dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 210
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie 15 lat zapomnienia - kamieniczka z 1905

    Jako, że dzis mija równo miesiąc od zakupu i wkroczenia na teren, a zarazem remontu, pochwalę się i ja jako, że często ostatnio korzystam z forum i poczytuje wasze tematy.

    Zaczne od stanu z dnia nabycia. Po zakupie należało ogrodzić posesję, gdyż brakowało kilunasu metrów muru. Miejscowa żuleria pijała sobie spokojnie piwko na terenie, nie zważając na prace przygotowawcze. Po zainstalowaniu ogrodzenia tymczasowego i tabliczek firmy ochroniarskiej zrobiło się "spokojniej"

    Kamieniczka stała 15 lat nieuzywana, popadała w ruinę w rękach handlarza nieruchomościami. Udało mi się nawiązać kontakt z poprzednimi lokatorami, zyjacymi tam od 1945 do 1998. Przez 15 lat zabita dechami i zamurowanymi oknami czekała na mnie







    Prace rozpoczęły sie od skucia starych nawilłych tynków wapiennych, oczysczenia poddasza z setek kilogramów zaległej polepy, ptasiego łajna i innych nieprzyjemności. Interwencji wymagał dach, mimo iż w dniu zakupu byo na nim około 40 cm ubitego zmarznietego śniegu podjęliśmy się solidnej interwencji oraz kominy które wymagały przemurowania z okazji planu otwarcia dachu no i przejscia z ogrzewnia nagrzewnica olejową na piece - kozy





    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 18-05-2012 o 16:08

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Wielki szacunek za ratowanie familoczka. Jedna rada - zamurowane okna muszą mieć szczeline ~1 cm pod nadprożem (u Ciebie jest zamurowane na całą wysokość). Mogą ci strzelić nadproża okienne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Tzn zamurowany byly przez poprzedniego wlasciciela. Dzieki temu nie doszlo do dewastacji/podpalenia itp. Po wejsciu na budowe przywiozlem poliweglan dwukomorowy który zostal mi z wykonywanych zadaszen. Nie przewodzi zimna, daje swiatlo a osadzony jest tylko w swietle okien na piance/kleju montazowym. Wczoraj zamontowali piersze okna na poddaszu i klatce schodowej. Pozostale z elewacji frontowej niestety musza dłuuuuugo się produkować z racji koloru (bordowy) gdyż taki będzie pieknie pasować do wypiaskowanego frontu.

    gonimy drugie 2 tygodnie remontu

    Zaczęto od wypoziomowania podlogi w salonie, który powstał po wyburzeniu scianki działowej. Powstała przestrzeń 10x5 m, dzieki czemu będzie można zrobić nowoczesnie połączone wnętrze jadalni/salonu

    Wypoziomowanie podłogi - legarki 10x10 na kontr do starych nosnych belek. Belunie zdrowe, w gniazdach niezbutwiałe - solidna niemiecka robota.







    Róznica w poziomach obu pomieszczeń od rogu do rogu - 14 cm. Udało się zrobić podłoge na gładko - jednak po oczyszczeniu stropów kleina w sypialce i kuchni okaząło się że powstały dość potężne kolejne różnice poziomów miedzy kolejnymi pomieszczeniami dochodzące do pół metra.





    Postanowiłem oczyscic kleiny odgórnie (pamietajcie żeby od dolu osztrabować gdyby ktoś robił to samo), zagruntować a na to poszła siatka zbrojeniowa na cemencie bez popiołów. Miało to na celu "złapanie" kleina w garść odgórnie.









    Po 48 h przystąpiliśmy do wylewki z ekostyrenu. Poszły 4 m3 granulatu i paleta cementu bez popiołów. Dzieki temu odało się wyzerować nierówności i podmienić dawne "hasia" na mocny, lekki i nowoczesny ekostyren. Wagowo udało się nawet odelżyć strop, bo wywieziono kontener o łącznej wadze około 4 ton podsypki i innego badziewka z dwóch stropów 5x5.











    otrzymałem juz niewielkie róznice w wysokosciach.



    W kuchni ułozonopogłogowy styropian 12 cm a w lazience 20 cm. na to folia i wylewka z jastrychu Kreisla na zbrojeniowej siatce, a na drugim stropie w sypialce kontynuacja podłogi z drewna.





    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 18-05-2012 o 16:09

  4. #4

    Domyślnie

    Witamy, witamy
    Roboty macie, oj macie, ale budyneczek śliczny
    A co znajdowało się tam oryginalnie? Szukaliście zdjęć z czasów młodości waszej nowej posiadłości?
    Uwielbiam takie stare klimaty...budynki z duszą
    Będę podglądać postępy w pracach
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja również witam .
    Zawsze myślałam ,że moja chatka jest duża ale ta Wasza to twierdza jakaś, pytanko: ile metrów remontujecie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Fotki z przeszłosci są zostawilem na pozniej - np na dzis



    to foto uwazalem za stan po zbudowaniu. Zylem w mylnym przekonaniu, że budynek wybudowano od razu na dole z drogeria.

    Jednak po niedlugim czasie z blędu wyprowadzil mnie forumowicz portalu bytomski.pl który poslal mi zdjecie z 1915 roku czyli 10 lat po zbudowaniu.



    Metrów jest 90 x 2 plus piwnica i poddasze.
    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 07-02-2011 o 17:38

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A wiesz wydawało mi się, że więcej tych metrów , bo na tych zdjęciach dom wygląda jak kolos Jeden plus to mniej remontowania . A starych zdjęć zazdroszczę , my widzieliśmy tylko jedno zdjęcie naszej Wichurki u sąsiadki.
    A poddasz też nadaje się do zaadoptowania?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    czesciowo tak, ale jest niesympatycznie niskie. bedzie ladny projekt garderoby i pokoiku dl agosci

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My strych mamy też niezłych rozmiarów jakieś 80m2 i chcemy go zmniejszyć. Chcemy odkryć kawałek podłogi na tym strychu celem stworzenia czegoś na kształt szałasu z odkrytymi belkami . A pokoi dla gości nie robię będą spać gdzie popadnie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    u mnie czesc poddasza bedzie odkryta z sypialki i polowa (z 25m2) bedzie ponownie zakryta podloga ale tak zeby bylo z lozka widac co sie dzieje u góry (garderoba).

    Dom ogolnie jest 11x11, ale ja zanizam nieco wg. realnych wymiarów wnetrza.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mąż mi podpowiada ,że nasz jest coś około 18x11

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    to duzo wiekszy

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witamy kolejnych remontujących

  14. #14

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia. Uwielbiam stare pocztówki
    Zamierzacie przywrócić pierwotny wygląd, czy może także planujecie otworzyć sklep na dole??
    Macie jakieś konkretne plany względem fasady?
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    Fotki z przeszłosci są zostawilem na pozniej - np na dzis
    WOOOOOOW aż zapiera dech. Tylko pozazdrościć takiej dokumentacji.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Dokumentacja dzieki zyczliowsci dobrych ludzi Mam jeszcze kilka prywatnych fotek z lat 45-96 ale poprzednia wlascicielka prosila abym zachowal dla siebie, pozatym, nie wnosza wiele nowego

    Elewacja juz jest z przodu naprawiana. Dzis rozlozylismy rusztowanko i przystapiono do prac przygotowawczych do piaskowania. Jako , że dół jest trwale zniszczony przez powojenna przebudowe, bedzie skuty, docieplony i oblozony klinkierka. gora wypiaskowana. Dzis czyszczono fugi i robiono wstawki

    Boki i tyl będą docieplane grafitowym styropianem grubosci 12 cm (sciana cegła 30 cm) i później się okarze, czy polecimy elewacje Dryvit Ultra tex czyli



    czy całą klinkierką. To pierwsze jest szybsze w wykonaniu

    Co do zagospodarowania. Dół budynku - bedzie biuro firmowe a pietro - mieszkanie. Dzis wstawiano drugie nadproże z tyłu do wejścia dla pracowników i przód do końca tygodnia będzie zamurowany

    Póki co dużo nerwów niszczy mi telekomunikacja Polska, zamowilem oferte 20mb./s a oni od tygodnia się męczą i jedynie co udało sie ustawić to 6 mb/s. A na tym słabo działa podgląd z kamer........ehh dlaej śmierdzi komuną ta firma

    Wmurowanie drugiego nadproża - jutro montaż drzwi.





    Naprawa ubytków i zniszczeń na elewacji niefrontowej z okazji ładnej pogody



    W środku też montaz nadproża do łazieneczki
    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 08-02-2011 o 19:58

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jejku ,ale lecicie z robotą:) , a ilu ludzi pracuje przy tym remoncie?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    roznie od 5 do 11

    ciag dalszy uzupelniana ubytkow - woda i czas zrobiły tu i ówdzie swoje. na szczescie druga strona jest ok. To naroze zniszcyzla bardzo zerwana rura spustowa - lała latami na sciane. od srodka juz zaczelo w konuc wygladac na osuszone, stoi non stop piec w rogu i grzeje przez 2 pietra w gore



    Jutro powinno się skończyć łatanie

    W sypialce dzis skrecał Krecio podłogę. Zaryzykowałem i kupiłem płyty MPF. Póki co na razie nie widać różnic na minus względem OSB 3



    A to widok na sypialke z góry. Tak juz raczej zostanie, czesc podlogi jedynie bedzie zabudowana i u góry na "balkoniku" garderoba



    Nadproże do łazienki. Jak widać nie musi to byc dwuteownik ... przez lata gruba blacha wystarczyla



    A tu żmudna praca zaprzyjaźnionej firmy







    Wybrano nawet srodek czyszczący dla tych cegieł. Proszek jak mączka. Pojutrze powinni piaskować, w piątek hydrofobizacja jak zdążą wyfugować

    W miedzyczasie wizyta niespodziewana nad sypialką



    No i upragniona szychta. Skuta powojenna doklejka nad wieńcem, niestety nienadaje się do wypiaskowania. Będzie wyklejona styropianem i w takim stylu przez środek jak reszta elewacji

    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 08-02-2011 o 20:35

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Dzis ciąg dalszy walki z przygotowaniem pod piaskowanie



    przemurówka z zewnątrz ostatnich nieprawidłowości



    Montaz drzwi do biura





    plus kuuuuuuupa innych drobnych robót jak wstawianie okna z roleta przez zewn. zaprzyjaznioną firmę (gwarancja)


  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No no -ale Masz piękne schody , a jakie plany co do nich?

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony