dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 239
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4765
  1. #1001

    Domyślnie

    gratuluję 1000 posta a co do rynien nigdy bym nie pomyślała ze i z tym będą takie problemy Myślałam ,że wybieram dach tzn kolor oni dopasowują rynnę (dobą rynnę, nie zmieniającą kolorów ani nic z tych rzeczy ) i jest! Widzę że im bliżej mojej budowy tym więcej zonków mnie czeka, więc pilnie śledzę Twoje forum i się edukuję
    zaczęło się

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    A my mamy pcv na dodatek w kolorze brązowym, a dach jest grafitowy. Z tą różnicą, że na rynny nie mieliśmy wpływu. Na razie po roku nie narzekam i nie wyobrażam sobie wymiany za 2 lata
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    yokasta, ale brązowe rynny do grafitowego dachu przy odpowiednim kolorze elewacji pasują
    Ja teraz mam PCV i jednak wolałabym metalowe... Zimą jak gdzie niegdzie poprzymarzało to rynny lekko popękały, teraz kapie nam na głowę na przykład nad drzwiami wejściowymi. Poza tym na tarasie widać, jak rynna pofalowała, bo zimą lód ją nieco rozepchał... No i przyznam, że nie znam nikogo, kto by mi PCV polecał. ZAWSZE sugerują, żeby brać metal. I to nie tylko w sklepach czy hurtowniach, ale także znajomi i rodzina, którzy jakieś doświadczenie z rynnami mają.

    ulcia, gdybym miała worek pieniędzy, to decyzja byłaby bardzo prosta, a tak trzeba się gryźć i rozważyć wszystkie opcje...

    Edit: Aha, panowie sugerują też, że można wziąć tańszy tytan cynk (połowę tańszy!) i pomalować samodzielnie, ale to nie jest rozwiązanie dla mnie Może, gdyby dachu było mniej... A tak - 150 haków, 95 mb rynny, około 40 mb rur spustowych... Pewnie jak kupię farby i zapłacę komuś za malowanie to tak samo wyjdzie... A efekt wcale nie musi być ładny...

  4. #1004
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Aniu ale ja napisałam, że nie mieliśmy wyboru nie decydowaliśmy o tym dlatego muszę się z tym pogodzić, że takie są i już. Nie polecam ich nikomu, ale skoro już je mamy to nie wyobrażam sobie wymiany za kilka lat, pozostaje nam mieć nadzieję że nic nie popęka. Po ostatniej zimie są ok, a była ciężka dosyć. Może przynajmniej 4-5 wytrzymają. Wtedy się pomyśli .

    Nie ma nic gorszego jak to, że ktoś decyduje za nas ale czasem tak jest i tyle. Taka ekipa budowlana, której nigdy nikomu też nie polecę .

    P.s. pasują te brązowe tylko dlatego, że mamy brązowe okna i parapety. Na kolor też nie mieliśmy wpływu tak jak i na rodzaj okien, beton na wylewkach itp. Ehhh szkoda gadać.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Znalezione w sieci... Ranking rynien... Wklejam dla swojej wiadomości, a może jeszcze komuś się przyda

    1) miedziane
    - wytrzymuja 150 lat
    - słabe pod względem wytrzymałości mechanicznej

    2) tytan cynk
    - wytrzymuja 100 lat
    - jeszcze słabsze od miedzianych pod względem mechanicznym

    3) stalowe ocynkowane z fabryczna powłoką
    - wytrzymaja 20 góra 40 lat/wszystko zależy od producenta/
    - dużo lepsza wytrzymałość mechaniczna w porównaniu do powyższych dwóch

    4) plastiki
    - niektóre pekaja
    - niektóre się odkształcają i wracaja do normy
    - wszystkie tracą kolor po pewnym czasie
    - ale są najtańsze

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Moje nocne przemyślenia...

    Czekam jeszcze dzisiaj na jedną wycenę Galeco. Ponadto dostałam wczoraj wycenę na zwykły tytan cynk i cena super, ale tytan cynku gołowalcowanego zdecydowanie nie chcę Zaczynam myśleć tak jak atika - skoro panowie usilnie twierdzą, że powlekany metal nie jest dobry, a kosztuje bardzo dużo, to po co go brać... Dzisiaj zadam panu podchwytliwe pytanie, co by wybrał - metal powlekany, czy PCV... Bo nie sprzedaje ani jednego, ani drugiego więc mam nadzieję, że opinia obiektywna będzie...

    I jeśli odrzucić kwestie finansowe, to zdecydowanie wybieram Rheinzink patyna pro. Pod względem wizualnym, kształtu, koloru... Ma naturalny wygląd, bo nie jest niczym "plastikowym " obłożony... Jest idealny. Ale o kosztach nie da się nie myśleć więc jedziemy jeszcze dzisiaj na jedną inspekcję do hurtowni i zobaczymy...

    Od zawsze dla mnie wzorem elewacji jest dom Hani i Roberta, o czym pisałam na początku galerii. Oni mają u siebie tytan cynk, który teraz, po kilku latach jest juz spatynowany, ale w ich galerii jest informacja, że drugi raz wybraliby spatynowany sztucznie, bo jednak ten proces długo trwał... W każdym razie dla mnie to zestawienie kolorystyczne - ciemny dach, jasna, srebrna, spatynowana rynna i antracytowe okna i biała elewacja jest idealne

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Aha, atika, wczoraj na spacerze widziałam te "podcięte" okna Jezierskiego. Elita Thermo. Co prawda w brązie, a nie grafitowe, ale bardzo mi się kształt podoba

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Dostałam zgodę bobiego na zamieszczenie zdjęć elewacji więc zamieszczam. Dla mnie idealny zestaw...








  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    Aha, atika, wczoraj na spacerze widziałam te "podcięte" okna Jezierskiego. Elita Thermo. Co prawda w brązie, a nie grafitowe, ale bardzo mi się kształt podoba
    To dobrze, że na żywo wyglądały lepiej niż na moich zdjęciach i w katalogu. Fajnie, że się podobają.
    Ja jednak biorę MS.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    To dobrze, że na żywo wyglądały lepiej niż na moich zdjęciach i w katalogu. Fajnie, że się podobają.
    Ja jednak biorę MS.
    Ja nie wiem, jakie wybierzemy. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja Jezierskiego na rynku jak przyjdzie czas na składanie zamówienia. Poza tym, tam gdzie zamawiam dachówkę oglądałam ostatnio okna drewniane. Zaciekawiły mnie więc też będę chciała się im przyjrzeć, ale to dopiero jak temat dachu zamkniemy...

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Jestem po kolejnej wizycie w hurtowni. Tym razem z mężem. Rynny bezapelacyjnie chcemy Rheinzink Patyna Pro. I tutaj decyzja podjęta jest na 99% Mąż jak zobaczył arkusze metalu, z jakiego robiony jest Lindab czy Galeco oraz oryginalny materiał Rheinzinku, to wszelkie wątpliwości odpłynęły i dokładnie wiemy i rozumiemy, za co mamy zapłacić... Pozostaje pogodzić się z ceną

    Co do opierzenia... Razem z dachówką mam wycenione kosze, blachę na komin i pas nadrynnowy. Wszystko wychodzi mniej więcej 600 złotych. Dzisiaj pan od rynien wycenił mi opierzenie z Antry, czyli tytancynku w kolorze dachówki... Niestety cena o 3000 wyższa, bo 3500, ale tutaj też mąż stawia na jakość i powiedział, że na 99% będzie antra.

    atika, co do Twojego pytania z maila. Napiszę tutaj, żeby wszystko w jednym miejscu zebrać... Osadników nie będziemy mieli, bo w ziemię musi iść PCV, a nie tytan cynk więc nie wyglądałoby to dobrze. Rheinzink zaproponował jednak inne rozwiązanie... Na samym końcu rury spustowej zakłada się obrączkę w kolorze rury i w nią wkłada się PCV, które idzie do ziemi. PCV oczywiście nie widać. Część nadziemną zakrywa pierścień. Jeśli natomiast chodzi o wszelki brud i liście zbierające się w rynnach, to my będziemy je wyłapywać nie na końcach rur spustowych (jak w przypadku osadników), ale już w sztucerach. Będziemy mieli takie specjalne sitka/koszyki, które wkłada się w sztucer i tam się wszystko zatrzymuje i nie leci już dalej. Co jakiś czas trzeba po prostu koszyk wyjąć i liście wyrzucić. Mam nadzieję, że u nas tego dużo nie będzie, bo wokoło drzwa iglaste i tylko jakieś 4 brzózki...

    Teraz pozostaje mi podliczyć całość kosztów pod tytułem DACH

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    A w kwestii paneli do łazienki... Dzwonila pani z Komfortu. Panel z V-fugą i panel bez fugi to dokładnie ten sam kolor, odcień i wzór. Po prostu w internecie są przekłamania i jakieś dwie różne próbki... Teraz czekam na decyzję, czy będę mogła nie odebrać towaru, jeśli mi się nie spodoba. Jeśli tak, to zamówimy potrzebną ilość. Jeśli nie, to się zastanowię Pan, który jest w tej kwestii decyzyjny jest na urlopie więc decyzja pewnie w przyszłym tygodniu zapadnie...

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Dzisiaj całkiem przypadkiem odkryłam, że w naszym mieście jest salon z oknami MS. Weszłam, pani okazała się bardzo kompetentna, odbyłyśmy długą rozmowę i poprosiłam o wycenę. Okna tytanowe termo. Trzy szyby. Do tego rolety, brama garażowa, drzwi wejściowe z doświetleniem i parapety zewnętrzne. Wszystko w kolorze antracytowym, czyli RAL 7016. Wycena ma być jutro... Wcześnej interesował mnie Jezierski, ale z uwagi na różne opinie o kondycji finansowej firmy i braku terminowości w ostatnim czasie chcę też mieć alternatywę...



    Tak sobie myślę o tych naszych wyborach budowlanych i boję się, że jak wszystko będziemy chcieli mieć najlepsze, albo przynajmniej bardzo dobre (rynny, okna, drzwi...) to dobrniemy do stanu SSZ (oby), albo do SSO (mam nadzieję, że jednak dalej) i nie będzie kasy na wykończenie i zamieszkanie. Może lepiej byłoby taniej, szybciej... Z drugiej strony wybieramy teraz materiały i elementy, które mają nam służyć latami i których nie chcemy wymieniać za kilka lat... Byłoby dużo łatwiej i przyjemniej, gdyby te wybory były prostsze...

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Temat okien otwarty, a ja do wnętrz powracam... Zapadła decyzja w związku z wiatrołapem, że ma być biało, z szarą ławeczką, jasną "drewnianą" podłogą i drzwiami (klon) i białą szafą. Mniej więcej tak...



    I teraz pytanie. Jakie powinny być nogi ławeczki - jasne (w sensie takie jak stolarka na przykład), czy lepiej byłoby zrobić białe na wysoki połysk? Znalazłam fajną ławeczkę

    Nogi w kolorze drewna - tu oczywiście za ciemne do tego mojego wiatrołapu.



    Czarna na wysoki połysk



    Biała na wysoki połysk



    Ja chyba jestem za białą... I do tego obicie, które będzie na dwóch dużych sofach w salonie, czyli LAGOS 03.


  15. #1015

    Domyślnie

    ładniutkie te ławeczki, a mam pytanie odnośnie okiem , a propos tej elewacji która wrzuciłaś jest genialna, ale nie boisz się ze takki kolor okien po jakimś czasie się znudzi ,mam tu na myśli że nie jest naturalny i wygląda sztucznie. bo ja mam stałe dylematy i dlatego takie pytanie? i czy nie będzie chłodno od takich kolorów szary, szary szary...............
    zaczęło się

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Szare/grafitowe okna są cudne !!!
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Nogi ławeczki zostawiłabym ciemne. Po pierwsze, będzie drugim po lampie ciemniejszym i fajnym akcentem. Po drugie białe średnio na jasnej podłodze będą wyglądały z grafitowym obiciem. Moim zdaniem grafitowe,szare, może nawet jaśniejsze niż obicie.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    ulcia, tak naprawdę wszystko może się znudzić. Jak wybierasz płytki do łazienki to za 2 lata też mogą przestać się podobać... Białe okna też. I żółta elewacja z czerwoną dachówką też Gdybym tylko o tym myślała, to żadnej decyzji nie byłabym w stanie podjąć... U mnie okna w kolorze drewna nie wchodzą w grę. Pozostają białe (w środku koniecznie białe), albo antracyt... Elewacja bobiego podoba mi się od dawien dawna. Są u niego w wątku moje wpisy z czasu, jak wykańczałam obecny domek (czyli kilka lat temu) i już wtedy jego elewację zapisałam w ulubionych, na KIEDYŚ TAM. No i KIEDYŚ TAM nastało. Mam okazję zrobić coś podobnego więc robię, bo niezmiennie mi się podoba. I dlaczego ma być chłodno? Będzie neutralnie, jasno, dość naturalnie... Biała elewacja, szare okna, grafitowy dach, naturalny kolor rynien... Dom wtopi się ładnie w otoczenie. Takie jest moje zdanie i tego się będę trzymać

    atika

    yokasta, zaskoczyłaś mnie trochę, bo o graficie czy innym szarym nie pomyślałam... A ławeczka mi się podoba wizualnie i cena suuuuuuper Może skarbonką potrząsnę i wystarczy Mówisz, że szare? Muszę spytać, czy w ogóle takie robią

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    dla mnie nogi białe ...lampa powinna grać pierwsze skrzypce

  20. #1020

    Domyślnie

    Mi też się wydaje, że nogi powinny być białe
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

Strona 51 z 239

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony