dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 21
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 402
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    E, nie lubię takich podsumowań z serii - wszzystko źle, sprawdź u niemców. Dom jest budowany technologią tradycyjną - tak jak 90% domów w Polsce. Sąd wiesz jakie będzie U podłogi jak jestem dopiero na etapie stanu surowego? Jaki styropian nie zdaje egzaminu ? - tam jest dopiero styropian w fundamencie i jak na razie trudno cokolwiek powiedzieć o jego egzaminach.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    E, nie lubię takich podsumowań z serii - wszzystko źle, sprawdź u niemców. Dom jest budowany technologią tradycyjną - tak jak 90% domów w Polsce. Sąd wiesz jakie będzie U podłogi jak jestem dopiero na etapie stanu surowego? Jaki styropian nie zdaje egzaminu ? - tam jest dopiero styropian w fundamencie i jak na razie trudno cokolwiek powiedzieć o jego egzaminach.
    Przepraszam nie wiedziałem że to cię tak zaboli, w blogu podałeś jaką grubość zamierzasz położyć , i to wrzuciłem du programu i wyrzuciło mi jakie jest U.
    Nie mówię że jest źle, ale próbuję ci pomóc nim popełnisz jakiś błąd, którego po zakończeniu budowy będzie ciężko usunąć. Są specjalne programy, które pokazują punkt rosy , Ja cię nie krytykuję tyko pokazałem że przy zastosowaniu tych materiałów wystąpi punkt rosy. to wszystko.

  3. #83

    Domyślnie

    A co się stanie jak punkt rosy wystąpi na styku z cegłą ?

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek17 Zobacz post
    A co się stanie jak punkt rosy wystąpi na styku z cegłą ?
    Piszesz, że wg programu wystąpi 10 cm od zewnętrznej krawędzi ściany. Jeśli styropianu będę miał 15 cm, to wystąpi W styropianie.
    Ciekawa dyskusja o punkcie rosy też tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...w-%C5%9Bcianie - połowy z tego nie rozumiem, ale wywnioskowałem chociaż tyle, że rzeczywiście punkt rosy w styropianie nie występuje.

    PS. Myślę, że pora zakończyć tę dyskusję o rosie i drenażu a wrócić do opłacalności inwestycji w styropian - schodzimy jakby z tematu...

  5. #85

    Domyślnie

    wiec na czym stanęło z gruboscia bo chetnie uslysze dobitne podsumowanie

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    właśnie nie wiem
    Wcześniej ktoś liczył, że zmiana grubości z tą samą lambdą potrafi zwrócić się nawet po 4 latach
    Mi (chyba) wyszło, że zmiana lambdy przy tej samej grubości zwraca się poniżej 10 lat przy założeniu 10% podwyżki cen gazu co roku.
    Tak czy siak inwestycja jest stosunkowo skromna dla niewielkiego domu - u mnie 2000 zł, a potrafi przynieść oszczędności i okres zwrotu porównywalny do instalacji solarów. Więc chyba nieźle... ale oczywiście wszystko jest zależne od konstrukcji ściany, rodzaju ogrzewania. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto szczególnie wobec wręcz pewnego wzrostu cen energii

  7. #87

    Domyślnie

    czyli trzeba sie mocno wyedukowac pod tym katem bo widze ilu ludzi tyle opinii

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    właśnie nie wiem
    Wcześniej ktoś liczył, że zmiana grubości z tą samą lambdą potrafi zwrócić się nawet po 4 latach
    Mi (chyba) wyszło, że zmiana lambdy przy tej samej grubości zwraca się poniżej 10 lat przy założeniu 10% podwyżki cen gazu co roku.
    Tak czy siak inwestycja jest stosunkowo skromna dla niewielkiego domu - u mnie 2000 zł, a potrafi przynieść oszczędności i okres zwrotu porównywalny do instalacji solarów. Więc chyba nieźle... ale oczywiście wszystko jest zależne od konstrukcji ściany, rodzaju ogrzewania. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto szczególnie wobec wręcz pewnego wzrostu cen energii
    bo ty zakładasz gaz z gazowni - czyli jeden z tańszych nośników energii - jak ktoś ma gaz z butli - albo olej opałowy - to mu się szybciej zwróci. Zaś jak będzie opalał drewnem z własnego lasu - to raczej mu się ta inwestycja nie zwróci.

  9. #89

    Domyślnie

    generalnie jest jeden myk:
    takie wyliczenia są bardzo trudne i trudno to oszacować.
    Ponieważ nie mówimy nic o oknach, dachu, posadzce, systemie wentylacyjnym, które też biorą udział w stratach.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    To nie jest żaden myk straty masz wszędzie, pozostaje kwestia jak duże. Nikt nie zakłada podwójnych okien bo to wyszłoby za drogo, ale zwiększenie grubości ocieplenia przynosi korzyści przy niewielkich nakładach. Zależy jeszcze czy komuś zależy na tych marnych kilku stówkach rocznie ) pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #91

    Domyślnie

    moze i tak choc, nie wszystko da sie przewidziec

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    http://nesa1.uni-siegen.de/

    gdzies to chyba bylo na forum, program o wdziecznej nazwie CASAnova, zakładka products, dla takich jak ja, czyli Audytor w dużum uproszczeniu, program bardzo intuicyjny, może nie tak akkuratjak audytor, ale lepszy rydz niz nic. Dla poczotkujących polecam zabawe na stronach z różnistymi kalkulatorami budowlanymi, chyba każdy producent ma coś takiego, dzięki temu dostaniemy jakieś wyobrażenie z czym to się je,
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  13. #93

    Domyślnie

    czyli generalnie uwazacie ze roznica w cenie miedzy 15 a 20 jets znaczac i lepiej ja przeznaczyc na cos innego?

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja tak nie uważam. Zamierzam jeszcze dokładniej to policzyć, ale wydaje mi się, że to jest jeden z najtańszych sposobów na realne oszczędności. A na pewno najłatwiejszy.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Jak czytam takie artykuły to zawsze się zastanawiam która firma go sponsorowała oczywiście nie oficjalnie tzn. za czyje pieniądze wyjechał redaktor w podróż życia

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Post

    Wracając do tematu :

    STYROPIAN SWISSPOR EPS 31 - LAMBDA - 169zł/m3

    STYROPIAN SWISSPOR EPS 70 lambda 40 - fasada - 119zł/m3
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #98

    Domyślnie

    apropos lambdy swisspora, czy trzeba go szlifować przed nałożeniem kleju ? ktoś tak robił ?

  19. #99

    Domyślnie Dlaczego granulat wełny ??

    [QUOTE=ProStaś;4334156]No jeśli tak, to posłuchaj faceta, który mieszka w domku parterowym.

    Na strop wysyp z 0,5 metra (to nie żart) granulatu wełny, zwłaszcza jeśli będzie on wylany. Jak ma być drewniany to ze 30-40 cm.. (ale lepiej wylej ten strop, nie wiem na jakim jesteś etapie). Granulat wełny jest o połowę tańszy niż wełna z rolki uznanych producentów, więc 0,5 m. = 0,25 m. cenowo.

    A może tak, EKOFIBER ?? Lepsze parametry izolacyjne, niższa waga, nie wymaga stosowania paroizolacji.

    pozdrawiam

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ten wyciąg z Allegro to w jakim sensie jest powrotem do dyskusji ?
    Takim że rozmawialiśmy czy zastosować 20 zwykłego czy 15 z lepszym współczynnikiem i czy to się opłaca.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 5 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony