dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 94
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1874
  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Jakie zmiany mogą nastąpić po zastosowaniu takich ustawień krzywej;



    Chodzi o poziom krzywej. Czy zmiana z 0 na -2K przyniesie zmiany co do zużycia gazu i temperatury wewnątrz.

  2. #282
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał ożarowiak2007 Zobacz post
    Czołem Vitodensy.

    Mam prośbę o kwerendę i podpowiedzi. Używam vitodensa 200 (zdaje sie matriks) i mam wrazenie, ze zuzywam strasznie duzo gazu.
    Piec grzeje tylko wode, ktorej zuzywamy juz po zmieszaniu z zimna okolo 10m3 miesiecznie i wychodzi okolo 100 m3 gazu. Mamy zasobnik do niego na 200 litrwow. Nie dziala cyrkulacja.
    ....
    moim zdaniem, bardzo duzo.... do podgrzania samej wody... ja posiadam zbiornik 150l, cyrkulacja chodzi w określonych godzinach, wody ok. 16m3 - gazu pobiera mi max 1,5m3 dziennie.
    Gość tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4357160
    pisze, że 0,6m3....

    Piec musi Ci się włączać także do podrzewania CO, coś źle współpracuje z kominkiem.
    Ostatnio edytowane przez misiaczekm ; 24-01-2011 o 14:16
    () () MisiaczekM
    ( o )
    () _ ()
    () ()

    Dziennik MisiaczekM
    Foto naszego bliźniaka

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Jakie zmiany mogą nastąpić po zastosowaniu takich ustawień krzywej;



    Chodzi o poziom krzywej. Czy zmiana z 0 na -2K przyniesie zmiany co do zużycia gazu i temperatury wewnątrz.
    Oczywiście że przyniesie - i zmniejszenie zużycia gazu i obniżenie temperatury we wnętrzach - bowiem ustawienie poziomu krzywej o -2K będzie skutkowało obniżeniem temperatury do jakiej kocioł będzie grzał wodę o 2 stopnie mniej niż będzie to wynikało z aktualnie wybranej krzywej grzewczej i temperatury zewnętrznej.
    Czyli mniejsze zużycie gazu gdyż grzejemy wodę do niższej temperatury , jak i niższa temperatura we wnętrzach - z tego samego powodu.
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 23-01-2011 o 17:35
    --
    Pozdrawiam

  4. #284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie zwiazane z nastawami czasowymi pieca.
    Temp. zadana pomieszczenia: 18 stopni,
    zred . t. zad. pom. : 15

    Piec ustawiony na takie czasy:

    Progr. czas ogrzewania: Poniedziałek - Niedziela

    06.00-09.00 i druga nastawa 13.00-16.00

    CZy piec powinien się załączać w pozostałych godzinach czy powinien milczeć?

    Temperatura wewnątrz domu ciągłe 21 stopni.

  5. #285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    według mnie: jeśli masz dodatkowo w domu czujnik temperatury to powinien milczeć - palnik pownien byc wyłączony do momentu az w domu zrobi sie 15 C, ale jeśli jedziesz tylko na pogodówce to niekoniecznie - bo automatyka bada temperature na wyjściu z pieca i powrocie a jak w pogodówce jest program ustawiony tzn. kiedy powinien lekko podgrzac a kiedy w ogole sie nie włączać to nie wiem u mnie jest tylko pogodówka i mam w ciagu dnia 21 a w nocy 18. Ale dom dobrze w miare jest ocieplony i temperatura spada nie bardziej niz o 1-1,5 C przez całą noc a i tak piec ze 2-3 razy załączy sie w nocy. Pewnie gdybym miał dodatkowo czujmik temp. w domu ktory korygował by pogodówke to palnik milczałby do 18 C.
    Karol

  6. #286
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam w nowym roku z nowym nickiem Stary nick ( Serwis24) okazał się być za bardzo reklamowy
    mr6319 Piec z regulatorem pogodowym zawsze pracuje, tylko czasami do niższej temperatury ( czyli w trakcie obniżonego grzania ) podgrzewa wodę w obiegu. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Witam w nowym roku z nowym nickiem Stary nick ( Serwis24) okazał się być za bardzo reklamowy
    mr6319 Piec z regulatorem pogodowym zawsze pracuje, tylko czasami do niższej temperatury ( czyli w trakcie obniżonego grzania ) podgrzewa wodę w obiegu. pozdr adam
    Witamy starego, nowego usera forum a 24 nie będzie też reklamowe
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #288

    Domyślnie

    Coś dziwnego dzieje się z moim kotłem Vitodens 200

    Temperatura w kotle jest cały czas 32st.

    Palnik chodzi (tzn widzę cały czas ikonę palnika) ale temperatura nie wzrasta powyżej tych 32st.

    Jak wyłączyłem kocił i go włączyłem to po starcie na początku temperatura w kotle wzrosła do 40st ale potem palnik zmniejszył moc i temperatura spadła do 32 st i tak się utrzymuje

    Zwiększyłem ustawioną zadaną temperaturę z 15 do 20 st i zwiększyłem krzywą grzewczą. mam teraz 1.0 i nic to nie dało.

    Instalacja nie jest w pełni uruchomiona i na razie tylko podgrzewa dom żeby robić wykończeniówkę

    Na razie chodzi 100m2 podłogówki i tylko 4 grzejniki.

    Jest włączone sterownie pogodowe w kotłowni są dwie grupy pompowe Meibes jedna na podłogówkę druga na obieg grzejników.

    Wiecie co to może być


    Byłem dzisiaj rano na budowie i jest tak samo palnik chodzi cały czas a temperatura w kotle jest 33st.
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 30-01-2011 o 07:39
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #289
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czy przy grzaniu cwu też jest na 33 stopniach ? Podaj jeszcze dokładny model i czy masz regulator pokojowy. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Czy przy grzaniu cwu też jest na 33 stopniach ? Podaj jeszcze dokładny model i czy masz regulator pokojowy. pozdr adam
    Zapomniałem napisać że CWU jeszcze nie mam wogóle na razie jest tylko CO ale też nie cała instalacja tylko podłogówka i cztery grzejniki na dole.

    Vitodens 200 + Vitotronic 200

    Kocioł z najnowszą wersją sterownika.

    Nie mam regulatora pokojowego jest tylko pogodowy.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #291
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ustaw grzanie cwu i zobaczysz czy pójdzie wyżej. Jeśli nie pójdzie wyżej to może czujnik temp. kotła coś przekłamuje. Sprawdź odczyt temp. zewnętrznej czy jest ok, czasami jak czujnik dostanie wody to przekłamuje. Włącz ręcznie tryb kominiarza i zobacz czy zacznie grzać mocniej. Może też być coś z ciśnieniem gazu ale wtedy raczej by były też problemy z zapłonem. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Ustaw grzanie cwu i zobaczysz czy pójdzie wyżej. Jeśli nie pójdzie wyżej to może czujnik temp. kotła coś przekłamuje. Sprawdź odczyt temp. zewnętrznej czy jest ok, czasami jak czujnik dostanie wody to przekłamuje. Włącz ręcznie tryb kominiarza i zobacz czy zacznie grzać mocniej. Może też być coś z ciśnieniem gazu ale wtedy raczej by były też problemy z zapłonem. pozdr adam

    Wyżej niż te 32st daje na początku po wyłączeniu i ponownym włączeniu kotła ale bardzo krótko jest 40st a potem schodzi znowu do 32st

    Ale najbardziej denerwuje mnie to że cały czas non-stop chodzi palnik

    Przed chwilą podniosłem krzywą grzewczą do 1.4 dla grzejników i nic to nie dało.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  13. #293
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jak pracuje na kominiarzu ? Czy coś było grzebane? Może ktoś ustawił max temp. na 32 stopnie?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Jak pracuje na kominiarzu ? Czy coś było grzebane? Może ktoś ustawił max temp. na 32 stopnie?
    Jak pracuje na kominiarzu to powiem że nie do końca wiem jak to zrobić.

    Na początku jak była podłączona tylko podłogówka bez całej automatyki to serwisant który robił pierwsze uruchomienie ustawił maksymalną temperaturą na 40st

    Później ten sam serwisant uruchamiał całą automatykę to mam nadzieje że to wyłączył.

    Jak to mogę sprawdzić a jeszcze lepiej zmienić jak by nadal było to ustawienie.


    A jeszcze jedno chciałem się zapytać do czego służy przycisk po prawej stronie oznaczony
    literą R
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #295
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przycisk "R" służy do odblokowywania kotła w sytuacji wystąpienia usterki i zapalenia sie czerwonej diody.
    Aby zmienić maksymalna temperaturę zasilania obiegu grzewczego wchodzimy w "kodowanie 1" poprzez równoczesne wciśnięcie klawisza "OK" oraz "trzech kresek i kropek" i zmieniamy kod "C6" fabryczne ustawienie to "C6:74" dla obiegu A1 zostawiamy "C6:74" a dla obiegów M2 i M3 ustawiamy dla żądanej temperatury zasilania tego obiegu.
    Funkcję kominiarza uruchamiamy poprzez wejście do menu głównego poprzez wybranie "Trzech kropek i trzech kresek" i następnie wybranie trybu kominiarza -działa on przez 30 min lub można zakończyć poprzez wciśnięcie klawisza"OK"
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Przycisk "R" służy do odblokowywania kotła w sytuacji wystąpienia usterki i zapalenia sie czerwonej diody.
    Aby zmienić maksymalna temperaturę zasilania obiegu grzewczego wchodzimy w "kodowanie 1" poprzez równoczesne wciśnięcie klawisza "OK" oraz "trzech kresek i kropek" i zmieniamy kod "C6" fabryczne ustawienie to "C6:74" dla obiegu A1 zostawiamy "C6:74" a dla obiegów M2 i M3 ustawiamy dla żądanej temperatury zasilania tego obiegu.
    Funkcję kominiarza uruchamiamy poprzez wejście do menu głównego poprzez wybranie "Trzech kropek i trzech kresek" i następnie wybranie trybu kominiarza -działa on przez 30 min lub można zakończyć poprzez wciśnięcie klawisza"OK"
    pozdr adam
    No i pomogło zostało zmienione ograniczenie do 40st i piec od razu wystartował. Wielkie dzięki

    Tylko ja u siebie nie mam obiegów M1 ani M2 tylko Obieg grzewczy 1 i Obieg grzewczy 2 na OG1 są grzejniki a na OG2 podłogówka.

    Jakie są najlepsze maksymalne ustawienia temperatury dla poszczególnych obiegów grzewczych. Grzejniki mam dobrane niskotemperaturowe,
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ok, A1 i M2 to oznaczenia poprzedniego modelu, w nowym to OG 1 (A1) i OG2 (M2). Ustawienie temp. max zależy od obliczeń (wersja poprawna politycznie : ), moim zdaniem max dla podłogówki to 40 stopni, dla grzejników 55 stopni. Jeśli ktoryś układ nie będzie dogrzewał wtedy można podnieść. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  18. #298
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o przyjęcie mnie do klubu.
    Po licznych perturbacjach z projektem i pozwoleniem gazowym mam nadzieję w przyszłym tygodniu na odpalenie kotła.
    343 F juz stoi gotowy do działania.

    Pytanie czy do pieca jest dodawana instrukcja w j.polskim ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  19. #299

    Domyślnie

    Witam,

    Czy wiecie moze jaki powinien być zakres czynności serwisanta podczas przeglądu okresowego ? Bo sądzę że viessmann ma jakieś wytyczne... czy nie ?

    Dzisiaj był u mnie serwisant - miał zrobić przegląd i usunąć usterkę, która się akurat pojawiła (Eb) i pec sie wyłaczał. Zdjął obudowe, wyjął filtr siateczkowy przy dopływie wody i przeczyścił szczoteczką do zębów, potem zdjął pokrywę, wyjął palnik i odkurzaczem odkurzył komorę palnika... na koniec spuścił ze 2 wiadra wody z pieca i napłenił ponownie. Stwierdził że na filtrze, który czyścił był kamień i musi przyjechac przpłukać wymiennik ale to kosztuje 500 PLN! Masakra jakaś! Na moje pytanie co z przeglądem stwierdził, że przegląd praktycznie skończony, a diagnostykę zrobi jak przyjedzie płukać...

    Dodam, że po tym przeczyszceniu filtra piec ruszył i działa normalnie. Czy to normalne, że po nieco ponad 1 rok użytkowania trzeba płukać wymiennik? I dlaczego to tyle kosztuje?

    Na stronie jeednego z salonów znalazłem zakres czynności serwisowych ( http://www.viessmann-salon.pl/o_firm...ik_stojace.php) ale nie wiem czy to jest odgórny zakres nadany przez viesmann czy może każdy serwis ustala swój zakeres ?

    Browar
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  20. #300
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    f.5 zazwyczaj jest komplet papierów po polsku, jednak ostanio wiele firm rezygnuje z papierowych instrukcji i użytkownik ma sobie to sam ściągnąć ze strony, może już tak jest.
    Ten mieszacz już Ci działa ?

    Browar lista czynności to często jakieś ogólniki, trudno o jedną uniwersalną dla wielu urządzeń. Tak w skrócie: czyszczenie palnika, komory spalania, elektrod, pomiary ciśnienia gazu, prądu jonizacji, analiza spalin, czyszczenie filtrów ( o ile są zawory żeby nie trzeba było spuszczać całej wody z instalacji), sprawdzenie nastaw. Co do czyszczenia wymiennika, trudno określić po jakim czasie należy to robić. Czasami wszystko jest dobrze przez lata a czasami po roku jest zabrudzony, częściej mały wymiennik niż główny. Mocno zakamieniony wymiennik słychać podczas pracy, jak mniej to trudniej stwierdzić.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 15 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony