dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 94
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1874
  1. #441
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przy małej ilości gazu przy starcie mogą być problemy z zapłonem ale u Ciebie to gorzej raczej już nie bedzie.
    Gazownia na czas rejestrowania ciśnienia podniosła ciśnienie i wszystko jest super dla nich.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  2. #442
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Jaszaf aż się pofatygowałem po wykres krzywej
    03 to nawet trudno odczytać jakie będą temp. na zasilaniu, powiedzmy, że dla 20 w pomieszczeniu i 5 na zewnątrz masz mieć na zasilaniu ok 23 stopni. Tego nie da się płynnie realizować z małą ilością startów. Krzywa powinna być większa, wtedy też dogrzejesz pomieszczenie.
    Zmniejszać należy moc kotła zostawiając np. 1.0 -1.4 krzywą dla grzejników, i 06 dla podłogówki.
    Przy mniejszej mocy powinno dłużej nagrzewać. Przy krzywej 03 on już po zapłonie ma 30 stopni i gasi palnik.
    pozdr adam
    Hmm, ja tez mam 0.8/0 i 0.3/-1 i utrzymuje smialo 20,5 C przy zadanych 21C, pow 159 metrow (dom w lewkoniach z Archonu)
    moc pieca ograniczona do 70%, mimo to troche czesto mi sie wlacza (ok 180 na dobe) - ma to wlasnie zwiazek z niska krzywą i relatywnie wysoka temp na zewnatrz.

    Generalnie im zimniej na dworze tym piec rzadziej sie wlacza, ale dluzej pracuje. Zeszlej zimy przy tych samych ustawieniach mialem okolo 70 wlaczen na dobe.

  3. #443
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Bo przy takich temperaturach kocioł powinien mieć 2 kW
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Witam.

    Miałeś rację Adamie. Zmniejszenie ilości gazu rozruchowego nie było najmądrzejszym posunięciem. 6 wyłączeń w ciągu 12 godzin. Zmieniłem ustawienie z powrotem na 0 (z -10). Na razie jest OK. Piec się, póki co, nie wyłącza z powodu braku gazu. Ciekawe jak będzie jak zabiorą rejestrator, który na razie podobno ciągle wykazuje właściwe ciśnienie gazu (1,80 kPa).
    Ale zmniejszenie mocy rozruchowej (kod 84: - spowodowało to, że podczas startu kotła już on się tak nie napędza, tylko mam wrażenie, że startuje i od razu pracuje z zadaną mocą (lub niewiele większą). Niestety nie wpłynęło to na ilość startów... Ostatnia doba - 232 starty. Ale przestaję się tym przejmować, bo mam wrażenie, że niezależnie od ustawień on sobie będzie tak taktował... Póki w domu ciepło to niech sobie startuje.
    Mój kocioł pracuje z mocą 17 %.
    Krzywe: 0,3 podłoga, 0,8 grzejniki. Temp. zadana 20 C (oba obiegi), temp rzeczywista 22,1 - 22,3. Temp zasilania dla podłogi 25 - 26 C (odczyt z Vitotrola). Na razie tak zostawiam i zaczekam do mrozów. Porządnych mrozów jeszcze nie było więc nie wiem jak te ustawienia się wtedy sprawdzą.

    Pozdrawiam
    macst

  5. #445
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Zrób może jeszcze na b0:3 i zobaczymy ile wyjdzie startów. Tak z ciekawości proszę
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Witam.

    Ustawiłem kilka dni temu b0:1 po Twojej sugestii, ale wyszło na to, że w okresie zredukowanej temperatury kocioł kompletnie się wyłączył. Pompy ucichły i oba obiegi stanęły (myślałem, że zatrzyma się tylko podłogówka). Nie włączył się przez całą noc. Żaden z grzejników nie zrobił się ani odrobinę ciepły. Liczba startów przez tamtą noc wyniosła 20kilka, ale to raczej dlatego, że kocioł przełącza się w tryb "dzienny" o 5 rano, a liczbę startów sprawdziłem przed 7.
    W ten sposób mogę obniżyć liczbę startów, ale wychodzi chyba na to, że to samo osiągnąłbym wyłączając po prostu kocioł na noc.
    Wróciłem do ustawienia b0:0.
    Dzisiaj napaliłem w kominku dla klimatu, ale jak jutro temperatura wróci do normy to przełączę b0 na 3 i dam znać po dobie obserwacji (lub gdy w łazience temp spadnie poniżej 21 C) .

    Pozdrawiam
    Maciej

  7. #447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Regulator steruje tylko jednym obiegiem.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Tak mi się też wydawało. Dlatego zdziwiłem się, że wyłączyły się oba... Byłem nawet w kotłowni to dwa razy sprawdzić. Pompy nie działały. W łazience w drabince słychać jak płynie woda, więc i po tym poznaję czy obieg działa czy nie. Dodatkowo żonie powiedziałem, żeby w nocy sprawdziła czy grzejniki działają (ostatnie dni ma kłopoty ze snem i spaceruje). Rano miałem raport, że żaden z nich nie był ciepły ani przez chwilę.
    Po powrocie do pracy na podstawie czujnika pogodowego (tryb dzienny) oba obiegi ruszyły, a kocioł wrócił do swojego taktowania.

    Pozdrawiam
    Maciej

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli temperatura była wyższa niż wymagana i całość siedziałą cicho Czy zdążyło się wychłodzić do rana ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #450
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Hej.

    No właśnie, Vitotrol steruje jednym obiegiem, ale informacja o temperaturze wewnątrz domu jest wspólna dla obu obiegów. Dlatego też pewno OG1 i OG2 wyłączyły się wspólnie po ustawieniu b0 na 1...

    Dom się nie wychłodził. Nie zdążył. O poranku było powyżej 22 C. Dlatego pewno w nocy żaden obieg nie ruszył (zadane było dzień i noc 19).

    Pozdrawiam
    Maciej

  11. #451
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czołem chłopaki.
    Jak tam zużycie gazu u Wszystkich ?
    Mamy najlepsze kotły to muszą troszeczkę spalić paliwka !!!!
    szczególnie ze pogoda piękna troszku zimniej się zrobiło.

    A do rzeczy jaki jest u Was przepływ na rozdzielaczu ?
    notuję takie cos--- na razie bez słowników na pełnym otwarciu.



    Zastanawiam się jaki to ma wpływ na temperaturę wnętrza i spalanie kotła.
    Dodam ze moja pompa grundfosa alpha 2 w trybie auto adapt działa na najwyższej mocy czyli 21-22 W

    na tą chwilę zmieniłem bieg na 2 i zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na temp. pomieszczenia i na spalanie


    Przy tych ustawieniach i temperaturze wnętrza 18 stopni zużycie mam 10 m2
    Płytkujemy garaż w związku z czym podniosłem temp. aby wszystko lepiej schło włączyłęm też wodę na 42 stopnie i włączyłem cyrkulację.

    taki eksperyment
    pozdrawiam radek
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 15-01-2012 o 19:48
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Witam.

    Adamie. Przestawiłem kod kotła b0: na 3. Efekt: dwie doby - liczba startów 322, czyli 161 na dobę. około 60 mniej na dobę niż przy ustawieniu b0:0.
    Temperatury ustawiłem tak:
    A1 21/19
    M2 21/20
    Podejrzewam, że mniejsza liczba startów wynika z osłabienia nocnego, a nie ze zmiany kodu w komórce b0.

    Radku!
    Ja też przepływy mam poustalane na maxa na każdej z pętli (na razie tego nie ruszam), ale zaskoczył mnie wynik Twojej pompy... 21 W to max? Chyba coś przegapiłem podczas budowy mojej instalacji, bo moje pompy mają chyba 65 W, a to przecież 3x więcej niemal przez całą dobę... A potem się dziwię rachunkom za prąd.
    U mnie zużycie w zeszłym tygodniu 8,85 m3/dobę, ogrzewam 249 metrów.

    Pozdrawiam
    Maciej

  13. #453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dzwoniłem wczoraj do Viessmana.
    Liczba startów ponad 200 na dobę to nie jest norma... Dzisiaj ma ktoś do mnie oddzwaniać po konsultacji z technikami. Niemniej padła sugestia z Ich strony, że wygląda to na kłopot z odbiorem ciepła od kotła.
    Stałem przy kotle - podawałem swoje dane i sprawdziłem temperatury na rurach podłączonych do sprzęgła. Wcześniej tego nie zrobiłem. Odkryłem, że powrót z obiegów do sprzęgła jest chłodniejszy niż ze sprzęgła do kotła. Czyli faktycznie sprzęgło przekazuje tylko część ciepła na obiegi, resztę miesza z powrotami i zawraca do kotła. Nie zwracałem wcześniej na to uwagi, bo skoro w domu jest za ciepło to jak możemy mówić o kłopocie z odbiorem ciepła?
    Po poście Radka (F.5) wczoraj sprawdziłem swoje pompy. Mam trzy biegi I - 41 W, II - 62 W i III - 82 W (energetyczna klasa C). Ustawione były A1 - I, M2 - II bieg. Ustawiłem na początku i więcej tego nie ruszałem. Przepływomierze są pootwierane na maxa, ale pompy nie były na maxa... Wczoraj wieczorem je przestawiłem na III. Rano sprawdziłem liczbę startów. Proporcjonalnie wychodzi, że na dobę będzie ich 110, a więc jest postęp. Zobaczę jak będzie wieczorem i już zaczynam się rozglądać za jakimiś normalnymi pompami... Wydajesz na instalację CO i CWU kilkadziesiąt tysięcy złotych, a nikt nie dopilnuje, żeby kupić mniej prądożerne pompy. Wtedy nawet o tym nie myślałem, a potem sam ustawiłem pompy na mniejsze obroty, żeby ograniczyć zużycie pradu...

    Jak są poustawiane Wasze pompy na poszczególnych obiegach?

    Pozdrawiam
    Maciej

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    f5 przy tej pompie max to 45 W na wyświetlaczu
    Im szybciej odprowadzimy ciepło z kotła do odbiornika tym lepiej - kocioł szybciej odda temperaturę i może będzie mniej taktował.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  15. #455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rok temu mniej więcej o godz. 13 uruchomiono mi piec.
    Dom ożył , zrobiło się przytulnie i ciepło mimo że to w dalszym ciągu budowa.

    pierwsza rocznica - PIEC DZIAŁA

    STAWIAM.






    ŻYCZĘ WSZYSTKIM BEZOBSŁUGOWEJ EKSPLATACJI

    Ps notuje 17 startów na 24 godziny wynik mnie zadawala !!!!
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #456
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jak dzisiaj coś działa przez rok to już powód do radości chore czasy ale cieszę się razem z Tobą
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #457
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    dołączam do klubu.
    Mój piec to to Vitodens 200W wersja C. moc 26 KW. Obsługuje dwa obiegi tzn podłogówka na dole około 90 m2 ( odstępy między rurkami 8-11 cm) i na górze grzejniki z wyjątkiem 2 łazienek z podłogówką, ale te są ogrzewane prze RTL'e z grzejników. razem 220 m 2. Mieszacz i sprzęgło. Do tego zasobnik ACV SMART 160 litrów. 2 x Vitotrol 200 umieszczone na korytarzach.
    Przez ostatnie dni czytałem ten topik oraz podobny na elektrodzie... Dlaczego? bo walczę ze zużyciem gazu...
    Mieszkamy od 29 Listopada i do dzisiaj mam zużycie na poziomie 750 m3 tzn. przez 51 dni co daje średnią 14,7 m 3.... nadmienię że dom zbudowany w następujący sposób:
    ściany porotehrm 24 cm + 15 cm styro
    pod połogą 20 cm styro
    poddasze 23 cm aż do kaleniecy ( na razie brak poddbitki)
    strop nad poddaszem ok 25 cm

    Okna z pakietem termicznym 3 szybowym z Oknoplastu

    Dom stoi w osiedlu domków, lekko na górce i na wsi....

    do tego reku brink renovent obecnie pracujący na wydajności 50m 3 / godz. ( mieszkaja 3 osoby)

    Jeden pokój nie używany - jest to pokój nad wysuniętym garażem. Styka sie z resztą poddasza tylko drzwiami ( grzejnik lekko właczony plus nawiew z reku)


    na poczatku trochę chyba przesadziłem z temperaturmi bo nastawy były 21 na OG2 ( podłogówka) i 22 na grzejniki i to przez cały dzień. Efekt po pierwszym tygodniu zużycie 200 m3... Aha dom startował z ok 17 st. CWU była na 60 ST. zmieniłem nastawy tzn temperatura góry na 21 i CWU na 50. Wprowadziłem grzanie wg czasów tzn od 6-10 i od 16- 21 ( dotyczy też CWU i cyrkulacji) i zużycie spadło do ok 80 m3 na tydzien ... ale wtedy była temperatura na zewnątrz 5-9 stopni ( plus naturalnie) nie pamietam jakie miałem wtedy krzywe ale np grzejniki pracowały ciągle w zadanym czasie... osiągały zadaną temperaturę tzn 21 stopni ale vitodens wylącza dopiero przy RT rzec. > RTwym+1 tzn nastawa b5:5. grzejniki mam stosunkowo małe ale dobrane wg zapotrzebowania mocy z projektu archonu + 10 % i przeliczone na zasilanie 55/45.

    na dole temperatura przekraczała zadane 21 st ( dochodząc do 22) ale raz podłoga była zimna raz ciepła ( mam anhydryt).

    Po lekturze zmieniłem przedwczoraj filozofię tzn wyłączyłem wpływ vitotrola na na OG2 i steruję tylko podłogówką.

    Krzywa OG2
    nachylenie 0,4
    pzesunięcie -2

    Krzywa OG1
    nachylenie 0,8
    przesuniecie +4

    Efekt - wzrósł znacząco komfrot cieplny ( ciągle ciepła podłoga tzn ok 24 st C i temperatura pomieszczenia ok 22 st). OG1 przekracza 21 stopni ale ciagle pracuje ( piec praca ciągła na 46 St) i tak do konca programu czasowego. obecny program to:

    6-9 i 16 do 21 ( OG1 i OG2 21 st) reszta zredukowana ( temp. OG1 20 OG2 19)

    razem piec pracowal przez ostanie 24 godz całe 13. i zużył 13m3. temeratura na zewnątrz ( Poznań) ok 0-1 St

    Jak czytam ze np macst zużywa 8,85 m3 na dobę to zastanwiam się co u mnie jest nie tak... piec złaczył się 47 razy przez te 24 godz. przy mocy ograniczonej do 65 %

    liczyłem że spokojnie zmieszczę się z w ok 240 m 3 na miesiąc a ja tyle spalam przez ok 2 tyg. Specjalnie inwestowalem w okna, docieplenie no i reku...
    Czy coś jeszcze mogę poprawić?

    Pozdrawiam

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez wodzu1 ; 18-01-2012 o 19:39

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    To pierwsze uruchomienie ogrzewania ? Nie za bardzo rozumiem po co przesunięcia ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  19. #459
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    To pierwsze uruchomienie ogrzewania ? Nie za bardzo rozumiem po co przesunięcia ?
    pierwsze? tzn czy dom jest świeży? tak budwa po 3 latach zakończona i mieszkamy własćiwie odgrudnia.
    Przesunięcia - bo chciałem :
    a) trochę zmniejszyć temperaturę na zasilaniu OG 2 aby piec pracował dłuzej ale z mniejszą mocą
    b) szybciej nagrzać górę w przypadku OG1 a krzywa 0,8 nie wychodzi poza 55 stopni. tzn przekroczy jak zrobię przesunięcie. ale nie tak bardzo jak np zrobię krzywą 0,9 bez przesunięcia. Ale dla 0,9 bez przesunięcia dla temp 0 st na zewnątrz tepmeratura zasilania praktycznie sie nie różni od o,8 bez przesunięcia więć nie osiągnę szybszego nagrzewania....

    taką filozofie przyjąłem ale może złą....
    Ostatnio edytowane przez wodzu1 ; 18-01-2012 o 20:18

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    U mnie piec pracuje od 7grudnia 2010 bez najmniejszych zastrzezen. Ilosc startow na dobe 20. Spalanie jak narazie okolo 9 m3 na dobe, przy domu 180 metrow I piwnicy dogrzewanej.

Strona 23 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony