dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dolce13

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dziękuję za wiadomość.
    Nie tyle się uniosłem co powtórzyłem to co napisałem w poprzednim poście, że potrzebuję mądrej rady a nie pytań.
    To tak jakbyś napisał : "potrzebuję dobrego lekarza, specjalistę od leczenia nowotworów" a jakiś mistrz Ci odpisał : "a skąd wiesz, że masz raka". Bezproduktywna odpowiedź. Nie jestem nowicjuszem na forach wiem, że wiele osób pisze różnie, dlatego zaznaczyłem przezornie, że proszę o mądre i sprawdzone rady.
    Zresztą już zdjąłem zdanie o tym, że nie potrzebuję rad typu "na chłopski rozum" więc chyba nie ma o co kruszyć kopii.
    Wracając do tematu, jestem świeżo po rozmowie z dwoma fachowcami. Rozmawiałem m.in. z Panem Krupą, poświęcił mi chętnie czas i sensownie tłumaczył co i jak. Generalnie nie zalecił w moim przypadku stosowania styropianu tylko wełnę. To dość oczywista sprawa, nie tyle otworzył mi oczy na wełnę co był jedną z osób, która nie doradzała pakować się w styropian. Piszesz o wentylacji. Właśnie w tym sęk, ja jej nie mam w pomieszczeniach mieszkalnych (w formie kratki kominowej) a mam szczelne okna. Oczywiście można je rozszczelnić a oprócz tego wybić otwór w ścianie "na zewnątrz" w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, czemu nie. Tyle, że w jednym rogu ściany będzie otwór wywiewny a w drugiej grzejnik ustawiony na "6", żeby zrekompensować wywiane otworem ciepło. To tak na marginesie.
    Rozmawiałem również z przedstawicielem do spraw technicznych firmy "Atlas". Z kolei ten Pan nie widział przeszkód w zastosowaniu w moim przypadku do docieplenia ściany zewnętrznej styropianu. Zaznaczył tylko, że trzeba dać płyty o grubości minimum 10-12cm.
    Jak widać fachowcy mają odmienne zdania na temat rodzaju docieplenia ścian starszych budynków. Wynika to z faktu, że w przypadku kombinowanych przegród (w moim przypadku jest to niezły sandwich) ciężko jest tak naprawdę ustalić jak się po dociepleniu szczelnym styropianem zmienią parametry wilgotnościowe ściany a co za tym idzie pomieszczeń.
    Być może docieplenie styropianem nie spowodowałoby faktycznie podwyższenia wilgotności ale gwarancji na to nikt nie da, żadna ekipa. Po prostu bezpieczniej jest docieplić wełną i tyle. Tylko to koszty o ok. 25zł/m2 większe.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Dolce13 ; 25-03-2011 o 10:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony