dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 41
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 804
  1. #201

    Domyślnie

    mass13, kuchnia, która opisujesz, jest rzeczywiście jakąś porażką, ale nie wiem, dlaczego ten opis przypisujesz kuchni angielskiej waśnie. Nawt kolejność opisywanych prac wykończeniowych, to jakieś nieporozumienie.Jak się ogląda zdjęcia z realizacji montażu takich kuchi, wygląda to zupełnie inaczej.Jak to kafelki na końcu? Pierwsze słyszę! Jakie rury i bojler na wierzchu, kto Ci tą kuchnię robił? Ja widziałam w Anglii niejedna kuchnię i nigdy takich cudów. Ja osobiście uważam, że takie stylowe kuchnie są nieśmiertelne(oczywiście te solidnie wykonane).Te wszystkie nowoczesne, po paru latach są juz niemodne. Ale oczywiście kwestią gustu jest wybór mebli kuchennych. O klimacie kuchni angielskiej świadczą nie tylko same meble, ale też inne ważne rzeczy, jak kolor ścian, ew. tapety(np w pinowe pasy), zasłony lub rolety rzymskie w kwiaty, najlepiej róże, kryształowy lub a'la kryształowy zyrandol. Ponieważ w meblach angielskich jest sporo witrynek, pięknie wyglądają za szkłem filiżanki i talerze w ...kwiaty , no cóż, kwiaty, to bardzo charekterystyczny szczegół dla angielskich domostw.A tak w ogóle, to taka kuchnia nabiera charakteru przez całe lata i w momencie, kiedy ultranowoczesna kuchnia sąsiada wygląda mało apetycznie, taka stylowa dopiero zaczyna żyć swoim życiem.Te wszystkie szuflady-koszyczki wiklinowe, niektóre drzwiczki ażurowe (wiecie, o co mi chodzi), charakterystyczny okap, wszystkie te frezy, to naprawdę można pieknie i funkcjnalnie zaprojektować i cieszyć się z efektów przez całe lata. I jeszcze jedna rada. Zamiast bieli, takiej bieluchnej proponuję biel złamaną, zdecydowanie lepiej wyglada, ewentualnie wanilia. No i widziałam na tym forum podłogę w szachownicę, cudeńko!!! Innej juz nie biorę pod uwagę ,a kiedyś nie pomyśałabym, że taką chciałabym mieć...no cóż, jeszcze rok temu nie myślałam o kuchni angielskiej, a teraz żadna inna nie wchodzi w rachubę i tak, jak napisałam wczesniej, już cały parter będzie w takim angielskim, klasycznym stylu. A zaczęło sie od kuchni...

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    ja mam tak samo, normalnie te sielskie klimaty rzuciły mnie na kolana...

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota0610
    nie wiem, dlaczego ten opis przypisujesz kuchni angielskiej waśnie. Nawt kolejność opisywanych prac wykończeniowych, to jakieś nieporozumienie. Jak to kafelki na końcu? Pierwsze słyszę! Jakie rury i bojler na wierzchu, kto Ci tą kuchnię robił?
    Nikt mi nie robił, bo ja mam zwykłą kuchnię w dobrym polskim stylu. Opisałem kuchnię jaka znajduje się w przeciętnym angielskim domu (wejdź na dowolną stronę z nieruchomościami w Anglii, np. www.primelocation.co.uk ). Co do kolejności prac to sam byłem w szoku jak poszedłem pomagać przy remontowaniu domu: wszędzie kurz, a mebelki stoją nawet zlewozmywak był i kuchenka gazowa.
    Oczywiście nie można uogólniać, są Anglicy którzy mają poczucie gustu i smaku, ale jest ich nie wiele.
    Nie bądzmy nieśmiali, polskie mieszkania są jednymi z najlepiej urządzanych w Europie, prawie każdy Polak dba oswój dom, wręcz modne stało się odstawienie domu w środku i na zewnątrz, a Anglik dba żeby mieć pełną lodówkę i 50 kg nadwagi.
    Nie będę więcej przynudzać zobaczcie sami

    http://www.primelocation.com/uk-prop...id/HBLC4619727

  4. #204

    Domyślnie

    "A ja mam kuchnię angielską. Jest do duszy!!!"
    Tak napisałeś, więc juz nic nie rozumiem, to masz polską, czy angielską..? I nie zgadzam się zupełnie z tym, co piszesz, że angielskie kuchnie są takie byle jakie. Tak się składa że spedziłam jakiś czas w Anglii i widziałam niejedna kuchnię, większość była bardzo gustowna i zadbana. Mało tego mój szwagier od wielu juz lat mieszka w Londynie i jest włascicielem firmy remontowej, robi też oczywiście kuchnie, więc widziałam na własne oczy, jak to wygląda. W naszym kraju też jesdni maja piękne, inni byle jakie. Masz rację, że w ostatnich latach stawia się w Polsce bardzo na wystrój domu, ale..nie wszyscy niestety mają gust,a bierze się to stąd, że my nie bardzo mamy własny konkretny, polski styl i podgladamy, gdzie się da. I nie zawsze to jednak dobrze później wygląda. Wprawdzie eklektyzm tez może być interesujący, ale nie zawsze trafiony,niestety

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Angielska, czyli w stylu angielskim sprzed lat, jest tam nadal mnóstwo takich kuchni, jak u nas typowo polskich, ale i mnóstwo nowoczesnych, tak jak i u nas... pokazaliśmy jak wyglądają kuchnie W STYLU ANGIELSKIM (bo do tego stylu jest jeszcze wiele rodzajów takich mebli kuchennych), nie chodzi nam tu wcale o jakąś przeciętna kuchnia zlokalizowaną w Angli

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha
    dardurdka, Dorota0610, ambroma : poszło
    Do mnie doszło, dzięki
    maja

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    a ja lubię patynowane
    oooooooooooo takie


  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Świetnie wygląda z tym marmurem. Tylko doczyścić te wszystkie zakamarki w drewnie
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Świetnie wygląda z tym marmurem. Tylko doczyścić te wszystkie zakamarki w drewnie
    myslę że bez większego problemu bo płyta jest wysunieta co może mieć wpływ na ograniczone zabrudzenia


  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Nie widzę związku między wysunięciem płyty a brudzeniem się drewnianych detali dekoracyjnych
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Nie widzę związku między wysunięciem płyty a brudzeniem się drewnianych detali dekoracyjnych
    wszystko się w domu brudzi, wiec systematyczność sprzatania załatwia problem - a jeśli chodzi o wysunięcie to w przypadku unoszącej się pary, smolistości gazu ( jesli ktoś ma płytę gazowa ) odległość od detali powoduje mniejsze osadzanie się tego co się unosi + dobry pochłaniacz

    ale wiesz ja jestem estetką i pedantką więc nie dopuszczam do zabrudzeń

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    ale wiesz ja jestem estetką i pedantką więc nie dopuszczam do zabrudzeń
    Ja tez uważam się raczej za estetkę, ale nie jestem pedantką, choć też nie fleją. Ja po prostu kuchni używam i wolę gotować niż szorować wrąbki w drzwiczkach
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    ale wiesz ja jestem estetką i pedantką więc nie dopuszczam do zabrudzeń
    Ja tez uważam się raczej za estetkę, ale nie jestem pedantką, choć też nie fleją. Ja po prostu kuchni używam i wolę gotować niż szorować wrąbki w drzwiczkach
    wiesz, ja w kuchni spedzam każda wolną chwilę ( a że nie pracuję zawodowo) to mam ich duzo i kocham gotować ale uważam że jeśli ktos dobrze czuję się wsród takich detali ( dodam że kuchnia nie jest moja - ale będę mieć bardzo podobną ) to nie bedzie problemem od czasu do czasu je przeczyścić
    wszystko dla ludzi...zależy co kto lubi i co mu do szczęścia potrzeba
    a wiemy że piękno nie zawsze idzie w parze z praktycznością - wybór należy do uzytkownika

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    wiesz, ja w kuchni spedzam każda wolną chwilę ( a że nie pracuję zawodowo) to mam ich duzo i kocham gotować ale uważam że jeśli ktos dobrze czuję się wsród takich detali ( dodam że kuchnia nie jest moja - ale będę mieć bardzo podobną ) to nie będzie problemem od czasu do czasu je przeczyścić
    Nie ulega kwestii, że kuchnia piękna i spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Jednak nie dla mnie. Ja wprawdzie siedzę w domu, ale jednocześnie pracuję zawodowo (zdalnie) i wychowuję niemowlę. Nie mam więc czasu na pucowanie detali Dlatego tu zaglądam, żeby sobie pooglądać piękne odpicowane kuchnie w stylu angielskim. Taka kuchnia u mnie mogłaby szybko utracić blask
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    wiesz, ja w kuchni spedzam każda wolną chwilę ( a że nie pracuję zawodowo) to mam ich duzo i kocham gotować ale uważam że jeśli ktos dobrze czuję się wsród takich detali ( dodam że kuchnia nie jest moja - ale będę mieć bardzo podobną ) to nie będzie problemem od czasu do czasu je przeczyścić
    Nie ulega kwestii, że kuchnia piękna i spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Jednak nie dla mnie. Ja wprawdzie siedzę w domu, ale jednocześnie pracuję zawodowo (zdalnie) i wychowuję niemowlę. Nie mam więc czasu na pucowanie detali Dlatego tu zaglądam, żeby sobie pooglądać piękne odpicowane kuchnie w stylu angielskim. Taka kuchnia u mnie mogłaby szybko utracić blask
    eeeeeeeeeee, ja wolę pieścić taką kuchnę aniżeli nowoczesną i to w połysku...to dopiero jest masakra żeby paluszków nie było znać, smug na drzwiczkach, kropeczek itd, wiem bo przechodziłam przez to mając dwoje dzieci...i męża który do estetów nie należy...
    a przy kuchni np tej z mojej fotki jakoś mniej widać paluchy, ślady uzytkowania.
    Myslę że taka kuchnia nie jest bardzo pracochłonna bo mam dwoje dzieci, męża który....(przemolczę bo się sama nakręcę ) i dogladam rodzinnego biznesu, wieć tez różnie z tym czasem....
    więc po doświadczeniu z połyskiem wolę drewno i detale

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    eeeeeeeeeee, ja wolę pieścić taką kuchnę aniżeli nowoczesną i to w połysku...
    Nowoczesna kuchnia to przeciwny biegun od którego również stronię
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    eeeeeeeeeee, ja wolę pieścić taką kuchnę aniżeli nowoczesną i to w połysku...
    Nowoczesna kuchnia to przeciwny biegun od którego również stronię
    ja też - "wyrosłam" z nowoczesnych rzeczy tym bardziej kuchni

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    a ja lubię patynowane
    oooooooooooo takie

    piękna ta kuchnia, masz może więcej zdjęć tej kuchni?

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    U Dziobaka takich jest więcej, prosto z Ameryki
    http://forum.muratordom.pl/stolarstw...sc,t161081.htm

  20. #220

    Domyślnie

    feeee

    białe kuchnie są ochydne, nie ważne czy w stylu amerykańskim czy angielskim , sama mam białe meble po porzednikach i to jakiś koszmar jest, ludzie nie róbcie tego błędu !!!!!!!!!!!!!!!

Strona 11 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony