dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 39
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 775

Temat: Jaką pompę?

  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ty złośniku
    A co do produktów to oczywiście wszystko idzie spieprzyć. A co do butów to też można kupić za 20zł i za 1000. Ja chodzę w tych za 200-300 Rozsądek trzeba mieć zawsze.
    Wybacz Offtopic, jaką markę butów do garnituru polecasz Jestem na etapie poszukiwania

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Uuuuu, ja garnitur to zakładam ze dwa razy do roku więc na temat tych butów się raczej mało znam. Mam Alki ale nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje. Na co dzień dreptam sobie w sportowych bo są po prostu najwygodniejsze.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    Poza tym po co stal nierdzewna?
    Dla mnie metalem szlachetnym jest np. złoto, srebro itp, i w takich cenach jakie zostały podane to muszą być chyba złote gałki przy zaworach
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    skręcany to jest porażka, sąsiad ma instalację z takim systemem i cały czas mu cieknie
    Nie tak do końca porażka, ale rzeczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie. Może ma dupiate złączki, ja kilka musiałem wyrzucić, żeby nie ciekło i na oko trudno było określić które są dobre, a które złe. Umnie już nie cieknie
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o odwierty to energetycznie lepsze są głębsze (tak do 90m max)
    Teoretycznie na 1mb niby tak, ale użytkownika końcowego interesuje cena wykonania odpowiedniego kolektora dla jego pompy i jeśli cena 10x30m będzie dużo niższa, to 90m kolektory nigdy się nie zwrócą. Obawiam się wręcz, że gdy cena będzie o 20% niższa, to się już nie zwrócą, ale tą granicę opłacalności trzeba by policzyć znając ceny wykonania jednych i drugich. Teoria też swoje, a praktyka swoje i okazuje się że te energetycznie super wydajne odwierty w praktycznie wykonanych instalacjach dają temperatury -4, -6 stopni na dolnym źródle. Niestety często słychać głos instalatora: "wykonam odwierty, będzą wprawdzie droższe, ale później o wiele tańsze w eksploatacji" i jak to się ma do rzeczywistości ?
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    Poza tym podawane przez niektórych powyżej ceny są chyba troszkę zaniżane Najdroższym elementem dolnego źródła są zawory odcinające i sama studzienka.
    Ja bym to ujął inaczej. Najdroższym elementem dolnego źródła MOGĄ BYĆ zawory odcinające i sama studzienka. Ale po co, skoro od nich właśnie najmniej zależy i są one najmniej istotnymi elementami całej instalacji pc ? Odnośnie cen, proszę, tak na szybko:
    studzienka 900zł - choćby taka:
    http://allegro.pl/studzienka-wodomie...299648754.html
    ta... te drogie zawory 1" cena 8zł:
    http://allegro.pl/zawor-kulowy-do-wo...289460559.html
    trójnik 63 cena 9.8 zł:
    http://allegro.pl/trojnik-pp-63-rown...286222311.html
    itd. ech, te zaniżone ceny... Rozdzielacz dla domowej instalacji pc zrobiony na tych częściach będzie tak samo dobrze działał, ale niech przyszły użytkownik ma wybór: kupuję za 7 czy 1kzł.
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    Rynek dzieli się na tych co mają pieniądze i ci mają gdzieś że zapłacą więcej i na ciułaczy, którzy liczą każdy grosz. W tym nie ma nic złego jest to normalne z tym że tutaj widzę przewagę ciułaczy To dobrze, że martwicie się o innych ale trzeba pamiętać że pompa to raczej droższa zabawka, która niekiedy kupują ludzie, którzy się takimi kwotami mało przejmują.
    Bzdury piszecie. Jakoś większość osób w Polsce buduje dom na kredyt i to nie na 2 lata, lecz na kilkadziesiąt lat. możesz sobie ich nazywać i ciułaczami, mnie to nie sprawia różnicy. Ci co mają na tyle kasy, żeby zrobić z nią co chcą nie licząc się z kosztami, niech kupują co uważają za stosowne. Ja jednak mam wrażenie, że odwiedzający to forum właśnie chcą te koszty policzyć i je zminimalizować. Właśnie dla nich pompa wcale nie musi być drogą zabawką, lecz bezobsługowym, małouciążliwym urządzeniem do ogrzewania domu. Jeśli odpowiednio do tego podejść, to jest to dla nich do zrobienia w rozsądnej cenie.
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    porównaj ceny kształtek z PE do PP i zobaczysz czemu to takie drogie W tym nieszczęsnym Aspolu jest cennik PE gdzie zawór HDPE DN32 kosztuje dobrze ponad 100zł na pięć sekcji same te kształtki już wtedy robią Ci ponad 1000zł a gdzie reszta.
    No to co? Porównaj biżuterię złotą ze srebrną i też zobaczysz różnice. Po co kupować takie drogie skoro można kupić tańsze i tak samo dobrze będą one działać. Instalacja pc w domu, to nie instalacja przemysłowa. Nie każdy musi jeździć Mercedesem. jeśli ktoś będzie chciał, to zamówi droższe, ale wie i niech ma wybór.
    Cytat Napisał Aron_1980 Zobacz post
    Czytałem gdzieś o tym na innym forum że wiertacze i firmy instalatorskie dostają listy z pogróżkami od tej firmy, która wprowadziła ten patent. Ot ciekawostka
    Dobre ale myślę, że nie ma się tym co przejmować, bo nikt nam nie będzie robił odkrywki, żeby sprawdzić jak mamy połaczone rury.

    Wracając jeszcze do studzienki, to przy 3 sekcjach nie ma ona wielkiego sensu, bo w większości przypadków będzie się dało wygodnie doprowadzić do kotłowni 6 rur pe40 nie wydłużając zanadto rdługości pojedynczej sekcji. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, ale jeśli się da jej nie zakładać, to lepiej jej nie mieć.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 01-11-2010 o 18:02
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BaraKuda2

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Uuuuu, ja garnitur to zakładam ze dwa razy do roku więc na temat tych butów się raczej mało znam. Mam Alki ale nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje. Na co dzień dreptam sobie w sportowych bo są po prostu najwygodniejsze.
    Liwko, przeglądam do forum od pewnego czasu. Piszesz, że sprzedajesz buty podczas gdy:
    a) nie znasz rynku: "nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje"
    b) nie potrafisz JackwiW_BB doradzić butów!!!

    W kontekście tego jak polecasz pompy ciepła, do tego tylko jednego producenta, nabieram przekonania, że jesteś po prostu zamaskowanym instalatorem/handlowcem. I PRZEDE WSZYSTKIM PRZESTAŃ OSZUKIWAĆ FORUMOWICZÓW, ŻE POMPY CIEPŁA POLSKICH PRODUCENTÓW SĄ RÓWNIE DOBRE CO ZAGRANICZNYCH!!!!!!!!!!!

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekW_BB Zobacz post
    Doświadczenie nauczyło mnie jednak, że lepiej korzystać z lepszych i - co za tym niestety bardzo często idzie - droższych.....by instalacja kosztująca klientów kilkadziesiąt tysięcy była w pełnio sprawna. A to już kwestia zależna nie tylko od jakości wykonania, ale także materiałów.
    Zgoda, masz rację, ale bądźmy elastyczni i otwarci na różnej klasy rozwiązania. Niech klient ma możliwość wyboru z kilku rozsądnych rozwiązań. W wypadku naszej dyskusji rozmawiamy o rozwiązaniach w zasadzie równorzędnych. Trudno mi też znaleźc jakiś komponent tak prostej instalacji jak domowa instalcja dz, który mógłby źle działać, no może obiegówka? Ja bym powiedział, że przede wszystkim od projektu i jakości wykonania, komponenty typu rura pe do wody, trójnik itp. nie mogą nie funkcjonować poprawnie, wszak mają odpowiednie dopuszczenia do instalacji wodnych pracujących pod sporym ciśnieniem.
    Cytat Napisał Liwko
    Alka
    Odnośnie Alki, to już dawno nie istnieje
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał BaraKuda2 Zobacz post
    PRZEDE WSZYSTKIM PRZESTAŃ OSZUKIWAĆ FORUMOWICZÓW, ŻE POMPY CIEPŁA POLSKICH PRODUCENTÓW SĄ RÓWNIE DOBRE CO ZAGRANICZNYCH!!!!!!!!!!!
    Są, nie są, trudne do określenia nawet w testach. Tu na forum możemy tylko stwierdzić, że ktoś ma i mu działa lub nie. Skoro działa, w domu jest ciepło to jest dobra i tyle.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #247

    Domyślnie

    jak montowali moją to zdjęli obudowę....porażka. Myślałem, że tam czegoś brakuje bo poza przeciągiem niczego w środku nie ma. Śmiem zatem przyznać, że pompy polskie (czyt. tańsze) od pomp zachodnich (czyt. drogich) niczym poza obudową i sterownikami się nie różnią. Wg mnie ważne są zawieszenie sprężarki, wytłumienie obudowy i miękki start....... ewentualny hałas będzie jedyną zauważalną różnicą dla użytkownika.

    W PC NICZEGO CIEKAWEGO nie ma. Sterownik, wymienniki, sprężarka.....
    DIMPLEX Si14TE.....mój nowy pożeracz czasu

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał BaraKuda2 Zobacz post
    Liwko, przeglądam do forum od pewnego czasu. Piszesz, że sprzedajesz buty podczas gdy:
    a) nie znasz rynku: "nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje"
    b) nie potrafisz JackwiW_BB doradzić butów!!!

    W kontekście tego jak polecasz pompy ciepła, do tego tylko jednego producenta, nabieram przekonania, że jesteś po prostu zamaskowanym instalatorem/handlowcem. I PRZEDE WSZYSTKIM PRZESTAŃ OSZUKIWAĆ FORUMOWICZÓW, ŻE POMPY CIEPŁA POLSKICH PRODUCENTÓW SĄ RÓWNIE DOBRE CO ZAGRANICZNYCH!!!!!!!!!!!
    Nie wiem co tu odpowiedzieć. Normalnie mnie zamurowało

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Wracając jeszcze do studzienki, to przy 3 sekcjach nie ma ona wielkiego sensu, bo w większości przypadków będzie się dało wygodnie doprowadzić do kotłowni 6 rur pe40 nie wydłużając zanadto rdługości pojedynczej sekcji. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, ale jeśli się da jej nie zakładać, to lepiej jej nie mieć.
    A no właśnie tak mi tez doradzili moi instalatorzy.Co prawda mam dwa odwierty po 80 mb. i bez studzienki - wprowadzone bezpośrednio do piwnicy

    Odnośnie tego ciułania to jest w tym trochę prawdy. ja jednak ciułam po to aby kupić coś z wyższej półki...no może średniej, ale nie najniższej. porównanie pomp zachodnich producentów do polskich raczej jest trochę nie na miejscu, a może inaczej...to tak jak porównamy samochody ...żeby już nie trafiać najwyższą półkę to np samochód opel Astra, czy Ford focus vs dacia Logan...Są tacy co kupią astrę i fokusa ale są tez tacy co kupią Dacię. I to i to spełnia swoja funkcję, Tylko np jakość materiałów, wyposażenie, estetyka, zabezpieczenia, kultura pracy, osiągi w tych autach różnią się i to bardzo. I teraz każdy musi zadać sobie pytanie co tak naprawdę mu odpowiada, wygoda, często estetyka, jakość obsługi, czy tak naprawdę liczy się główny cel...ma działać, samochód ma mnie wozić a pompa grzać mi dom i tyle. Może trochę głośniej, może lekko wiecej energii zużyje, może ma lekko słabszy COP, może estetyka nie przekonuje, może sterownik nie jest tak rozbudowany, Ale jest sporo tańsza i spełnia swoja rolę. Zwolennicy markowych produktów mogą podać podobne przykłady ale na swoja korzyść. Bo dla każdego liczy się co innego.
    I nie liczcie kiedy się to zwróci, bo niby dlaczego ma się zwracać??
    Ostatnio edytowane przez photos ; 02-11-2010 o 08:34

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    I nie liczcie kiedy się to zwróci, bo niby dlaczego ma się zwracać??
    Ludzie, ktorzy instaluja najbardziej oplacalny wg ich wyliczen system ogrzewania, stawiaja sobie w salonie wypasiony kominek i obkladaja go kamieniem - tylko "dla klimatu" i wcale go nie uzywaja. Jakos nikt sie nie zastanawia czy podloga sie zwroci, albo meble kuchenne.

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejszym argumentem przy wyborze źródła ogrzewania była bezobsługowość. Więc gaz, prąd albo pompa ciepła. Gaz miałem dość daleko więc duże koszta i przy okazji comiesięczny haracz go gazowni-odpuściłem, prąd- bałem się zaryzykować wiec wyszło na pompę- i nie żałuję. Co do jakości tej akurat mojej to niestety ale tylko czas tu pokarze.
    Pzdr

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie wiem co tu odpowiedzieć. Normalnie mnie zamurowało
    Mnie też... To pewnie jakiś czarownik, który chciałby instalację pomp ciepła wykonywać w magiczny sposób i tym samym kasować kosmiczne pieniądze. Stąd takie durne texty, którymi nie należy się przejmować...
    Cytat Napisał photos Zobacz post
    a pompa grzać mi dom i tyle. Może trochę głośniej, może lekko wiecej energii zużyje, może ma lekko słabszy COP, może estetyka nie przekonuje, może sterownik nie jest tak rozbudowany, Ale jest sporo tańsza i spełnia swoja rolę.
    Ale czy estetyka urządzenia do ogrzewania domu ma jakiekolwiek znaczenie ? Ja nie wpuszczam żony do piwnicy, żeby mi nie marudziła, jak tam brzydko, mimo stojącej markowej pc. W prawdzie w rozwalonej obudowie, bo nie chce mi się jej poskręcać, a byłem ciekaw co ma w środku Czy dziś bym kupił markową ? Tak jak i wcześniej kwestia ceny.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 02-11-2010 o 18:42
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Czy dziś bym kupił markową ? Tak jak i wcześniej kwestia ceny.
    Pewnie jakby kosztowała 20-30% więcej to też pewnie bym się skusił ale jak kosztuje 100-200 a nawet 300% więcej to rozum mówi mi żeby sobie odpuścić. I przez to niestety wielu ludzi sobie w ogóle odpuszcza temat pompy.

  14. #254

    Domyślnie

    Ja nie kupowałem nowej, więc przeliczniki były zupełnie inne Ale też żałuję, że większość kupuje kopciuchy, mniej lub bardziej śmierdzące, sugerując się mitem, że pc to tylko dla wybrańców...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pewnie jakby kosztowała 20-30% więcej to też pewnie bym się skusił ale jak kosztuje 100-200 a nawet 300% więcej
    To nie jest tak do końca prawdą. Myślę że to odbywa się na trochę innych warunkach. Powiedzmy jak klient decyduje się zrobić wycenę z pompa IVT, bądź Nibe. Taki handlowiec robi ofertę i wiadomo ze nie daje od razu jakichś maksymalnych upustów. To chyba trochę taka gra psychologiczna "skoro chcesz nasz produkt to musi Cie na niego stać, a ewentualny upust jest już kwestią marginalna, opuścimy na całości 2-3 tysiące dla zasad zdrowego handlu, abyś mógł się później cieszyć ze utargowałeś". Wówczas potencjalny klient dziękuje pięknie i wychodzi, po czym pisze na forum że niestety te pompy są zbyt drogie.
    Ja zrobiłem troszkę w inny sposób. Miałem już ofertę Climakomfort i byłem już prawie na nią zdecydowany, ale zaciekawiła mnie pompa Viessmanna. Napisałem do nich i umówiliśmy się na spotkanie. Oczywiście we wstępnej wycenie było dużo wyżej niż się spodziewałem. Dałem im ofertę z wspomnianej firmy i powiedziałem tak. Zejdziecie niżej to podpisujemy umowę, nie to podajemy sobie dłonie i mówimy do widzenia. Początkowo trochę kombinowali. Jako że do całości chciałem dodatkowo dołączyć jeszcze rekuperator, proponowali mi mniejszej wydajności. Na szczęście miałem już ofertę w dłoni i nie zgodziłem się aby były jakieś zmiany w specyfikacji. Po tygodniu dostałem odpowiedź że się zgadzają. Pisałem już wartości i specyfikację mojej instalacji ale dla komfortowego czytania tej informacji napiszę raz jeszcze.
    Całość 73 tys. w tym:
    - Dolne źródło kolektor pionowy 160 mb. (2x80) - 13,5 tys zł - uważam że dobra cena
    - Górne źródło podłogówka - 170 m2 - 17 tys zł - trochę wysoko ale przy całości nie wygląda źle
    - rekuperator 300m3/h - 17 tyś zł - tu juz kwestia indywidualna ja chciałem ten system i szczerze powiem że cena tez mi odpowiadała
    - instalacja wod-kan 3 tys zł
    - pompa 7,7 z wbudowanym zbiornikiem CWU, kotłownia, montaż i uruchomienie - 22,5 tys.
    Na kotłownie , montaż i uruchomienie trzeba te 2,5 tys policzyć.
    Czyli koszt pompy to około 20 tys. - uważam że cana bardzo dobra. W tym momencie wartość netto nowej to około 24 tys.
    Czyli Komplet instaolacji CO w domu wyniósł 53 tys zł brutto.
    Tej mocy pompa i zbiornik CWU polskiego producenta to: pompa 12 tys, zbiornik 2,5-3 tys. Razem około 15 tys. Jak wynika z moich wyliczeń ja dałem 20 tys.
    Jak dla mnie nie jest to kwota nad którą strasznie rozczulałbym się przy wyborze głównego źródła ciepła w moim wymarzonym domku
    Ostatnio edytowane przez photos ; 03-11-2010 o 08:42

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ja zrobiłem troszkę w inny sposób. Miałem już ofertę Climakomfort i byłem już prawie na nią zdecydowany, ale zaciekawiła mnie pompa Viessmanna. Napisałem do nich i umówiliśmy się na spotkanie. Oczywiście we wstępnej wycenie było dużo wyżej niż się spodziewałem. Dałem im ofertę z wspomnianej firmy i powiedziałem tak. Zejdziecie niżej to podpisujemy umowę, nie to podajemy sobie dłonie i mówimy do widzenia. Początkowo trochę kombinowali. Jako że do całości chciałem dodatkowo dołączyć jeszcze rekuperator, proponowali mi mniejszej wydajności. Na szczęście miałem już ofertę w dłoni i nie zgodziłem się aby były jakieś zmiany w specyfikacji. Po tygodniu dostałem odpowiedź że się zgadzają.
    Z góry założyłeś, że tylko V. zejdzie z ceny. Podejrzewam, że gdybyś sprzedawcy C. przedstawił ostateczną ofertę V., to też byś jeszcze coś utargował.
    Nie da się więc ukryć, że przepłaciłeś .

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Z góry założyłeś, że tylko V. zejdzie z ceny. Podejrzewam, że gdybyś sprzedawcy C. przedstawił ostateczną ofertę V., to też byś jeszcze coś utargował.
    Nie da się więc ukryć, że przepłaciłeś ;).
    No tak też zrobiłem wcześniej :) Ale dwa razy ten numer by nie przeszedł w końcu któryś by mnie prześwięcił i powiedział do widzenia. A ja nie mówię że przepłaciłem czy nie przepłaciłem. :) mi ta cena już odpowiadała...po prostu...w porównaniu do innych, także polskich producentów jest bardzo atrakcyjna. Nateo mnie zastrzeliło ceną, Ecopol tez wyceniałem, ale facet nie bardzo miał się czym pochwalić w dorobku, o czym wcześniej pisałem, a cenę dał za komplet koło 60 tys. Mam gdzieś ich wycenę jak wygrzebię to napiszę co i jak.
    Ostatnio edytowane przez photos ; 03-11-2010 o 09:11

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Najważniejsze że ma ciepło i nie smrodzi z komina. Oby takich więcej.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Najważniejsze że ma ciepło i nie smrodzi z komina. Oby takich więcej.
    No niestety jeszcze nie mam bo odłożyłem wszystko na wiosnę. Pomyślałem że skoro i tak nie wyrobię sie z podstawowymi rzeczami tym kuchnia i łazienka to nie ma mowy o przeprowadzce, mieszkac mam gdzie Dlatego montaz samej pompy został na drugi rok.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    O to moim zdaniem się pospieszyłeś. Miałeś jeszcze sporo czasu na przemyślenia i wybór a co ważne sam piszesz o zmianie przepisów związanych z postrzeganiem pomp jako źródeł odnawialnych i możliwości ich dofinansowania.

Strona 13 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony