dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 53
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1059
  1. #41

    Domyślnie

    nooo nie wiem czy nie lepiej zainwestować w autko 4x4 bo z tego co widzę to macie troszkę odśnieżania
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witam się u ciebie na pokojach
    Hihi! Dobrze, że śnieg nie pada póki co
    Pogoda do budowania idealna, to może się nawet do wiosny z wprowadzaniem wyrobicie
    Fajne te Dalie, też brałam pod uwagę, ale było za dużo "ale"

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    nooo nie wiem czy nie lepiej zainwestować w autko 4x4 bo z tego co widzę to macie troszkę odśnieżania
    pomyślimy kiedyś)
    Cytat Napisał kami1227 Zobacz post
    Witam się u ciebie na pokojach
    Hihi! Dobrze, że śnieg nie pada póki co
    Pogoda do budowania idealna, to może się nawet do wiosny z wprowadzaniem wyrobicie
    Fajne te Dalie, też brałam pod uwagę, ale było za dużo "ale"
    Racja pogoda idealna tylko na dachu u nas strasznie wieje... wszystko jest ołacone i teraz z dachówką powoli będą walczyć..
    nie wiem czy na wiosnę byśmy się wyrobili, bo od przyszłego tygodnia mąż praktycznie sam będzie działał na budowie, więc prace zwolnią do żółwiego tempa.. mam nadzieję, że uda nam się w wakacje przeprowadzić a nie później, zobaczymy w praniu jak to pójdzie..

    Wczoraj ruszyła akcja pompa ciepła, układanie kolektora poziomego.. jak zrzucę foteczki od męża z telefonu, to od razu zamieszczę..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mmms
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ...pług do odśnieżania tej drogi dojazdowej widocznej od ciężarówki pzechodzącej koło domu drewnianego i kończącej się jeszcze jakieś 100 metrów za tym białym domkiem na samym dole
    to prawie jak u nas - podaję Wam rękę
    Marzenia są po to, by je spełniać !
    Zbudowaliśmy W-27.12d
    Dziennik i komentarze do domku mmms-ów - mieszkamy od 28-01-2012!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Myślę, że jakoś to będzie w najgorszym wypadku wyrównamy 100 metrów innej drogi prowadzącej także do naszego domku, ale w pewnym momencie strasznie pochyłej.. wszystko zależy od zimy, łudzę się tym, iż zazwyczaj wiatr wywiewa śnieg z pól i co za tym idzie droga (to też jakby nie patrzeć pole) będzie przejezdna..

    a teraz zaległa fotorelacja z układania kolektora poziomego:

    pierwsza pętelka do ciepłej wody użytkowej w lecie:



    i kolejne pętelki:





    wszystkie w komplecie:


    tutaj będą rozdzielacze:




    Akcja zasypywanie piaskiem:


    wejście do budynku:



    rozdzielacze:


    Akcja zasypywanie tym razem już kopareczką:


    przed całkowitym zasypaniem, trzeba rozłożyć siatkę zabezpieczającą na wszelki wypadek gdyby komuś zechciało się w tym miejscu kopać





    I końcowe zasypywanie:



    Mąż z moim tatą w ramach nudy wrzucili co nieco na dach:


    Troszkę duuuużo tych zdjęć, ale i tak selekcję zrobiłam
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 08-12-2011 o 10:15
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  6. #46

    Domyślnie

    witam

    ile wyniesie Was pompa ciepła?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Koszt pompy ciepła to 13231,88 € co w przeliczeniu na złotówki wyszło 58811,74zł
    wszystko zależy od kursu euro.

    W cenę wchodzi ogrzewanie podłogowe, pompa do ciepłej wody użytkowej z osobnym kolektorem (1 pętla), pompa ciepła o mocy 9,1kW oraz kolektor poziomy.
    Jeśli masz jeszcze jakieś pytanko to pisz.
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  8. #48

    Domyślnie

    aa dziękuje bardzo
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Wczoraj zakończyły się ważniejsze prace koparkowe..

    Został zasypany ten ogromny basen olimpijski i wygląda to mniej więcej tak


    Jak już mieliśmy koparkę na działce to szkoda by było jej nie wykorzystać do podsypania domu, aby zabezpieczyć fundamenty przed zimą..
    od północnej strony (bok garażu):



    nawieziona ziemia i wyrównana pod podjazd do garażu.. jeszcze chwila i będę mogła do garażu wjechać


    wykopanie dziury pod kabel prądowy.. jeszcze nie przenosimy skrzynki do domu, ale kabel już można położyć


    Po lewej stronie wkopanej beczki (przykryta zielonym namiotem) była usypana spora góreczka, więc została wyrównana:


    aż się nie mogę doczekać niedzieli, pojadę na działeczkę i zobaczę wszystko na oczy a nie tylko na zdjęciach
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 10-12-2011 o 10:35
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post
    my w banku ucieszyliśmy się wielokrotnie bardziej.
    a czemuż to wielokrotnie bardziej? ja prawie skakałam pod sufit
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Wczoraj mąż ze swoim tatą zaczęli układać dachówkę.. gdyby nie parę problemów byłoby więcej

    a oto efekty pracy:






    i nieszczęsna krawędziowa, która średnio nam się podoba, na wiosnę chyba zakleimy te szpary i pomalujemy w odcieniu dachówki..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyznam się że po raz pierwszy widzę aby wykopywać całą ziemię pod kolektor. Czy nie łatwiej i taniej robić to mini koparką? Zapewne mieliście tą usługę już w komplecie ale czy się nie zdziwiliście ze tak chcą zrobić?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Zakleić i pomalować? No coś Ty!
    Dobrze jest! Często widze tak położoną dachówkę krawędziową.
    A pozatym na wiosne to już napewno się przyzwyczaisz i wcale nie będzie ci przeszkadzać

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Przyznam się że po raz pierwszy widzę aby wykopywać całą ziemię pod kolektor. Czy nie łatwiej i taniej robić to mini koparką? Zapewne mieliście tą usługę już w komplecie ale czy się nie zdziwiliście ze tak chcą zrobić?
    usługa wykopania i zasypania była po stronie inwestora czyli nas, jeśli chodzi o wykopanie tego mini koparką to jakoś tego sobie nie wyobrażam, tym bardziej iż odstępy między rurkami to 40 cm, kopane było na 1,3m

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Zakleić i pomalować? No coś Ty!
    Dobrze jest! Często widze tak położoną dachówkę krawędziową.
    A pozatym na wiosne to już napewno się przyzwyczaisz i wcale nie będzie ci przeszkadzać
    chodzi o szpary technologiczne.. z daleko to nie wygląda źle, ale z bliska nieciekawie.. niestety dachówka krawędziowa cementowa nie jest tak ładna jak ceramiczna, ale muszę to przełknąć..
    możliwe, że do wiosny o tym zapomnę..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Grunt, że dach na domku!!! Szpary zejdą ci z myśli na pewno - znajdziesz szybko dla nich zastępstwo A że są "technologiczne" - no to muszą być
    Oby wam nadal pogoda pozwalała pracować

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    usługa wykopania i zasypania była po stronie inwestora czyli nas, jeśli chodzi o wykopanie tego mini koparką to jakoś tego sobie nie wyobrażam, tym bardziej iż odstępy między rurkami to 40 cm, kopane było na 1,3m
    .
    Kurcze czemu tak płytko? I jaki był koszt tej koparki, ile godzin pracowała i jaki teren wykopała?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Koszt koparki to 6500, w tym było wykopanie, zasypanie, ale także wykonywany był przekop przez drogę, żeby puścić tamtędy drenaż. Dodatkowo koparkowy wykonywał prace wokół domu. Można powiedzieć, że wykopanie zajęło mu 3 dni - 23h koparka plus samochód i to troszkę kosztowało bo 4000, a zakopanie w sumie jakieś 17h to wychodzi 2000zł. Koparkowy szybko się uwijal. Wielkość wykopu to lekko 300m2. Czemu tak płytko? Dla tej pompy starczy 1,3 ponieważ jest to pompa bezpośredniego parowania z czynnikiem chłodniczym a nie glikolem.
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #58

    Domyślnie

    Ale już macie dużo zrobione!!!!
    Chyba też skłonie sie ku kolektorowi poziomemu, bo podobno z pionowym mogą być jakieś problemy, ale szczegółów nie znam, bo to mąż załatwia.

    Okolicę macie piękną!!!!
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Karola z tego co się orientuje to właśnie PC z bezpośrednim parowaniem nieciekawie współgrają z pionowymi odwiertami, ale mogę się mylić.. w każdym razie u nas za bardzo nie wchodziło w grę pionowe ze względu na łupek i możliwe skały..

    fakt wykop był przewymiarowany ze względu na to, że miało być najpierw po prostej a potem zrobiliśmy w U i niektóre pętle (te zewnętrzne) po prostu wcześniej się kończyły
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! Też buduję sam, jednak na robienie więźby i ułożenie dachówki bym się chyba nie zdecydował.
    Ciekaw jestem jak się będzie spisywać pompa ciepła z tak płytko ułożonym wymiennikiem. A to dlatego, że:
    "Powierzchnia Polski jest podzielona na strefy przemarzania, od I do IV. I strefa - głębokość przemarzania: 0,8 m, II strefa - głębokość przemarzania: 1 m, III strefa - głębokość przemarzania: 1,2 m, IV strefa - głębokość przemarzania: 1,4 m. Miejscowa głębokość przemarzania zależy od różnych czynników, m.in. od tego, czy w danym miejscu wieją silne lub słabe wiatry. Jednak te różnice nie są tak istotne w procesie budowania. Fundament budynku zawsze musi być posadowiony poniżej głębokości przemarzania."
    Teoretycznie- skoro tak twierdzi producent będzie ok, mam jednak wątpliwości.
    Powodzenia
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 3 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony