dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cava

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    159
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ineso
    Dzięki Cava za propozycje Chyba faktycznie 20 punktów świetlnych na 20 mkw to trochę za dużo.

    Faktycznie mogę być nieobiektywna.

    Się rozejrzałam - akurat siedzę w 12metrowej kuchnio-jadalni. Mam tu 13 punktów świetlnych.
    IMo- nie jest za dużo, zapalam te które akurat potrzebuję.
    Mam tu:
    1. 7 halogenów nad półkami kuchennymi.
    2. 1 dośc mocną lampkę zapalaną osobno pod okapem nad kuchenką (często kożystam tylko z niej jak coś się gotuje a ja wpadam tylko od czasu do czasu zamieszać)
    2. plafon w częsci kuchennej
    3. bliźniaczy plafon w częsci jadalnej (działają osobno)
    4. 2 kinkietry na ścianie w części jadalnej.
    5. lampkę stojąca na stole.

    (brakuje mi wiszącej lampki nad blatem pod oknem)
    na niepogodę cava

    dziennik

    komentarze

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ineso

    Czy jeszcze ktoś zechciałby napisać swoje spostrzeżenia?
    To może ja troszkę.

    20 punktów na tą powierzchnię , to faktycznie zbytek.
    Musisz jednak oświetlić prawidłowo wszytkie strefy.
    1.
    Zamiast 6 punktów halogenowych/ledowych pod szafkami wystarczą 3 x 30-35W ze świetlówkami liniowymi.
    Punktowe światło halogenowe czy ledowe jest do pracy wyjątkowo "podłe"

    2.Dwa żyrandole w nieduzym pokoju, obok siebie, to nieporozumienie. Żyrandol służy jako ozdoba ( musi być wówczas wyjątkowo efektowny i mieć miejsce ,żeby go podziwiać) lub do jedzenia nad stołem.
    Wystarczy 1 żyrandol lub praktyczniej lampa z regulowaną wysokością nad ławą.

    3. Zbędne są 2 plafoniery na wejściu do pokoju. Plafoniera z reguły służy do sprzątania podłogi lub dla komunikacji nie do przesiadywania przy niej.Podobnie jak wszystkie "oczka"
    Lepiej dać jeden kinkiet o odpowiedniej ilości i rodzaju światła na ściance szafy.

    4. W przedpokoju można szafę oświetlić z jednego punktu - oprawa wielopunktowa kierowana lub system.

    5.Kinkiet za tv jest całkowicie niepotrzebny. Mogą być po 2 na każdej ze ścian ale powinny być to wówczas oprawy architektoniczne. W przeciwnym wypadku umieszczanie ich parami mija się raczej z celem.

    Nie rezygnowałbym z oświetlenia barku - 2 punkty całkowicie wystarczą.
    Zrobiło się więc max 13 punktów ( 10-11 też dałoby radę, kwestai źródła i estetyki)

    PS Gniazda podłogowe produkują niektóre firmy. Są to boxy lub panele wysuwane. Z regułuy stosuje się je niezwykle rzadko na podłogach, coraz częsciej natomiast w kuchniach na blatach.Co ważne, mają odpowiednią klasę szczelności

  3. #23

    Domyślnie

    2112wojtek - bardzo Ci dziekuję!!!
    Część zastosowałam, do reszty mam pytania. Na niebiesko na rysunku Twoje uwagi.


    1.
    Zamiast 6 punktów halogenowych/ledowych pod szafkami wystarczą 3 x 30-35W ze świetlówkami liniowymi.

    OK


    2.Dwa żyrandole w nieduzym pokoju, obok siebie, to nieporozumienie. Żyrandol służy jako ozdoba ( musi być wówczas wyjątkowo efektowny i mieć miejsce ,żeby go podziwiać) lub do jedzenia nad stołem.
    Wystarczy 1 żyrandol lub praktyczniej lampa z regulowaną wysokością nad ławą.
    ZATEM MÓJ JEDEN (WKLEJONY W PIERWSZYM POŚCIE) MOŻE BYĆ PO ŚRODKU BARDZIEJ? NIE CHCĘ BLIŻEJ NAROŻNIKA BO WSZYSTCY BĘDĄ MIEĆ NA TWARZACH FIOLETOWE PLAMKI

    3. Zbędne są 2 plafoniery na wejściu do pokoju. Plafoniera z reguły służy do sprzątania podłogi lub dla komunikacji nie do przesiadywania przy niej.Podobnie jak wszystkie "oczka"
    Lepiej dać jeden kinkiet o odpowiedniej ilości i rodzaju światła na ściance szafy.

    DOKLEIŁAM RZUT TEJ ŚCIANY - JEST ZASTAWIONA KOMODĄ I DWOMA PÓŁKAMI. CZY JESZCZE KINKIET TAM TO NIE ZA DUŻO?

    4. W przedpokoju można szafę oświetlić z jednego punktu - oprawa wielopunktowa kierowana lub system.

    OK

    5.Kinkiet za tv jest całkowicie niepotrzebny. Mogą być po 2 na każdej ze ścian ale powinny być to wówczas oprawy architektoniczne. W przeciwnym wypadku umieszczanie ich parami mija się raczej z celem.

    WKLEILAM TEZ RZUT DRUGIEJ ŚCIANY - TAM MA BYĆ TYLKO ODRYSOWANY SZABLON, TEŻ NIE JESTEM PRZEKONANA CZY JESZCZE COŚ DORZUCAĆ. ŚWIATŁO Z NAD BARKU TAM NIE DOSIĘGNIE WYSTARCZAJĄCO?

    Nie rezygnowałbym z oświetlenia barku - 2 punkty całkowicie wystarczą.
    OK

    A W KUCHNI NA WOLNEJ ŚCIANIE? BO CHYBA TE NADBLATOWE NIE DADZĄ WYSTARCZAJĄCEGO ŚWIATŁA?

    NO I JESZCZE JEDNO - TE WSZYSTKIE PUNKTY POWINNY MIEĆ PODOBNĄ OPRAWĘ (TZN. STYLISTYCZNIE)?



  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    W kuchni rezygnujesz całkowicie z górnego oświetlenia?
    Mam u siebie światło na ścianie i świetlówki pod szafkami i żeby zrobić cokolwiek trzeba zapalić wszystko,
    inaczej zawsze w którymś momencie zasłaniam plecami światło i nic nie widze :/

  6. #26

    Domyślnie oświetlenie na poddaszu - pomożecie ??

    Wykańczamy z mężem poddasze i mamy salon połączony z kuchnią (razem jakieś 34 m2), do tego nie ma sufity, bo przestrzeń ponad tym pomieszczeniem jest otwarta do samego szczytu dachu. Poradźcie jakie zastosować oświetlenie??
    Dodam, że po bokach co prawda idą obudowane płytą G-K belki, ale czy punktowe lampki dadzą tyle światła.

    Może macie fotki jakiegoś poddasza z takim otwartym sufitem...??
    Niestety nie jestem w domu i nie mam możliwości póki co wrzucić Wam fotek.

  7. #27

    Domyślnie

    A ile lampek planujesz zamontować?
    Bo od ilości tych lampek halogenowych zależy czy będzie jasno czy też nie będzie.

    Zakładając, że w pomieszczeniu chcesz zamontować nie więcej niż 300W mocy to takie lampki nie dają rady.

  8. #28

    Domyślnie

    Rozumiem, że dach nie jest wogóle ocieplony w tym miejscu ??
    Jeśli tak to w zimie nie zagrzejecie pomieszczenia a w lecie padniecie z upałów.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie, nie, nie spokojnie...stryszek jest bardzo dobrze ocieplony, obserwowaliśmy przez zimę i lato kiedy jeszcze tam nie mieszkamy i naprawdę jest ok.


    Wstawiam zdjęcia...
    po pierwsze... Z KOMÓRKI
    po drugie... WSZYSTKO SIĘ WYKAŃCZA, WIĘC PEŁNO BAŁAGANU...
    po trzecie... MOŻE COŚ Z NICH DOJRZYCIE



    na tej fotce pokazany jest kącik w tym dużym pomieszczeniu na stryszku gdzie będzie salon i kuchnia....
    w tym kącie będą stały takie meble...



    jakie zastosować tutaj światło??
    dodam że pod górnymi szafkami będą 2 lampki wmontowane...


    ciut na lewo jest wejście do małego przedpokoju i pozostałych pomieszczeń...
    Na tym zdjęciu:


    jest pokazana wnęka ponad tym przejściem...tam kiedyś planujemy jakieś półki. coś w tym stylu...na tym zdjęciu widać właśnie jak wysoko jest "sufit" nad tym pomieszczeniem....

    i ostatnia fotka...


    to część po prawej stronie od kuchni...tam będzie jakiś stolik kuchenny...
    widać tam takie drzwi balkonowe, zamiast nich będą wmontowane drzwi wejściowe...niestety póki nie przedłużymy naszego strychu nad taras, musimy mieć wejście bezpośrednio do tego dużego pomieszczenia...ale będzie pod drzwi podprowadzony gres...
    i jakie tam światło??

    Całkowicie po przeciwnej stronie kuchni i tego miejsca na stolik jest dokładnie taka sama powierzchnia i tam właśnie planuje narożnik i TV...
    jakie więc światło tam???

    Zastanawiam się czy zrobić potężny żyrandol na suficie na środku pomieszczenia czy po prostu nad każdym z tych kącików jakieś punkty świetlne...i jednocześnie żeby to stylowo zgrało się ze sobą...

    Mam nadzieję, że coś z tego zrozumieliście
    Z góry wielkie dzięki...

  10. #30

    Domyślnie

    Żyrandol na środku pokoju... nie każdemu się podoba, napewno będzie jasno na środku pokoju, gorzej po bokach.

    Zainteresuj się lampkami halogenowymi, które są mocowane na szynoprzewodach czyli na takich rozpiętych linkach pod sufitem. Takie lampki mają tą zalete, że możesz je swobodnie przemieszczać wzdłuż i kierować w różne strony. Nie ma też większych problemów z dołożeniem kolejnych (brakujących) lampek.

    Generalnie lampki halogenowe mają trzy wady: żrą prąd, świecą punktowo i szybko padają. Najszybciej padają gdy są szczelnie otulone ociepleniem na poddaszach.

    Idź do dobrego (dużego) sklepu z oświetleniem i patrz na sufit.
    Idź do dużego sklepu meblowego i patrz na aranżację.
    W kwestii doboru oświetlenia rządzą gusta i guściki a o nich się nie dyskutuje za bardzo

  11. #31

    Domyślnie

    Hmmm...dziękuje za pomoc...

    dzisiaj kolejny raz byliśmy na poddaszu i stanie chyba na dwóch zwisających na tzw.prętach lampach...a przy samiutkich bokach sufitu będą po dwa halogenki gdyż na ścianie tej od wejście będzie taki pionowy pas z kamienia...więc światło z halogenków fajnie to oświetli...
    jeśli będziemy chcieli trochę światła to włączy się same halogenki + te w kuchennych dwóch szafkach, a jak imprezka to full światło z lampami

    Może macie jakieś pomysły jeszcze i fotki??


    P.S. te lampy na środku to oczywiście nowoczesne...źle się poprzednio wyraziłam że żyrandol

  12. #32

    Domyślnie

    Właśnie dziś zakupiliśmy dwie lampy do naszego otwartego salonu...na obrazku może wyglądają niepozornie, ale na żywo jest OK...

    neva wenge



    jest tylko jeden mały problem...potrzebuję taką podłogową, ale niestety z tego co widzę AKURAT nie ma takich...jedyna w podobnym stylu to quadro venge...
    może ktoś z Was widział jakieś podobne jeszcze podłogowe... proszę o pomoc...


  13. #33

    Domyślnie oswietlenie

    Stanelam na etapie oswietlenia calego domu...
    Sypialnia i dziecinne pokoje beda w klasycznych lampach sufitowych reszte domu chciala bym rozswietlic halogenami wpuszczonymi w sufit.
    Czy jest jakas zasada rozmieszczenia takowego oswietlenia...?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    w salonie też halogeny ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  15. #35

    Domyślnie

    nad stolem w jadalni zwisajace lampy a reszta tak... a dziwne to?

  16. #36

    Domyślnie Pomóżcie, proszę z oświetleniem w salonie

    Nie mamy prawie w ogóle pomysłów Wiemy tylko że nad stołem będzie lampa wisząca z 3ema żarówkami. Nie wiemy jeszcze jaka ale się poszuka Nie wiemy co z całą resztą. Myślałem o halogenach podwieszonych w czymś takim jak na zdjęciu na 3ech ścianach



    Rozmieszczenie mebli w pokoju będzie następujące:
    Skan kiepski ale żeby nie było wątpliwości na dole przy wejściu jest biurko, po lewej sofa, po prawej komoda i TV na ścianie nad komodą.




    Pomóżcie coś wykombinować bo mnie to oświetlenie normalnie przerasta. HELP!!!!!

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Mi sie to halogenowe oswietlenie w ogole nie podoba. Postawilabym na 2 efektowne zyrandole (ktore beda kosztowac troche wiecej niz przecietne dostepne np w LM, chociaz tam tez widzialam za ok 2 k). Jeden skromniejszy drugi grajacy pierwsze skrzypce w pomieszczeniu. Robienie takie "obwarzanka" z halogenami to moim zdaniem nie najlepszy pomysl...ja mam cos takiego w kuchni, ale byl to wymog konieczny pod wzgledem usytuowania mebli i nie wynikal z moich upodoban do sufitow podwieszanych.
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  18. #38

    Domyślnie

    Do mnie właśnie jakoś żyrandole nie gadają. Stąd pomysł zeby powalczyć z czymś podwieszanym. I na tym pomysły się skończyły Myślałem też o kinkietach ale kurde za dużo kucia ścian i jakoś mi się to średnio widzi.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Nielot to problem chyba rozwiazany pod wzgledem technicznym co wolisz Niestety fanem sufitow podwieszanych nie jestem wiec nie bede mogla pomoc.

    Wole jak pisalam fajny zyrandol + ewentualnie stojaca lampe - ale to twoje nie moje, spelniaj swoje marzenia
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  20. #40

    Domyślnie

    Hehe. Z marzeniami to ma niewiele wspolnego. To po prostu ma być normalne oswietlenie. Zyrandoli nie lubie bo kiedys tylko zyrandole byly i jakoś mnie rozwiazanie odrzuca.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony