dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Smile ISTALACJA CO + Kolektory do podgrzewania wody lub dogrzewania

    Chodzi o to czy jest możliwość tak przerobić instalację CO która jest zasilana piecem węglowym podłaczonym do bojlera 150 l z jedną wężownicą aby wpiąć w to salary.
    Pytanie czy będę mogł grzać tylko w okresie letnim wodę z solarów bo zawory jakieś na piec i CO bedą zamkniete.
    Czy będzie możliwość dogrzać np jesienią wodą ciepłą z solarów kaloryfery?
    Czy w ogóle da się połaczyć CO takie z Solarami czy muszę wymienić bojler na taki z dwiema wężownicami

  2. #2

    Domyślnie

    łatwiejszy bojler z dwiema wężownicami, ale można podłączyć i z jedną tylko wtedy trzeba sporo elektrozaworów i czujników i jakiś wymiennik zamontować, co wyjdzie taniej nie mam pojęcia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    zestaw kocioł węglowy i kolektory słoneczne, to nieporozumienie,
    rozumiem w przypadku gdy:
    - jest dofinansowanie z gminy w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji,
    - gdy użytkownika stać na to a jedynym motywem tego typu działania jest ochrona środowiska (bez sarkazmu)
    w przeciwnym wypadku nie ma logicznego uzasadnienia,

    a jeżeli chodzi o wspomaganie co kolektorami to możesz poczytać TUTAJ,
    autorytatywnie stwierdzam, nie kalkuluje się, za mało kolektorów

  4. #4

    Domyślnie

    Więc kolektory tylko do ciepłej wody (myślę o płaskich) i wymiana bojlera na taki z dwoma wężownicami.
    Pytanie czy jeśli mam ograniczoną powierzchnię i mogę taki bojler zamontować nie wiecej jak 200l w pozycji poziomej, to jest to możliwe?
    I jaki koszt przykładowego bojlera z dwoma wężownicami? Takiego w miare abym nie musiał za rok dzwonić do serwisu z naprawą. Chyba ze tam się nie ma co popsuć obok grzałki.
    POZDRAWIAM i dzięki za odpowiedź.

  5. #5

    Domyślnie

    musisz szukać bojlera do montażu poziomego, są takie ale za ile to ja Ci nie odpowiem

  6. #6

    Domyślnie

    witam, interesuje mnie mnie ten temat, ponieważ tez będę chciała w przyszłości podłączyć solary do instalacji co .
    Wydaje mi się , że za kilka lat solary będą tańsze. martwi mnie jednak ilość pochmurnych dni w roku...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony