dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 175
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3491
  1. #1041
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_o_s_a

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam,

    mam oprogramowanie v.31d i następujący problem.
    Temperatura ustawiona na CO 75 stopni a CWU 50 z histerezą -5.
    Mimo osiągnięcia temperatury CWU co jakiś czas załącza się pompa CWU co skutkuje temperaturą CUW 70 stopni, stratą opału i groźbą poparzenia mojej rodzinki!

    Czy można tę pompę zablokować? Czemu ma to służyć?

    P
    Mariusz

  2. #1042

    Domyślnie

    Pobierz oficjalną wersję softu:
    http://www.elektro-miz.pl/pol/produk...tor_cobra.html

    Czemu to ma służyć, to nie wiem, pewnie niczemu 31d to nie była jeszcze oficjalna wersja softu i możliwe,że to jeszcze jakiś błąd, mam nadzieję, że w sofcie oficjlanym 32bin juz go Włodek wyłapał.

    Jeżeli mogę zapytać, po co masz nastawę 75st.C ?
    Nie wystarczy 50-55st.C?


    dopisek:
    - przemyślałęm temat, masz wysoką nastawę c.o., max. CWU to 70st.C a max. C.O. to 80st,.C, powyżej temp. 80st.c załączają się ze względów bezpieczeństwa obie pompy w celu wychłodzenia, możliwe zatem, że chwilowo miałeś takie przeregulowania. Sugeruję zatem obniżenie nastawy kotła.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 06-12-2012 o 12:46
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_o_s_a

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź i soft.
    Wczoraj siedziałem 3 godziny w kotłowni i pomimo nastawy cwu 50 stopni pompa ładująca załączała się przy 60 stopniach, potem przy 70 stopniach więc to nie zabezpieczenie. Przed 15 minutami miałem podobną sytuację cwu nagrzane do 70 stopni, na piecu 73 i pompa się włączyła.

    Nie wiem po co producent umieszcza softy na stronie skoro są z błędami, to poprostu mało profesjonalne!

    Jeżeli chodzi o temperaturę na piecu dla moich potrzeb musi taka zostać.

    Jeszcze jeden komentarz do PIDa: moim zdaniem należy poprawić jego ustawienia podczas powrotu do stanu praca gdyż pauza, którą wrzuca powoduje bardzo powolny rozruch pieca. Efektem tego są wysokie spadki temperatury na piecu. Z tego powodu część osób go wyłącza.

    P
    Mariusz

  4. #1044
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta0309

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Borykam się z problemem zakupu nowego pieca, i muszę przyznać że bardzo zainteresowały mnie piec Sztoker 25 jednak potrzebuje dorady specjalistów.
    Czy ten piec sprawdzi się w domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 150m(+narazie nie ogrzewany strych )z niedokońca wymienioną instalacją(część rur i grzejników jeszcze stara i gruba, brak termostatów na grzejnikach) z wymienionymi oknami,ocieplonego styropianem8.Czy to 25kw nie będzie za mało?
    Na ile tak naprawdę starcza zasyp?
    Ile lat gwarancji?Czy jest może ktoś z mazowieckiego a konkretnie z okolic Płock-Gostynin-Kutno kto ma ten piec?Czy gdzieś w tych okolicach można go zakupić?I czy znajdę tutaj kogoś kto pomoże przy ustawieniach?Pozdrawiam.

  5. #1045
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_o_s_a

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ciąg dalszy problemu z ładującą pompą CWU!

    Soft podmieniłem na najnowszy i nic się nie zmieniło, podpytałem kolegę co ma sztokerka 25 i ma to samo np. cwu ustawione na 45 stopni a podgrzewa o 10-15 stopni więcej.

    Jedynym wyjściem z tej sytuacji było wyjęcie wtyczki od pompy CWU, tylko muszę pamiętać aby ją od czasu do czasu włączać.

    Sprawę zgłosiłem sprzedawcy i czekam na info zwrotne.

    Czy u Was też się pojawił ten problem przy nastawach CO 70-75 stopni?

    Marta0309 ja bym się zastanowił nad 15 KW na te 150m2 bo u mnie (około 150m2) jak ocieple to podejrzewam, że 25 KW będzie za duży.

    P
    Mariusz

  6. #1046
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta0309

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Po tych twoich problemach zaczynam mieć obawy co do zakupu?długo użytkujesz sztokera?
    jak spalanie?

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_o_s_a

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    21

    Domyślnie

    Użytkuję od października, obecnie spala mi worek ruskiego 25mj na dobę, wcześniej paliłem czechem 20-22MJ (ale chyba tylko na worku ). Na czechu jak było + 10-15 stopni to spalałem worek, jak wsypałem mokry to dwa worki na dobę. Myślę, że po ociepleniu styr 15 cm wyjdzie mi poniżej 20 kg.
    Mam 100% podłogówki, drabinki w łazienkach i bojler 300l.

    Piec oceniam dobrze, sterownik cobra to rewolucja w piecach na ekogroszek, nie ma zbyt dużo sadzy nawet na czeskim.
    Do tej pory miałem dwa problemy:
    - źle fabrycznie ustawione zabezpieczenie STB-problem rozwiązany w ciągu jednego dnia.
    - obecnie jak domniemam błąd w sofcie dotyczący wątku powyżej.

    Czyści się szybko i nie wymaga częstego czyszczenia.
    Cena też konkurencyjna.

    Mojemu znajomemu padł motoreduktor ale producent wysłał mu nowy kolejnego dnia, montaż był dziecinnie prosty. Więc działają sprawnie.

    P
    Mariusz

  8. #1048
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta0309

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na dobę worek -mam rozumieć 25kg?a w jakiej cenie za tone ten ruski groszek?problemów z podłączeniem nie miałeś,ogarnie to przeciętny hydraulik?a jak z ustawieniami na tym sterowniku?da się rade we własnym zakresie?A za ile kupiłeś bo ja znalazłam za 7600.to co chyba się zdecyduje

  9. #1049
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta0309

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jak pojawi się ktoś z moich okolic proszę o kontakt

  10. #1050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marta0309

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    A powiedz mi jeszcze na jakich parametrach wychodził Ci ten worek?jaką masz temperaturę na piecu i wody?zmieniasz coś w ciągu doby czy cały czas tak samo grzeje?

  11. #1051
    Rostko13
    Guest
    Rostko13

    Domyślnie

    Hej
    Marta, poczytaj sobie ten wątek od początku, a wiele się dowiesz
    pozdrawiam
    P.s.
    Dodam jeszcze, że na zime kupiłem groszek ruski po 670 zł. za tonę. Takim właśnie palę od roku.
    Ostatnio edytowane przez Rostko13 ; 08-12-2012 o 06:59

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sumek3

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Działdowo
    Kod pocztowy
    13-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta0309 Zobacz post
    A powiedz mi jeszcze na jakich parametrach wychodził Ci ten worek?jaką masz temperaturę na piecu i wody?zmieniasz coś w ciągu doby czy cały czas tak samo grzeje?
    Ja bym wzial na ta powierzchnie sztokera mini 15kw albo ogniwo eko plus 16kw jak kupiszpiec z podajnikiem dopiro wtedy przekonasz sie jak male zapotrzebowanie na cieplo ma twoj dom.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał sumek3 Zobacz post
    Ja bym wzial na ta powierzchnie sztokera mini 15kw albo ogniwo eko plus 16kw jak kupiszpiec z podajnikiem dopiro wtedy przekonasz sie jak male zapotrzebowanie na cieplo ma twoj dom.
    To nie jest dobry pomysł ...

    Kupić na wariata i być może piec będzie odpowiedni ...
    A jak będzie za słaby to co ?

    Czym lepiej ocieplony dom tym zapotrzebowanie na ciepło większe. Czym gorzej tym większe ...
    Trzeba dobrać odpowiedni ...

    Nie ma co porównywać metrażami , bo każdy dom innny. Jeden może być dobrze ocieplony i do tego starannie , a drugi z takim samym metrażem nie mieć zupelnie żadnego ocieplenia lub jakies symboliczne i być dziurawy jak druszlak i ten drugi będzie potrzebował duużo duużo więcej ciepła ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1054

    Domyślnie

    Witam od kilku miesięcy mam ten piec, próbuję ustawić go i nie mogę. Główny problem tkwi w niedopalaniu opału, wyrzuca mi koks i to sporo. Dom 150 m kw. nowy bardzo dobrze ocieplony, piec sztoker 25. Śledzę ten wątek od dłuższego czasu próbuję różnych ustawień i nic, powoli zaczynam się denerwować. Wieżę że problem tkwi w ustawieniach a nie w piecu. Węgiel kolega ma ten sam co ja, i w piecu retortowym tylko pyłek.

  15. #1055
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk202

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Tak na wstępie - od dwóch sezonów jestem posiadaczem sztokera 25 ze sterownikiem puma pid i ogrzewam dom ok. 140m2. Nie powiem, że jestem szczęśliwym posiadaczem - za każdym razem jak wchodzę do kotłowni to zastanawiam się dlaczego odebrało mi rozum wybierając ten kocioł.
    Spalanie to ok 15-20 kg przy temp. blisko 0 do 40-50 przy -20. Przede wszystkim denerwuje się patrząc na pracę - temperatura spada a sterownik nie może się zdecydować czy się rozbujać czy nie. Do tego stopnia, że przy 55 zadanych spuszcza kocioł poniżej 50 i dopiero zaczyna rosnąć. Natomiast jak "przegrzebie" w palenisku to temp. od razy zaczyna rosnąć i to bardzo szybko. Jak ustawię wyższy kopiec "-2" to niedopala i całe palenisko jest zawalone żarem a jak obniże do -3 to ma kłopoty z rozbujaniem.
    Jak włączyłem ADC to w ogóle zasypywał się węglem i po całym dniu trzymał 0%
    Do tego węgiel w palenisku dość mocno nawarstwia się a na wylocie jest górka popiołu.
    Ustawienia mam takie:
    podawanie 14/55, histereza 1, prędkość dmuchamy 100/4 i min. moc 4,
    Obecnie mam 55 st. na kotle i wszystkie grzejniki z głowicami termostatycznymi.
    Muszę dodać, że komin na zewnątrz mam cały w sadzy.
    Grzebałem tez trochę w ustawieniach przesłony powietrznej pod paleniskiem

    Powoli już tracę cierpliwość do niego. Macie może jakieś porady lub słowa pocieszenia.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  16. #1056

    Domyślnie

    KOSA

    Napisz mi na priva swojego maila, podeślę Ci poprawiony soft.

    Trochę mnie choroba rozłożyła, więc wcześniej nie miałem siły się odezwać :/
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #1057

    Domyślnie

    jarecki79 Co się zmieni jeśli skrócę czas podawania i dostosuję pauzę aby zachować podobne relacje czasowe? ..np. 40/8 a 35/7? Ma to wpływ na proces spalania? ..mniejsze spiętrzenie opału czy cuś tendyk?

    bonczek159 Na jakich ustawieniach aktualnie pracuje Twój piec?

  18. #1058

    Domyślnie

    Do wczoraj miałem kopiec -7 przerwa 35 CO 58 CO 45 - zawór 4D za nim 3D na podłogówkę i dalej na grzejniki. Dzisiaj zmieniłem tak. Odłączyłem sterownik pokojowy i grzejniki grzeją cały czas 40 st. Włączyłem ADC. Zobaczę w ten sposób bo wydaje mi się że grzejniki włączające się sporadycznie wychładzały piec za mocno i w tedy nie dopalał ale jeszcze poczekam z wnioskami. Jeśli macie jakieś podpowiedzi to czekam. P.S podłamany Sztokerowiec.

  19. #1059

    Domyślnie

    Ja również mam regulator pokojowy. Póki co zakładam, żeby sobie nie mieszać za dużo w głowie, że niedopalony węgiel albo mało dynamiczny wzrost temp to wina ustawień pieca a nie jakieś techniczne sprawy. Miałem wcześniej podobny poważny problem z opałem, kiedy stosowałem węgiel o wysokiej kaloryczności. Teraz mam 25-26mj i jest dużo lepiej. Tylko od czasu do czasu coś się pojawi w popielniku.
    Adc wyłączyłem, bo chcę sobie rozkminić piec jak należy. W tej chwili sobie schodzę dla testu z 8/40 na 7/35, 6/30, 5/25 itd i będę obserwował co się będzie działo. Potem będę ostrożnie zmieniał relację między podawaniem a postojem.

  20. #1060
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk202

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ponownie. Przejrzałem cały ten temat i na kilka pytań znalazłem odpowiedź. Pozmieniałem ustawienia ale i tak znalazłem dziś trochę niedopalonego węgla, chociaż popiołu to z 24h były może 2-3 szufeleczki. Zwiększyłem przerwę do 60 ale i podniosłem kopiec do -2 bo z 55C spadł do 47 i nie mógł się podnieść.
    Zastanawiam mnie jedno i liczę na odpowiedź sztokerowców - jak ustawić przesłonę dmuchawy pod paleniskiem? Kiedyś w drodze eksperymentu przestawiłem i nie wiem teraz jak powinno być. Podejrzewam, że stąd mój problem.
    JESZCZE JEDEN DROBIAZG

    Ostatnio zauważyłem, że kocioł dobija do nastawy 55st i idzie dalej do 57-58. Moc spada bardzo powoli z 70 do ok 20%. Wgrałem do pumy nowy soft ale nic to nie zmieniło. O ile pamiętam wcześniej po osiągnięciu nastawy schodził od razu do 3%.
    O co w tym chodzi??
    Ostatnio edytowane przez luk202 ; 12-12-2012 o 22:41

Strona 53 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony