Cytat Napisał Lgrzechu Zobacz post
Dołączam sie z pytaniem.
W moim przypadku dom wybudowany z silikatów: sciana konstrukcyjna N24 i osłonowa N9. w srodku 17cm styropianu.
Planuję najpierw tynk cementowo-wapienny i po 6 miesiacach klej/siatka/klej i tynk baranek 1,5mm.
Tylko jaki rodzaj tynku wybrać przy załozeniu, ze tynk na razie bedzie biały i za ok. 2 lata planuje go pomalować na kolor docelowy ( obok trwające budowy i pylaca droga, stad taki pomysł ). Boje sie trochę mozliwości powstawania rys, dlatego odrzuciłem tynk mineralny, akryl jest elastyczny ale czy dobry na scianę trójwarstwowa ? Pozostaje jeszcze biały silikonowy ( tak czy inaczej za dwa lata planuje pomalować farba silikonową) .

P.s. co sadzicie o kleju do styropianiu i masie do zatapiania siatki Mapei ( mapeterm ) lub produktach Ceresita CT83 i CT85.
Wykonawca namawia mnie ostro do tynku akrylowego lub silikonowego z Greinplasta.
U Ciebie rzeczywiscie jezeli istnieje ryzyko powstania rys akryl bylby najlepszym rozwiazaniem, ale jego podatnosc na "przyciaganie" brudu jest minusem (budowa). W takim ukladzie silikon, ale wal juz smialo w kolorze, jest spora szansa ze przetrwa prace budowlane i za 2 lata nie bedzie konieczne malowanie.
Co do Mapetherma i Henkla i Greinplasta nie wypowiadam sie - nie jestem obiektywny, jak dla mnie Dryvit, STO, Caparol a reszta .... to reszta