dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 491 z 677
Pokaż wyniki od 9.801 do 9.820 z 13530
  1. #9801

    Domyślnie

    Cały rok to jest 2,5 tony. Więc dwa lata będzie to 5 ton. 1, 2-1,4 to samo cwu poza sezonem grzewczym za dwa lata. Więc 3,6-3,8 tony to będą dwa sezony grzewcze przy takich zimach.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 16-01-2016 o 21:32

  2. #9802
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    chciałbym uzyskać taki wynik...

  3. #9803

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Cały rok to jest 2,5 tony. Więc dwa lata będzie to 5 ton. 1, 2-1,4 to samo cwu poza sezonem grzewczym za dwa lata. Więc 3,6-3,8 tony to będą dwa sezony grzewcze przy takich zimach.
    Z ciekawości spytam.
    Jaka powierzchnia domu, parterowka czy pietrus, jaki kociołek???

  4. #9804

    Domyślnie

    Parterowy, temp. 20 stopni, całość ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia 160 m2 włącznie z garażem.

  5. #9805

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Parterowy, temp. 20 stopni, całość ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia 160 m2 włącznie z garażem.
    A bez garażu ? Bo przecież garażu się nie liczy do powierzchni mieszkalnej , a tylko tak jest ogrzewana do docelowej temp ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #9806

    Domyślnie

    Ogrzewany jest do stopni 15. Bez garażu 125m2.

  7. #9807

    Domyślnie

    Witam.
    To mój pierwszy sezon z piecem na podajnik. Odnośnie ekogroszku. W lipcu kupiłem 1 tonę w firmie: bio-pol http://ekogroszek-sklep.eu/eko-grosz...pieklorz-sklep.
    Nie polecam. Towar wybrakowany ( na każdym worku brakowało od 1 do 1,8 kg ). Może dlatego, że było bardzo ciepło i towar był suchy. Po wystawieniu opinii na all zadzwonili do mnie i powiedzieli, ze waga była zepsuta i wyrównają różnicę. No oka. Wsypałem eko do skrzyni zdziwiłem się czemu tak pyli. Teraz wiem. W eko są połupane coś w stylu kamieni. Pyliło , żeby się kamyszki zabrudziły. Mam jeszcze kilka zamkniętych worków ale w nich pewnie bedzie to samo. Jak widzę jakieś w skrzyni to wybieram do wiaderka. Ciekawe ile się z tony uzbiera.
    Pozdrawiam

  8. #9808

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Parterowy, temp. 20 stopni, całość ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia 160 m2 włącznie z garażem.
    Swietny wynik, mam podobny dom ale musze liczyć min. 3, 5 tony i to bez cwu w lecie, bo kolektory sloneczne robią robotę.
    Podejrzewam jednak albo ponadnormatywne ocieplenie i rekuperację.

  9. #9809

    Domyślnie

    Wentylacja grawitacyjna, budynek nieosłonięty przez inne budynki. Bardzo duże przeszklenia od południa i zachodu. Ocieplenie jeżeli chodzi o wieś to na pewno ponad normatywne. W porównaniu do forum dziurawiec- takie domy to może budowali ale 10lat temu
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 17-01-2016 o 19:13

  10. #9810

    Domyślnie

    [QUOTE=pawko_;7048122]Wentylacja grawitacyjna, budynek nieosłonięty przez inne budynki. Bardzo duże przeszklenia od południa i zachodu. Ocieplenie jeżeli chodzi o wieś to na pewno ponad normatywne. W porównaniu do forum dziurawiec- takie domy to może budowali ale 10lat temu [/QUte

    Są dwa wytlumaczenia:
    Świetny palacz albo świetny opał. A może dwa w jednym-

  11. #9811

    Domyślnie

    Przecież pisał że ma 20 stopni w chałupie, inny lubi mieć np. 23/24C lub więcej, a to już będzie wyższe zużycie opału.

  12. #9812
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kokodom
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy ma już ktoś jakieś doświadczenia z palenia ekogroszniem SŁOŃCE 26 ? Nie wiem, czy jestem kiepskim palaczem, ale mam wrażenie, że ten ekogroszek jest słabszy od perły. Optymalne nastawy jakie udało mi się ustawić to, czas podawania 4s, czas pauzy 50s, przesłona 20% (przy perle ok 10%). Efekt jest taki, że węgiel pali się bardzo dobrze na całej średnicy paleniska, nie spieka się, popiół bardzo drobny, płomień wysoki ok 25 cm. Jednak pomimo zadeklarowanej większej wartości opałowej czas nagrzewania kotła jest o wiele dłuższy niż na perle
    Ostatnio edytowane przez kokodom ; 18-01-2016 o 08:47

  13. #9813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam 220 (50m2 technicznych 16C) i 170 podlog (teraz 22)
    i w zeszłym roku 3t poszło (z CWU) solary czewiec - wrzesien) (tona perły)

    nie widzę w tym nic dziwnego...
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  14. #9814

    Domyślnie

    Jak się chwalimy to ja też

    U mnie grzanych do około 22 stopni jest 165 m2 powierzchni po podłogach (parter + poddasze). Garażu nie liczę ...

    Schodzi mi około 2,5 tony opału na cały rok .
    Nie kupuję najdroższego i najbardziej kalorycznego opału , raczej staram się aby opał pakowany kosztował 600-800zł max.

    Obecnie od połowy września do dziś poszło około 1,07 tony opału.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #9815
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Kaszpir,
    Dach pieknie ocieplony + rekuperator i piekne wyniki ogrzewania.

  16. #9816
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Ogrzewany jest do stopni 15. Bez garażu 125m2.
    Dlatego właśnie porównywanie spalania i komfortu w dwóch rożnych obiektach nie ma najmniejszego sensu ja np. dzisiaj w garażu nieogrzewanym miałem 15st a przy podłodze auto pokazywało 12st (temperatura na dworze -12st) w piwnicach nieogrzewanych mam cały rok temperaturę w zakresie 18-25st poza te wartości jeszcze temperatura nie wyszła.

    Niektórzy piszą że ogrzewają piwnice i garaże a temperatury mają niższe niż ci co ich nie ogrzewają

  17. #9817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Kaszpir,
    Dach pieknie ocieplony + rekuperator i piekne wyniki ogrzewania.
    I kociołek nieprzewymiarowany. Ja wprawdzie mam też 14kW Aqua duo Staporków ale palnik Brucer, jak tu wyczytałem, ten sam co u mnie wsadzany do kotłow 40 kW. Pytanie czy nakładki typu szamotowe cegly, lub nakladka Minertu jest w stanie zdecydowanie obniżyć spalanie.

  18. #9818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    I kociołek nieprzewymiarowany. Ja wprawdzie mam też 14kW Aqua duo Staporków ale palnik Brucer, jak tu wyczytałem, ten sam co u mnie wsadzany do kotłow 40 kW. Pytanie czy nakładki typu szamotowe cegly, lub nakladka Minertu jest w stanie zdecydowanie obniżyć spalanie.
    brucer ma kilka wersji palnika z różnymi mocami.
    Porównaj wymiary z kimś kto ma na pewno małą moc.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  19. #9819
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lkedziora

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami. W domu jeszcze nie mieszkam ale palę. Kupiłem czarną perłę jest trochę wilgotna spaliłem już z pół tony. Miałem problem bo przy dużych jakiś czas temu mrozach zrobiła mi się kula żużlu która zablokowała się w retorcie i zawleczkę urwało. Zmniejszyłem na maxa nadmuch na -50% i zrobiłem wszystkie kaloryfery w domu na 2,5 na termostatach a były na maksa. Problem w zasadzie zniknął spieki są niewielkie. Tylko chyba za bardzo ciemny dym jest więc będę nadal kombinował. Piec mam SAS slim 17kW chata 120m2 użytkowej wszystko ocieplone i 3-szybowe okna. Doglądam piec co 3 dni. Niestety ustawień do większości z was nie mogę porównać bo na sterowniku mam wartości procentowe (większość ma sekundy) . I liczyć mi trudno bo pid mi zmienia ilość w zależności od aktualnej mocy z jaką pracuje kocioł.

  20. #9820
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jasiek
    jak masz aqua duo Stąporkowa to tam jest mała ekoenergia wstawiana z zaokrągloną koroną palnika z jednej strony
    duża ekoenergia i stary Brucer mają wymiary komory spalania paliwa 19x11cm a Twój palnik ma jeśli dobrze pamiętam 15x11cm
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 491 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony