dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132

Temat: wiejski ogrod

  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na pierwszej stronie tego wątku

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    A oczywiście, że podsadziłam perovskią i lawendą, a okrywowe róże (żółte, mają się komponować z fioletem lawend i perowskie) będą w październiku, czyli w zasadzie zdobić będą dopiero na przyszły rok. To jest rabata na skarpie południowej przy tarasie, jeszcze tylko lawenda i perowskia nie rozrosły się, więc nie mogły zakryć dołu budlei . Niżej na skarpie kosówki pumilio, jałowce płożące Blue Chip, a jako dodatek (bo skarpa przy tarasie duża), dla urozmaicenia jałowce Blue Arrow i karagana syberyjska pendula, świerk kłujący glauca globosa, rozchodniki. Projekt rabaty, częściowo zresztą zrobiony dzięki Twoim radom (za co dziękuje) bardzo mi się podoba, tylko na razie wszystko takie malutkie. A co do budlei kwestia gustu i tyle.
    jata, a masz zdjecie, bo to bardzo ciekawie brzmi

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.lisa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo mi się podobają takie ogrody. Niestety wymagają one bardzo dużo pracy i dbania o nie. Choć teoretycznie by się wydawało, że wystarczy posadzić trochę kwiatków tu czy tu. A moimi ulubionymi kwiatami jest maciejka. Do tego pasowała by taka duża drewniana bujaczka. Albo maciejka w donicach na tarasie. Co sądzicie o tym? I co do tej mojej "naj" maciejki by mogłoby jeszcze pasować?

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    maciejka jest mało wyrazista, o bladym kolorze. Jej jedyną ozdobą jest zapach. Jesli lubisz ogrody zapachowe, dodaj do niej tytoń ozdobny i rezedę.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie Zobacz post
    jata, a masz zdjecie, bo to bardzo ciekawie brzmi
    Brzmi ciekawie i tak też się zapowiada, ale na razie to maleństwa, niewiele widać. Niech roślinki przeżyją zimę (oby wszystkie!), podrosną, to będzie się można chwalić i wtedy pokazywać zdjęcia przed i po itd...

  6. #126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.lisa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Sprawdziłam, jak te roślinki wyglądają i zdecydowanie bardziej podoba mi się tytoń ozdobny. Jednak nadal nie wiem jaki ma on zapach. A pod względem właśnie zapachu, to raczej maciejki jak dla mnie nic nie pobije

  7. #127

    Domyślnie

    tytoń pachnie słodko, trochę podobnie do maciejki, chociaż mniej intensywnie. A może skusisz się na lilie, pięknie pachną i jak najbardziej pasują do wiejskiego, naturalnego ogródka
    projektowanie (nie tylko) ogrodów - łódzkie, mazowieckie, online

  8. #128

    Domyślnie

    prawdę mówiąc brzmi tak marketingowo, że aż podejrzanie. Poza tym zdjęcia z galerii wyglądają na kupione (nie chcę nikogo oskarżać ale nr. 3 na 99%).
    projektowanie (nie tylko) ogrodów - łódzkie, mazowieckie, online

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    "Opierając się na formule DiO projektant tak planuje rozkład w ogrodzie, aby uwzględnić indywidualne potrzeby inwestora i zapewnić całkowite współgranie wszystkich elementów: barw, rodzajów stosowanych materiałów, roślin, kształtów, form czy aranżacji, czyli spełnia podstawy stylu ogrodu angielskiego. Co więcej, w firmie nie wykorzystuje się szablonów i formatów. Każda realizacja czy projekt są niepowtarzalne i unikalne z zachowaniem formuły „DiO”."

    LOL
    Nie wiedziałam, że sama projektuję na formule DIO

    Sorry, ale ten tekst to oczywistość dla profesjonalisty.

    Oczywiście, jak ktoś kupuje projekt za śmiesznie niską kasę, to jest podejrzenie, że robiony jest z gotowego szablonu.

    Ale żaden szanujący się projektant ani firma takich przekrętów nie robi (no, może za jedną taką bardzo znaną poznańską firmą, na literę P ).
    Ogrody projektuje się ZAWSZE pod oczekiwania inwestora, z uwzględnieniem specyfiki jego działki (styl domu, strony świata), upodobań osób, które z ogrodu będą korzystać i ich potrzeb.

    Największą bzdurą tego tekstu jest utożsamianie dobrej obsługi klienta (a tym jest tak naprawdę "DIO") z ogrodami angielskimi. Nie mam pojęcia skąd to się tej firmie wzięło?
    Ogród angielski to ogólne określenie kilku stylów ogrodniczych (ogród angielski-krajobrazowy, angielski-wiejski <cottage>). Tak jak ogród japoński, francuski.
    I nie ma to nic wspólnego z obsługą klienta, niepowtarzalnością, itd.

  11. #131
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.lisa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    A wracając do tytoniu, czy mozna go również hodować w domu? Czy lepiej on się przyswaja w ogrodzie? Bo nie wiem czy dobrze znosi doniczki i te sprawy

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może być w doniczkach. Stosuje się go skrzynek balkonowych.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony