dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 81
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Milczymy,bo gryziemy się z bezradnością. Okazało się,że PKO BP chciał większego wkładu (nie wystarczyło to, co na załączonym wcześniej obrazku) i omówił kredytu. Czekaliśmy 1,5 m-ca na decyzję, tyle nas zwodzili, słyszeliśmy że spokojnie dostaniemy nawet i większy kredyt, niż chcemy, za to w międzyczasie wepchnęli nam konto u nich i katę kredytową, co teraz odkręcamy ale za opłatą oczywiście. Więc teraz przed nami trzy kolejne banki i to oczekiwanie... albo będziemy budowali się na raty przez kilka lat za własne pieniądze...

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    witam serdecznie,jestem nowym użytkownikiem forum,właśnie wczoraj doszedłem do porozumienia z firmą która zbuduje mi Szpaka z oddzielnym garażem 2 stanowiskowym za 108 000 netto+8 % ,zakres prac stan surowy z dachem przykryty papą(taki sam stan garażu),w cenę wliczony jest materiał i robocizna za całość.
    Zaczynamy za 10 dni
    Ostatnio edytowane przez jarota2 ; 17-05-2012 o 17:54

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    podobno najgorzej jest zacząć,więc zaczynam dziś na działkę wjechała koparko-spycharka i usunięte zostało 30 cm humusu



  4. #64

    Domyślnie

    Hej ale wam zazdroszczę tych pięknych domów i prac nad nimi ja jestem na etapie wyboru projektu, z tego co widziałem na stronie mgprojekt jest konkurs fotograficzny uważam, że macie się czym pochwalić sam bym wziął w tym udział ale niestety nie mam jeszcze nawet dokumentów.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Niezły początek, no i piękna okolica

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mirolek

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    piękna okolica do której będzie pasował piękny domek Dobry wybór projektu, wiele dobrego słyszałem o pracowni mgprojekt z której pochodzi domek, kilku znajomych zdecydowało się na współpracę z tym biurem.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    My swój projekt Szpaka trochę zmieniliśmy,zwiększyliśmy pow.użytkową do 102 m2 na parterze,zrobliśmy poddasze uzytkowe 35 m2(suszarnia oraz pracownia krawiecka żony),strop drewniany i spuszczane schody typu Fakro.
    Co do działki to zdecydowaliśmy się ją kupić w ciągu 2 minut podczas pierwszej wizyty na niej

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    u nas pomalutku.... ale postępy są. Stan na dzisiaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120513205.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	116382Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120517218.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	116383

  9. #69

    Domyślnie

    Witajcie, miło popatrzeć na to stado szpaków
    jak my wybieraliśmy projekt to tylko Z-35 mieli szpaka,
    ale z takim zapałem budowali że dodali nam wiele otuchy
    u nas elektryka - czekamy na tynki i dalej będziemy dodawać mu skrzydeł
    Pozdrawiamy i życzymy wszystkim powodzwenia

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    fundamenty wykopane i zalane




  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarota2 Zobacz post
    fundamenty wykopane i zalane



    Witaj Jarota2

    gratuluje postępów!
    dobrze dokumentujesz swoją budowę>>> załóż dziennik
    może przy firmie będziesz miał czas na to, bo my przy systemie gospodarczym już nie mieliśmy siły i żałuje że nie udało mi się prowadzić dziennika
    obiecuje będę stałym bywalcem
    pozdrawiam

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    zapraszam do odwiedzin dziennika budowy i komentarzy

    link poniżej

  13. #73

    Domyślnie

    Oj, tak tu sobie zajrzałam, kto jeszcze buduje Bursztyna/Szpaka i aż miło popatrzeć.
    Powiem Wam, że choć nie mamy jeszcze wszystkiego wykończonego, to ludzie, którzy nas odwiedzają mówią, że to bardzo przytulny dom, taki "w sam raz". To na pewno alternatywa w stosunku domieszkania w bloku a koszty utrzymania nie są duże (ja bilans zrobię dopiero pod koniec roku).
    Trzymam za Was wszystkich kciuki, zaglądam i dopinguję - Z-35

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtas1733

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam budujemy Szpaka w zachodniopomorskim tj Dębczyno pod Białogardem,aktualnie ekipa Pana Grześka i Sylwka kładzie dach,jestem bardzo zadowolony z fachowości i tempa prac.wcześniej wiele czasu spędziłem nad wyborem projektu ale po lekturze forum szpaka wybór był prosty, za to serdecznie dziękuję wszystkim piszącym na tym forum .Wielkie pokłony. Co do zmian to przykładem jw. poszerzyłem dom o 1m, dodałem okno w łazience i na strychu,zmniejszyłem okno w salonie do 2,5m , reszta bez zmian . nie mam czasu na zabawę w zdjęcia a raczej naukę wstawiania ale jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam na budowę.a zapomniałem o finansach to sprawa wygląda tak :za wykonanie sso ze ściankami działowymi pokryciem dachówką orynnowaniem 38tyś liczę że w 100tyś będę miał dom z oknami.pozdrawiam wszystkie szpaki [email protected]

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam budujących Po dłuuugim czasie oczekiwań dostaliśmy w lipcu decyzję kredytową z PKO SA: tyle ile chcieliśmy Musieliśmy poczekać jeszcze prawie miesiąc na papierek z PKO BP (byle jak najdalej od tego banku, brrr!) i w końcu dostaliśmy kasę na budowę. Ruszyliśmy i jesteśmy na etapie oczekiwania na firmę dekarską, która zmierzy dach i zamontuje dachówki i rynny. Mamy nadzieję, że do zimy uda się nam osiągnąć SSZ. Z podziwem patrzę na wyliczenia finansowe wojtas1733: ":za wykonanie sso ze ściankami działowymi pokryciem dachówką orynnowaniem 38tyś ". Nam za sam dach (wiązary+dachówki i rynny+montaż wszystkiego) wyjdzie ok. 35 tys. Życzymy powodzenia wszystkim budującym

    Zdjęcia
    http://tiny.pl/h43ms
    http://tiny.pl/h43m6
    Ostatnio edytowane przez aga i adam M. ; 06-09-2012 o 19:26

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jarota2
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    witam serdecznie po dłuższej nieobecności,zapraszam do obejrzenia aktualnego dziennika z budowy

  17. #77

    Domyślnie

    Witam.Milo sie patrzy na wasze postepy w budowie. Wojtas1733 jestem pozytywnie zaskoczona kosztami budowy ale pewnie duzo jest Twojego wkladu. Mam pozwolenie na budowe.Bursztyn podobnie jak Twoj szpak powstanie w zachodniopomorskim.Z-35 bardzo ciekawa jestem tych Toich kosztow.Mysle ze zdradzisz w przyblizeniu. Pozdrawiam wszystkich.

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ksawzbro

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    szczytno
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ciekawy budynek, kiedy będzie mozna przeczytać opis zmian ?

  19. #79

    Domyślnie Bursztyn / Szpak MG Projekty Galeria Zbiórcza

    Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Szpak z pracowni MG projekty, pozwolenia na budowę już jest. Wiosną ruszamy z budową, trochę przeglądam, trochę czytam. Aczkolwiek niewiele jest galerii odnośnie tego projektu. Wpadłem na pomysł aby założyć jeden wspólny temat dotyczący tych dwóch projektów, które sa identyczne z tym że jeden ma garaż (Bursztyn). A więc czekam na zdjęcia waszych domów z zewnątrz, w środku. Oraz liczę również na wskazówki dla tych którzy dopiero będą budować swój własny domek (jak ja) Pozdrawiam

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Witaj, aktualnie jestem w trakcie wykańczania (się) Bursztyna . Całe stado fotek mojej chałupki i instrukcja budowy krok po kroku w dzienniku budowy. Pozdrawiam.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony