dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Temat: Deszcze?

  1. #1

    Domyślnie Deszcze?

    Wtam co sadzicie o takich ulewach,co spowoduje taki deszcz na działkach?pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ktoś bardzo niedawno zakładał trawnik to istnieje spora szansa, że będzie musiał zacząć od nowa. Ale jeśli ogród jest w miarę "stabilny" to chyba straty nie będą zbyt wielkie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ponoc ma tak lac do konca maja,a jak z drzewami i roslinami?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    U mnie w ogrodzie na trawniku już woda stoi - ziemia jest tak namoknięta że już wody nie przyjmuje - można by ryż sadzić
    Oczywiście trawie to nie przeszkadza - rośnie jak szalona.
    Poza tym po wczorajszych wichurach u sasiada trzy drzewa z korzeniami wiatr wyrwał - piekne 6-7metrowe modrzewie.
    Drzewka owocowe zakwitły i zawiązały zawiązki owoców - cóż z tego - ponad połowa nadgniła i zapleśniała - wiśni , brzoskwiń w tym roku chyba nie będzie ...
    A padać ma dalej i dalej ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    No własnie szkoda tych drzew owocowych ja tez mam brzoskwinie,sliwy,jabłka itp,wszystko pognije tak mi sie wydaje,

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Co ma być, to będzie - na takie długotrwałe deszcze nie mamy żadnego wpływu

  7. #7

    Domyślnie

    Opytmistyczna odpowiedz,moze zadaszenie jakies na całosci dzialki,hmm

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał gixxxar Zobacz post
    Ponoc ma tak lac do konca maja,a jak z drzewami i roslinami?
    Magnolie u nas pięknie zakwitły - cóż z tego - wilgoć i ciągłe deszcze oraz wichury zniszczyły prawie wszystkie kwiaty , po wczorajszej zawierusze na magnoliach nie został już chyba żaden kwiat , r-h ciągle mokre - ciągle leje - na płatkach kwiatów pleśń sie pojawia - prawie połowa kwiatów moich Red Jacków opadła , reszta szara i zapleśniała ...
    Drzewka owocowe - morela zaczęła wypuszczać młode listki - cóż z tego jak są już czarne i oślizłe - zaczynają gnić , tak samo zawiązane brzoskwinie i wiśnie - prawie wszystkie opadły nadgnite ...
    Drzewka ozdobne trzymają się dobrze , szczególnie te wilgociolubne. Klon palmowy , perukowiec podolski , wierzby i brzozy , buk czerwony zwisający - rosną jak burza - deszcz im nie przeszkadza


    Jak będzie dalej - zobaczymy - na razie rozglądam się za woderami i małym pontonem
    --
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    No masz racje nieługo nam domy popłyna normalny oblend najlepiej tratwy zaczac budowac,

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał gixxxar Zobacz post
    No masz racje nieługo nam domy popłyna normalny oblend najlepiej tratwy zaczac budowac,
    Akurat zalania się nie boję - mam działkę i dom na wzgórzu ...
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Ma ktos jeszcze jakies zniszczenia w ogrodach?

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie 1/3 thuji Smaragdów wysokich na ok 70cm, posadzonych w marcu z gruntu stoi "po kostki w wodzie". Czy może im to zaszkodzić w jakiś sposób?
    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    No u mnie 1/2 dzialki jest w wodzie,chyba wszedzie jak to na slasku,non stop leje,ale czy cos z tujami sie stanie,to niewiem napewno w puzniejszym czasie sie okaze,ja tez sadzilem w pazdzierniku,ciekawe,
    Ostatnio edytowane przez gixxxar ; 17-05-2010 o 18:45

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na działce u matki żadna ilość wody nie będzie za duża - piaski
    Po większości deszczy gleba jest zmoczona najwyżej na parę centymetrów a pod spodem sucho.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie bedzie zmoczona,niewieze jak ma lac do konca maja,juz zapowiadali,co najmniej 10 dni ma padac,

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zdarzało się kilka godzin deszczu, który po kilku godzinach nie zostawiał po sobie śladu. Teraz jest zimno i woda wolniej paruje z gleby, fakt.
    Ale jak wspominałam - takie długotrwałe, ulewne deszcze to błogosławieństwo dla piaszczystych działek. Gorzej, kiedy pojawią się grzyby

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie działka piaszczysta ale po tych opadach stan wody podskórnej mam na poziomie -20cm a sąsiad co zebral humus ma wodę na poziomie 0 bo ma działkę trochę niżej

  18. #18

    Domyślnie

    Ja tez mam piach,a woda na srodku stoi,a dalej taka ciapra,

  19. #19

    Domyślnie

    Czy zalało wam działki?domy? moze jakies foto,

  20. #20

    Domyślnie

    Elfir o jakich grzybach mówisz takich z kapeluszami, czy takich grzybowatych na roślinach

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony