dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I żeby było jasne i niewyolbrzymiane nie twierdze że mam skopane tynki. Mam poprostu nieuczciwie rozliczone i nie usunięte usterki....

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko

    Widzisz gdybym tylko wiedział poprosiłbym Cię o pomoc przy odbiorze, którego defakto nie było
    Jak wykazesz się cierpliwością to przeczytasz w "referencjach" jakie obiecałem wystawić firmie tutaj na forum po zakończeniu współpracy
    Zawsze płacisz przed odbiorem ?
    Szczególnie cierpliwa nie jestem, więc zapewne nie doczekam. Myślę, że w zasadzie na razie wystawiasz sobei referencje
    W kwestii przyszłych etapów - polecam się
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał banko

    Widzisz gdybym tylko wiedział poprosiłbym Cię o pomoc przy odbiorze, którego defakto nie było
    Jak wykazesz się cierpliwością to przeczytasz w "referencjach" jakie obiecałem wystawić firmie tutaj na forum po zakończeniu współpracy
    Zawsze płacisz przed odbiorem ?
    Szczególnie cierpliwa nie jestem, więc zapewne nie doczekam. Myślę, że w zasadzie na razie wystawiasz sobei referencje
    W kwestii przyszłych etapów - polecam się
    Ja już poniosłem straty, nie mam nic więcej do starcenia.

  4. #64

    Domyślnie

    oj masz do stracenia i to jeszce wiele

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    Toż napisałem Ci wielka jest siła papieru.
    Skoro wziął pieniądze za ileś tam metrów to poproś o poprawki czyli to co Ci się nie podoba plus ten metraż za który wziął. Termin 7 dni - później wynajmujesz ekipę i on płaci fakturę za nią. Masz zapis o gwarancji i wywiązaniu się z niej w umowie?
    Oczywiście możesz też poprosić o fakturę VAT od wykonawcy tynków jeśli jej nie wystawił, tu US i UKS bardzo szybko załatwiają taki temat.
    Wszystko poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Mnie też zastanawia parę rzeczy.
    Banko napisał:" nie czepiam się jakości", a później zaczął się rozwodzić nad złą jakością.
    To mogę zrozumieć bo przemawia rozgoryczenie.
    Co do ilości metrów to sprawa jest jasna.Powinien zapłacić za zrobione metry skoro tak się umawiał i wcale nie twierdzę, że sprawa jest przegrana. Uczciwy wykonawca na zapewnienia, że ilość metrów jest inna sam z ciekawości by pomierzył. Z chęcią posłuchałbym jego opinii w tym temacie.
    I jeszcze jedna sprawa. Rozumiem, że koszt materiałów był wliczony w umowę, czyli, że materiały były po stronie wykonawcy. Skąd zatem brak wliczenia narożników wokół okien? Jeśli nie były wyróżnione w umowie to powinny być zrobione w kosztach metra kwadratowego? Czy tynki były robione przy użyciu prowadnic zatapianych? Jeśli tak to czy one też były dodatkowo płatne?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Mnie też zastanawia parę rzeczy.
    Banko napisał:" nie czepiam się jakości", a później zaczął się rozwodzić nad złą jakością.
    To mogę zrozumieć bo przemawia rozgoryczenie.
    Co do ilości metrów to sprawa jest jasna.Powinien zapłacić za zrobione metry skoro tak się umawiał i wcale nie twierdzę, że sprawa jest przegrana. Uczciwy wykonawca na zapewnienia, że ilość metrów jest inna sam z ciekawości by pomierzył. Z chęcią posłuchałbym jego opinii w tym temacie.
    I jeszcze jedna sprawa. Rozumiem, że koszt materiałów był wliczony w umowę, czyli, że materiały były po stronie wykonawcy. Skąd zatem brak wliczenia narożników wokół okien? Jeśli nie były wyróżnione w umowie to powinny być zrobione w kosztach metra kwadratowego? Czy tynki były robione przy użyciu prowadnic zatapianych? Jeśli tak to czy one też były dodatkowo płatne?
    hehe no wlasnie.. placisz za metry kwadratowe.. wiec ch... Cie obchodzi czy gosciu zuzyl 5, 15 czy 100 metrow naroznikow... on juz ma to policzone w cenie za m2

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tymczasowo temat nie będzie komentowany z mojej strony gdyż wykonawca zgodził się na ponowny pomiar i poprawienie niedopracowanych miejsc.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    Tymczasowo temat nie będzie komentowany z mojej strony gdyż wykonawca zgodził się na ponowny pomiar i poprawienie niedopracowanych miejsc.
    i chyba taki był cel, prawda?
    w każdym razie ....powodzenia .... i nigdy więcej nie płać z góry ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    (...)
    w każdym razie ....powodzenia .... i nigdy więcej nie płać z góry ...
    Smoczyco ja miałem już taki przypadek że klient najpierw zaplacil za robotę a dopiero później u niego ją zrobilem.... byla to ciężka praca - bo już "za darmo"

    ...bylo to dawno temu i u Inwestora u którego już robiłem wcześniej
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Rom-Kon .... no sam widzisz .... po co się męczyć?
    skoro dla jednej i drugiej strony to męczarnia ...
    to po kiego płacić wcześniej?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    banko tak wszyscy Ci dosr.....ą, że płaciłeś że widziałeś a teraz się czepiasz. Ale powiedz czy budujesz w kredycie czy ze środków własnych, bo jeżeli na kreche to po prostu może nie miałeś innego wyjścia bo musiałeś uruchamiać kolejne transze zgodnie z harmonogramem.I tym samym odbierać kolejne roboty budowlane bez szemrania. W praktyce zmiany harmonogramu są negatywnie oceniane przez banki jako "zaburzenia" w realizacji przedmiotu na którym ma być ustanowiona hipoteka. I w tym przypadku nie ma sie co wymądrzać bo znalazłeś się w okropnej sytuacji znam ten ból i bardzo Ci współczuje. Znajdz jakąś złota rączkę która wycekoluje te tynki poprawi to co skrzywdzono i będzie gites najlepiej malarza wtedy nie będzie narzekał na tego co kładł gładzie

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Rom-Kon .... no sam widzisz .... po co się męczyć?
    skoro dla jednej i drugiej strony to męczarnia ...
    to po kiego płacić wcześniej?
    ...ale są Inwestorzy co proszą o rozłożenie płatności na raty... I jeśli Wy macie obiekcje (delikatnie mówiąc ) w płatności przed terminem to dlaczego ja nie mam ich mieć przy odroczonych płatnościach?

    Ten miecz jest obosieczny! A podstawą dobrej roboty jest zaufanie i to wzajemne inwestor-wykonawca.

    ...czy na FM istnieje czarna i biała lista Inwestorów? Chętnie bym dopisał parę nazwisk do białej i może jedno do czarnej... dziwnym trafem mam szczęście do tych z białej...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Rom-Kon ...słońce Ty moje .... no kurde ... co ja Ci mam powiedzieć?
    Tak jest utarte , że najpierw umowa, robota potem zapłata ....
    I ja jestem za takim rozwiązaniem , bo najczęściej to jednak wykonawcy są nierzetelni a nie klient bez kasy
    wykonawca - prawdziwy fachowiec nie ma sie czego bawiać... robotę wykona dobrze , i problemów z zapłatą nie bedzie ...
    oczywiście i po stronie wykonawców i po stronie inwestorów zdarzają się gnidy ....
    natomiast oczywiście wszystko jest kwestia dogadania miedzy inwestorem i wykonawcą i zapisów w umowie ....jesli iwestor chce płacić "przed" - niech płaci , ale niech potem nie płacze jak trafi na nierzetelnego wykonawcę ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony