dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcmagda
    Polecasz nawt jak się nie ma dzieci? Nie będą się ze mnie kasjerki nabijać?
    dzieci nie problem, wynajmiemy ........ darmo !

  2. #22
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No i byłem na Avatarze w iMaxie w Krakowie.

    Sam film bardzo fajny. Fabularnie jest to po prostu bajka, taka z czarno-białymi bohaterami, powielająca znane od lat schematy itp. więc jeżeli ktoś oczekuje intelektualnych wyzwań, to ten film może sobie darować.
    Jeżeli jednak chodzi o warstwę wizualną to jest to majstersztyk. I nie chodzi mi tutaj o efekty specjalne (które już dawno specjalnymi być przestały), ale o całokształt świata przedstawionego. W tym filmię już całkowicie nie sposób rozpoznać gdzie skończyła się taśma filmowa, a gdzie zaczyna się grafika komputerowa - jest to jedna całość. Trzeba dodać, że piękna całość.
    Generalnie - dla mnie była to uczta dla oczu.

    Ale do beczki miodu muszę dodać też łyżkę dziegciu. Był to dla mnie pierwszy film 3D jaki oglądałem i dlatego trudno mi powiedzieć czy problamy, o których piszę poniżej dotyczą tylko tego filmu, tylko kina iMax w Krakowie, czy też całej technologii. Otóż, pomimo faktu, że obraz rzeczywiście był trójwymiarowy, to zwyczajnie był on słabej jakości. Przede wszystkim nieostry. Dodatkowo - w dynamicznych scenach rozmywał się jeszcze bardziej oraz zaczynał drgać. Jakby tego było mało, to bardzo utrudnione było czytanie napisów, bowiem były one umiejscowione jakby w innej odległości od widza (mnie) niż obraz. Więc do wyboru było: albo ostrość na napisy i nie widzę co się dzieje na ekranie, albo ostrość na obraz i nie jestem w stanie czytać napisów. Dla mnie to niewielka wada, bo znam angielski na tyle, że spokojnie mogłem odpuścić sobie czytanie napisów, ale dla kogoś może to być problem...

    Potem, już po seansie znalazłem taki artykuł:
    http://film-fx.blogspot.com/2009/12/...-oczu-gdy.html

    W skrócie piszą tam o tym, że Avatar w kinach Dolby 3D wygląda lepiej niż w iMaxach (z wyjątkiem cyfrowego iMaxa w Łodzi). Nie wiem ile w tym prawdy, ale w iMaxie krakowskim nie było idealnie...

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kurde Vafel, szkoda - na pewno nie powinno tak byc. Nie wiem jak dlugo dziala ten iMax w Krakowie ale moze maja jakies problemy z kalibracja systemu. Bylem w tym roku w londynskim iMaxie na, niestety, Harrym Poterze - po prostu igla. Pozdrawiam. Wracajac do fabuly - ablo nie, nie bede psul seansu tym, ktorzy jeszcze nie widzieli.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ja ogladałam w Multikinie w Rybniku (Focus) .... efekty i jakość igiełka ... nic się nie rozmywało .... super extra .
    Super extra do tego stopnia , że w sobotę pod pozorem zabrania starszej gwiazdy która jeszcze nie ogladała - jadę jeszcze raz .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie


    Przekonał mnie, pójde do kina.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Kurde Vafel, szkoda - na pewno nie powinno tak byc. Nie wiem jak dlugo dziala ten iMax w Krakowie ale moze maja jakies problemy z kalibracja systemu. Bylem w tym roku w londynskim iMaxie na, niestety, Harrym Poterze - po prostu igla. Pozdrawiam. Wracajac do fabuly - ablo nie, nie bede psul seansu tym, ktorzy jeszcze nie widzieli.
    No właśnie ten krakowski iMax to już dość stary jest. Analogowy i podobno w tym problem, bo podobno w Łódzkim i Warszawskim iMaxie (cyfrowe) wszystko jest cud, miód...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Kurde a ja do dziś Pcahontas nie widziałam. To i jakoś skojarzeń nie mam. Chyba się skusze drugi raz do łódzkiego iMaxa, chociaż na 3d w Cinema City i tak mnie rzuciło o glebę. Genialne efekty tutaj grają pierwsze skrzypce czy się komuś podoba czy nie i dla tego właśnie warto zobaczyć ten film.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Jadę dziś jeszcze raz ... se starą córką i jej chopakiem (czytaj : każda wymówka jest dobra)
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli
    Kurde a ja do dziś Pcahontas nie widziałam. To i jakoś skojarzeń nie mam.
    W takim razie polecam: http://imgur.com/JmRmb

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No i się wkurzyłam
    Ostatnio byłam w Multikinie na Avatar , dziś byłam w Cinema City ....
    Różnica zauważalna .... dziś byłam rozczarowana nieco - jakość odbiegała od ideału ....
    oba kina nowe , nowoczesne , w tym samym czasie budowane czyli bardzo niedawno .... i od czego to cholera zależy?
    wkurzyłam się jak jasny gwint
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #32

    Domyślnie

    Watykańskie media krytykują "Avatara"
    http://wiadomosci.onet.pl/2108327,12...tara,item.html


    Będziecie się spowiadać
    Wiara czyni ...............czuba.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek-B
    Watykańskie media krytykują "Avatara"
    http://wiadomosci.onet.pl/2108327,12...tara,item.html


    Będziecie się spowiadać
    koszty , koszty , koszty .... a o cóż innego mogłoby im chodzić

    nic mnie już nie zadziwi co płynie od kleru .... ostatnio usłyszałam od księdza że Harry Potter nie powinien być czytany przez dzieci i młodzież a tym bardziej oglądany , bo to bałwochwalstwo
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #34

    Domyślnie

    poczytałem wątek i ........ obejrzałem ....

    i dziwi mnie, że nikt z was nie napisał, że to film o nas .... tak tak, właśnie o nas,
    bo poza bajerami przekaz filmu jest prosty, niezbyt głęboki i wyszukany, ale jednak prosty: niszczymy światy (ekosystemy) w poszukiwaniu tego, co jak nam się wydaje należy do nas,
    takie nowoczesne eko-science-fiction,

    nie będe powtarzał zachwytów nad realizacją - to masterpiece i pewnie długo przyjdzie czekać na podobny, nawet nie mam tu na myśli wykorzystanej techniki, bo to kwestia pieniędzy, ale samego świata w jakim dzieje się akcja: wszystko co tam żyje lub rośnie jest tak inne, że wychodząc z sali ma się wrażenie obudzenia ze snu (słyszałem wiele takich głosów na schodach ....),

    i jeszcze jedno - Trudy fajna jest

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    jacekp71 bo to oczywista oczywistość - że człowiek gdzie się nie pojawi wszystko zabije, zniszczy aby tylko jemu było podporządkowane tak jak on chce. Pewnie kiedyś w dalekiej przyszłość nasz rodzaj trafi na taką Pandorę i film stanie się rzeczywistością. W końcu podobnie zniszczyliśmy np. cudne lasy deszczowe i Amazonię i wiele, wiele rajskich miejsc na ziemi.

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Sama fabuła mogłaby być ciekawsza (zwłaszcza kwestię Niedobrej Korporacji i jej motywów można było fajniej wymyślić), ale ogląda się rzeczywiście niesamowicie. Też bym tak mogła mieszkać, ale jako "niebieska z ogonkiem" tylko i wyłącznie.
    Dawno już nie widziałam takich tłumów w kinie - a film leciał równolegle w dwóch salach. Kolejki z ogonkiem po bilety .
    Watykan się czepiał że za mało zaangażowane (kurcze, a dlaczego się nie czepiają paru innych filmów ) no i z ekologii robi religię.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Sama fabuła mogłaby być ciekawsza (zwłaszcza kwestię Niedobrej Korporacji i jej motywów można było fajniej wymyślić), ale ogląda się rzeczywiście niesamowicie. Też bym tak mogła mieszkać, ale jako "niebieska z ogonkiem" tylko i wyłącznie.
    Dawno już nie widziałam takich tłumów w kinie - a film leciał równolegle w dwóch salach. Kolejki z ogonkiem po bilety .
    Watykan się czepiał że za mało zaangażowane (kurcze, a dlaczego się nie czepiają paru innych filmów ) no i z ekologii robi religię.
    Się czepia , bo przestają o nich mówić. To trza się znów pokazać - nieważne mądrze czy głupio, ale pokazać.
    Swoja drogą chyba się wybiorę, bo jak na razie same superlatywy - zarówno w necie jak i w realu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #38

    Domyślnie

    Miałem właśnie się wybrać do CInema na wersję 3D Dolby, ale jak poczytałem w necie opinie ludzi, to jednak zdecydowanie lepiej ten obraz wypadnie w IMAXie, a ponieważ ostatni raz byłem na bodajże pierwszym filmie 3D (Chyba o Dinozaurach) to z przyjemnością sę przejdę! NIE mogę się doczekać tych wszystkich efektów, tej całęj Pandory... Boję się tylko o te napisy, żeby były ostre i żebym strita nie dostał przez nie...

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Wiecie co to o co się Watykan czepia to naprawdę szukanie dziury w całym. Nie wierzyłam własnym oczom jak przeczytałam ich recenzje. To jest dopiero farsa pisać takie głupoty.

  20. #40

    Domyślnie

    Byłam w niedzielę w Imaxie w Wawie. Bez zastrzeżeń do jakości chociaż napisów starałam się raczej nie czytać, bo mnie drażniło zmienianie ostrości. Co do fabuły to ja się w ogóle nie będę wypowiadać, dla mnie nachalnie propagandowo-ekologiczna. I zgadzam się, że korporacyjne motywacje bardzo płytko i niewiarygodnie rozegrane. Ale efekty były takie, że chcę jeszcze raz - tylko już gdzie indziej nie w Imaxie, żeby porównać.

    Ale oni na tym kasy zarobią. Do kin walą drzwiami i oknami. Dawno nie widziałam czegoś takiego.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony