dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1403 z 1421
Pokaż wyniki od 28.041 do 28.060 z 28404
  1. #28041

    Domyślnie

    To że w automacie dojdzie szybciej to na pewno, jednak podając więcej grochu podnosi wiatry i automatycznie więcej ciepła spierdziela ze spalinami. Przy grupowym podaje dawkami ze stałą prędkością i stałym wiatrem a spaliny masz ustabilizowane na jednej temp. Popatrz ile °C miały przy grupowym (120°C?) a ile przy automacie (200°C), czy jesteś w stanie policzyć ile ciepła poleciało w komin?
    Testowałem w zimie na jednym i drugim, spalanie miałem mniejsze na grupowym około 4 kg /24 h przy temp na zewnątrz -15 do -17°C.
    Ustawione miałem tak że na grupowym obniżona moc i cały czas nie mógł dojść do zadanej , brakowało mu tak 4 do 7°C, była to praca ciągła na grupowym.

  2. #28042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    To że w automacie dojdzie szybciej to na pewno, jednak podając więcej grochu podnosi wiatry i automatycznie więcej ciepła spierdziela ze spalinami. Przy grupowym podaje dawkami ze stałą prędkością i stałym wiatrem a spaliny masz ustabilizowane na jednej temp. Popatrz ile °C miały przy grupowym (120°C?) a ile przy automacie (200°C), czy jesteś w stanie policzyć ile ciepła poleciało w komin?
    Testowałem w zimie na jednym i drugim, spalanie miałem mniejsze na grupowym około 4 kg /24 h przy temp na zewnątrz -15 do -17°C.
    Ustawione miałem tak że na grupowym obniżona moc i cały czas nie mógł dojść do zadanej , brakowało mu tak 4 do 7°C, była to praca ciągła na grupowym.
    Ok dzięki za dokładne przybliżenie problemu
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  3. #28043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mihcal

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-405
    Posty
    27

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,

    używam od 5 lat Ekouniwersal 32KW do ogrzewania dwóch domów ( teoretycznie, bo drugi się buduje . Do tej pory paliłem ekogroszkiem, ale w tym roku obecny dostawca zirytował mnie. Niby opał ten sam, ale widzę, że inaczej się pali, dużo spieków a do tego trzy razy stanął ślimak.
    Spróbowałem ostatnio pellet. Pierwszy tydzień - super. Czysto, piękny płomień, nie śmierdzi. Niestety później zasypałem mokry pellet. No i porażka. Pellet zaczął się palić w koszu.
    Czy macie jakieś doświadczenie z paleniem w tym piecu takim paliwem?
    Jakieś zmiany ustawień sterownika?
    Ja tylko zwiększyłem długość pracy podajnika z 6s na 12s.

  4. #28044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihcal Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,

    używam od 5 lat Ekouniwersal 32KW do ogrzewania dwóch domów ( teoretycznie, bo drugi się buduje . Do tej pory paliłem ekogroszkiem, ale w tym roku obecny dostawca zirytował mnie. Niby opał ten sam, ale widzę, że inaczej się pali, dużo spieków a do tego trzy razy stanął ślimak.
    Spróbowałem ostatnio pellet. Pierwszy tydzień - super. Czysto, piękny płomień, nie śmierdzi. Niestety później zasypałem mokry pellet. No i porażka. Pellet zaczął się palić w koszu.
    Czy macie jakieś doświadczenie z paleniem w tym piecu takim paliwem?
    Jakieś zmiany ustawień sterownika?
    Ja tylko zwiększyłem długość pracy podajnika z 6s na 12s.
    Daj sobie spokój ja próbowałem. Cofanie żaru i 100 deg. na podajniku prawie pewne
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  5. #28045
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihcal Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,

    używam od 5 lat Ekouniwersal 32KW do ogrzewania dwóch domów ( teoretycznie, bo drugi się buduje . Do tej pory paliłem ekogroszkiem, ale w tym roku obecny dostawca zirytował mnie. Niby opał ten sam, ale widzę, że inaczej się pali, dużo spieków a do tego trzy razy stanął ślimak.
    Spróbowałem ostatnio pellet. Pierwszy tydzień - super. Czysto, piękny płomień, nie śmierdzi. Niestety później zasypałem mokry pellet. No i porażka. Pellet zaczął się palić w koszu.
    Czy macie jakieś doświadczenie z paleniem w tym piecu takim paliwem?
    Jakieś zmiany ustawień sterownika?
    Ja tylko zwiększyłem długość pracy podajnika z 6s na 12s.
    Nie daj sobie spokój, bo pelletem można palić kwestia ustawień i warunków, ja pierwszy sezon grzewczy 2011/2012 paliłem samym pelletem 3T poszły później różnego rodzaju mieszankami z pelletem, na początku też były różnego rodzaju problemy ale później po dobraniu odpowiednich ustawień zero problemów i na przyszły sezon chyba też polecę pelletem bo już tych ekogroszków i tych krajowych i ze wschodu mam powoli dość. Jeżeli chodzi o ustawienia to konkretnie nie pamiętam jakie były ale każdy je musi dobrać do własnych warunków,
    W Ustawieniach-zawansowanych - typ podajnika - retortowy ecoal, a w spalaniu - typ kotła -pellet następnie dobrać odpowiednio długość podawania i częstość powtórzeń tak żeby żar nie schodził za nisko i nie nagrzewał ślimaka i to jest równie ważne w pracy jak i w podtrzymaniu, generalnie z tego co pamętam to przy pellecie lepiej częściej po mniej, oczywiście dawka odpowiednia aby się kopczyk nie zapadał no i dobór wiatru nie za mocno bo jeszcze nie do końca spalone pellety będzie wydmuchiwać , no i sprawa zasadnicza to regulator ciągu, czyli tzw klapka przy dmuchawie ( coś podobnego do tego https://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-70-x-45-x-70-mm-tr-6a.html) co by lewego powietrza nie zaciągało przez dmuchawę na postoju i nie powodowało wypalania dziury na palenisku i zapadanie żaru,
    Nie wiem co kolega miał na myśli pisząc że zasypał mokry pellet ale skutek może być taki że mokry pellet w ślimaku pęcznieje blokuje ślimak, zrywa zawleczkę, brak podawania żar schodzi na ślimak i nagrzewa go i.t.d. i.t.d.
    Czy na grupowym można pelletem pewnie tak kwestia ustawień i wprawy w tym co się robi, pamiętajmy że bez tlenu to i słomy nie spali a skoro żar idzie do podajnika to musi dostawać gdzieś lewe powietrze.
    Przy tej mocy i zapotrzebowaniu polecałbym pellet 8mm oczywiście na lato pellet nie specjalnie bo czas podtrzymania radykalnie spada ale to każdy musi wybrać wg własnych upodoban i możliwości.
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 06-04-2018 o 11:41

  6. #28046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mihcal

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-405
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc. W takim układzie, skoro jesień wrócę do eksperymentów z pelletem.
    Co do mokrego pelletu, to przestrzegam wszystkich. W moim przypadku, opał nie wydawał się jakoś specjalnie mokry, ot lekko wilgotny. Po dobie z zasobnika zwyczajnie lała się woda. Podajnik, jak i spód zasobnika były bardzo gorące. Po kolejnej dobie, elementy zasobnika, pomalowane w środku, straciły farbę. Musiała być tam spora temperatura. Dotyczy to również klapy.

  7. #28047
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihcal Zobacz post
    Dziękuję bardzo za pomoc. W takim układzie, skoro jesień wrócę do eksperymentów z pelletem.
    Co do mokrego pelletu, to przestrzegam wszystkich. W moim przypadku, opał nie wydawał się jakoś specjalnie mokry, ot lekko wilgotny. Po dobie z zasobnika zwyczajnie lała się woda. Podajnik, jak i spód zasobnika były bardzo gorące. Po kolejnej dobie, elementy zasobnika, pomalowane w środku, straciły farbę. Musiała być tam spora temperatura. Dotyczy to również klapy.
    Jeżeli lała się woda to nie był lekko wilgotny i jeżeli byłby taki mokry to cięzko by było aby żar poszedł po slimaku , opcja druga może masz strażaka zamontowanego i to on nasiusiał bo temperatura podajnika poszła do góry. No i dziwne ze ta farba tak zlazła skąd ten pellet może jakiś zanieczyszczony bliżej nie określoną chemią

  8. #28048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam, włączyłem sobie dla testów opcję "Auto Lato", od temp. zew. I zauważyłem że jak przechodzi w tryb Lato to temp. zadana na kotle zostaje zmieniona na 42* czyli min. temp. CO. Da się to jakoś zmienić czy jedynie zostaje opcja podniesienia temp. minimalnej CO?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #28049
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    ...
    Ustawione miałem tak że na grupowym obniżona moc i cały czas nie mógł dojść do zadanej , brakowało mu tak 4 do 7°C, była to praca ciągła na grupowym.
    A jak to zrobić? BO ja ustawiłem 3 podania i nadmuch 35 a i tak dobił.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #28050

    Domyślnie

    To ze dobija teraz i przechodzi w podtrzymanie to już tego nie zmienisz, chyba że przejdziesz na ręczne ustawienia.
    U mnie też dobija i stoi.
    Co do temp na kotle to tylko podniesienie minimalnej lub ustawienie powrotu na wyższą temp i włączenie mieszającej.

  11. #28051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    A jak to jest gdy zalaczony tryb przelaczania na cwu w zależności od temp. zewnętrzne. Wtedy z automatu co ma 45 stopni a wiec nie nagrzeje cwu gdy np. ustawie 47?

  12. #28052

    Domyślnie

    CWU zawsze jest wyższa niż CO, tak samo z siebie. Jak ustawisz ochronę powrotu na 45°C - 47°C to mieszająca (tylko trzeba ją uruchomić) ci to zrobi przeciągając spalanie aż osiągnie temp wymaganą dla CWU

  13. #28053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    CWU zawsze jest wyższa niż CO, tak samo z siebie. Jak ustawisz ochronę powrotu na 45°C - 47°C to mieszająca (tylko trzeba ją uruchomić) ci to zrobi przeciągając spalanie aż osiągnie temp wymaganą dla CWU
    Troche nie kapuje (sorry). Jak ustawiłem na mieszającą to znikła pompa podłogowa na wykresie. Teraz widze że CWU mam ustawione na 45 ale CO 44 stopnie więc chyba cały czas będzie chodzić pompa CWU
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  14. #28054

    Domyślnie

    W parametrach CWU - funkcja pompy CWU na CWU+mieszająca a wyjście pompy mieszającej na podłogową.

  15. #28055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    w wymogach na dotacje mam poniższy zapis. w jakiej klasie energetycznej jest ten kocioł?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ATT00072.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	411261

  16. #28056

    Domyślnie

    Mi to zajęło 2 min, czyli prawie tyle co pisanie tego tekstu aby poszukać autoryzowanego sprzedawcę, wejście na jego str. i rozwinięcie "więcej"
    http://karoka.eu/kategoria,7/kotly-co-instalco

  17. #28057

    Domyślnie

    Nie łatwiej Zbigmaz odpowiedzieć,że jest w klasie energetycznej C ??
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #28058

    Domyślnie

    Lepiej jak sam doczyta, wiecej danych zobaczy.

  19. #28059

    Domyślnie

    W moim Rbr 17kw w odpadł deflektor, jak to zamontować z powrotem, a może jest jakieś lepsze rozwiązanie, bądź inny deflektor by lepiej sprawdził, mam też taki stożek, nadałby się ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180501_091544.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	412238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180501_091559.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	62,8 KB
ID:	412239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180501_091718.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	412240   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180501_163958.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	412241  

  20. #28060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak na mój gust to tylko odpadła Ci podpórka, "przysmarkać" i już, stożek to nie do tego kotła.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1403 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony