    przy rozstawie 5 cm masz juz 87 W/m2'mozna spróbować na samej podłogówce ewentualnie zrobić podejścia dodatkowe do grzejników ale nie montować ich na razie .
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

  20. #1020

    Domyślnie

    Czy mogę rozstawic rurki co 5 cm? Zasłyszałam gdzieś, że max rozstaw to 10 cm. Zrobię podejścia do dodatkowego ogrzewania, ale zastanawiam się, czy zamiast podejśc do grzejników, nie zrobic podejśc do ogrzewania ściennego?

Strona 51 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony