dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie tynk ozndobny z niby piasku, wie ktoś co to jest?

    Witam

    Dziś byłem u dentysty i na ścianach kliniki był fajny tynk, czy cos takiego w kolorze kremowym z daleka wyglądało na gładz jakąś naciągnięta na ścianę z bliska wyglądało jak grubszy papier ścierny z małymi kamyczkami.
    Bardzo twarde i nie udało mi sie "podskubać" nigdzie paznokciem kamyka.
    Czy wie ktoś jak takie wykończenie sie nazywa i jak sie wykonuje?
    Szukałem pod hasłem tynk ozdobny ale wszędzie to wygląda na zdjęciach na grubo zacierany gips malowany na koniec, a to moje to była jak gładz jakaś na dużych powierzchniach idealnie gładka.

  2. #2

    Domyślnie

    Po opisie kojarzy mi się tylko tynk mozaikowy (są różnokolorowe i jednokolorowe)


  3. #3

    Domyślnie

    Też kojarzy mi się z tynkiem mozaikowym, często można spotkać w budynkach użyteczności publicznej, jako że trwałe... Chociaż widziałam w gminie (przy rejestracji samochodów) zdarty do imentu, ale to pewnie z powodu nerwów jak się stoi w kolejce zbyt długo

  4. #4

    Domyślnie

    o własnie coś takiego to było, jak to sie wykonuje i jak by to wyglądało w domu w holu przy wejsciu ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał xisio
    o własnie coś takiego to było, jak to sie wykonuje i jak by to wyglądało w domu w holu przy wejsciu ?
    Może to wyglądać tak:








  6. #6

    Domyślnie

    tak wlasnie sobie to wyobrazam, tylko ze chce kremowe zrobic.

    Ciezko to sie naciaga na scianę ? boję sie ze mogą wyjść "plamy" od nie rownego naciągnięcia? ma ktos doswiadczenia z tego typu tynkiem ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Weź fachowca , bo sam to raczej niekoniecznie ... Pierwsze kładzenie niej est proste ( co widziałam u koleżanki) A kolory masz dowolne - ten tynk ma pasować do elewacji, więc masz wybór
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał xisio
    tak wlasnie sobie to wyobrazam, tylko ze chce kremowe zrobic.

    Ciezko to sie naciaga na scianę ? boję sie ze mogą wyjść "plamy" od nie rownego naciągnięcia? ma ktos doswiadczenia z tego typu tynkiem ?
    Do tego ściana powinna być idealnie równa, bo pod światło widać wszystkie "wybrzuszenia" ściany.

    Kolorów jest od groma i trochę. Tam gdzie kupowaliśmy można było zrobić własną kompozycję

  9. #9

    Domyślnie

    a jakiś producent jest warty polecenia bo widze ze jest tego troche na rynku ?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  11. #11

    Domyślnie

    to się nazywa marmolit ... i ja mam coś takiego na elewacji

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Ja to znam pod nazwa Graniplas.
    Gdy jest to dobrze (rowno) polozone, to wyglada ladnie, niestety niewiele osob to potrafi idealnie rowno polozyc (pomijam to ze sciana musi byc rowniutka) a to podstawa by nie wygladalo tandetnie.
    Moim zdaniem niezbyt dobrze wyglada we wnetrzach mieszkalnych, zdecydowanie lepiej prezentuje sie na zewnatrz lub we pomieszczeniach uzytecznosci publicznej.

    To tyle
    Moze zainteresuj sie wyrobami jakie ma firma OIKOS
    http://www.oikos.pl/
    Paleta roznych typow wykonczen jest naprawde duza i warta uwagi.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    To prawda, a jak masz wyłożony tym kant to nieźle można się porysować no i kładziesz to raz na całe życie bo nie można tego malować ani kłaść na to gładzi, zostaje tylko zdrapywanie do żywego.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  14. #14

    Domyślnie

    Widziałam to u kogoś w kuchni między meblami, fajnie wyglądało i podobno da się szorować, ale mnie by sie nie chciało, gładkie łatwiejsze w obsłudze
    Moja siostra ma to na balkonie, pół na pół czarne z rudym, znaczy wymiąchane te kolorki ze sobą. Myślałam że będzie ponure ale okazalo się że nie a w dodatku niebrudzące.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony