dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 21
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 415
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wczoraj przełączyłem pompę na tryb "auto"(jak by kto pytał polskiej produkcji z całym badziewiem zachodnim w środku). Teraz sama musi zacząć myśleć czy ma grzać czy nie. W lipcu na potrzeby CWU zużyła 60kWh. Teraz mam nieco zmienioną cyrkulację ze względu na rok szkolny więc na CWU zużywa 90kWh. Przez tą pierwszą dobę na CO zużyła 4kWh. Zobaczymy co będzie dalej.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wczoraj przełączyłem pompę na tryb "auto"(jak by kto pytał polskiej produkcji z całym badziewiem zachodnim w środku). Teraz sama musi zacząć myśleć czy ma grzać czy nie. W lipcu na potrzeby CWU zużyła 60kWh. Teraz mam nieco zmienioną cyrkulację ze względu na rok szkolny więc na CWU zużywa 90kWh. Przez tą pierwszą dobę na CO zużyła 4kWh. Zobaczymy co będzie dalej.
    Moja też już ustawiona na grzanie (w zasadzie wymagało to tylko ustawienia temperatury na sterowniku w salonie - w tej chwili jako granicę grzanie, lub jego brak mam 22 st. C; pompa ciepła włącza grzanie gdy temperatura spadnie poniżej tej temperatury w czasie 2 taryfy, a wyłącza się po jej przekroczeniu). Gdy temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej 21 st. C, pompa włączy ogrzewanie także w 1 taryfie.
    Mam już podlicznik, ale jeszcze go nie zainstalowałem. Czas najwyższy to uczynić .

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja mam czujnik pogodowy i ustawioną na 20oC I taryfa, 22oC II taryfa. Teraz będzie to moja druga zima i przetestuje czy nie warto założyć czujnika pokojowego. Jeżeli pompa będzie pracowała 90% w drugiej taryfie nie będę zawracał sobie tym głowy.

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Zakładając COP ok. 4 (z pionowych odwiertów lepiej nie będzie) zużyłeś 16 kWh na wygrzanie podłogówki w całym 120 metrowym domu ?

    Przykro mi, ale Ci nie wierzę.
    Kilka dni wcześniej było palone kominkiem. Widocznie nie było potrzeby aby pompa częściej pracowała. Od 1.10 do dzisiaj pompa zużyła 27kWh. z czego około 12 na CWU. Mam ci zdjęcia licznika robić żebyś uwierzył?
    HenoK, a jak tam u ciebie? Licznik założony?

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Posadzka 13cm styropianu, ściany 14 (Ytong 24), dach 25 wełny, okna trzyszybowe (2tyś. na cały dom) więc ocieplenie zdecydowanie standardowe. Spaliłem na pewno poniżej 0,5m drewna (jedno palenie 4-5 kawałków buczyny, bardzo dobry kominek z obudową akumulacyjną który udało mi się kupić za śmieszne pieniądze). Mam antresolę więc ciepełko od kominka rozchodzi się po całym domu. Mam reku ale nie robiłem go dla oszczędności a dla komfortu więc nie wliczam go w cenę układu pompy ciepła. W domu 22oC. Takie są fakty.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Słuchaj, najlepiej jest zrobić porównanie dla domów iluś litrowych bo to że ktoś coś tam dostał lub zrobił z ociepleniem taniej lub drożej to inna sprawa. Trzeba policzyć dla ilu litrowego domu opłaca się pompa ciepła (z dolnej póki cenowej bo o drogich nawet mi się nie chce dyskutować), a dla jakiego ogrzewanie prądem. Jestem świadomy tego że im lepsze ocieplenie tym sens instalacji pompy spada. Piszesz o tych 915zł odsetek na rok a zapominasz że mam bardzo tanią CWU więc rocznie wydam 250-300zł a nie 1000-1200. I jeszcze załóżmy że cena prądu za 10 lat będzie 50% wyższa to ja za CWU zapłacę 400-450zł a nie 1500-1800. Więc tu mam jeszcze duży zysk. Nieprawdaż?
    Za letnie miesiące około 160-170zł. (wszystko na prąd)
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 04-10-2010 o 12:38

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ja: 16.000 ogrzewanie i CWU + 5400 +2200 + 500 +2000+1000 = 27.000 zł./140 m.kw. = 193 zł./m.kw.
    Która z tych kwot dotyczy pompy ciepła do CWU ?

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    NOOOO, i właśnie o to chodzi.
    A czy ja kiedykolwiek gdzieś napisałem inaczej? Jest jakaś granica opłacalności PCi i tu nie ma dwóch zdań, jednak zdecydowana większość budowanych domów to domy 7-10 litrowe i zdecydowana większość ludków buduje się pierwszy raz i nie ma zielonego pojęcia o jakichś tam mostkach ciepła czy parametrach ocieplenia. Jeżeli ktoś jest na tyle mocny w temacie to będzie robił grzanie prądem ale dla wielu łatwiejszym rozwiązaniem jest pompa ciepła. Po prostu to trudniej spieprzyć.
    Te 1200zł to było tylko za CO więc różnica wyjdzie ci jeszcze mniejsza ale ja już wiem, że grzejąc prądem zapłacił bym 4800 za same CO! A to nie było by już śmieszne.
    Atakujesz mnie a sam nie wiesz jaka będzie rzeczywistość. Jak to mówią, życie pokaże. Życzę ci aby było jak najlepiej.
    Zrobiłeś na pewno bardzo dobrą rzecz biorąc pompę do CWU. Większość wybiera solary brrr....
    Czy ja wiem z tą krucjatą skoro jadę też po drogich pompach wielkich firm? Mam pompę to piszę o jej zaletach i wadach. Ty masz prąd to piszesz o prądzie. Spierać się jest rzeczą ludzką, ale jak napisałem gdzieś w innym temacie, dla mnie najważniejsze to aby koło mojego domu nikt nie smrodził z komina. Czy to będzie gaz, prąd czy pompa ciepła, byle czysto. No niestety już tej jesieni poczułem że tak nie jest

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Odgrzeję kotleta.

    Już pod koniec sierpnia zrobiło się zimno i było tak do mniej więcej 17 września.

    Pytanie do użytkowników PC. Grzejecie ? Grzaliście ? Jaki koszt dzienny, miesięczny (np. 15.08-15.09), tygodniowy ponosicie ?
    Ile płacicie ogółem za prąd.
    Z góry dzięki.

    pzdr
    A tak poza tym to pytałeś więc ja odpowiedziałem, więc po co ten atak?

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    wygrzanie podłogówki w 120 m.kw. to 16 kWh (PC zjadła 4 kWh). Ile masz tam litrów wody ? Z tych 8-10 st. C musiałeś je podgrzać do...
    Słowo daję to jest prawda. Chcesz to dam ci nr do mojej żony to potwierdzi
    Pompa rozleniwia ale bez przesady kominek w okresach przejściowych to fajna rzecz. Rozpaliłem dosłownie 4 razy a zimą zdarzyło mi się to naprawdę sporadycznie. Miałem pompę ustawioną na tryb "Lato" więc nigdy mi się nie włączało CO. Przy słonecznych dniach mam duże zyski przez duże przeszklenia. Nie wiedziałem czy przełączyć już na grzanie czy będą jeszcze jakieś słoneczne dni. No i są, ale żeby było łatwiej mi policzyć sezon grzewczy odpaliłem pompę 1.10.
    I dlaczego z 8-10 st. jak w domu było dwadzieścia? Przecież rurki idą nad warstwą ocieplenia a nie pod. W domu było 20oC więc podniosłem tylko o 2 stopnie. Przy słoneczku nie było to dużym wyzwaniem dla pompy.
    Aha, to że od niedawna piszę nie znaczy że od dawna nie czytam. Znasz to "zanim zapytasz, poszukaj i przeczytaj"? Dzięki temu oto forum i wielu wspaniałych ludzi udało mi się wybudować dość dobrze przemyślany dom. Teraz sam chcę pomóc wielu ludziom w podjęciu decyzji. Nie zagłębiam się tylko w pompy ciepła choć temat jest naprawdę ciekawy.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 04-10-2010 o 16:25

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I spokojnie, nie robię z ciebie matoła. Jest to twój pierwszy sezon grzewczy więc zapewne masz jeszcze dość dużo wilgoci więc i wynik nie za ciekawy. U mnie na początku zeszłego sezonu grzewczego też nie było za różowo i też o tym pisałem i się wściekałem.
    Pzdr.

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oj,tutaj się grubo mylisz. Instalacja PCi za 80-90tys.zł to się nazywa łatwe spieprzenie
    No za taką kwotę to u mnie się kupuje mieszkanie w bloku

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No to ja wyszedłem na matoła. Zacząłem grzać pod koniec sierpnia i z mniejszymi lub większymi przerwami grzałem do ok. 17.09.2010 r.
    Teraz idzie mi 31 kWh/dzień na wszystko (podczas eksperymentów z popier...ymi kablami duuużo więcej). Czyli ok. 20-23 kWh na grzanie.
    Niepotrzebnie się unosisz. Zadałeś pytanie, na które ja też odpowiedziałem. Fakt, że mam wentylację z odzyskiem ciepła, lepiej niż przeciętnie zaizolowany budynek, oraz największe przeszklenia od strony południowej. Dzięki temu moje ogrzewanie we wrześniu działało zaledwie kilka godzin. Chociaż podejrzewam, że nie tylko dzięki temu. Nie bierzesz pod uwagę tego, że pogoda w Polsce potrafi być bardzo zróżnicowana. Podczas, gdy na południu Polski padały ulewne deszcze, na północy było stosunkowo sucho. Podobnie było też z temperaturami.
    Nie ma się więc co ekscytować wynikami zuzycia energii do ogrzewania bez uwzględnienia czynników pogodowych.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wystarczyła pogodna niedziela i poniedziałek, bym wyłączył ogrzewanie w części dziennej - jest dobrze nasłoneczniona - a temp. utrzymuje się na przyjemnym poziomie.
    No widzisz, nie ma się czym podniecać. Ty wyłączyłeś a mi pompa zżarła całe dwie kWh na CO. Teraz ty jesteś Sprite a ja pragnienie Wyluzuj, jest ciepło i słonecznie to i pobory małe. Poczekajmy na -20 to będziemy mieli więcej zapewne do powiedzenia.

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Tak dobrze to nie ma. Napisałem o strefie dziennej.
    Pokoje, łazienka i pralnia załączone. Zużycie dzienne ok. 10 kWh na ogrzewanie.
    Niestety ciepło nie pójdzie do góry i nie ogrzeje mi części nocnej.
    Jest to twój pierwszy sezon grzewczy i na pewno masz dużo wilgoci technologicznej więc i zużycie większe, ale jeśli to nie jest prawdą to niech cię Bóg ma w swojej opiece gdy przyjdą prawdziwe mrozy. Na razie bym się na twoim miejscu nie przejmował. Jak odpaliłem pompę w zeszłym roku to żarła mi 20-30kWh na dobę. Nie wiem dokładnie bo nie miałem podlicznika ale miałem też cyrkulację ustawioną na kilka godzin dziennie więc i wynik był mocno fałszywy. Teraz CCWU pracuje przez jedną godzinę na dobę i zużycie duuużo mniejsze.
    Pzdr

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No to, który to sezon ??
    hm... 1/2
    Tak naprawdę to ciężko powiedzieć czy dom ci już zupełnie wysechł i czy zużycie wyjdzie mniejsze. Szkoda że w tym czasie który opisujesz nie miałeś działającej wentylacji.

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    HenoK, a jak tam u ciebie? Licznik założony?
    Licznik już założony, Muszę go jeszcze tylko uzupełnić o programator czasowy, aby rozróżniała 1 i 2 taryfę. Pompy ciepła jeszcze nie sprawdzałem licznikiem (robiłem to na samym początku jej działania z wykorzystaniem głównego licznika przy odłączonych wszystkich odbiornikach, ale nie pamiętam już wyników). Za to sprawdziłem ile energii pobierają kolektory słoneczne. Dzisiejsze zużycie energii przez pompkę obiegową i sterownik to 0,2kWh.
    Podgrzewacz ciepłej wody 200litrów podgrzany od 39 do do 52 st. C.

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja mam ten programator czasowy ale za cholerę nie mogę go ustawić Albo mi elektryk źle go podpiął albo jest skopany bo robiłem wszystko według instrukcji. Muszę jakiegoś mądrego zawołać. Często z ciekawości idę rano i wieczorem i sprawdzam ile nabija mi w drogiej i ile w taniej taryfie. W lipcu było wszystko w taniej ale jak pogrzebałem przy CCWU to 1kWh dziennie wychodzi w drogiej

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Sprawdzałem ostatnio jak mi się opłaca taryfa G12W. Podzieliłem kwotę rachunku na zużyte kWh i wyszło tak. Prąd budowlany 0,6gr, taryfa G11-0,54, taryfa G12W(około 65% w II)-0,44gr. Brałem pod uwagę lipiec i sierpień, zobaczymy jak wyjdą miesiące zimowe ale skoro latem mi się opłaca to zimą będzie myślę jeszcze lepiej.
    Może tu być przy taryfie G11 mały błąd bo brałem rachunek rodziców a tam było nieco mniej kWh więc za pozostałe duperele mogło wyjść nieco inaczej.
    Może ktoś policzyć jak wychodzi w G12?
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 06-10-2010 o 09:46

Strona 12 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony