dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie WYTŁUMACZCIE BLONDYNCE-tynki cementowo-wapienne

    prosze mi wytlumaczyc dlaczego na tynki cementowo-wapienne daje sie jeszcze gładz gipsową?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Żeby było gładko ?

  3. #3

    Domyślnie

    no ok, ale ja wcale nie chce gladko czyt.puszka ;]
    tylko, ze podobno, nie mozna zostawic takich samych tynkow, ze za gruby piasek czy cos tam (blondynka)-troche nie rozumiem dlaczego? jak z malowaniem?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Mam tynki cementowo wapienne zacieranie piaskiem kwarcowym - takim bardzo drobniutkim i zamierzam tego żadną gładzią zaciągać.

  5. #5

    Domyślnie

    no wlasnie Gosiek33 dzieki, o to mi chodzilo..czyli jeszcze raz...
    Ty masz kladzione tynki cementowo-wapienne, a potem po wyschnieciu zacierane piaskiem kwarcowym?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tak mialam w poprzednim domu i bede tak miala w obecnym ----> tynki cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym, zadnych gladzi gipsowych. Ci co daja gladz gipsowa na takie tynki maja je po prostu zle zrobione i ta gladzia chca przykryc niedorobki.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki, cos tam juz skumałam z linka,

    na obecną chwilę rozumiem ze:
    -musze uczulic tynkarzy, ze nie zamierzam klasc gladzi
    -gladz gipsową pierdyknąc na sufity

    pytania:
    -kto zaciera tym kwarcem (tynkarz?)
    -czy to prawda, ze jak nie ma gladzi to farba bedzie odpadać i tapeta tez?
    -czy sciana bez gladzi bardziej "pije" farbe?

    postaram sie przez wekend zrobic zdjecia tynku, ktory juz dosycha u szwagra, u nas ta sama ekipa bedzie kladla jak sie troche ociepli, ocenicie te tynki

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    wlasnie..... ja mam gotowy maszynowy tynk cem-wap o frakcji do 0,6 mm, niestety oswietlajac pod ostrym katem widac "muldy" w szczegolnosci po listwach.

    w zalozeniach sciana miala byc lekko chropowata, ale nie pofalowana, wykonawca mowi mi, ze nie da sie zrobic lepiej i teraz mam dac gladz gipsowa, aby wyrownac, dla mnie to nie wchodzi w rachube, co moge zrobic?

    zaproponowalem, zeby szlifowali papierem to co jest...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    leaat zajrzyj do mojego dziennika na str. 7 http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-Batuta/page7 trochę możesz popatrzeć


    Pierwsza idzie obrzutka, potem równanie do listew dystansowych, zacieranie, a na koniec zacieranie kwarcem i szlifowanie tej ściany pacą filcową. Oczywiście to wszystko robi tynkarz. Skoro Twoi fachowcy już się wykręcają, zasatnów się czy powierzyć na pewno w ich ręce swoje ściany?

    Teraz niewielu fachowców potrafi zrobić tynk cementowo-wapienny idealnie równy. To jeszcze zależy od wymagań inwestora. I jeśli podświetlisz ścianę odpowiednio to niewiele płaszczyzn się obroni, ale chyba nie o to chodzi w domu by na łyżwach po ścianach jeździć i każda mulda grozić będzie wywrotką

    Tapeta będzie się trzymać na każdej powierzchni byle tynk był mocny, w mieszkaniu miałam tak słaby tynk, że razem z tapetą odłaził

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. Za to zacieranie na gładko dodatkowo się płaci. trzeba to ustalić przed rozpoczęciem, bo cena za całość będzie inna.
    No i trzeba się postarać (albo tynkarz ma się postarać) o odpowiedni pisaek.

    Tynki bez gładzi da się pomalować spokojnie. Ja mam tak na klatce schodowej. Miałam tynki surowe, niezacierane (głównie dlatego, ze nie wiedziałam o tej opcji a tynkarze ani pisnęli), pełne rys i dołków. Gładzi nam się nie chciało, to połozyłam taki krem i na to złoty werniks, czy jak to się nazywało. Całość wygląda jak praaawie tynk wenecki. A na górze też nie mam gładzi ale tapety do malowania, które bynajmniej nie odchodzą. Jedno jest prawdą - świeży tynk (każdy) pije dużo farby. Ale pomalować się go da.

  12. #12

    Domyślnie

    ach nieee, moi tynkarze sie nie wykrecają, jeszcze u mnie nie byli
    to ja juz taka zapobiegliwa, bo wczoraj mąz oswiadczyl mi przy kolacji (zdajac relację z dnia pracy), ze byl u fachowca od gladzi
    no to pytamo co? na co on: no jak to, przeciez na tynki trzeba dac gladz...temat zawiesilam, bo wolalam sie upewnic na forum...jutro mam zamiar powrocic do tego, wiec szykuję argumenta "przeciw"

    by the way, moi tynkarze kladą maszynowo, nie wiem czy to ma jakies znaczenie...

    aaa dooobra jeszcze taki maly OT dla Gosiek33:
    -bylam u Ciebie juz przelotem, poza domkiem, masz sliczne ptaszki ja tam w bloku tylko bogatki i modre, czasem rudziki i dziecioly (o kosach nie wspomne) , kilka dni temu odwiedzil mnie kowalik, a dzis....raniuszki, te to są sliczniutkie poza tym, nuda, jak to w bloku osiedlowym...czasem sarenke przez balkon pokarmię, hehhe, nie uwierzylabys co mi tu dokarmiac sie przychodzi, w miescie, w blokowisku...

    EZS noo i to pokazę mezowi, nie da sie? DA SIE dzieki za wsparcie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    leaat gdzież Ty mieszkasz, że z balkonu sarny karmisz Raniuszek nie widziałam... w realu

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    wlasnie..... ja mam gotowy maszynowy tynk cem-wap o frakcji do 0,6 mm, niestety oswietlajac pod ostrym katem widac "muldy" w szczegolnosci po listwach.

    w zalozeniach sciana miala byc lekko chropowata, ale nie pofalowana, wykonawca mowi mi, ze nie da sie zrobic lepiej i teraz mam dac gladz gipsowa, aby wyrownac, dla mnie to nie wchodzi w rachube, co moge zrobic?

    zaproponowalem, zeby szlifowali papierem to co jest...
    Dlatego właśnie dziwię się: po jaki c.. ludzie te listwy zakładają? Strata czasu i pieniędzy, a efekty dosyć dyskusyjne. Narzucić, ładnie ściągnąć, poczekać, trapezem przedrapać, styropianek, gąbka - i to wszystko.

    Papierem, to już tego nie wyszlifujesz na ładnie - wszelkiego typu poprawki są na tynkach cem - wap. widoczne - mniej lub więcej.

    Moja rada: gładż wapienna na całość - 30 zł worek - ściana bajka.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EWBUD ; 24-02-2011 o 21:09 Powód: Błąd ortograficzny :)
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #15

    Domyślnie

    Pytanie do Gosiek33 odnośnie
    "Pierwsza idzie obrzutka, potem równanie do listew dystansowych, zacieranie, a na koniec zacieranie kwarcem i szlifowanie tej ściany pacą filcową" jako laik w tym temacie mam pytania a bardzo mnie to ciekawi:
    czy te listwy dystansowe zostają w tynku czy są wyciągane?? i jak to wygląda z tym kwarcem jak to jest nakładane na ten tynk przed zacieraniem, czy jest dodawany do zaprawy??

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Listwy (aluminiowe) oczywiście zostają, i wystawać nie mogą. Są po to by wielką łatą można było równać tynk na ścianie. Kwarc dodaje się do ostatniej warstwy tynku i tą mieszanką się zaciera

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    listwy są ze stali nierdzewnej - chyba, że ktoś widział aluminiowe
    Powinno się je wyrywać - chociażby z powodu rozszerzalności materiałów.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    I jeszcze jedno. Za to zacieranie na gładko dodatkowo się płaci. trzeba to ustalić przed rozpoczęciem, bo cena za całość będzie inna.
    No i trzeba się postarać (albo tynkarz ma się postarać) o odpowiedni pisaek.

    Tynki bez gładzi da się pomalować spokojnie. Ja mam tak na klatce schodowej. Miałam tynki surowe, niezacierane (głównie dlatego, ze nie wiedziałam o tej opcji a tynkarze ani pisnęli)
    kazdy tynk ma byc zatarty na gladko bez zadnych doplat, cena za m2 ma zawierac gladki tynk czyli z tzw szlichta
    zacierane na ostro tynki robi sie tylko pod flizy - bez szlichty

    EZS wybacz ale tynkarz Cie oszyl i oszukal przy tynkach na klatce schodowej

  19. #19

    Domyślnie

    co to znaczy "pod flizy" ?

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony