dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 147

Temat: Moje M

  1. #21

    Domyślnie

    Póki co to nie jest nas dużo ale w planach mam zamiar zrobić łazienkę w tej spiżarce w kuchni - jakoś to pomieszczenie przerobić. Bo to faktycznie jest paranoja, że łazienka jest razem z ubikacją w takim mieszkaniu. Kanał wentylacyjny nie łączy się z tym z kuchni więc można tylko drzwi przestawić albo coś. Będę jeszcze myśleć.

    Generalnie zostało tak jak jest na planie, bo za późno kupiłam mieszkanie, żeby deweloper mi przerabiał, a w sumie tak mi pasuje. Ściany z kuchni nie chce burzyć bo tam będzie stała lodówka. Wolę, żeby była czymś jednak osłonięta od salonu, bo jakoś tak by chyba głupio wyglądała. Stała by tak na środku sama. bo reszta mebli będzie na innej ścianie. I nawet nie wiem jakby to wyglądało.

  2. #22

    Domyślnie

    Już kilka razy przymierzałam się do wstawiania kolejnych zdjęć, ale panowie od kafelek jadą z koksem tak, że zdjęcia są po jednym dniu nieaktualne

    Oto wynik pracy Panów Kafelkarzy po 8 popołudniach pracy.

    Łazienka - już prawie wszystkie kafelki położone oprócz podłogi. Brakuje jeszcze lustra. Wszystko to będzie zrobione po zagipsowaniu sufitu.






    Kuchnia - brakuje tylko kilku płytek i fug




    Do łazienki oprócz halogenów zakupiłam już lampkę nad lustro:



    Ponadto zastawiam się czy takiej samej lampki nie kupić do kuchni tylko w wersji potrójnej lub poczwórnej:



  3. #23

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarły do mnie drzwi Kupiłam tez klamki - oczywiście budżet zaplanowany na klamki został 2 krotnie przekroczony
    Teraz się zastanawiam kiedy zakładać te drzwi, przed panelami czy po? Przed malowaniem czy po?

    W sobotę przyszło też część mojego AGD

    Kuchnia:

    Płyta indukcyjna Mastercook IDE64ZS


    Piekarnik Mastercook M6EFX


    Okap Mastercook WT-Snel 60X


    Zmywarkę Siemens SN56M531EU
    http://www.siemens-home.pl/produkty/...N56M531EU.html

    Na lodówkę i pralkę jeszcze muszę trochę poczekać

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Zapowiada się piękne mieszkanko!!! Gratulacje. Układ bardzo mi się podoba!

  5. #25

    Domyślnie

    Łazieneczka ma się już ku końcowi






    Dzisiaj jeszcze wstawią umywalkę i dokończą całą resztę. Jutro odbieram lustro więc jeszcze tylko pierdółki, wieszaczki półeczki i takie tam i łazienka będzie gotowa

  6. #26

    Domyślnie

    zielono mi bardzo świeżo i soczyście, jak na trawce

  7. #27

    Domyślnie

    No i szlag mnie dzisiaj trafił... Dzwonie do firmy w której kupowałam ceramikę łazienkową w sprawie zakupu szafeczki pod umywalkę... na stronie niestety zauważyłam (dzięki Bogu...), że szafeczka która wybrałam pasuje do umywalki o kodzie zupełnie innym niż moja... Dzwonie do Pana... a tu się okazuje ze faktycznie, bo są różne umywalki Koło Rekord... jedna pasuje pod pólpostument a druga pod szafeczkę... Szkoda ze mi tego k... nie powiedzieli zanim kupiłam umywalkę i mało tego, zanim zawisła... Dzisiaj jadę sprawdzić czy jest już objechana silikonem, jak tak to już po wszystkim jak nie, to może uda się ją wymienić

  8. #28

    Domyślnie

    Współczuję problemów z szafką, ale przynajmniej możesz się pocieszyć, że reszta prac jak na razie idzie ok.
    Płytki w łazience są przepiękne, podobają mi się zwłaszcza te kolorowe wzory na ścianach; idealnie komponują się z podłogą.
    Oglądam tu po kolei wszystkie galerie i za każdym razem zazdroszczę ludziom, że będą mieszkać w tak ładnych wnętrzach. Z drugiej strony - odczuwam ulgę, bo gdybym sama miała teraz dokonywać takich wyborów, to nie potrafiłabym się zdecydować. Nie mówię tu nawet o rozplanowaniu sprzętów w pomieszczeniach, bo to każdy może sobie dość szybko załatwić z pomocą projektanta wnętrz, albo samemu w programie przeznaczonym do takich działań. W momencie kiedy jednak trzeba wybrać jakiś styl i potem zadbać, aby był on odzwierciedlony w doborze kafelków, tapet, paneli, sprzętów użytkowych i dekoracyjnych etc.... moja głowa zapewne by eksplodowała od nadmiaru przetwarzanych informacji

  9. #29

    Domyślnie

    układ mieszkania bardzo funkcjonalny
    gratuluję własnegoM, my jeszcze chwila i też zaczynamy prace w naszym M
    powodzenia

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuje za Wasze miłe słowa

    Mimmi - wyboru faktycznie są trudne ale nie zawsze, akurat w przypadku łazienki nie było żadnego problemu. Za to za kafelkami do kuchni... nałaziłam się... myślałam, że już na głowę dostanę...

    Z szafką się udało. Panowie poczuli się do odpowiedzialności za złą informację i powiedzieli, że mi ja wymienią. Na szczęście umywalka nie została jeszcze zasilikonowana

    W sumie można powiedzieć, że pewien etap się zakończył. Łazienka już skończona (oprócz umywalki), kafelki w kuchni też i sufit w dużym pokoju. W przyszłym tyg przyjeżdża kuchnia W międzyczasie malowanie ścian, a jak ściany już będą pomalowane to Panowie wchodzą kłaść panele i wstawiać resztę drzwi (bo łazienkowe już wstawili).

  11. #31

    Domyślnie

    Łazienka już skończona, poza umywalka i szafka pod umywalkę na którą czekam.

    Kuchnia jest właśnie malowana, niedługo przyjdą mebelki. Az strach się bać, bo jeszcze 5 pomieszczeń do pomalowania a niestety w przyszłym tygodniu wybywam na delegacje do Warszawy.

    Oczywiście nic nie mija bez problemów. Kuchnię wybrałam w stylu nowoczesnym, wenge + ramki aluminium. Blat... no właśnie, blat wybrałam biały w takie delikatne kropeczki, w sumie to ten blat jest bardziej śmietankowy niż biały, ale.... go nie ma Tzn. może być na zamówienie ale jak się zamówi 25 sztuk blatu Fachman od kuchni ma jeszcze popytać, ale sprawa wygląda raczej kiepsko. I chyba skończy się na tym, że będę musiała wybrać nowy blat A szczerze mówiąc mało co z tych blatów mi się podoba. Ehhh...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Mia śliczne mieszkanko powodzenia z blatem

  13. #33

    Domyślnie

    Witaj mia
    Bardzo ładne duze mieszkanie - gratulacje, nie ma to jak wlasne m. Skoro przeprowadzka za niecaly miesiac to teraz roboty nabiora tempa i będzie sie działo Będę podglądac.
    Nasze życie jest ekscytujące tylko dzięki możliwośći spełnienia marzeń - P. Coelho
    http://forum.muratordom.pl/maly-dwor...ac,t146945.htm

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    isabelkas

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przytulne mieszkanko Ja również przymierzałam sie do położenia płytek Carioca w swojej łazience, a twoje zdjecia mnie dzis do tego przekonały Juz sie nie moge doczekac jaki bedzie efekt finalny... Prosze o zdjecia jak tylko bedzie gotowa. Jestem fanem tej łazienki. Też taką chcę !

  15. #35

    Domyślnie

    Cieszę, że Wam się podoba moje mieszkanie Przeprowadzka już faktycznie niedługo. Narazie nie będzie zdjęć z łazienki bo jest ona zakryta kartonowym papierem aby nie ubrudzić fug przy szlifowaniu ścian.

    Malowanie kuchni dobiega końca, niedługo będą montowane mebelki (w weekend lub po weekendzie), jeszcze nie wiadomo czy z blatem czy bez.

    Po kuchni będę zamawiać szafę komandor do przedpokoju, a jak już położą panele to jeszcze drugą do sypialni.
    Do przedpokoju chciałabym, żeby była ze szkła, taka:


    Do sypialni coś w tym stylu, tylko w ciemnym drewnie z lustrem w środku zamiast szyby.


    Spodobało mi się łóżko do sypialni, co prawda z MDF'ki (a miało być całe z drewna). Ale inni forumowicze nie narzekali na łóżka z MDFki więc może nie będzie źle.


    Łóżko chciałabym 180x200, będę przez to miała problem ze stolikami nocnymi, bo z tych do tego łóżka zmieści się tylko jeden (drugi wystawałby 10 cm poza ścianę), albo zamówię u stolarza podobne ale na wymiar.

    Szukam też materaca. Myślę, że będzie on lateksowy bądź z pianki termoelastycznej ale nie wiem jeszcze dokładnie jaki. Już się naczytałam takie tony różnych rzeczy o materacach, że już zgłupiałam. A jak organoleptycznie podoba mi się materac to sporo kosztuje. Wiem, że nie wolno oszczędzać na materacu ale zastawiam się czy jest sens przepłacać.

  16. #36

    Domyślnie

    świetne szafy, a na tej inspiracji z ciemną szafą super meble i lampy
    stoliki nocne jakoś wciśniesz, ale duże i wygodne łóżko to podstawa

    a kuchnię jaką zamówiłaś?

  17. #37

    Domyślnie

    Kuchnia będzie w kolorze wenge. Będzie ona narożna. Oprócz narożnej szafki reszta górnych będzie z klapami - 2 wenge, 2 szkło + aluminium. Do tego relingi, które strasznie mi się podobają Blat jeszcze nie wiadomo

    Troszeczkę w pomysłem na kuchnię zostałam ograniczona przez jakiegoś deb... pana projektanta budynku. Chciałam mieć piekarnik i mikrofalówkę w kominie, niestety nie za bardzo się to da tam zrobić. Nawet szafka narożna jest zwężana bo nic innego się tam nie zmieści. Szkoda gadać...

  18. #38

    Domyślnie

    Kuchnia pomalowana. Wczoraj malowany był salon, ale niestety farby brało, a zeszło ponad 6 litów, ale i sporo metrów do pomalowania :/ Farba Bondex. Powiem szczerze, że Bondexem się fajnie maluje, jest dużo lepszy niż Dulux. Duluxem się zawiodłam, bardzo. Szczególnie jeśli chodzi o kolory, wychodzą one duuuużo ciemniejsze niż na opakowaniu. Zostałam zmuszona dokupić biała farbę i rozjaśnić jeden kolor. Dzisiaj zrobiłam też próbki pozostałych kolorów z Duluxa, które kupiłam, na ścianie i już widzę, że biała farba znowu pójdzie w ruch Az się zastanawiam jak wyjdzie śliwka węgierka, jak ona już jest ciemna. W sumie chciałam kupić z Bondexa, ale nie wszystkie kolory Bondex ma fajne, jednak Dulux w tej kwestii się bardziej postarał.

    W każdym razie malowanie idzie pełną parą.

    Salon, kuchnia, przedpokój - kremowy kolor. Bondex - Laponia
    Sypialnia - Dulux - Kwitnący Lotos (jasny fiolet) + Dulux - Śliwka Węgierka (ciemny fiolet). Śliwka węgierka będzie na tynku strukturalnym, a na farbę położę werniks Śnieg lub Diamentino.
    Biuro (obok sypialni) - Dulux - Pędy bambusa (jasnozielony)
    Pokój dla gości (obok salonu) - Dulux - Brzoskwiniowy jogurt (farba już wymieszana pół na pół z białą, bo wyszła brzoskwinia zamiast jogurtu brzoskwiniowego).

    Zaraz jadę na mieszkanie walczyć dalej

  19. #39

    Domyślnie

    No i do przodu

    Wczoraj kupiłam panele, takie jak wklejałam kiedyś powyżej Najciekawsze jest to, że opakowania, które dostałam w zupełności nie przypominały opakować Classena. Bardzo mnie to zdziwiło, czy to na pewno te panele. Po dłuższym szukaniu w internecie okazało się, że to są te same panele ale na Rosję a tam sprzedają je pod kolekcją Tactic Mistral.

    Potem najeździłam się jak głupia po marketach szukając listew przypodłogowych. Albo kompletnie nie pasowały, albo były wybrakowane. W końcu udało mi się kupić w Obi, niestety Obi się ceni i listwy są droższe niż w innych marketach.

    Poza tym przyjechała reszta AGD, czyli lodówka i pralka.

    Lodówka Samsung RL41HCUS


    Lodówka niestety okazała się 150 zł. droższa ponieważ okazało się, że dostawa przyjechała z 5 letnia gwarancją. I już nie chciało mi się szukać nowej lodówki, tym bardziej, że Panowie dali dobrą cenę.

    Jest też pralka:



    Poza tym montują już kuchnię (teraz wszystko naraz) ale niestety okazało się, że ściana jedna jest krzywa, kompletnie nie ma kąta i trzeba kupić nowy blat i dociąć jeszcze raz no i zmniejszyć 2 szafki.

    W każdym razie już namiastka gotowego mieszkania jest Lodówka i pralka już stoi Namordowałam się z folią, która była przyklejona na lodówkę (koszmar) i niestety nie udało mi się zdjąć jej w całości, trochę wystaje znad znaczka Samsung (bo znaczek przykleili na folie ) i trzeba było rozkręcić uchwyty, żeby ją wyciągnąć

    W poniedziałek będą kłaść panele. W poniedziałek muszę też jechać wymienić umywalkę (tą o której kiedyś pisałam) tylko rozbraja mnie to, że mogę przyjechać w godz. 9-12 ... i chyba urlop muszę wziąć, żeby tam jechać.... mają tanio to fakt, ale godziny pracy maja zdecydowanie kiepskie.

    W tym tygodniu przyjedzie też łóżko, ale nie kupiłam jeszcze materaca.

    Zdjęcia będą niedługo może dziś, może jutro

  20. #40

    Domyślnie

    idziesz jak burza. wszystko brzmi smakowicie, czekam i czekam, a "jutro" zaraz się skończy...

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony