dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Zmniejszanie otworów drzwiowych płytami k-g

    Witam

    Przyszedł czas na montaż drzwi wewnetrznych (futryny regulowane).

    Musze zmniejszyc otwory o jakies 4 cm na szerokości i 3 na wysokości.
    w związku z tym ze mam juz pomalowane w pokojach nie chciałbym tego robić zaprawą c-w.
    Firma która bedzie montowac drzwi zaproponowała mi zebym zmniejszył te otwory przy pomocy płyt K-g.

    Mam pytanie czy ktoś tak robił i czy płyty przykleić na klej do płyt czy może przykręcić np kołkami szybkiego montażu.

    Sciany maja ok 30cm grubości i są z cegły (stary dom).

    Pozdrawiam

    Puszka

  2. #2

    Domyślnie

    Plyty GK przykleic na klej , rozprowadzajac go na calej powierzchni . Brakujacego dystansu nie rownac plackami kleju .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Plyty GK przykleic na klej , rozprowadzajac go na calej powierzchni . Brakujacego dystansu nie rownac plackami kleju .

    A jeżeli bede musiał przykleić 2 płyty?? Czy wtedy dac miedzy je cieńką warstwe kleju??

  4. #4

    Domyślnie

    Tak . Cienka warstwa kleju . Najprosciej rozprowadzic ja paca z zebami .

  5. #5

    Domyślnie

    zdarzały się sytuacje ze klienci nie tylko je kleili ale także przykręcali dodatkowo do ściany raczej potrzebne to nie jest ale na pewno nie zaszkodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał facet27
    zdarzały się sytuacje ze klienci nie tylko je kleili ale także przykręcali dodatkowo do ściany raczej potrzebne to nie jest ale na pewno nie zaszkodzi.
    j/w, tym sposobem mam pomniejszone otwory na drzwi (chyba 4 warstwy karton gipsu) oraz wydłużoną sciankę z cegły (o ok 8-10 cm) bo miałem za płytki otwór na szafę wnękową - od 4 lat bez saldów pęknięcia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    4 warstwy karton-gipsu po 2,5 cm każda?

    Dopytuje, bo zastanawiam się w jaki sposób zwęzić drzwi do lazienki (mam otwor o szer. 100 cm, a chciałbym mieć otwor 90, żeby wsadzić tam skrzydlo 80 cm).

    Jak to najlepiej zrobić? 4 warstwy plyt kg?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Plyty GK przykleic na klej , rozprowadzajac go na calej powierzchni . Brakujacego dystansu nie rownac plackami kleju .
    A jak obrobić boki tych płyt? Nie cała 'dostawka' zmieści się pod kołnierzem futryny regulowanej. Otynkować, zlicować ze ścianą? Dawać siatkę na łączeniu z istniejącym tynkiem?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    4 warstwy karton-gipsu po 2,5 cm każda?

    Dopytuje, bo zastanawiam się w jaki sposób zwęzić drzwi do lazienki (mam otwor o szer. 100 cm, a chciałbym mieć otwor 90, żeby wsadzić tam skrzydlo 80 cm).

    Jak to najlepiej zrobić? 4 warstwy plyt kg?
    Ja musiałem otwory obniżać kilka cm. Tutaj zastosowałem płytę KG lub dwie połączone klejem montażowym. Płyte doklejałem na piankę. Do tego wypory i następnego dnia możńa się na tym wieszać.

    Otwór pomniejszałem w sobotę z 90 na 80. Kupiłem bloczki z gazobetonu 10 cm. Packa zaprawy na dole bloczka i zaprawa rozprowadzona po czesci dotykającej do boku otworu. Deska na całą długośc, 4 wypoty z poprzecznych desek i wczoraj powstał monolit . Na to cienka warstewka gładzi.
    pozdrawiam,
    M

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Ja musiałem otwory obniżać kilka cm. Tutaj zastosowałem płytę KG lub dwie połączone klejem montażowym. Płyte doklejałem na piankę. Do tego wypory i następnego dnia możńa się na tym wieszać.

    Otwór pomniejszałem w sobotę z 90 na 80. Kupiłem bloczki z gazobetonu 10 cm. Packa zaprawy na dole bloczka i zaprawa rozprowadzona po czesci dotykającej do boku otworu. Deska na całą długośc, 4 wypoty z poprzecznych desek i wczoraj powstał monolit . Na to cienka warstewka gładzi.
    I nie wiązałeś tego "słupka" z betonu komórkowego w żaden sposób do istniejącej ściany? Nie boisz się, że połączenie tego "słupka" ze ścianą będzie pękać?

  11. #11

    Domyślnie

    Na kołkach i długich śrubach ustawiałem/poziomowałem płytę g/k, w wolną przestrzeń pianka, fragmenty płyty gdzie się tylko dało wetknąłem. Na wierzch gips. W jednym miejscu 10 cm obniżyłem otwór, nic nie pęka, śladu nie ma.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    I nie wiązałeś tego "słupka" z betonu komórkowego w żaden sposób do istniejącej ściany? Nie boisz się, że połączenie tego "słupka" ze ścianą będzie pękać?
    To już moje druga taka robota (drugie drzwi). Pierwsze robiłem z rok temu i nic nie popekało.
    pozdrawiam,
    M

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    A jak obrobić boki tych płyt? Nie cała 'dostawka' zmieści się pod kołnierzem futryny regulowanej. Otynkować, zlicować ze ścianą? Dawać siatkę na łączeniu z istniejącym tynkiem?
    Plyty powinny miec taka sama szerokosc jak sciana do ktorej sa klejone . Boki wystarczy wyszpachlowac gipsem .

  14. #14

    Domyślnie

    A czy może być grubszy styropian?? Nadproża mam z kątowników metalowych i nie chciałbym na to przyklejać płyt kg klejem gipsowym.
    Jedne drzwi też na szerokość mam zmniejszyć 5 cm a mam akurat twardy styropian tej grubości.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    4 warstwy karton-gipsu po 2,5 cm każda?

    Dopytuje, bo zastanawiam się w jaki sposób zwęzić drzwi do lazienki (mam otwor o szer. 100 cm, a chciałbym mieć otwor 90, żeby wsadzić tam skrzydlo 80 cm).

    Jak to najlepiej zrobić? 4 warstwy plyt kg?
    płyta ma 1.25 a nie 2.5 więc po cztery na stronę a boki tak jak ktoś już napisał obrobić gipsem dodatkowa kwestia to to że nie musi to byc wybitnie obrobione zalezy jakie drzwi bedziesz miał i jakie otwory przygotujesz . Przykładowo ościęznica Porta-System jest regulowana w zakresie grubości ściany i przy otworze 88cm opaska regulacyjna średni n ściane zachodzi ~3,5 cm, więc przy krawędziach w wybitne wykończenia bawić sie nie trzeba a jest to wążźne ponieważ takie pacykowanie zabiera najwięcej czasu prz takim otworze musiałbys dać po pięć pasów płtyty na stronę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Cytat Napisał zygzak
    A jak obrobić boki tych płyt? Nie cała 'dostawka' zmieści się pod kołnierzem futryny regulowanej. Otynkować, zlicować ze ścianą? Dawać siatkę na łączeniu z istniejącym tynkiem?
    Plyty powinny miec taka sama szerokosc jak sciana do ktorej sa klejone . Boki wystarczy wyszpachlowac gipsem .
    Witam

    Pozwolę się z kolega nie zgodzić . Jak sobie wyobrażasz późniejszą obróbke jesli płyty będa mialy taką samą szerokosc co sciana ? Płyty powinny byc jednak węższe . Na krawedziach nalezy obsadzić kątowniki aluminiowe tak aby ich wystająca cześć "robocza" wystawala dokladnie tyle zeby licowala się ze scianą . Potem należy w stworzone wgłębienie kilkumilimetrowe z weższych płyt za pomoca pacy wprowadzić gips w przynajmniej dwu warstwach i wyszlifować po wyschnięciu . Jeśli płyty będą mialy taką samą szerokosc co sciana to nie będzie miejsca na gips ktorym będziemy równali miejsce obróbki . No chyba ze dokladamy tylko jedną warstwę płyt - to zostanie przykryte opaską drzwiową jeśli takowa jest w komplecie.

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    kolego nikt się w takie rzeczy nie bawi a kątownik o którym piszesz często przeszkadza i spece od drzwi muszą je ściągać ponieważ jest coś źle zlicowane i ościeżnica się nie zapina. Ponadto jaki jest sens obrabiania w ten sposób małej przeróbki. Podam Ci konktretniejszy przykład na tej samej ościeżnicy co poprzednio. Drzwi "80" futrynka z opaską ma 94,5cm, otwór zwykle jest 91-92 po murarz zrobił uniwersalne bo nie wiadomo jakie drzwi będą. Pod omawianą przeze mnie ościeżnicę otwór wymagany to 88 żeby z 92 zrobić coś dal ludzi dodajesz po dwie płyty g-k na stronę robi się 87 i też jest dobrze po co to obrabiać i bawić się w mm skoro opaska to zasłoni.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam

    Toż napisalem w ostatnim zdaniu ze jeśli jest opaska to nie ma sensu ......czytałes ??

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Toż napisalem w ostatnim zdaniu ze jeśli jest opaska to nie ma sensu ......czytałes ??
    czytałem tylko że ja drzwiaż jestem i dla mnie to jest oczywiste że ona jest zawsze taki odruch jak przychodzi do mnie klient i chce stałą ościeżnicę z opaskami czy bez od razu zostaje przerobiony na regulowana bo jest lepsza i kosztuje relatywnie taniej niż stała + opaski i do tego lepiej się to trzyma kupy stąd też jest to dla mnie oczywiste i stąd moja wypowiedź. Zresztą regulowana co ma je w komplecie wymaga mniejszego otworu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony