dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 96
  1. #41

    Domyślnie

    E tam, od razu emocjonalne. No fakt uczepiłem się, ale tylko dlatego, że ukrywacie prawdziwą cenę, więc postanowiłem ją wyeksponować za Was.
    I przeczytaj moje posty, nie atakuje, tylko eksponuje.
    75% kermazyt, a reszta? Czy nie beton?
    Wasza technologia opiera się na kupnie kruszywa, zmieszaniu go z betonem, wylaniu do formy i wysuszeniu. Nie widzę tu jakiś kosmicznych kosztów, poza kosztami wypalania kermazytu.
    Wasze wtrącanie o bajerach powoduje u was zwiększenie ceny, na które to sugerujecie przymrużyć oko?!
    Pewnie, że patrzę na świat radośnie, szczególnie jak taka budowlana dojarka jak wy daje się linczować to mnie radość rozteges.

    Arturo, dom 140m2 w moim odczuciu da się zrobić taniej, tak jak pisałem, ale jeszcze nie zbudowałem, więc jak zbuduję to dopiero będę miał w rękach mocne dowody.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    E tam, od razu emocjonalne. No fakt uczepiłem się, ale tylko dlatego, że ukrywacie prawdziwą cenę, więc postanowiłem ją wyeksponować za Was.
    Znów powtarzasz niesłuszne oskarżenie. No, ale jeżeli dla Ciebie podawanie ceny za m2 jest ukrywaniem ceny... Szkoda komentować

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    75% kermazyt, a reszta? Czy nie beton?
    No właśnie... Przed atakiem wypadałoby, abyś najpierw zapoznał się z czego jest ściana, a nie twierdził, że to BETON. Praefa a komunistyczna wielka płyta nie ma ze sobą nic wspólnego.

    A o składzie naszej ściany poczytaj w poniższym linku.
    http://www.praefa.com/?technologia,10

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Pewnie, że patrzę na świat radośnie, szczególnie jak taka budowlana dojarka jak wy daje się linczować to mnie radość rozteges.
    Nie sądzisz, że ta wypowiedź świadczy o Tobie, a nie o nas?

  3. #43

    Domyślnie

    15% piasku i 10% cementu, a betonu to tam nie ma ani grama.....

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To lepiej skoryguj swoje odczucia bo możesz się bardzo zdziwić i mocnych dowodów nie będzie.Stan deweloperski na poziomie 200tys.zł to naprawdę minimum z minimum za 140m.kw,raczej nie do osiągnięcia nawet przy własnoręcznej budowie i bardzo tanich materiałach.
    Od SSO do wykonania zostaje kominek,piec,podłogówka,okna,drzwi to już 50tys.zł a gdzie elektryka,kanalizacja,tynkowanie,wylewki,malowanie ,ocieplenie ?
    Nie daje mi spokoju twoja kalkulacja:
    http://allegro.pl/item1037052214_okn...najtaniej.html
    okno typowe kosztuje 430zł, no chyba, że masz drewniane i w ogóle półokrągłe. Więc załóżmy, że masz ich 8 daje jakieś 3500 dajmy balkon/taras 1000 i okna dachowe 800zł x 4 daje 10 tysi, reszta jak zostanie się przepije.

    Drzwi kosztują 200zł, miejmy ich 6 daje 1200. Dodajmy zewnętrzne za 1000zł.
    Kominek i piec to jest poza stanem developerskim w moim odczuciu, ale niech będzie, weźmy wkład za 3000 i piec za 2500 do tego obudowa kominka za 1500 daje 7000.
    Nic mnie bardziej nie wkur...a od ciepłej podłogi, więc u mnie odpada koszt podłogówki, ale w zasadzie to koszt rurki mieszacza i pompy.
    Ty naliczyłeś za to 50 tysi a u mnie wychodzi niecałe 20.
    No tak, można okna mieć eliptyczne z zadanymi promieniami, do tego drzwi dębowe, ale nie licz, że dostaniesz od jakiegokolwiek developera takie rzeczy bez specjalnej dopłaty. Drzwi wewnętrznych przecież nie będzie.
    A elektryka to 1000m kabla za 2,5 plus trochę plastikowych puszek plus 1500 na skrzynkę z bezpiecznikami na CITO.
    Ostatnio edytowane przez herakles ; 25-05-2010 o 10:21

  5. #45

    Domyślnie

    Powoli powoli
    nikt tu nie krzyczy to po 1 bo uwidocznienie liczb daje jasnosc, normalnie w tekscie b zginely

    po drugie jezeli sie tak szczycicie ze wystepujecie jawinie jako producent (doceniam szkoda ze pozostalych tu nie ma) to w waszej gestii powinno lezec obalenie mitow cenowych i to wy jako producent powinniscie sie postarac i szacowac koszty tych samych projektow. Nikt za was nie bedzie wykonywac tej roboty
    Wiec jezeli ma to uciac dyskusje zrobcie kalkulacje a nie zadacie tego od forumowiczow

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    Wiec jezeli ma to uciac dyskusje zrobcie kalkulacje a nie zadacie tego od forumowiczow
    Może tak się uda uciąć dyskusję na temat ceny, a przejść do spraw czysto technologicznych

    1. Podkreślamy jeszcze raz - da się wybudować taniej dom systemem gospodarczym i tanimi materiałami (o których pisze choćby Herakles w poście do Arturo). Więc nie porównujmy Praefy do takiego systemu. Bo to bez sensu.

    2. Co do ceny ok. 2500 zł brutto za stan developerski (wykończony), który otrzymał Arturo od Pref-Budu. Niektórzy z Was piszą, że to kosmos. Zrobiliśmy więc szybki research w google'ach I od razu podkreślamy, że nie sprawdzaliśmy dokładnie wszystkich materiałów. Szukaliśmy po prostu domów w stanie developerskim o materiałach dobrej jakości, ale nie zbudowanych ze ścian w technologii Praefa. Efekt?

    - jedna z warszawskich firm (na życzenie link na priv, bo nie chcemy tutaj nikogo reklamować, bądź antyreklamować) za dom o pow. 144 m2 (podobna pow. do domu Arturo) chce 362 tys. zł brutto (czyli 2520 zł za m2) - technologia ścian... drewniana (szkieletowa)

    - firma z Poznania - dom o pow. 121 m2, cena... 394 tys. zł brutto!, czyli ok. 3250 zł brutto za m2, technologia YTONG

    - i firma z Białegostoku - dom. o pow. 141,5 m2, cena 344,5 tys. zł brutto, czyli ok. 2440 zł brutto za m2, technologia: bloczki komórkowe 24 cm.

    To pierwsze z brzegu oferty kilku firm. I zakończmy temat cenowy - niech każdy Czytelnik sam sobie oceni, czy dom zaproponowany Arturo w technologii Praefy jest drogi, czy nie.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gratuluje dobrego samopoczucia z cenami Czarno widzę Twoje budowanie.
    Oj dużo czeka Cię jeszcze czytania o budowaniu
    Podłoga nad podłogówką nie ma prawa i nie może być ciepła.Nie piszę,że deweloper będzie mi budował a tylko ja systemem gospodarczym
    Napisałeś, swoje zdanie, ok, ale ja przedstawiłem argumenty obal je proszę skoro już tak czarno widzisz moje kalkulacje.

    Jak to nie ma prawa być ciepła, przecież ogrzewa, a żeby ogrzewać musi być ciepła, łaziłem po niejednej, ja tam lubię chłodne podłogi, a jak mi stopy przepizga to zakładam kapcie na 10 minut.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tor111

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciekawa ta dyskusja. Zastanawia mnie tylko jedno czy jest jakiś konkurent dla Praefy, który robi takie ściny? a jeżeli tak to ciekawe jakie sa tam ceny. Najgorzej - najdrożej dla rynku jeżeli jest monopol. Czy ktoś wie?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyżby konkurent tor111 się odezwał ? To trzeba było zapodać linka
    http://www.nova-tor.pl/
    Jest już wątek Praefa kontra konkurencja

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...44#post4128444

    Więc możemy tam się przenieść z ewentualną dyskusją.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 25-05-2010 o 13:14

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tor111

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyżby konkurent tor111 się odezwał ? To trzeba było zapodać linka
    http://www.nova-tor.pl/
    Hej Arturo, ale zbieżność w nazwach. Zapewniam, że zupełnie przypadkowa i nie jestem przedstawicielem konkurencji. Po prostu zauważyłem w dyskusjach prowadzonych wyżej przez innych, że wszyscy narzekają na ceny Praefy. Dlatego zadałem takie pytanie. Teraz jak podałeś linka (nasuwa mi się także pytanie, które mi zadałeś - kto jest czyim przedstawicielem )) to przecież łatwo dokonać porównania cen samych ścian. Jeżeli jest więcej podobnych firm, to może warto i do nich jakieś linki zapodac. Pozdr.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie będę obalał,życie Ci obali.Tutaj szkoda miejsca i czasu.
    No chyba,że budujesz budę dla psa to i sklejka wystarczy no a z niej drzwi wejściowe za 1tys.zł
    Czarno nie widzę Twoich kalkulacji tylko Twoje budowanie
    Piszesz tu i piszesz, więc poświęć proszę chwilkę, to forum jest po to, żeby sobie pomagać, więc może pomóż zamiast wyprowadzać w maliny, ja nie mówię, że moje obliczenia nie są błędne, po prostu wziąłem popatrzyłem i wychodzi mi taniej, i chcę zweryfikowac dlaczego.

  12. #52

    Domyślnie

    Kumpel wymieniał okna ostatnio, przyszli Panowie montażyści, po wstępnej kontroli urzywanych przez nich narzędzi, wyrzucił ich za drzwi. Dziękuję za takie usługi.
    Więc cena okna zostaje.
    Drzwi wewnętrzne:
    http://www.leroymerlin.pl/produkty/s...208524612.html
    na allegro znajdę taniej, patrzałem ościeżnica też się tania znajdzie. Podjeżdżam płacę ładuje i mam, myślisz że developer Ci da lepsze?

    Wkład kominkowy za 3 tyś już się kupi, obudowy są po 1500, mnie taka starczy. Montuje sam.
    Kocioł:
    http://allegro.pl/item1037261103_koc...7kw_pompa.html
    Montuje sam.

    Pytanie ile mnie wyjdzie paliwo do mojej rakiety, żeby to pozwozić no chyba, że będą mieli tańszy transport...
    Ale za tysia to całą polskę zjadę wzdłuż i wszerz.

    Oczywiście że mogę drzwi sobie kupić lepsiejsze i wkład kominkowy też. Ale nie oczekuj że dostaniesz lepsze od developera, a przecież o stanie developerskim rozmwaiamy.

  13. #53

    Domyślnie

    Ale ja nie chcę ekipy, wystarczą mi pomocnicy do przynoszenia cegieł i mieszania zaprawy.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    panowie, wątek był o ścianie PRAEFA a Wy tu jakieś dywagacje rozwijacie za ile można postawić. Herakles, nie możesz porównywać kosztów budowy systemem "bardzo gospodarczym" z ceną daną przez firmę płacącą zus podatki wystawiającą faktury. Nadto, koszty ocenia się po zakończeniu inwestycji, na tym etapie możesz je co najwyżej SZACOWAĆ.
    Jeśli mamy porównywać Praefę z czym innym, to trzeba porównać z czymś co daje analogiczny produkt, czyli
    - z firmą budującą stan deweloperski na działce klienta, z materiałów własnych bądź powierzonych
    - z innym systemem, np. domy z bali- to trochę podobne , bo ich też się nie tynkuje, i one też są trochę droższe niż tradycyjne, choć produkt zgoła inny bo niektórzy lubią drewno.

  15. #55

    Domyślnie

    W sumie w pewnym sensie masz rację, ale są firmy co postawią dom SSO za 20 tysi z pocałowaniem w rękę. Za drugie 20 go wykończą.
    Powiesz, że jakość w takiej firmie jest kiepska, to od razu kieruję do wątku "Największe fuszerki", wynika z tego, że największe fuszerki mają miejsce, właśnie przy cenach z górnej półki.

    Dom z bali wcale nie jest droższy jak kupisz drzewo w lesie i zamówisz tartak, wręcz przeciwnie bardzo tani.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Podawanie cen za metr kwadratowy tez może różnie wyglądać. Inna cena metra przy dużych pustych powierzchniach a inna przy małych pomieszczeniach po 10 m2.
    Jaka byłaby cena z praefy z garaż o wymiarach 6x7,5m, 3 m wysokości, brama 5 m na węższym boku ? Strop dowolny, dach płaski ? Bez okien ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Podawanie cen za metr kwadratowy tez może różnie wyglądać. Inna cena metra przy dużych pustych powierzchniach a inna przy małych pomieszczeniach po 10 m2.
    Jaka byłaby cena z praefy z garaż o wymiarach 6x7,5m, 3 m wysokości, brama 5 m na węższym boku ? Strop dowolny, dach płaski ? Bez okien ? pozdr adam
    Panie Adamie,
    prosimy wysłać na [email protected] projekt tego budynku lub wkleić link tutaj. Nie chcemy podawać ceny "na oko". Na podstawie konkretnego projektu błyskawicznie panu ją policzymy.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Projekt będzie zrobiony pod takie wymiary, czy to nie wystarczy do wyceny ? Jakie inne informacje są potrzebne ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Projekt będzie zrobiony pod takie wymiary, czy to nie wystarczy do wyceny ? Jakie inne informacje są potrzebne ? pozdr adam
    Chodzi o bardziej dokładne dane konstrukcyjne. A nie ma pan takiego projektu na chwilę obecną? Jeżeli nie, to proszę dać znać i jakoś postaramy się "mniej więcej" obliczyć na podstawie samych wymiarów.

  20. #60

    Domyślnie

    A jak przyjdzie co do czego to dostaniesz taką cenę, że Ci szczena opadnie.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony