dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie Czy już ktoś to wyprodukował?

    Witam,
    Marzy mi się videodomofon, którego odbiornik nosiłbym przy sobie w postaci podobnej do "komórki". Chciałbym będąc np. w ogrodzie obejrzeć na wyświetlaczu osobę, która stoi przed furtką i móc ją (ewentualnie) wpuścić włączając zamek elektromagnetyczny. Czy już ktoś coś takiego wyprodukował (i czy nie kosztuje to "krocie"?)

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Istnieje wideodomofon bezprzewodowy np. http://www.kenwei.pl/bezprzewodowe.htm
    Mogę pomóc w instalacjach elektrycznych i strukturalnych << to nie jest reklama

  3. #3
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał do***al Zobacz post
    Istnieje wideodomofon bezprzewodowy np. http://www.kenwei.pl/bezprzewodowe.htm
    No tak, ale chyba ten odbiornik nie jest tak mały, jak "komórka". A i monitor jest oddzielnie(?)

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję niestety takich rozwiązań "przyjaznych" nie ma. Są odbiorniki przenośne z akumulatorem, jednak jest to dość sporych rozmiarów urządzenie niezbyt praktyczne. Rozumiem, że Pana interesowałoby np. rozwiązanie pokroju iPhona. Coś takiego trudno będzie Panu znaleźć.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Witam,

    nasza firma pracuje nad takim rozwiązaniem (oparte na VoIP i SIP)
    staramy się aby nasze instalacje były bardzo uniwersalne pod względem urządzeń dostępowych i póki co całą automatyką można sterować za pośrednictwem przeglądarki www (a więc wielu małych przenośnych urządzeń typu iPhone, iPod, HTC i wlele innych)
    jesteśmy w trakcie testów urządzeń zewnętrznych (kamery) i jak wszystko pójdzie dobrze to do końca tego roku wideodomofon będzie dostępny na wszystkich urządzeniach będących w budynku (przy okazji cała automatyka pozwalająca zapalić światło, otworzyć furtkę, drzwi, bramę etc.)
    i w zależności od łącza na zewnątrz (zestawiane będzie połączenie pomiędzy domofonem a telefonem komórkowym)

    pozdrawiam

  6. #6
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał homiq Zobacz post
    i w zależności od łącza na zewnątrz (zestawiane będzie połączenie pomiędzy domofonem a telefonem komórkowym)
    Interesujące. Ale też i ciekawość pali, jak dużo to będzie kosztowało (mam nadzieję, że to nie będzie zabawka dla milionerów?)

    Pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    homiq, już istnieje coś takiego, http://www.aksonet.pl/Helios_IP_Wide...ki_2N-780.html
    Mogę pomóc w instalacjach elektrycznych i strukturalnych << to nie jest reklama

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    homiq

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    100

    Domyślnie

    Znamy ten produkt. Jest to dopiero część funkcjonalności. Problemem i trudnością jest reszta po stronie urządzeń mobilnych. Chodzi o aplikację SIP over www.
    Poza tym cena tego Heliosa jest trochę poza zasięgiem dla wielu osób... Dbamy o kieszeń naszych Klientów. W każdym razie dzięki za czujność!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Witam,
    Marzy mi się videodomofon, którego odbiornik nosiłbym przy sobie w postaci podobnej do "komórki". Chciałbym będąc np. w ogrodzie obejrzeć na wyświetlaczu osobę, która stoi przed furtką i móc ją (ewentualnie) wpuścić włączając zamek elektromagnetyczny. Czy już ktoś coś takiego wyprodukował (i czy nie kosztuje to "krocie"?)

    Pozdrawiam
    http://www.siedle.pl/scope

    Zakładam że w tym wykonaniu krocie... ale jak widzę Pana który na filmie to reklamuje to już wiem że to... bezcenne...

    ... Ale użytkownik Homiq sugeruje jednak ciekawsze rozwiązanie. Lepiej skorzystać w tym wypadku z jakiegoś ogólnie dostępnego uniwersalnego urządzenia mobilnego niż mieć w kieszeni kolejną słuchawkę. Powinno być taniej i praktyczniej.
    Ostatnio edytowane przez Paweł Irek ; 10-08-2010 o 17:02
    Jeden sterownik, jeden organizm, mnóstwo możliwości - automatyka budynku, kiedyś? A może już dziś?

  10. #10
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Tak, czy siak, widzę, że trzeba będzie poczekać (choćby do IV kwartału 2010).
    Boję się jednak, że to Dziecko zostanie "wylane z kąpielą", bo każdy z tych producentów (homiq i siedle) chce wyprodukować przy tej okazji jakiś "kombajn" z dodatkowymi funkcjami, a to mi już "zalatuje" Baaaaardzo Wysoką Ceną!

    Pozdrawiam

  11. #11

  12. #12
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Los Pedroz Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ramofon-kamera

    Brakuje tylko urządzenia 3 w jednym za normalną kasę
    Wszystko to jednak NIE TO, o czym pisałem na początku. Mnie nie chodzi o to, aby oglądać kogoś stojącego przed furtką podczas oglądania telewizji, tylko wtedy, gdy jestem w ogrodzie 50 metrów od tej furtki i zanim komuś otworzę (o ile nawet usłyszę dzwonek), to stoi biedak nie wiedząc, czy w ogóle jestem w domu.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 15-08-2010 o 12:24

  13. #13

    Domyślnie

    a nie możesz podejść do furtki te 50 metrów? Zajmie Ci jakieś 60 sekund. Gość nie zanudzi się na śmierć w tym czasie- może np. podziwiać furtkę czy wzór na bruku...A problem słyszalności gongu na zewnątrz można rozwiązać. Pomyśl- zanim wyjmiesz tego palmtopa z kieszeni, zanim odpalisz aplikację...

  14. #14
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    a nie możesz podejść do furtki te 50 metrów? Zajmie Ci jakieś 60 sekund.
    Byłoby fajnie, gdyby to nie było 15 razy w ciągu dnia (przeważnie domokrążcy i każda "wizyta" coraz bardziej wkurzająca) i gdybym nie był 67-letnim emerytem ("dziadkowi" "ścieżkę zdrowia" chcesz "fundować?"). Serca nie masz

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16

    Domyślnie

    Pomysł dla producentów.
    Zróbcie terminal UMTS w domofonie (z kamerą) i realizujcie przekaz video prze operatora GSM na dowolny numer telefonu (i tak prawie każdy ma teraz UMTS w telefonie). Chyba nic trudnego?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Witam,
    Marzy mi się videodomofon, którego odbiornik nosiłbym przy sobie w postaci podobnej do "komórki". Chciałbym będąc np. w ogrodzie obejrzeć na wyświetlaczu osobę, która stoi przed furtką i móc ją (ewentualnie) wpuścić włączając zamek elektromagnetyczny. Czy już ktoś coś takiego wyprodukował (i czy nie kosztuje to "krocie"?)

    Pozdrawiam
    Witam!
    Spotkałem się już z czymś takim. Wideodomofon Kenwei współpracuje z
    BRAMKA VAR-1 i modułem FGR-4 http://www.alarmserwis.pl/cgibin/shop?info=23024 Integracja tych modułów z wideodomofonem Kenwei pozwala łączyć się przez komórke z wideodomofonem i odwrotnie, zwolnić zaczep, otrzymać zdjęcia MMS osoby, która stoi pod drzwiami twojego domu.
    Opis:
    • dwukierunkowa komunikacja audio pomiędzy wideodomofonem a
    telefonem komórkowym
    poprzez sieć GSM,
    • inteligentny algorytm przekazu połączenia z detekcją lokalnego
    odbioru rozmowy,
    • transmisja MMS-ów z sekwencją zdjęć z kamery bramofonu i/lub
    systemu CCTV,
    • przekazywanie połączeń tylko podczas nieobecności właściciela
    (czuwanie systemu),
    • głosowa lub ukryta informacja o przekierowaniu połączenia,
    • regulowany czas opóźnienia przekierowania połączenia,
    • kontrola i zmiana przekazów przez użytkownika (niezależne
    komendy SMS: AUDIO, MMS-y)
    • zdalne sterowanie (komendą SMS) systemowym przekaźnikiem
    wideodomofonu (rygiel),
    • zdalne pobranie zdjęć z kamery bramofonu i/lub systemu CCTV,
    poprzez MMS-a: 'na życzenie'
    • łatwa integracja: 3-przewodowa magistrala + sygnał VIDEO,
    • regulacja poziomu dźwięku w bramofonie i telefonie komórkowym,
    • system nie ogranicza innych funkcji systemów a podnosi ich
    funkcjonalność,
    • współpraca z wybranymi modelami wideodomofonów Kenwei,


    Pozdr

  18. #18
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek_w Zobacz post
    Witam!
    Spotkałem się już z czymś takim.
    A ile takie COŚ może kosztować (że spytam się nieśmiało? )

    Pozdr.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar subo
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    No tak, ale chyba ten odbiornik nie jest tak mały, jak "komórka". A i monitor jest oddzielnie(?)
    Mozesz zastosowac rozwiązanie KENWEI'a, z modulem gsm-owym i modulem zamieniajacym obraz z kamery wideodomofonu na klatke jpg i wysyła mms'em do ciebie. robilem cos podobnego kiedys.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Witam,
    Marzy mi się videodomofon, którego odbiornik nosiłbym przy sobie w postaci podobnej do "komórki". Chciałbym będąc np. w ogrodzie obejrzeć na wyświetlaczu osobę, która stoi przed furtką i móc ją (ewentualnie) wpuścić włączając zamek elektromagnetyczny. Czy już ktoś coś takiego wyprodukował (i czy nie kosztuje to "krocie"?)

    Pozdrawiam
    Może zacznijmy od pytania :
    Jakiej wielkości sakiewkę planujesz wydać na to rozwiązanie.

    Generalnie nie widzę specjalnie problemu aby obraz osoby dzwoniącej był wyświetlany na laptopie, smartfonie czy tablecie, a następnie po przeprowadzeniu rozmowy otwierany przy jego pomocy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony