dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 35
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 700
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    Biorąc pod uwagę zakładany z uzysk z solarów na poziomie 80%, pompą ciepła musiał byś dogrzewać średnio za ok 6 zł/mc, dodając do tego 10zł/mc miesiacznego kosztu użytkowania solarów wychodzi że masz oszczędności ok 4zł/mc. Przy instalacji za 10 tys, zwrot inwestycji będzie po 208 lat
    20% z 20zł to 4zł, a nie 6zł. Przy solary podgrzewających 200litrów ciepłej wody dziennie pompka obiegowa pracuje przeciętnie 6h dziennie. Przy cenie energii 0,55zł/kWh i mocy pompki obiegowej 40W daje to miesięczny koszt 4zł. Razem więc będzie to 8zł. Oszczędność wynosi więc ~12zł/miesiąc. Z tym, że odliczyć trzeba miesiące zimowe (od początku listopada do końca lutego). Roczna oszczędność to ~100zł.
    To oczywiście pokazuje wyraźnie, że przy pompie ciepła kolektory słoneczne to kiepski pomysł, no chyba, że ma się je praktycznie za darmo, tak jak ja .

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Strasznie nie lubię takiej "kreatywnej księgowości".
    1. Liczysz koszt instalacji solarnej (14 tys. zł), ale kosztu bojlera 200litrowego już nie uwzględniasz.
    .
    Bojlera nie wliczam, bo jest to urządzenie niezależne od tego czy będę miał solary czy nie. Bojler musi być. Ta samo jak nie wliczam kosztu rurek od ciepłej i zimnej wody.
    Co do samego bojlera to może jednak masz rację powinienem liczyć. Bojler (bufor) z dodatkową wężownicą w środku jest droższy od bojlera bez takiej wężownicy dlatego w swojej kreatywnej księgowości racz dodać te koszty.

    2. Cenę energii do podgrzewania ciepłej wody liczysz w II taryfie 0,24zł/kWh. Być może u Ciebie są takie ceny. U mnie jednak cena 1kWh wynosi w 2 taryfie 0,30793zł/kWh i to bez liczenia kosztów stałych (16,10zł/miesiąc). Z kolei w 1 taryfie energia kosztuje 0,587918zł/kWh.
    Wodę grzej tylko w 2 taryfie. Bufor podtrzyma temperaturę w ciągu dnia a prąd w tej taryfie masz o 50% tańszy.
    Co do samych cen, chłopie zmień sprzedawce energii elektrycznej. Prąd to też towar. Taki spec a nie umie wybrać tańszego prądu.
    http://maszwybor.ure.gov.pl/

    3. Są oczywiście zestawy, w których pompka ma moc 40W, ale za cenę 14 tys. zł można z pewnością znaleźć takie, w których są bardziej energooszczędne
    (...)
    dlaczego więc uważasz, że pompka solarów musi pracować 3 razy dłużej?
    Takie informacje dostaję od sprzedawców. Także i to że 40W pompka to pomijalne zużycie. Moimi wyliczeniami pokazuję, że tak nie jest.

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    20% z 20zł to 4zł, a nie 6zł.
    Tak, w istocie ale w takim razie jeszcze bardziej to pogrąża solary względem pompy ciepła.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  3. #223
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    kolo Liwko chciał bym zarżał na plus dla solarów więc rżę.Drogi kolego i wszyscy przeciwnicy solarów.....Tak,tak tak,dokupię w niedalekiej przyszłości solary by mieć je na całym dachu. Będę wszystko robił by kumulować energię z nich pozyskaną w zb.np.CWU.Nastawiam zbiorników i będę handlował wodą.Mam je jak na razie za darmo i zajebiście się ciesze gdy oprócz basenu w lecie mogę mieć w zimie chwilę przyjemności.PC mnie nie rajcuje.Wodę mam z ziemi za friko.Przeciwnikom solarów powiem by inwestowali w bardziej opłacalne -ekologiczne urządzonka.Pal gazem drogi liwko .....co z tego ,że zdrożał ...zdrożeje jeszcze raz.

    pzdr

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam je jak na razie za darmo
    I dlatego je polecasz?
    Pal gazem drogi liwko .....co z tego ,że zdrożał ...zdrożeje jeszcze raz.
    Palę prądem, a dokładnie tanią polską pompą ciepła CWU mam za 20-30zł miesięcznie. Solary też mogę dostać za darmo ale po co?

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    .
    Co do samych cen, chłopie zmień sprzedawce energii elektrycznej. Prąd to też towar. Taki spec a nie umie wybrać tańszego prądu.
    http://maszwybor.ure.gov.pl/
    Z tego co pamiętam, to na ten temat była już dyskusja. Ten wybór jest tylko pozorny. Większość dostawców stosuje różnego rodzaju "kruczki", które powodują, że w praktyce nie opłaca się zmieniać dostawcy energii.
    Podałem Ci ceny energii, które obecnie płacę. Rocznie zużywam w 1 taryfie ok. 3100kWh i w 2 taryfie 4700kWh, za co płacę w ciągu roku (razem z opłatami stałymi) ~3400zł.
    Mój dystrybutor i dostawca energii to ENERGA o/Słupsk. Jeżeli znajdziesz mi tańszego dostawcę, to odpalam Ci 50% z rocznych oszczędności. Co ty na to ?

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pal gazem drogi liwko .....co z tego ,że zdrożał ...zdrożeje jeszcze raz.
    Jak na razie to : Spadaja ceny gazu

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike Zobacz post
    butelek i puszek na prętach wbitych w ziemię (kret rył jeszcze bardziej szczególnie w okolicach wbitych prętów)
    Trza go było nie rozśmieszać.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    ... Może basen wybuduje? ...
    A ten basen to opłacalna inwestycja?

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    ... Jeżeli znajdziesz mi tańszego dostawcę, to odpalam Ci 50% z rocznych oszczędności. Co ty na to ?
    Znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=5NyOIvWiI0k

    Pzdr.

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ten basen to opłacalna inwestycja?
    Czy ja wiem, może jakieś bilet, kiełbaski, piwko. Z czegoś w końcu trzeba żyć

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=5NyOIvWiI0k
    Nie no mistrzostwo

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=5NyOIvWiI0k
    Nie no mistrzostwo
    Przy okazji można prąd chomikować .
    Tylko ile chomików musiałbym zatrudnić aby uzyskać rocznie 7800kWh.
    Trzeba by wiedzieć jaki jest przelicznik "chomika mechanicznego"/kWh .

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Mój dystrybutor i dostawca energii to ENERGA o/Słupsk. Jeżeli znajdziesz mi tańszego dostawcę, to odpalam Ci 50% z rocznych oszczędności. Co ty na to ?
    Jasne, że podejmuję rękawice. Założyłem nowy wątek "Konkurs- Kto znajdzie najtańszą taryfę dla HenoK"
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Przy okazji można prąd chomikować .
    Tylko ile chomików musiałbym zatrudnić aby uzyskać rocznie 7800kWh.
    Trzeba by wiedzieć jaki jest przelicznik "chomika mechanicznego"/kWh .
    Ok, ale to ze mną musisz się teraz podzielić a nie z Liwko

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekBudujeDomek Zobacz post
    Ok, ale to ze mną musisz się teraz podzielić a nie z Liwko
    Najpierw z HenoK - iem policzcie COP chomika, a potem się dzielta kasą......
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Ponieważ jestem w doskonałym nastroju to musze napisać, że mnie PGE dopłaca jeszcze 250 zyla za prąd ( zużycie za ostatnie pół roku ).
    Na bogaaaaatoooooo

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekBudujeDomek Zobacz post
    To tak na wyrywki:


    Jak ktoś ma małą działkę, to piwnica się przydaje.


    Idealny sposób na zasyfienie sobie poziomu mieszkalnego.


    Jakie przypadki masz na myśli, bo mi się nasuwają tylko same opłacalne?


    Żaden duży wydatek, można samemu zrobić instalacje - to proste. Tylko sam odurzacz jest troche droższy (okolo 3 tys zł), dlatego można zostawić jego zakup na sam koniec.
    Dla nas facetów sprzątanie, odkurzanie nie problem bo to w większości nie nasza brocha.



    W skali kosztów ogrodu to nie aż tak znowu duzo.
    Tu masz do wyboru do koloru: http://allegro.pl/listing.php/search...+krety&order=p
    Ad. 1 Tu się zgodzę
    Ad.2 Tu się nie do końca zgadzam. osobne pomieszczenie - kotłownia z osobnym wejściem od dworu, oczywiście połączona również z cześcią mieszkalną - w jaki sposób zasyfiię sobie cały dom? Co ja z opałem będę latał po całym domu? A może popiół rozsypywał po wszystkich podłogach. Zalety - nie ma biegania po schodach . W każdej chwili mogę sobie zajrzeć co się dzieje i nie zajmuje to tyle czasu. Nie ma dźwigania opału i popiołu po schodach itd. Piwnica też jest połączona z częścią mieszkalną i wtedy o dziwo się nie roznosi!?. Wady? Żona ma również blisko do kotłowni więc nie zaznasz człowieku spokoju w swojej ostoi.
    Ad.3 . Instalacje te trochę kosztują. W normatywnie ocieplonym domu straty ciepła przez wentylację grawitacyjną nie sa tak stosunkowo duże jak w domu dobrze ocieplonym a bardzo czesto ludzie do "standardowego" domu pakują takie nowinki. Solary to w ogóle narazie nie opłacalna inwestycja. W warunkach polskich to już chyba lepiej zapewnić sobie ciepłą wodę latem"za darmo" wystawiając na słońce pomalowany na czarno zbiornik.
    Ad.4 Ta instalacja potrzebna, tamta też, jak zbierze się to wszystko do kupy to wyjdzie niezła sumka. A takie pytanie, bo się nie znam jak czyści sie przewody od centralnego odkurzania? W ogóle często używacie odkurzacza w domu? U mnie nie ma dywanów. Wszystko czyszczone i zmiatane na mokro. Odkurzacz jest przydatny bardzo rzadko.
    Ad. 5 NIe polemizuję.

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike Zobacz post
    Ad.2 Tu się nie do końca zgadzam. osobne pomieszczenie - kotłownia z osobnym wejściem od dworu, oczywiście połączona również z cześcią mieszkalną - w jaki sposób zasyfiię sobie cały dom? Co ja z opałem będę latał po całym domu? A może popiół rozsypywał po wszystkich podłogach. Zalety - nie ma biegania po schodach . W każdej chwili mogę sobie zajrzeć co się dzieje i nie zajmuje to tyle czasu. Nie ma dźwigania opału i popiołu po schodach itd. Piwnica też jest połączona z częścią mieszkalną i wtedy o dziwo się nie roznosi!?. Wady? Żona ma również blisko do kotłowni więc nie zaznasz człowieku spokoju w swojej ostoi.
    A jak przywożą Ci węgiel, sypią go bezpośrednio do kotłowni czy jednak nosisz?
    Pył węglowy, kurz - myślę, że masz tego troche w części mieszkalnej przez przejście z kotłowni.
    Znajomy ma budynek gospodarczy nie połączony bezpośrednio z domem - tam ma kotłownie.

    Cytat Napisał goike Zobacz post
    Ad.3 . Instalacje te trochę kosztują. W normatywnie ocieplonym domu straty ciepła przez wentylację grawitacyjną nie sa tak stosunkowo duże jak w domu dobrze ocieplonym a bardzo czesto ludzie do "standardowego" domu pakują takie nowinki. Solary to w ogóle narazie nie opłacalna inwestycja. W warunkach polskich to już chyba lepiej zapewnić sobie ciepłą wodę latem"za darmo" wystawiając na słońce pomalowany na czarno zbiornik.
    Ja bym jednak nie budował domu z wentylacją grawitacyjną, skoro można to dziś zrobić lepiej. Pamiętam z rodzinnego domu wiecznie zaparowane szyby w oknach zimą, zwłaszcza w kuchni w porze obiadowej. Wentylacja mechaniczna to nie tylko mniejsze straty, to również komfort.
    A co do kolektorów, czy ktoś z szanownych krytyków tego typu instalacji, brał pod uwagę dofinansowanie z NFOŚiGW licząc opłacalność?

    Pzdr.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja mam piwnicę, i jak przyjedzie opał to otworzę okno do węglowni i węgiel sam wpadnie do piwnicy, dokładnie tak samo jak robili to ludzie 50 lat temu, zupełnie nie rozumiem po co mam biegać z tym opałem po schodach ??
    Przyznam że kompletnie cie nie rozumiem. Raz piszesz że zasila cię Dalkia Łódź a teraz że wsypujesz węgiel do piwnicy?

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja uważam że wejście do piwnicy musi być z zewnątrz a drugie od środka. Bo nie wyobrażam sobie żeby przy ujemnych temperaturach wychodzić na dwór tylko po to żeby sprawdzić coś tam w kotowi słychać czy wsiąść słoiczek przetworów. A na zewnątrz po to żeby popiołu nie wynosić przez główne drzwi i nie zasyfić wszystkiego.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przyznam że kompletnie cie nie rozumiem. Raz piszesz że zasila cię Dalkia Łódź a teraz że wsypujesz węgiel do piwnicy?
    Nie każdy ma tylko jeden dom .

Strona 12 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony