dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 190
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 3787
  1. #2901

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Widać, że sam ściek jest oczyszczony bardzo dobrze natomiast to co pływa to jest czysty osad czynny, który jakimś sposobem wydostaje się z bioreaktora. Może mamut usuwający osad nadmierny jest za wysoko lub mamut odprowadzający ściek oczyszczony za nisko. Wyślij zapytanie do producenta, bo nie powinno tak być.
    Miałem wyjazd wczoraj.
    Dlatego teraz sprawdziłem wiaderko.
    Stan po około 19 godzinach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191002_082457.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	435436
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #2902

    Domyślnie

    Klaudiusz, tak jak napisał Czysteśrodowisko, skontaktuj się z producentem. Tu może być jakiś prosty problem, coś nie tak z recyrkulacją i osadu jest za dużo, może przerwa między napowietrzaniem jest za długa lub za krótka. Kilka możliwości, które producent powinien spróbować rozwiać, bo zna ustawienia oczyszczalni.

  3. #2903
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Widać, że sam ściek jest oczyszczony bardzo dobrze natomiast to co pływa to jest czysty osad czynny, który jakimś sposobem wydostaje się z bioreaktora. Może mamut usuwający osad nadmierny jest za wysoko lub mamut odprowadzający ściek oczyszczony za nisko. Wyślij zapytanie do producenta, bo nie powinno tak być.
    Pompa mamutowa od osadu nadmiernego w ZBSach zasysa z samego dna i jest sztywno umieszczona w przegrodzie, wiec jeżeli się nie rozłączyła na górze (co byłoby widoczne) nie ma możliwości aby się podniosła. Natomiast mamut do opróżniania nie mógł się obniżyć, bo opiera się o dno zbiornika.

    @klaudiusz_x

    Proponowałbym jeszcze zrobić test sedymentacyjny osadu z bioraktora. Czyli nabierz podczas napowietrzania do słoika litrowego osad i zostaw na 30 minut. Jeżeli osadu jest za dużo (ponad 60%) to ewidentnie problem będzie w mamucie recyrkulującym. Jeżeli osadu jest mało problem leży w mamucie odprowadzającym. Wtedy będzie dodatkowa informacja pomocna do określenia problemu przez producenta. Śmiało się kontaktuj z producentem, akurat Wobet klientów na lodzie nie zostawia, a problem może faktycznie okazać się łatwy do usunięcia np. szybka wymiana walniętej cewki od mamuta recyrkulującego.
    Ostatnio edytowane przez inżH2O ; 02-10-2019 o 17:45

  4. #2904
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beyor Zobacz post
    Będę wdzięczny za pomoc w kwestii pracy oczyszczalni ZBS-4C. Długo pracowała perfekcyjnie, ale jakiś czas temu w komorze biologicznej (ta z napowietrzaniem) pojawił się gruby osad powierzchniowy, przypomina to gęstą, zbitą, a zrazem lekką pianę. Pod tą warstwą kożucha oczyszczone ścieki właściwie sedymentują i są klarowne, ale muszę kombinować, bo nie chcę, żeby ten osad został odprowadzony do drenażu razem z oczyszczonymi ściekami. Nie wiem, co może być przyczyną pojawienia się osadu - w sposobie użytkowania oczyszczalni nic się nie zmieniło, nie wiem, może te letnie upały jej szkodzą? Ma ktoś pomysł, jak z tym walczyć, jak rozwiazać ten problem?

    Osad wygląda tak - nie jest to zdjęcie mojej oczyszczalni, ale znalazłem ilustrację podobnego problemu.
    Załącznik 435421
    Może przyczyna leży w wyniku niedotlenienia osadu czynnego, bo wtedy pojawia się ciemna piana (sam osad czynny też ciemnieje). Czy filtr od dmuchawy membranowej masz czysty? Jeżeli dmuchawa ma ponad 2-3 lata to mogła pójść membrana, co przy awarii wyłącznika daje 50% wydajności.

  5. #2905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Dzień dobry, poszukuję firmy od Poliplastu. Mam problem , mam ich POŚ bezdrenażówą od 2009 i zrobił się problem techniczny. Nie mogę znaleźć ich na rynku , czy wiadomo kto ich przejął czy choć jest jakiś mistrz od funkcjonowania oczyszczalni na rynku polskim ,który jest dostępny telefonicznie.A może tu jest jakiś mistrz od oczyszczalni i mi poradzi co nieco?
    Proszę o pomoc.
    Oczyszczalnia EP6 tak mi się wydaje, pierwszy zbiornik którym powinno być samo gęste jest prawie woda, w drugim gdzie filtruje -jest też woda bulgocząca-z pracy filtra, w trzecim jest cały osad??? gęsty, w 4 małym gdzie wpływa już do drenażu jest lustro wody dość wysoko. W każdym zbiorniku jest wysoko poziom cieczy. Wydaje mi się że dren odpływowy chyba nie odbiera- choć jest piasek żółty-podłoże bardzo chłonne, nie pytajcie czy rura drenarska jest w geowłókninie -bo tego już nie pamiętam jak montowali-montował przedstawiciel poliplastu.Z tego co wiem to w pierwszym zborniku powinien być osad, i stopniowo coraz dale powinno być czyściej. Dwa lata temu wymieniłam pompę-bo poprzednia wysiadła.Pompa o tych samych parametrachi tej samej firmy-jakaś japońska.
    Poradżcie coś. Bardzo proszę.
    Masz dwa zasadnicze problemy.:
    1. Doszło do kolmatacji układu odprowadzającego ścieki oczyszczone do środowiska, co objawia się podwyższonym poziomem wody w oczyszczalni i studni chłonnej (zakładam, ze wód gruntowych aż tak wysoko nie masz). Na udrażniacze drenażu w postaci biopreparatów za bardzo nie licz – szkoda czasu i kasy. Są pewne dwa rozwiązania – nowy układ do odprowadzania ścieków do gruntu lub jeżeli nie masz miejsca na działce wymiana obecnego, jednak to rozwiązanie będzie zdecydowanie bardziej kosztowne oraz mało przyjemne dla całej okolicy.
    2. Niepoprawnie działającą oczyszczalnię. Trzeci zbiornik stanowi tzw. osadnik wtórny, który ma za zadanie separować osad czynny od oczyszczonych ścieków. Niestety wielkość tego zbiornika w EP6 jest na tyle duża, a skuteczność ssania pompy mamutowej do recyrkulacji na tyle mała, że w osadniku zaczyna zalegać nieusunięty osad czynny, który wypływa na powierzchnię. Z czasem warstwa na powierzchni jest na tyle duża, że zaczyna odpływać do odbiornika – prawdopodobna przyczyna problemu z pkt 1. Niestety ten problem związany jest z budową oczyszczalni i ciężko będzie znaleźć rozwiązanie.

  6. #2906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beyor

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Może przyczyna leży w wyniku niedotlenienia osadu czynnego, bo wtedy pojawia się ciemna piana (sam osad czynny też ciemnieje). Czy filtr od dmuchawy membranowej masz czysty? Jeżeli dmuchawa ma ponad 2-3 lata to mogła pójść membrana, co przy awarii wyłącznika daje 50% wydajności.
    Dmuchawa właśnie kończy 2 lata i jest z nią wszystko w porządku, widać, że w komorze buzuje od powietrza.
    Przesyłam lepsze zdjęcia osadu, który unosi się w komorze biologicznej. Podczas napowietrzania ten osad nie miesza się z cieczą, tylko wciąż unosi się na powierzchni i gromadzi się przy ścianach komory (na środku buzuje powietrze i spycha osad). Wyłowiłem próbkę - w wiadrze wygląda to tak samo, jak w oczyszczalni. Mieszanie zawartości wiadra nie powoduje tonięcia osadu, tak jakby miał w sobie dużo powietrza, ale nie chce się odgazować.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oczysz1.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	435513

    Jak zamiesza się naprawdę mocno i rozbije się zwartą strukturę tego osadu, to widoczne jest to, wygląda to w ten sposób: taki jakby "kawior", takie kulki. Chociaż wygląda to jak pęcherzyki powietrza, osad nie musuje (może odrobinę) i mieszanie nie powoduje uwolnienia gazu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oczysz2.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	435514

    Dodam, że pod tym osadem są dobrze oczyszczone ścieki, sam osad też nie ma zapachu. Wczoraj zalałem kilka pojemników cieczą, którą pobrałem z komory wraz z osadem - kilka, żeby w jednym pojemniku było więcej osadu, w innym więcej samej wody, żeby ostatecznie zobaczyć, jak to sedymentuje. W każdym pojemniku widać przezroczystą wodę, czyli ścieki czyste. Tam, gdzie było dużo osadu woda też była czysta, tylko nad nią zalegał osad - zostawiłem to tak, a jak spojrzałem na drugi dzień, to w końcu wszystko opadło, cały osad na dnie.

  7. #2907

    Domyślnie

    Witam,

    Otrzymałem oferty na montaż biologicznej oczyszczalni i prosiłbym o rady, która z nich według Was będzie najlepsza:

    1. Sotralentz/GRAF – oczyszczalnia EASYBIO – SBR 0,6 (Najmniejsza z nich wszystkich, 18m3, pozostałe 27m3, raczej odpada)
    2. Sotralentz – oczyszczalnia ACTIBIO – SBR 0,9
    3. Clear Fox – EASY PLAST SBR
    4. KINGSPAN – BIOPURA 4
    5. CENTROPLAST – BIOEKOCENT 3300 Pro

    Wykonawca poleca Clear Fox, ale nie ma zbyt wiele informacji o niej w internecie.

  8. #2908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beyor

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    47

    Domyślnie

    Z tego, co się dowiedziałem, u mnie osad powierzchniowy powodują najprawdopodobniej bakterie nitkowate. Według producenta oczyszczalni (jak zwykle z Wobet-Hydret kontakt jest bardzo dobry) może to wynikać z tego, że ścieki surowe są zbyt "gęste" biologicznie i chemicznie, czyli przydałoby się wybrać oczyszczalnię. Ostatni raz robiłem to rok temu, teraz sądziłem, że nie ma takiej potrzeby, bo pierwsza komora jest dobrze upłynniona.
    A czy możliwa jest jakaś profilaktyka w zakresie walki z bakteriami nitkowatymi? Czytałem o koagulantach żelazowych i glinowych, ale one stosowane są w dużych oczyszczalniach komunalnych - czy tego typu preparaty dostępne są też w detalu i czy można je stosować w oczyszczalniach przydomowych?

  9. #2909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam oczyszczalnię firmy aquatech model the one sbr. Teraz firma nazywa się aqt water a model smart one sbr. W ulotce oczyszczalni smart one jest informacja że można z nią się połączyć bezprzewodowo. Technologia nazywa się onefinger. Czy orientujecie się czy sterownik w the one sbr także posiada tą funkcję? Jak się łączyć ze sterownikiem oraz jak się nazywa aplikacja do obsługi oczyszczalni?

  10. #2910
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekF Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam oczyszczalnię firmy aquatech model the one sbr. Teraz firma nazywa się aqt water a model smart one sbr. W ulotce oczyszczalni smart one jest informacja że można z nią się połączyć bezprzewodowo. Technologia nazywa się onefinger. Czy orientujecie się czy sterownik w the one sbr także posiada tą funkcję? Jak się łączyć ze sterownikiem oraz jak się nazywa aplikacja do obsługi oczyszczalni?
    W tym one SBR z aquatechu to nic prawie nie masz w środku, oprócz dyfuzora oraz mamuta na odpompowanie, więc to taki SBR najbardziej okrojony jak można. Nie wiem co tam można tam podglądać bezprzewodowo, skoro tam nic nie ma. Dla mnie to ściema i takie dodawanie zbędych rzeczy, co nie polepszą całości. Może to być coś takiego, co dla funduszy unijnych będzie w ciągłym opracowaniu i ulepszaniu, aby było.

  11. #2911

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beyor Zobacz post
    Z tego, co się dowiedziałem, u mnie osad powierzchniowy powodują najprawdopodobniej bakterie nitkowate. Według producenta oczyszczalni (jak zwykle z Wobet-Hydret kontakt jest bardzo dobry) może to wynikać z tego, że ścieki surowe są zbyt "gęste" biologicznie i chemicznie, czyli przydałoby się wybrać oczyszczalnię. Ostatni raz robiłem to rok temu, teraz sądziłem, że nie ma takiej potrzeby, bo pierwsza komora jest dobrze upłynniona.
    A czy możliwa jest jakaś profilaktyka w zakresie walki z bakteriami nitkowatymi? Czytałem o koagulantach żelazowych i glinowych, ale one stosowane są w dużych oczyszczalniach komunalnych - czy tego typu preparaty dostępne są też w detalu i czy można je stosować w oczyszczalniach przydomowych?
    Beyor moim zdaniem główny powód leży w niedotlenieniu bioreaktora. Przyczyn może być kilka. Jeżeli z dmuchawą faktycznie jest wszystko ok i nie było żadnego dopływu inhibitora do oczyszczalni, to przyczyna faktycznie może leżeć po stronie dopływu do bioreaktora stężonych ścieków surowych lub nawet osadu surowego.

    Bakterie nitkowate są zawsze w składzie osadu czynnego i stanowią tak jakby kręgosłup do powstawania skupiska bakterii zwanego kłaczkiem. Nadmierny wzrost bakterii nitkowatych powoduje m.in. tzw. puchnięcie osadu oraz wydzielanie naturalnych detergentów, co objawia się gorszym opadaniem osadu, a nawet wypływaniem, oraz jego pienieniem się. Dopływ stężonych ścieków surowych/osadów surowych dostarcza za dużo zanieczyszczeń do bioreaktora, co prowadzi do większego zapotrzebowania na tlen i kończy się niedotlenieniem, (ponieważ nie nastąpiło w Twojej oczyszczalni zwiększenie napowietrzania). Ponieważ bakterie nitkowate lubią niedotlenienie, to zaczęły się namnażać i efekt jest, jaki jest. Producenci nie bez powodu podają czasookresy wywozu osadu z osadnika wstępnego i trzeba ich przestrzegać.

    Co do koagulantów. Są przydomówki z koagulantami jednak mają zastosowanie na terenach aglomeracji, gdzie wymagania co do jakości ścieków oczyszczonych są bardziej restrykcyjne. Osobiście uważam że nie masz potrzeby ich stosowania. Z koagulantem oczyszczalnia działa świetnie, jednak typ Twojej oczyszczalni działa bardzo dobrze bez koagulantów. Tylko wywieź osad z osadnika i z drugiej komory ten osad też bym wybrał.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 06-10-2019 o 15:27

  12. #2912

    Domyślnie

    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post
    Witam,

    Otrzymałem oferty na montaż biologicznej oczyszczalni i prosiłbym o rady, która z nich według Was będzie najlepsza:

    1. Sotralentz/GRAF – oczyszczalnia EASYBIO – SBR 0,6 (Najmniejsza z nich wszystkich, 18m3, pozostałe 27m3, raczej odpada)
    2. Sotralentz – oczyszczalnia ACTIBIO – SBR 0,9
    3. Clear Fox – EASY PLAST SBR
    4. KINGSPAN – BIOPURA 4
    5. CENTROPLAST – BIOEKOCENT 3300 Pro

    Wykonawca poleca Clear Fox, ale nie ma zbyt wiele informacji o niej w internecie.
    Spory rozrzut masz tych oczyszczalni. Napisz ile osób ma obsługiwać i jakie masz priorytety to coś się uda „odsiać”.

  13. #2913

    Domyślnie

    Ilość osób - 4. Wysoki poziom wód gruntowych (1m) ale chlonny - piasek.

    Ogólnie ma to działać i być w miarę bezobslugowe.

    Interesuje mnie technologia SBR

    Wszystkie oczyszczalnie zaproponował ten sam montażysta, ale jak go zapytałem która najbardziej poleca wskazał easy plast sbr, argumentował to mocnym zbiornikiem

  14. #2914

    Domyślnie

    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post

    1. Sotralentz/GRAF – oczyszczalnia EASYBIO – SBR 0,6 (Najmniejsza z nich wszystkich, 18m3, pozostałe 27m3, raczej odpada)
    2. Sotralentz – oczyszczalnia ACTIBIO – SBR 0,9
    3. Clear Fox – EASY PLAST SBR
    4. KINGSPAN – BIOPURA 4
    5. CENTROPLAST – BIOEKOCENT 3300 Pro
    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post
    Ilość osób - 4. Wysoki poziom wód gruntowych (1m) ale chlonny - piasek.

    Ogólnie ma to działać i być w miarę bezobslugowe.

    Interesuje mnie technologia SBR

    Wszystkie oczyszczalnie zaproponował ten sam montażysta, ale jak go zapytałem która najbardziej poleca wskazał easy plast sbr, argumentował to mocnym zbiornikiem
    No to odsiewamy. Uwzględniając Twoje wymagania i porównując je do oczyszczalni wskazanych przez Ciebie:
    - 1 i 2 mają najciensze zbiorniki wiec przy takim poziomie wody ich montaż wiąże się z największym ryzykiem odkształcenia zbiorników.
    - 4 i 5 nie są SBRami - pracują w trybie przepływowym

    PS. Odprowadzenie ścieków oczyszczonych powinieneś mieć w nasypie, co oznacza przepompownie ścieku oczyszczonego.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 06-10-2019 o 17:22

  15. #2915

    Domyślnie

    Tak o nasypie i przepompowni wiem. Będą robione.

    Teoretycznie mógłbym do rowu odprowadzać bo mam na działce ale za dużo formalności z tym jest.

    Czyli pozostaje opcja nr 3 tak jak wskazywał wykonawca.

    Szczerze mówiac myślałem że Biopura to tez sbr. Widać nie doczytałem.

    Czy ktoś może powiedzieć coś jeszcze o oczyszczalni easy plast sbr?

    Albo polecacie jakąś inną? Początkowo myślałem też o wobet hydret zbs

  16. #2916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    W tym one SBR z aquatechu to nic prawie nie masz w środku, oprócz dyfuzora oraz mamuta na odpompowanie, więc to taki SBR najbardziej okrojony jak można. Nie wiem co tam można tam podglądać bezprzewodowo, skoro tam nic nie ma. Dla mnie to ściema i takie dodawanie zbędych rzeczy, co nie polepszą całości. Może to być coś takiego, co dla funduszy unijnych będzie w ciągłym opracowaniu i ulepszaniu, aby było.
    Nie mam pojęcia jak to działa dlatego pytam. Z ciekawości chciałem sprawdzić jak to działa. W ulotce jest informacja:

    SYSTEM UMOŻLIWIA:
    • Kontrolę pracy oczyszczalni w każdym jej momencie
    • Kontrolę ewentualnych usterek
    • Kontrolę czasu pracy systemu, z uwzględnieniem daty
    i czasu okresowych wyłączeń
    • Zarządzanie pracą indywidualnego systemu oczyszczania
    • Archiwizowanie danych historycznych oczyszczalni

    SYSTEM INFORMUJE O:
    • Zbliżającym się terminie serwisu
    • Ewentualnych nieprawidłowościach, bądź usterkach
    pracy wszystkich urządzeń wykonawczych oczyszczalni
    • Aktualnym etapie procesu technologicznego w czasie
    rzeczywistym
    • Statusie poszczególnych elementów roboczych systemu

  17. #2917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post
    Tak o nasypie i przepompowni wiem. Będą robione.

    Teoretycznie mógłbym do rowu odprowadzać bo mam na działce ale za dużo formalności z tym jest.

    Czyli pozostaje opcja nr 3 tak jak wskazywał wykonawca.

    Szczerze mówiac myślałem że Biopura to tez sbr. Widać nie doczytałem.

    Czy ktoś może powiedzieć coś jeszcze o oczyszczalni easy plast sbr?

    Albo polecacie jakąś inną? Początkowo myślałem też o wobet hydret zbs
    Ja ma Centroplast BIOEKOCENT 3300 i ma ona swoje zalety, ale też i kilka wad. Polecam ją ale z kilkoma uwagami. Osobne zbiorniki i osobne komory to dobra sprawa, ale kosztem jest mały osadnik i częste wybieranie osadu. Dlatego teraz brałbym model wyżej, czyli BIOEKOCENT 4200, czy może nawet 4400. Do tego sterowanie, ja nie mam, a teraz bym chciał. Nie idzie tego dokupić, ani dorobić tanio. Teraz mają na stronie +STEROWANIE, ale nie wiem co to oznacza.
    Nie tylko BIOEKOCENT, ale też ZBS możesz brać bo to taki sam poziom. Widziałem jak działa no i chyba jedyny dobry serwis mają. Obie te oczyszczalnie to firmy krajowe i nasi producenci, więc takich powinniśmy brać
    Ostatnio edytowane przez Alekko ; 06-10-2019 o 20:42

  18. #2918
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekF Zobacz post
    Nie mam pojęcia jak to działa dlatego pytam. Z ciekawości chciałem sprawdzić jak to działa. W ulotce jest informacja:

    SYSTEM UMOŻLIWIA:
    • Kontrolę pracy oczyszczalni w każdym jej momencie
    • Kontrolę ewentualnych usterek
    • Kontrolę czasu pracy systemu, z uwzględnieniem daty
    i czasu okresowych wyłączeń
    • Zarządzanie pracą indywidualnego systemu oczyszczania
    • Archiwizowanie danych historycznych oczyszczalni

    SYSTEM INFORMUJE O:
    • Zbliżającym się terminie serwisu
    • Ewentualnych nieprawidłowościach, bądź usterkach
    pracy wszystkich urządzeń wykonawczych oczyszczalni
    • Aktualnym etapie procesu technologicznego w czasie
    rzeczywistym
    • Statusie poszczególnych elementów roboczych systemu
    Opis ten to dla mnie taki bełkot reklamowy. Jest tam chyba jedna dmuchawa i jeden elektrozawór, więc o jakiej informacji mu tu wibitnej mówimy. Dowiesz się, że dmuchawa działa lub nie dział, to samo z jednym zaworem i jaki jest etap. Co daje wiedza o tym jaki etam jest. Otworzysz właz i będziesz widzał jaki etap. Te wszystkie zdalne kontrole to w innych oczyszczalniach moga mieć sens, jak masz tam co kontrolować. Taki SBR ze wszystkim to ma 4 elektrozawory i dmuchawę, wię 5 rzeczy do kontroli, a tu są tylko 2. Jak sobie poczytasz na forum, to sterowanie nie ratuje przed złym działaniem oczyszczalni jak nie rozumiesz jak ona działa lub że jest słabo wyposażona. Moja nie ma sterowania i nie jest to SBR, ale ma trzy komory i trzy solidne zbiorniki, więc i tak dla mnie jest lepsza, bo wiem co mam. Chyba za bardzo wierzysz w oczyszczalni i w ich działanie kolego, a to ciągła praca i doglądanie. Komórka tego nie zastąpi, ale forum już tak. POZDRO DLA WSZYSTKICH PISZĄCYCH
    Ostatnio edytowane przez Alekko ; 06-10-2019 o 20:39

  19. #2919

    Domyślnie

    Dzisiaj był serwis z Wobet do mojej zbs-6c.
    Wstawili podwójną rurkę.

    Wieczorem podstawię wiaderko i jutro lub za kilka dni zdam relację.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 08-10-2019 o 16:55
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #2920

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Nie tylko BIOEKOCENT, ale też ZBS możesz brać bo to taki sam poziom. Widziałem jak działa no i chyba jedyny dobry serwis mają. Obie te oczyszczalnie to firmy krajowe i nasi producenci, więc takich powinniśmy brać
    Nie uznałbym BIOEKOCENT-a, za podobny poziom do ZBS-a. Producentowi ZBS, nadal się chce i nadal się stara.

Strona 146 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony