dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    @Pepeg, nie wiem co zrobil PiS, bo nie sledzilem wtedy polityki. Wiem tylko, ze obnizyl podatek dochodowy i skladke emerytalno-rentowa.
    Co przez ostatnie 3 lata zrobilo PO? Jedyne co zauwazylem wtedy w polityce, to ujadanie PO na PIS i vice-versa.

    A co do poprzednika Belki - to co konkretnie masz na mysli porownujac go do soltysa? Czy moze wlasnie to, ze linia kredytowa na 20 mld USD w MFW jest niepotrzebna, skoro mam prawie tyle rezerw? A gdzie tutaj odwazna decyzja Belki? Przeciez Skrzypek tez byl na podtrzymaniem tej linii kredytowej wczesniej, jak byla faktycznie potrzebna.
    Owszem obniżył, obniżył.
    Skutków jednak tego obniżenia nawet nie chce mi się komentować, ale samo słowo "obniżył" ma widać magiczna siłę i jest mocnym argumentem dla niektórych.
    O kompetencjach Skrzypka, skoro nie śledziłeś polityki ja Ci nie przypomnę, powiedzieli wystarczająco dużo ekonomiści, zarówno nasi jak i zagraniczni, stąd moje porównanie go do sołtysa z łapanki ( zresztą nie moje a pożyczone).
    Na temat podtrzymania linii kredytowej przez Belkę trudno mi polemizować , bo argumentacji przeciw temu nie podałeś i według Ciebie, z tego co piszesz wynika ,że to działanie na szkodę finansów państwa i obywateli. .
    Belka nie podejmuje jednoosobowo decyzji bez konsultacji z RPP i przedstawienia celu jej i widocznie były jakieś podstawy , żeby utrzymać ją. Sytuacja na rynkach finansowych od kilkunastu miesięcy jest wyjątkowo dynamiczna i argumentowanie, to rezerwami będącymi jeszcze w lutym czy marcu na poziomie wysokości utrzymywanych limitów jest zupełnie bezpodstawne a może nawet krótkowzroczne.
    Czas pokaże czy Belka miał rację a będzie miał rację kiedy okaże się prawdą , że największy dołek gospodarka światowa ma za sobą a my możemy znowu pomyśleć choćby o obronie złotego, który ma się różnie i dostaje zajoba przy każdej spekulacyjnej zabawie.
    Żeby chronić narodową walutę, o którą tak pisowcy zabiegają, trzeba mieć czym. Interwencja BC musi mieć instrumenty finansowe, żeby chronić rodzime finanse.
    Lepsze chyba to niż zwiększanie deficytu o co też zabiegało PiS w ramach tzw cudownych rozwiązań czyli populistycznego lizania dupy "klasie robotniczej".
    Druga sprawa że ta akurat linia kredytowa nie zmusza wcale Polski do jej wykorzystania i zachowania dyscypliny deficytu budżetowego jak przy innych pożyczkach.

    Powinienem dodać jeszcze słowo o tych pełnych szufladach genialnych projektów pisowskich, z których wstrętna opozycja nie korzysta, a które są niczym innym jak kupą zapisanego bzdetami papieru i nie mogą nawet być uważane za konspekt projektu jakiejkolwiek ustawy.
    Tyle działania a nie gadania pisowskiego na potrzeby jego rozsierdzonego plebsu.

  2. #22

    Domyślnie

    @Pepeg, zatem obnizenie stawki podatku z 30% do 18% dla dochodow miedzy 37 a 85 tys. to dla ciebie niezauwazalna zmiana?

    Skrzypek byl krytykowany przez zagranicznych ekonomistow, bo nie popieral jak najszybszego wprowadzenia EURO. Brak Euro, pozwolil na znaczny spadek wartosci zlotowki, co uchronilo polska gospodarke przez czesciowymi skutkami kryzysu. Nic dziwnego, ze nas tamci krytykowali, skoro nie dolozylismy sie do "ratowania bankow".
    No ale masz racje - czas pokaze, czy Belka to fajny koles Obys to ty mial racje

    poza tym pepegu, skoncz juz o tym PISie, bo teraz rzadzi PO, i to do nich powinienes miec pretensje, ze nie ma jeszcze drugiej Irlandii. Do sukcesow PO mozna zapisac "udana" sprzedaz stoczni, probe zamachu na wolnosc slowa (rejestracja blogow internetowych jako gazety), podpisanie umowy z Gazpromem na 30 lat, i zadluzanie kraju w najwiekszym jak dotad tempie.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    @Funia, sprawa przetargu na samoloty nie jest taka prosta:

    "Aleksander Szczygło, który zginął na pokładzie rozbitego tupolewa,
    nie miał sobie nic do zarzucenia. Jako ustępujący minister obrony
    narodowej przekazał następcy, Bogdanowi Klichowi, przygotowany
    przetarg na zakup samolotów średniego zasięgu. Dokumentacja była
    zapięta na ostatni guzik, wystarczył jeden podpis nowego ministra.
    Zamiast tego minister Klich swój szacowny podpis złożył pod decyzją
    numer 220 z 2 lipca 2009 r., którą powołał zespół mający na celu
    doprowadzenie do przejęcia przez 36. Specjalny Pułk Lotnictwa
    Transportowego dwóch samolotów typu Embraer 17S LR. W punkcie 7 tego
    dokumentu Klich definitywnie rozprawił się z przetargiem: Traci moc
    decyzja Nr 427/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 września 2007
    r. w sprawie wyposażenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w
    nowe samoloty do przewozu ważnych osób w państwie (Dz. Urz. MON Nr
    18, poz. 192). Konsekwencją był totalny paraliż."
    www.nie.com.pl/art23117.htm

    Zobacz tez to:
    http://www.nie.com.pl/art21369.htm
    To też niestety wiem. ;(

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    Czepiacie sie rzeczy, ktore maja niewielkie znaczenie. Nie jest wazne co politycy gadaja, tylko to co robia.

    Tymczasem "za kulisami" - nowy prezes NBP, Marek Belka, podpisal dokument przedluzajacy tzw. linie kredytowa w MFW. Bedziemy za to placic 60 mln USD rocznie.
    Poprzedni prezes NBP nie chcial tego robic, poniewaz przez ostatni rok NBP zgromadzil duze rezerwy walutowe, i linia kredytowa przestala byc potrzebna.

    I to sa rzeczy, ktore mi sie nie podobaja,... a nie to - co jeden z drugim PiSowiec czy POlikotowiec o sobie wykrzykuja...
    Nie jestem GENERALNIE przeciw PIS czy tym bardziej GENERALNIE za PO
    Jestem przeciw krótkowzrocznym idiotom i chamom. Jeśli przyjmiemy inaczej nagle okaże się że twierdzimy, że cel uświęca środki - a to już dla mnie za dużo.

    A tak w ogóle to czasem mam wrażenie, że najbliżej to mi do Palikota (?!) oczywiście nie chodzi o formę, ale o treść, bo czasem on jedyny mówi głośno to co wielu myśli, a czego czasem powiedzieć nie wypada.

    Ps. no i oczywiście też chciałabym mieć jego stan konta
    Ostatnio edytowane przez Funia ; 15-07-2010 o 16:05

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Palikot jest w końcu doktorem filozofii. Wie dobrze co mówi i jaki efekt to wywoła. Do tego ma odwagę przeciwstawić się zaściankowi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    @Pepeg, zatem obnizenie stawki podatku z 30% do 18% dla dochodow miedzy 37 a 85 tys. to dla ciebie niezauwazalna zmiana?

    Skrzypek byl krytykowany przez zagranicznych ekonomistow, bo nie popieral jak najszybszego wprowadzenia EURO. Brak Euro, pozwolil na znaczny spadek wartosci zlotowki, co uchronilo polska gospodarke przez czesciowymi skutkami kryzysu. Nic dziwnego, ze nas tamci krytykowali, skoro nie dolozylismy sie do "ratowania bankow".
    Na ekonomii się nie znam.
    Mam swoje poglądy, cieszę, się że jestem na liniówce i tyle.
    Ale pomysły wprowadzone przez bliskiego mi zawodowo ministra Ziobrę niestety nadal się czkawką odbijają.
    A gawiedź się cieszy - zaostrzono kary, wprowadzono Sądy 24 godzinne. Suuuper - tylko ciekawe, że ci co akurat na tym się znają uznają to za jeden z większych bubli.

    Ale zeszło z tematu - miała być "polityka zgody" i "koniec wojny polsko - polskiej" (to cyt. z prezesa) i co - i gówno. Sorry.

  7. #27
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    @Pepeg, zatem obnizenie stawki podatku z 30% do 18% dla dochodow miedzy 37 a 85 tys. to dla ciebie niezauwazalna zmiana?

    Skrzypek byl krytykowany przez zagranicznych ekonomistow, bo nie popieral jak najszybszego wprowadzenia EURO. Brak Euro, pozwolil na znaczny spadek wartosci zlotowki, co uchronilo polska gospodarke przez czesciowymi skutkami kryzysu. Nic dziwnego, ze nas tamci krytykowali, skoro nie dolozylismy sie do "ratowania bankow".
    No ale masz racje - czas pokaze, czy Belka to fajny koles Obys to ty mial racje

    poza tym pepegu, skoncz juz o tym PISie, bo teraz rzadzi PO, i to do nich powinienes miec pretensje, ze nie ma jeszcze drugiej Irlandii. Do sukcesow PO mozna zapisac "udana" sprzedaz stoczni, probe zamachu na wolnosc slowa (rejestracja blogow internetowych jako gazety), podpisanie umowy z Gazpromem na 30 lat, i zadluzanie kraju w najwiekszym jak dotad tempie.
    Zostawmy obniżenie podatków, bo wejdziemy w temat daleki od tematu tego wątku. Dla bogatszych była to kosmetyka, biedak nie skorzystał nic, gospodarka niewiele, mimo socjalistycznych intencji partii, wprowadzającej ów podatek.
    Skrzypek był krytykowany głównie za niedouczenie i brak merytorycznego przygotowania na tak odpowiedzialnym stanowisku. Nie od niego też zależało czy będziemy ratować banki na Islandii., więc za to akurat nie musieli krytykować Skrzypka.

    I jeszcze jedno. Ani PiS nie rządziło , ani Platforma nie rządzi . Pierwsza to partia socjalistyczna, druga krypto-socjalistyczna.
    Socjalizm jest najbardziej degenerogenną formą ustrojową. Zamiast myśleć o gospodarce i rządzić zastanawia się nad ciągłością władzy poprzez kupienie sobie elektoratu populistycznymi sloganami. Wygrywa ten , który obieca więcej i w bardziej przyjaznej dla ludzi formie semantycznej .
    Ludzie zaczęli to chyba trochę rozumieć, bo cztery razy z rzędu dostaje w wyborczy zadek nie ten , który naobiecywał lepiej, ale akurat ten, którego język był bardziej zajadły, okazał się większym hipokrytą, gwałtowniej pierdzielił o honorze bosego w ostrogach i otaczał się ludźmi o zbolałym wyglądzie wiecznie poszkodowanej przez los wdowy.

    Tę "udaną sprzedaż " stoczni, akurat ja osobiście uważam za niechcący sukces Tuska. Mam nadzieję, że ratowanie KRUS i państwowej służby zdrowia też im tak się uda.
    O zamachu na wolność słowa nawet mi nie wspominaj, bo Ci przypomnę wspólną konferencję z Lepperem i Giertychem, której patronował Jarosław.
    Są kwita obie strony. Z tym , że jedna dbała o swój marny w mediach wizerunek , druga nieudolnie próbowała zrobić społeczeństwu dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Pepeg z Gumy ; 15-07-2010 o 16:47

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Smile

    Pepeg

    stawiam piwo

  9. #29
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Dzięki!
    Zawsze możesz liczyć na rewanż.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    I jeszcze jedno. Ani PiS nie rządziło , ani Platforma nie rządzi . Pierwsza to partia socjalistyczna, druga krypto-socjalistyczna.
    Socjalizm jest najbardziej degenerogenną formą ustrojową. Zamiast myśleć o gospodarce i rządzić zastanawia się nad ciągłością władzy poprzez kupienie sobie elektoratu populistycznymi sloganami. Wygrywa ten , który obieca więcej i w bardziej przyjaznej dla ludzi formie semantycznej .
    Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale opisałeś nie tyle socjalizm, co demokrację. Politycy coś obiecują ciemnemu ludowi, a ten wybiera tych, którzy najlepiej i najciekawiej obiecują. Zresztą ktoś powiedział, że demokracja prowadzi do socjalizmu. Ja się z tym zgadzam ...

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Ludzie zaczęli to chyba trochę rozumieć, bo cztery razy z rzędu dostaje w wyborczy zadek nie ten , który naobiecywał lepiej, ale akurat ten, którego język był bardziej zajadły, okazał się większym hipokrytą, gwałtowniej pierdzielił o honorze bosego w ostrogach i otaczał się ludźmi o zbolałym wyglądzie wiecznie poszkodowanej przez los wdowy.
    I to ma być lepsze? że po dupie dostał ten, który miał niby zajadły język? Rozumiem, że język Bartoszewskiego, Palikota i Wajdy nie jest zajadły i nie ma tam pierniczenia?

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Tę "udaną sprzedaż " stoczni, akurat ja osobiście uważam za niechcący sukces Tuska. Mam nadzieję, że ratowanie KRUS i państwowej służby zdrowia też im tak się uda.
    a Niemcy trochę później zajęły się pomocą dla swoich stoczni (!),.. i wydębiły od UE zgodę na to (!).

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    O zamachu na wolność słowa nawet mi nie wspominaj, bo Ci przypomnę wspólną konferencję z Lepperem i Giertychem, której patronował Jarosław.
    Są kwita obie strony. Z tym , że jedna dbała o swój marny w mediach wizerunek , druga nieudolnie próbowała zrobić społeczeństwu dobrze.
    Konferencji o której mówisz nie znam. Generalnie poza LPR i Samoobroną, to SLD, PSL, PIS i PO to są ludzie pookrągłostołowi. Nie spodziewałbym się po nikim z nich dobrych rzeczy. Praktyka ostatnich 20 lat nie zostawia złudzeń...

  11. #31
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    teco

    Język Bartoszewskiego, Wajdy mnie nie drażni. Bartoszewski nie jest czynnym politykiem, Wajda w ogóle nim nie jest.
    Natomiast to co mówią politycy Brudziński, Kurski czy nawet Giżyński nie jest tym bardziej miłe , chociaż poziom ich jadowitego bełkotu przewyższa każdą złośliwą ripostę z ust przez Ciebie wymienionych.
    Rozumiem Bartoszewskiego , że jest cięty i celny w określeniach i to boli oponentów, ale po tym co i w jakiej formie wypowiadają się zwolennicy Jarosława na jego temat, wcale mnie nie dziwi.

    Pewna głupawa paniusia, szczycąca się tolerancją rasową , jaką rzekomo wchłonęła w Ameryce tu na FM pozwala sobie na uwagi , że Bartoszewski to gość, którego z Auschwitz wypuszczono na L-4. To nie jest jednostkowe pierdzenie bezmyślnego oszołoma, ten język jest obecny w ustach sporej większości "skrzywdzonych" ostatnim wynikiem wyborów.
    Niedawno zbezczeszczono grób Sendlerowej , czytałem wypowiedzi ludzi popierających PiS i walczących zacięcie o krzyż przed pałacem.
    Trudno mieć szacunek do kogoś , kto woła aby szanować pamięć jego świętego prezydenta, kiedy sam dla innych go nie ma.

    Palikota zostawiłbym i dał sobie spokój .
    Największym problem polityków PiS w ostatnich latach jest właśnie Palikot .I to nie on jest śmieszny, tylko oni sami w swojej głupiej z nim walce.
    Palikot , to inteligentny i bardzo spostrzegawczy błazen - performer , który chcąc być poważnie traktowanym jako polityk, nie może używać takiego języka.
    Nie używa jednak inwektyw, jak robią to bezradni jego przeciwnicy, nikt go też nie traktuje poważnie przez formę jakiej używa.

    Socjalistyczne Niemcy ze swoimi stoczniami też bym zostawił. Na taki socjal na jaki oni mogą sobie pozwolić w stosunku do stoczniowców nas długo jeszcze stać nie będzie.
    A okrągły stół - no cóż, lepiej być może było przy tym okrągłym stole niż na barykadach.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Pewna głupawa paniusia, szczycąca się tolerancją rasową , jaką rzekomo wchłonęła w Ameryce tu na FM pozwala sobie na uwagi , że Bartoszewski to gość, którego z Auschwitz wypuszczono na L-4. To nie jest jednostkowe pierdzenie bezmyślnego oszołoma, ten język jest obecny w ustach sporej większości "skrzywdzonych" ostatnim wynikiem wyborów.
    Ale przecież Bartoszewskiego wypuszczono z obozu! Stamtąd nie wypuszczano nikogo, chyba, że się zgodził na współpracę... Jak to inaczej wytłumaczyć?

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Niedawno zbezczeszczono grób Sendlerowej , czytałem wypowiedzi ludzi popierających PiS i walczących zacięcie o krzyż przed pałacem.
    Trudno mieć szacunek do kogoś , kto woła aby szanować pamięć jego świętego prezydenta, kiedy sam dla innych go nie ma.
    Insynuujesz, że to ludzie spod krzyża ten grób zniszczyli???

    Palikota zostawiłbym i dał sobie spokój . Największym problem polityków PiS w ostatnich latach jest właśnie Palikot .I to nie on jest śmieszny, tylko oni sami w swojej głupiej z nim walce. Palikot , to inteligentny i bardzo spostrzegawczy błazen - performer , który chcąc być poważnie traktowanym jako polityk, nie może używać takiego języka.
    Nie używa jednak inwektyw, jak robią to bezradni jego przeciwnicy, nikt go też nie traktuje poważnie przez formę jakiej używa.
    Nie używa inwektyw? A taka wypowiedź: "Trzeba sprawdzić czy Lech Kaczyński podczas lotu do Smoleńska był pijany" to tylko takie gadanie? Kaczyński jaki był taki był,.. ale tego typu spekulacje nie wypływają z dobroci serca, tylko z woli podjudzania konfliktu PO/PIS.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    Nie używa inwektyw? A taka wypowiedź: "Trzeba sprawdzić czy Lech Kaczyński podczas lotu do Smoleńska był pijany" to tylko takie gadanie?
    A Ty w ogóle rozumiesz znaczenie słowa "inwektywa"? Bo jak nie to o czym z Tobą gadać?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #34

    Domyślnie

    i kilka znalezionych wypowiedz Palikota:

    09.12.2008 - Działacze Solidarności sami zachowują się jak wieprze, bo chcą tylko dla siebie. Sami sobie przykleili ten świński pysk.
    W sprawie emerytur pomostowych rząd wprowadził jasne kryteria medyczne, a wcześniej tylko silne grupy zastraszały ekipy rządowe i wymuszały dla siebie przywileje.

    09.01.2009 - Przykro mi, że prostytucja w polskiej polityce sięga nawet pani minister Gęsickiej. Nie myślałem nigdy, że ona się tak sprostytuuje.

    22.01.2009 - Sam fakt że odsunęliśmy Kaczyńskiego od władzy i odsuniemy Lecha Kaczyńskiego od urzędu prezydenta, to naprawdę są dokonania pomnikowe.

    16.04.2009 - Wpłata moich własnych pieniędzy przez podstawione osoby, nawet gdyby to była prawda, to tyle co przejście na czerwonym świetle, czyli wykroczenie drogowe.

    no same miłe słowa no ....

  15. #35
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    teco
    nie jestem prawnikiem ani językoznawcą , ale za żaden przedstawiony cytat Palikot nie byłby skazany za zniesławienie.
    Owszem cytat pierwszy jest nieparlamentarny, nie obraża jednak nikogo personalnie a opinia o Gęsickiej w naszej kulturze jest nieelegancka lecz nie narusza w całym kontekście jej dóbr.
    Masz rację ostre słowa są niemiłe dla adresatów.
    Dwa ostatnie cytaty nie mają nic w sobie co byłoby nawet niegrzeczne i miało związek z tym o czym mówimy..
    Palikot to prowokator ale nie głupiec.
    Ostatnio edytowane przez Pepeg z Gumy ; 15-07-2010 o 20:49

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Palikot to prowokator ale nie głupiec.
    A z tym się zgodzę!

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Funia Zobacz post

    Po raz pierwszy zacytuje Rydzyka: faktycznie "szambo nie jest perfumerią".
    I nie piszcie mi, że to normalne.
    Tak się nie zachowują ani ci z PO, ani z PSL czy SLD. Tak nawet nie zachowywał się Lepper.
    Tak, S. Niesiołowski na przyklad - taki kulturalny pan.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Przed chwilą trafiłby mnie szlak! Przeczytałem na wp.pl artykulik:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

    Deklaruję: Świadomy konsekwencji dopuszczam się moralnego nadużycia! Śmiem myśleć inaczej niż PRZESUNIO. Biję się w piersi, wiem, że jestem moralnym zerem, brak mi patriotyzmu i do d..y ze mnie katolik. Proponuję, aby harcerze wystrugali 96 [przepraszam – mniej, ponieważ wśród ofiar byli przecież zadeklarowani „socjaliści” bo przecież nie wolno używać określenia komuniści – a może już wolno?] krzyży i walnęli PREZESOWI przed drzwiami. Niech spróbuje ruszyć choć jednego!
    K.

    "Każdy, kto twierdzi coś innego, dopuszcza się moralnego nadużycia"
    powiedział Jarosław Kaczyński, człowiek, który uczy nas moralności.

    Wkleiłem to w tym wątku, ponieważ baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mi się nie podoba jak jakiś buraczany guru próbuje uczyć mnie moralności.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #39
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Przed chwilą trafiłby mnie szlak! Przeczytałem na wp.pl artykulik:
    .

    A mnie ta wiadomość serdecznie rozbawiła, bo przy pochówku Lecha wawelskiego nadmieniłem , że ktoś będzie miał kłopot z tym krzyżem.
    To że będzie kłopot ,to nie jest śmieszne, ale śmieszne jest to, że człowieczek z manią wielkości , który wymyślił partię o zabawnym tytule Prawo itd. nawołuje do łamania prawa.
    Pałac namiestnikowski podobnie jak Belweder i cała masa tym podobnych obiektów jest pod ścisłą kontrolą konserwatorską, urbanistyczną i budowlaną.
    Postulaty zostawienia krzyża czy zbudowania statui Lecha Kaczyńskiego w tym miejscu naruszają m.in. obowiązujący nadal cały misterny akt prawny pt. Ustawa o Ochronie Zabytków i opiece nad zabytkami
    Współczuję tym , którzy będą się musieli podpisać pod taką decyzją. Dla konserwatorów to jak wyrok zawodowy.
    Państwo to ja - jak mawiał pewien również niewielkiego wzrostu satrapa.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Wkleiłem to w tym wątku, ponieważ baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mi się nie podoba jak jakiś buraczany guru próbuje uczyć mnie moralności.
    Wcale nie musicie brac korepetycji z moralnosci u JK. Krzyz byl dzielem harcerzy i to oni zadecyduja co z nim sie stanie. Wlasciwie juz zadecydowali, zostanie przeniesiony jak tylko w tym samym miejscu stanie pomnik ofiar katastrofy smolenskiej).
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony