dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 534
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 10665
  1. #3001

    Domyślnie

    Cytat Napisał mucia Zobacz post
    Jarecki79 wypowiedz się bo koledzy z ogniwa mnie nie lubią chyba się znasz... co nie?
    To zawijany badały Twój kocioł, więc prowadząc szeroko zakrojone badania eksploatacyjne powinni wiedzieć, przy jakim zakresie utrzymywanej stałej temp. spalin występowało zjawisko roszenia dla danego paliwa.
    Teoretycznie to problemy mogą być przy temp. spalin <100st.C..... a praktycznie wygląda to trochę inaczej

    Generalnie to przecież widać.. masz kropelki wody w ostatnim kanale pionowym lub czopuchu?
    Skrapla się mocno woda w kominie np. w dolnej wyczystce? a może masz skraplacz i widzisz lub nie większą ilość zbierającej się wody?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #3002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    wielkie dzięki Jarecki79 na Ciebie można zawsze liczyć. Nie mam wilgotnych sadzy wręcz przeciwnie sam pyłek, chyba wszystko dobrze jest. Jest po czyszczeniu tak niska temperatura że myślałem że może to już ten punkt rosydzięki

  3. #3003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Widze ze większość użytkowników używa cwu jako mieszajacej , zastanawiam sie czy ktos próbował podnieść temp na kotle do 60 stopni i regulować zaworem 4d zeby powrót oscylował w okolicach 40 stopni. Jak myslicie która opcja jest lepsza?

  4. #3004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał mucia Zobacz post
    Nie mam wilgotnych sadzy wręcz przeciwnie sam pyłek, chyba wszystko dobrze jest. Jest po czyszczeniu tak niska temperatura że myślałem że może to już ten punkt rosydzięki
    Mam zupełnie inny kocioł - ale u mnie temperatura spalin spada nawet do 43 st C w czopuchu za kotłem czyli po przejściu przez dodatkowy wymiennik to w kominie temperatura spalin musi już być bardzo bardzo niska. Dodatkowy wymiennik ma też w dolnej części wyczystkę i też tam nie zauważyłem śladów zawilgocenia czy rosy. Widocznie musi być spełnionych jednocześnie kilka innych warunków aby taka rosa powstała.

  5. #3005

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocurmarcin Zobacz post
    Widze ze większość użytkowników używa cwu jako mieszajacej , zastanawiam sie czy ktos próbował podnieść temp na kotle do 60 stopni i regulować zaworem 4d zeby powrót oscylował w okolicach 40 stopni. Jak myslicie która opcja jest lepsza?
    https://esterownik.pl/remote/148 ten gość tak robi. Uupss to ja.

  6. #3006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    https://esterownik.pl/remote/148 ten gość tak robi. Uupss to ja.
    He he widze ze nie tylko ja mam takie pomysly . Kurcze wlasnie nie wiem jak ustawić. Co bedzie bardziej ekonomiczne. uzywajac mieszania za pomoca cwu mam przegrzana wode w bojlerze i ciagle chodzi pomka . Czy porównywałeś kolego oba sposoby mieszania ? I jak to wyglada u Ciebie.

  7. #3007

    Domyślnie

    Mam trochu kombinowaną instalacje. W układzie CO zawór 4D sterowany sterownikiem rt-12, z pompką alpha2 i termostatami. Głównym celem zastosowania tych elementów była stabilne równe grzanie pomieszczeń cały czas. Regulator wewnętrzny w tym układzie pilnuje mi by na pewno odłączyło mi grzanie gdy w domu jest zbyt ciepło. Jest powyżej nastaw głowic termostatycznych.
    CWU mam zrealizowane sposobem Adama_mk z tego forum. Jest to zbiornik buforowy 700L z wężownicą CWU. Łączy on w jednym układzie 3 źródła ciepła. Piec z ecoalem oczywiście, solarki oraz stary piec zasypowy, w którym spalam to co podajnik nie ma szans przepchnąć (drzewo). Zasilanie z EKO jest przez wężownice i z początku przełączyłem się na wersje CWU+mieszająca lecz nie ma to większego dla mnie sensu. Lepszym rozwiązaniem jest podniesienie właśnie temperatury CO tak aby podnieść również temperaturę powrotu.

  8. #3008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocurmarcin

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    POLAND
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Mam trochu kombinowaną instalacje. W układzie CO zawór 4D sterowany sterownikiem rt-12, z pompką alpha2 i termostatami. Głównym celem zastosowania tych elementów była stabilne równe grzanie pomieszczeń cały czas. Regulator wewnętrzny w tym układzie pilnuje mi by na pewno odłączyło mi grzanie gdy w domu jest zbyt ciepło. Jest powyżej nastaw głowic termostatycznych.
    CWU mam zrealizowane sposobem Adama_mk z tego forum. Jest to zbiornik buforowy 700L z wężownicą CWU. Łączy on w jednym układzie 3 źródła ciepła. Piec z ecoalem oczywiście, solarki oraz stary piec zasypowy, w którym spalam to co podajnik nie ma szans przepchnąć (drzewo). Zasilanie z EKO jest przez wężownice i z początku przełączyłem się na wersje CWU+mieszająca lecz nie ma to większego dla mnie sensu. Lepszym rozwiązaniem jest podniesienie właśnie temperatury CO tak aby podnieść również temperaturę powrotu.
    Nie pozostaje nic innego jak kilka dni testów.

  9. #3009

    Domyślnie

    A propos sikania, procesów i wydajności....

    Gość w eleganckiej, drogiej restauracji zauważył, ze kelner, który prowadzi ich do stolika ma w kieszeni łyżki. Z początku nie zastanowiło go to, ale gdy usiadł przy stoliku, zobaczył, ze kelner obsługujący jego stolik również ma łyżki w kieszeni. Inni kelnerzy na sali także. Poprosił kelnera bliżej i spytał:
    - Po co wam łyżki w kieszeniach?
    Kelner odpowiedział:
    - Kilka miesięcy temu nasze szefostwo zleciło firmie Artur Andersen zrobienie analizy procesów. I wyszło, ze średnio co trzeci klient zrzuca łyżkę ze stołu. Przez co trzeba iść do kuchni i przynieść świeżą. Dzięki temu, ze mamy łyżki pod ręką zaoszczędzamy jednego człowieka na godzinę, a wydajność wzrasta o 70.3%.
    Klient zdziwił się, ale wkrótce zobaczył, że każdy kelner ma przy spodniach cienki łańcuszek, którego jeden koniec przyczepiony jest do paska, a drugi znika wewnątrz rozporka. Zaciekawiony przywołał kelnera i zapytał: Zauważyłem, że każdy z was ma łańcuszek przy rozporku. Po co on wam?
    Kelner:
    - Nie każdy jest tak spostrzegawczy jak pan. Ale skoro pyta pan, to wyjaśniam - również ten łańcuszek zalecił nam Artur Andersen. Wie pan mam go przyczepionego do ...no wie pan. Gdy idę do toalety, To rozpinam rozporek i wyciągam łańcuszkiem, dzięki czemu, po oddaniu moczu nie musze myc rak i wydajność wzrasta o 30%.
    Gość pokiwał ze zrozumieniem głową, ale zaraz wyjawił swą następną wątpliwość:
    - Dobrze. Rozumiem, ze wyjmuje pan łańcuszkiem, ale jak go Pan wkłada z powrotem?- ...?
    - Nie wiem jak inni, ale ja pomagam sobie łyżką.

  10. #3010

  11. #3011

    Domyślnie

    Jorgo to są zapowiedzi przyszłych tematów,które Zawijanowie zapewne niebawem uzupełnią, pod warunkiem, że nie będą zmuszani do dementowania różnych pierdół na forum.

  12. #3012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Postanowiłem założyć ten wątek, pomimo świadomości, że użytkowników tego kotła jest jeszcze niewielu. Wiem jednak (podpowiada mi to moje doświadczenie i wiara w siebie), że ich ilość będzie rosła bardzo szybko.
    Być może przez jakiś czas będę tu samotny. Nie wszyscy użytkownicy lubią pisać o sobie, czy swoich doświadczeniach.................................. .....................

    .........................................Przecież jeszcze nawet nie wiesz, ile kiedy będziesz spalał. To skąd będziesz wiedział, czy te Twoje udoskonalenia dają efekt pozytywny, czy nie?
    Zgadzam się z tobą w 100%. Nie jestem stanie zmierzyć, sprawdzić zmian sprawności nawet o 20% nie mówiąc o jakości spalin.
    Miałem nadzieję, że ktoś kompetentny sprawdzi:
    1 Jak będzie w praktyce przebiegać spalanie w palenisku zmniejszonym o jeden lub dwa segmenty przy pracy z małą mocą.
    2 Czy podwyższenie temperatury w strefie spalania pod rusztodeflektorem przez dołożenie cegieł szamotowych 2cm nad rusztodeflektorem da jakieś efekty przy paleniu z małą mocą. Przy większym zapotrzebowaniu można łatwo wyjąć przy czyszczeniu kotła.

  13. #3013

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    ,,,, 2 Czy podwyższenie temperatury w strefie spalania pod rusztodeflektorem przez dołożenie cegieł szamotowych 2cm nad rusztodeflektorem da jakieś efekty przy paleniu z małą mocą. ,,,,

    Nie. Wręcz przeciwnie dokładając cegły nad ruszto-deflektor zamiast podwyższyć temperaturę spalin w komorze dopalania wychłodzisz spaliny.

    Ale to jest moje zdanie, z którym niekoniecznie trzeba się zgadzać.

  14. #3014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Może i tak
    Pomogło by zwykłym użytkownikom eCoal.pl dodanie do odczytów i wykresów parametru długość przerwy w pracy podajnika.
    Dało by to pogląd na ilość spalanego opału w zależności od chwilowych warunków.

  15. #3015

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    https://esterownik.pl/remote/148 ten gość tak robi. Uupss to ja.
    I 120 min.pracy podajnika w 15 godzin to sporo.....

  16. #3016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Jorgo to są zapowiedzi przyszłych tematów,które Zawijanowie zapewne niebawem uzupełnią, pod warunkiem, że nie będą zmuszani do dementowania różnych pierdół na forum.
    czekam cierpliwie w takim razie......
    pokićkało mi sie, bo Zawijan ten poradnik już zmieniał.......
    zwracam honor

  17. #3017

    Domyślnie

    Panowie pytanie:

    W mojej instalacji nie jest zamontowany zawór 4D. Temperatura powrotu, w zimie jak i latem, jest zbliżona do temperatury wody wychodzącej. Czy warto zamontować w takim przypadku zawór 4D?

  18. #3018

    Domyślnie

    Padało to już wielokrotnie...

    Zawory n-drogowe nie muszą byc montowane w każdej instalacji.

    Moim zdaniem powinno się je stosować do sterowania konkretnym układem grzewczym, dawanie go tylko w funkcji ochrony powrotu jest moim zdaniem zbędne w większości przypadków. Sens widać jeszcze przy chęci obniżenia temp. idącej na grzejniki w porównaniu z tym, co mamy zadane na kotle..
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #3019
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zawijan_2

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-803
    Posty
    456

    Domyślnie

    Panie Jarecki

    Zechciej Pan wrócić do swojego wpisu #3224 i jeszcze raz go przeczytać.
    Ja zamieszczam tylko fragment owych wypocin dotyczący palnika BURNER-S
    "Macie do tego odlew, bo palnik jest z elementów, ale komuś żal tyłek ściska albo wąż w kieszeni mieszka i nie chce się odlać krótszego, mniejszego ślimaka do palnika 10kW czy 15kW..."

    Prawidłowa odpowiedź na Pańskie bajdurzenie brzmi:
    Kup se chłopie meter gumy, przyłóż do ciemienia i ... uwolnij się!

    Uprzejmie informuję Szanownego Pana, że zanim on wpadł na owo "odkrycie" to my, niegodni nawet butów lizać doc. Jareckiego doświadczenia takowe przez czas jakiś czyniliśmy. A że nie dały zadowalających rezultatów (dlaczego? niech się szanowny docent domyśli. Mechanika, teoria odlewnictwa itp. tematy tak przecież docentowi doskonale znane)), przeto odeszliśmy od tego. Bo tutaj (przepraszam docenta, że mu podpowiadam) skok ślimaka i czynna wielkość gardzieli grają pierwsze skrzypce.

    Podobnie jak inne "odkrycie" któregoś z wątkiewiczów (nie chce mi się szukać ktorego, bom leniwy całe życie nad wyraz) o przysłonięciu klockiem (ami) żeliwnymi części gniazda palnika.
    W poniedziałek gdy wrócę po labie do pracy, to cyknę fotkę (i umieszczę na forum) takiej żeliwnej wkładki z którą (tu znowu muszę zmartwić niektórych "odkrywców" ) eksperymentowaliśmy ponad 2 lata temu.
    Wyniki frajerskie, przeto wypad.

    Dlatego Szanowni Interlokutorzy
    To co wam wpada teraz do głów jako novum, to nam wpadało już lat kilka temu. Przeto - (możecie mnie uznać za buraka, bufona, chama itp.) mówię Wam: nic już odkrywczego w tej materii (palnik z prostokątną komorą i ślimakiem z przeciwzwojem) uczynić się Wam nie da. Bo to, co widzicie dziś, to ja widziałem już 3 lata temu i miałem większe możliwości do eksperymentu niż Wy.

    Ze świaecznymi pozdrowieniami zawijan_2

  20. #3020

    Domyślnie

    Na taki poziom odpowiedzi p.Zawijan2 odpowiem tylko, żal mi Ciebie chłopie, może Tobie to leczenie gumą pomoże.
    Nawet mi się nie chce dyskutować, powiedziałem,że to nie moja sprawa, więc na tym stwierdzeniu zostaję.

    Klapkę Ci mogę wstawić, widąc jak zakryty przeciwzwój, ale wkleję Ci też pomniejszone palenisko innego palnika żeliwnego opalane gorszej jakości ruskim groszkiem....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wkładka small.JPG
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	84441   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	APM-1 ruski groszek.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	84442  
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 11-11-2011 o 13:56
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 151 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony