dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Będe robił sam. Pierwszy raz.
    Warunki wyjściowe:
    1. Ściana ceramika- bynajmniej nie jest idealnie równa.
    2. styropian w dwóch warstwach po 7cm
    3. kwestie ekonomiczne mało istotne. Piana wychodzi odrobinę drożej ale do pominiecia.
    Proszę o podzielenie się własnymi doświadczeniami. Z racji mniejszego zachodu na każdym etapie ( transport, mieszanie, nakładanie) skłaniam sie ku piance. Czy warto?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Robiłem klejem i pianą piana zdecydowanie lepsza mniej zabawy i szybciej wszytko idzie, a co najważniejsze lepiej trzyma.
    Jak ktoś robił wcześniej klejem ciężko mu przejść na piankę i na początku wydaje się nawet że zwykłym klejem klei się lepiej, ale po paru godzinach jak człowiek dojdzie do wprawy to na klej już nie chce patrzeć.

  3. #3

    Domyślnie

    a czym lepiej? Pytam bo właśnie będę zlecał ocieplenie. Nie mam jeszcze ekipy ale chciałbym mieć wiedzę przed a nie w trakcie pracy

    Nie chodzi mi o łatwość układania a jakość ocieplenia....dla jasności
    DIMPLEX Si14TE.....mój nowy pożeracz czasu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik2002
    a czym lepiej?
    Na to raczej nikt wiarygodnie nie dopowie, trzeba by zrobić testy porównawcze. Zreszta co oznacza lepiej? Mocniej, trwalej, cieplej, ciszej?

    P.S. Zrobił się króliczy temat.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Będą robić na placki piankowe więcej wiary w ludzi
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #6

    Domyślnie

    rozumiem, że się nabijacie z "placków" ale jak sprawdzić czy kleją jak trzeba - na około + placki w środku a nie na same placki "na sztukę, oby szybciej"....nie mogę przy nich stać z pejczem (a szkoda )
    DIMPLEX Si14TE.....mój nowy pożeracz czasu

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    A ja jestem zdania że obie technologie jeśli są przestrzegane reguły są dobre! Pianka ostatnio bardziej "trendy" Pianka fajna sprawa na równe ściany, czysto i przyjemnie. Klej dla "mniej wtajemniczonych" bo ma dłuższy czas korekcji położenia a jesli coś nie wyjdzie to można zdjąć i placki, zeskrobać i na nowo przykleić... jesli ściana jest rowna wybrałbym piankę... no i do drugiej warstwy też piankę... ale to moje zdanie...

  8. #8

    Domyślnie

    Przed przyklejeniem warto przejechać płyty tarką aby nie były gładkie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik2002
    rozumiem, że się nabijacie z "placków" ale jak sprawdzić czy kleją jak trzeba - na około + placki w środku a nie na same placki "na sztukę, oby szybciej"....nie mogę przy nich stać z pejczem (a szkoda )


    Jak sprawdzić??
    Wybiórczo
    A co do pejcza - oby nad tobą ktoś tak postał
    Weż porządną ekipę i nie będziesz stał z pejczem.

    Cytat Napisał orko
    Przed przyklejeniem warto przejechać płyty tarką aby nie były gładkie.
    Po co??
    Czy ocieplasz 65??

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Cytat Napisał Croolick
    Będe robił sam.
    Polecam ten filmik-jest ciekawy i dobry do wątku http://www.youtube.com/watch?v=sj7RycogDR0
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Cytat Napisał Croolick
    2. styropian w dwóch warstwach po 7cm
    rozumiem, że to jest elewacja w technologi 2W, a więc 2 oddzielne warstwy styropianu to jest błąd chyba żaden system tego nie przewiduje.... przynajmniej mnie tak szkolili i to przekazuje moim ludziom


    z innych uwag, gdzie spotykam błędy to brak gruntowanie ścian przed klejem

    za cienka warstwa kleju na warstwie zbrojącej

    zbędne i przesadne kołkowanie

    i jeszcze kilka innych błędów ..............
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Czy wełne mineralną też można tak przykleić ? Chodzi mi oczywiście o sztywne płyty, jako np. docieplenie komina na strychu ... ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysza223

    Cytat Napisał orko
    Przed przyklejeniem warto przejechać płyty tarką aby nie były gładkie.
    Po co??
    Czy ocieplasz 65??
    Otóż po to aby płyty lepiej trzymały się podłoża.
    Niestety drugiego pytania nie zrozumiałem.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    Cytat Napisał mysza223

    Cytat Napisał orko
    Przed przyklejeniem warto przejechać płyty tarką aby nie były gładkie.
    Po co??
    Czy ocieplasz 65??
    Otóż po to aby płyty lepiej trzymały się podłoża.
    Niestety drugiego pytania nie zrozumiałem.
    prawda, tak zalecają przejechać tarką, generalnie powinno się przejechać po całości i podrównać

    jest parę niuansów wykonania prawidłowej elewacji i jak patrzę to tak naprawdę mało kto to dobrze wykonuje.

    nawet łatwo po płytach jest poznać czy były wysezonowane u producenta
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  15. #15

    Domyślnie Re: Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał Croolick
    2. styropian w dwóch warstwach po 7cm
    rozumiem, że to jest elewacja w technologi 2W, a więc 2 oddzielne warstwy styropianu to jest błąd chyba żaden system tego nie przewiduje....
    Styropian można kleić nawet do tynku a więc cóż szkodzi zrobić go w dwóch warstwach.
    Polecam klejenie pianką.
    U mnie jest tak sklejone 10 cm + 20 cm styropianu.
    Każda płyta potraktowana tarką.
    Zero kołków i oczywiście porządnie zatopiona siatka w kleju.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Cytat Napisał orko
    Styropian można kleić nawet do tynku a więc cóż szkodzi zrobić go w dwóch warstwach.
    Polecam klejenie pianką.
    U mnie jest tak sklejone 10 cm + 20 cm styropianu.
    Każda płyta potraktowana tarką.
    Zero kołków i oczywiście porządnie zatopiona siatka w kleju.
    ja przynajmniej nie znam żadnej aprobaty na system dwupłytowy, jeśli tak to coś jest niezgodne z technologią, więc i producent żaden nie odpowiada za te wynalazki

    dla mnie osobiście to jest głupotą i rzeźbieniem w g****

    pierwsze to większa pracochłonność, każdy szanujący się wykonawca weźnie więcej za pracę

    po drugie większa ilość materiału, większe koszty

    po trzecie wiadomo iż najbardziej newralgiczną częścią tego systemu jest klejenie, a tu mamy go podwójnie

    po czwarte nie wiem jak z punktami rosy, czy aby tak nie wypadnie na poziomie tej szczelinki i nie będzie woda się zbierać i każda taka pustka jest świetnym środowiskiem na różne owadki, pierdatki, mrówki, myszatki, ale tu już moje dywagacje ............

    ja uważam , że zrobić dobrze zgodnie z zalecaną technologią i tanio
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  17. #17

    Domyślnie

    No cóż gdyby wykonawcy rzeczywiście robili to dobrze to nie robiłbym tego sam!
    A punktami rosy się nie przejmuję bo nie ma czym! Wszystko zapianowane i śpię spokojnie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    A punktami rosy się nie przejmuję bo nie ma czym! Wszystko zapianowane i śpię spokojnie.
    Punkt rosy - temperatura, w której suma ułamków molowych cieczy równowagowej do pary jest równa jeden.
    O punkcie rosy możemy mówić, że jest to temperatura, w której przy danym ciśnieniu gazu lub mieszaniny gazów rozpoczyna się proces skraplania.
    W przypadku pary wodnej w powietrzu jest to temperatura, w której para wodna zawarta w powietrzu staje się przesycona (przy zastanym ciśnieniu) i skrapla się lub resublimuje.
    nie ma nic szczelnego-wszystko jest przepuszczalne i w każdej pustce znajduje się powietrze z zawartością pary wodnej, to warunki zewnętrzne decydują o punkcie rosy w naszych domach które nigdy nie będą szczelne czego na pewno pianą nie zapewniłeś niezależnie ile jej dałeś.
    I tak jak kolega wcześniej napisał "warstwowość" styropianu jest zbędna( dochodzi dodatkowa przestrzeń powietrzna i zwiększa się grubość ocieplenia) a wyklucza tylko powstanie mostków termicznych(co realizuje się przez styropian frezowany.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie Re: Klejenie styropianu- klej czy piana?

    Cytat Napisał orko
    Styropian można kleić nawet do tynku a więc cóż szkodzi zrobić go w dwóch warstwach.
    Można go kleić nawet w trzech i czterech warstwach, a jeśli się uprzesz, to 30 cm ocieplenia zrobisz z 30 płyt po 1cm. Tylko podaj mi jeden racjonalny powód do stosowania takiego rozwiązania. Pomiń przy tym argument o eliminacji mostków termicznych, bo identyczny efekt uzyskuje się przy styropianie frezowanym.
    Trzymajmy się ciepło

  20. #20

    Domyślnie

    Widzę, że muszę trochę uczesać wątek.
    Panie i panowie- rozmawiamy tutaj o kwestiach klej versus piana.
    Proszę mi nie czochrać wątku niepotrzebnymi dywagacjami.
    Zaniepokojonych informuję, że nie robię 2W z ociepleniem w dwóch warstwach.
    Jeżeli piana wygrywa to rozszerzmy pytanie jaka warto kupic lub inaczej, którego producenta unikać.(?)
    Za wsyzstkie dotychczasowe odpowiedzi dziękuję.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony