dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 428 z 1421
Pokaż wyniki od 8.541 do 8.560 z 28404
  1. #8541
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wszyscy mają rację tylko że nie po to producenci kotłów ( prawie wszystkich kotłów ) bulą tyle szmalu za podzespoły typu: dmuchawa, palnik ( kompletny ) czy sterownik żeby poprawiać to u siebie.
    Znane są przypadki tak skutecznego sugerowania producentom podzespołów zmian, że te zmiany znajdują się w końcu w dostarczanych przez nich produktach. Kolego mark3k, masz postępy w oswajaniu kociołka?

  2. #8542
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Znane są przypadki tak skutecznego sugerowania producentom podzespołów zmian, że te zmiany znajdują się w końcu w dostarczanych przez nich produktach. Kolego mark3k, masz postępy w oswajaniu kociołka?
    Przestało mnie to zajmować. Pali się. Kupiłem SADPAL i będę sypał co 3 dzień na palnik łyżeczkę.
    Kocioł pracuje niestabilnie co jest spowodowane kiepskim softem.
    Poczekam na niższe temperatury za oknem i mam nikłą nadzieję, że będzie lepiej. Jeśli nie to wymiana sterownika.
    Ecoal zostaje tylko i wyłącznie ze względu na bajer podglądu przez WWW, a nie na jego "walory" użytkowe.

  3. #8543

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    NORD to marka przekladni, BESEL zas to silniki elektryczne... te jednofazowe zwykle bucza.
    Już była o tym mowa.
    Nord aktualnie ma silnik madeinachina.... buczenie to osiowość stojanu silnika ale tez jego moc.... 180W są dłuższe..... sprawy nie poprawia powieszenie ślimaka na przekładni. Ja swój palnik słyszałem na piętrze, pierwszą mała eko miałem na firmowej przekładni, zamieniona duża na nordzie i róznice w dźwiękach pracy były żadne. Teraz trzeci palnik i trochę słysze go na dole a na górze domu cisza.

    VLD:
    Nord- choński silnik
    To wcześniejsze przemysłowe bez korka z Besel
    Ewmar- Besel
    BHF - Przymierze i cała przekładnia łącznie z połączeniami zalana olejem. Tyle,że wcześniej przy tych żeliwnych częstsze przypadki wycieków, konstrukcyjnie poprawiono przekładnię, ale do tych palników chyba bym nie chciał w to wchodzić.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #8544
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    ......Poczekam na niższe temperatury za oknem i mam nikłą nadzieję, że będzie lepiej. Jeśli nie to wymiana sterownika.
    Ecoal zostaje tylko i wyłącznie ze względu na bajer podglądu przez WWW, a nie na jego "walory" użytkowe.
    Kto Ci broni przejść w tryb typowo manualny? Będziesz "Panem na swoich włościach". Zniknie argument o kiepskim algorytmie. Przy poprawnych nastawach nawet Sadpal nie będzie potrzebny.

  5. #8545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazek13

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skała małopolskie
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Może trochę popraw osiowe ustawienie silnika względem tulei reduktora ....
    Nakręciłem się tymi śrubkami od silnika, że ..... i kupa.
    Co do sprzęgła to zdałem się na wiedzę działu technicznego producenta-dystybutora. Opisałem dokładnie do czego potrzebne, wysłałem link z opisem silnika i reduktora i dostałem, to co dostałem.
    Tydzień temu był u mnie serwis Ekoenergii (podziękowania dla Mineru za zgłoszenie i przyspieszenie przyjazdu). Chłopak miał polecenie "wyregulować" połączenie silnika z reduktorem. Luzował lub przykręcał mocniej śrubki. Ciekawe co by się stało jakby wszystkie się odkręciły pod wpływem drgań (nie pamiętam kto ale ktoś już pisał, że mu się śrubki poluzowały przy silniku) a serwis chce śrubkami wyeliminować drgania - nie da rady.
    RBR 11kW i jest

  6. #8546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    mark3k czytam Twoje wpisy i nie rozumie Twojego narzekania. Od początku wiedziałeś (albo i nie) ,że eCoal.pl nie obsługuje zaworów mieszających.
    Innym sterowaniem zakłócasz pracę eCoala.On potrzebuje stabilizacji a Ty usilnie mu w tym przeszkadzasz.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #8547

    Domyślnie

    W sprawie głośnej pracy pieca nie można podpatrzeć jak jest to rozwiązane w innych piecach, nie słyszałem aby ktoś co miał Defro lub Elektromet się skarżył ma głośną prace.

  8. #8548
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    W sprawie głośnej pracy pieca nie można podpatrzeć jak jest to rozwiązane w innych piecach, nie słyszałem aby ktoś co miał Defro lub Elektromet się skarżył ma głośną prace.
    Temat stary jak piece z podajnikiem buczenie w DEFRO
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #8549

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    mark3k czytam Twoje wpisy i nie rozumie Twojego narzekania. Od początku wiedziałeś (albo i nie) ,że eCoal.pl nie obsługuje zaworów mieszających.
    Innym sterowaniem zakłócasz pracę eCoala.On potrzebuje stabilizacji a Ty usilnie mu w tym przeszkadzasz.
    Ja jak dopytywałem się o rozwiązanie sterowania w domu przy podłogówce to pierwsze odpowiedzi (nie chce cytować od jakich użytkowników) to właśnie było że Ecoal ma sterować tylko piecem, a do sterowania podłogówką powinienem założyć zawór mieszający, a tu się okazuje że też nie dobrze bo się włączy czy wyłączy i zakłóci pracę Ecoalowi.

  10. #8550
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    W sprawie głośnej pracy pieca nie można podpatrzeć jak jest to rozwiązane w innych piecach, nie słyszałem aby ktoś co miał Defro lub Elektromet się skarżył ma głośną prace.
    czytając to forum od początku sprawa głośnej pracy wraca jak bumerang ale producent nic z tym nie robi u mnie w dwóch pokojach przylegających do kanału dymnego jest to dość mocno słyszalne rzadziej słyszę chrupanie niż ten drażniący dźwięk buczenia zwłaszcza jak już jest połowa zasobnika to się zaczyna nasilać
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  11. #8551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja jak dopytywałem się o rozwiązanie sterowania w domu przy podłogówce to pierwsze odpowiedzi (nie chce cytować od jakich użytkowników) to właśnie było że Ecoal ma sterować tylko piecem, a do sterowania podłogówką powinienem założyć zawór mieszający, a tu się okazuje że też nie dobrze bo się włączy czy wyłączy i zakłóci pracę Ecoalowi.
    To chyba źle zrozumiałeś.Zawór mieszający tak ale bez sterowania.Raz ustawisz a resztę robi krzywa grzania w eCoalu.U mnie od 3 sezonów tak to pracuje bez przestawiania zaworu 4D .
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #8552
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    mark3k czytam Twoje wpisy i nie rozumie Twojego narzekania. Od początku wiedziałeś (albo i nie) ,że eCoal.pl nie obsługuje zaworów mieszających.
    Innym sterowaniem zakłócasz pracę eCoala.On potrzebuje stabilizacji a Ty usilnie mu w tym przeszkadzasz.
    Absolutnie z tą teza się nie zgodzę.
    Temperatura na kotle (zadana) jak ktoś stwierdził (kisisz kocioł) 42oC, faktyczna wyższa o kilka stopni. Wymagana temperatura na grzejnikach przy temperaturze zewnętrznej 10oC - 35 do max 36oC - temp. w domku 23oC. Bez zaworu i na grzejnikach 42oC lub więcej - temp w domu ok 28oC - totalny bezsens, otwieranie okien, drzwi itd... Ogrzewam atmosferę wokół domu i dom oczywiście
    Sposób ecoal: praca cykliczna pompy CO - i co? zalewanie kotła wychłodzona o kilka stopni wodą powracającą - czy to nie jest destabilizacja kotła ?. JEST i TO BARDZO DESTABILIZUJĄCA. Zalecenie ecoal - tylko gdy wymaga tego sytuacja czyli chwilowo. To chwilowo u mnie będzie w zakresie temperatur zewnętrznych od ok 6oC do wyżej... Oczywiście można pompę ustawić cyklicznie np 5min/8min. Tylko co to zmieni, obniży się temp na grzejnikach o ile ?, o 2oC - to nic nie da. Wydłużanie czasu postoju spowoduje destabilizację pracy kotła, czego tak bardzo staramy się unikać.
    Tylko nie pisz, że mam stary dom i instalacje. Dom z lat 80/90, a instalacja w 95% z miedzi wykonana 6 lat wstecz. Czyli nie antyk.
    O tym, że ecoal nie ma sterowania zaworem doskonale wiedziałem, sterownik pogodowy z zaworem mieszającym mam zainstalowany od 3 , a teraz 4 sezonów i działa wyśmienicie.
    Przy tym kotle pewnie bufor z 800l by pomógł, ale nie wyrzucam już kasy na dodatkowe dozbrajanie instalacji CO.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 20-09-2013 o 07:52

  13. #8553

    Domyślnie

    Ty masz z lat 70 a ja z 30 i daje radę. Myślę że u ciebie gryzą się dwa sterowania i sterownik zaczyna szaleć

  14. #8554
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    U Ciebie jest bufor 1000l i to ma prawo pracować stabilnie.
    Może wyłączę sterowanie zaworem 4D - choć wątpię czy to cokolwiek zmieni. Teraz ze sterowaniem zaworem wahnięcia temp. na grzejnikach rzędu max 1,5oC, bez sterowania pewnie do 9oC.
    Sprawdzę i napiszę choć prawdę powiedziawszy nie chce mi sie dalej czasu tracić na slęczenie przy kompie i w kotłowni. Miało byc prawie bezobsługowo, włączasz i zapominasz .................

  15. #8555
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazek13 Zobacz post
    Niestety u mnie to nie działa. Ośka silnika też przenosi drgania.
    Producent - dystrybutor zaproponował mi coś takiego
    http://www.ebmia.pl/sprzeglo-bezluzo...1-p-10541.html
    Trochę drogo .... nie! za drogo. Do tego jeszcze ośka do połączenia sprzęgła z reduktorem. No ale jakby już to wszystko kupić, to jak przymocować silnik do reduktora?
    Tego typu sprzęgła mieszkowe są stosowane głównie w elektronice (mechatronice) do enkoderów.

  16. #8556
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    U Ciebie jest bufor 1000l i to ma prawo pracować stabilnie.
    Może wyłączę sterowanie zaworem 4D - choć wątpię czy to cokolwiek zmieni. Teraz ze sterowaniem zaworem wahnięcia temp. na grzejnikach rzędu max 1,5oC, bez sterowania pewnie do 9oC.
    Sprawdzę i napiszę choć prawdę powiedziawszy nie chce mi sie dalej czasu tracić na slęczenie przy kompie i w kotłowni. Miało byc prawie bezobsługowo, włączasz i zapominasz .................
    Mam dom z lat 80-tych. 300m2, 3 piętra grzejniki z głowicami + kilka obiegów podłogówki. Dawno zrezygnowałem z automatu. Proponuję CI przejść na grupowe. Ustawić moc 8kW, dostroić nadmuch i powinno być ok. Ewentualnie jak wcześniej wspominałem tryb ręczny. Własne ustawienia. Wtedy powinieneś uzyskać najbardziej stabilną pracę kotła bez wielkich skoków temperatury. Minusem jest oczywiście konieczność modyfikacji parametrów spalania w przypadku zmiany opału, temperatury itd. A to wymaga czasu, doświadczenia itd. Zajmuje to więcej niż 4 dni.

  17. #8557
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Mark3k, jak potrafisz prawidłowo ustawić sterownik w trybie dwustanowym ( czas podania, przerwy i siłę nadmuchu ) to tak sobie ustaw i zostaw na dobę nie zmieniając nic po stronie instalacji. Taka akcja daje pogląd, do czego trzeba zmierzać w trybie spalania grupowego i co w ogóle da się osiągnąć na danej instalacji. Przez to " kończenie na siłę " grup i tak wystąpią przebicia w stosunku do dwustanu, ale da się je ograniczyć właśnie tylko do wpływu kończenia grup mimo osiągniętej zadanej. I jeszcze o wiatraku - jak masz taki silnik, jak w mojej 117 -stce, to mocniejszy kondensator rzeczywiście może pomóc, w każdym razie w temacie sadzy. Mój z oryginalnym kondziorem na małych prędkościach potrafił i 10 - 15 sekund się rozpędzać, zanim doszedł do zadanej prędkości. Musiałem mu dawać maksymalną wartość podbicia startu. Po zmianie śmiga jak ta lala. Może u Ciebie spora część tej sadzy jest właśnie z tych startów do pracy wiatraka, gdzie węgiel na palnik już dostał a wiatrak ciągle tylko brzęczy i popierduje zamiast dmuchnąć. W takim wypadku musi przykopcić. Oblukaj, jak to jest z tym startem wiatraka u Ciebie.

  18. #8558

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    U Ciebie jest bufor 1000l i to ma prawo pracować stabilnie.
    Może wyłączę sterowanie zaworem 4D - choć wątpię czy to cokolwiek zmieni. Teraz ze sterowaniem zaworem wahnięcia temp. na grzejnikach rzędu max 1,5oC, bez sterowania pewnie do 9oC.
    Sprawdzę i napiszę choć prawdę powiedziawszy nie chce mi sie dalej czasu tracić na slęczenie przy kompie i w kotłowni. Miało byc prawie bezobsługowo, włączasz i zapominasz .................
    Napisze to tak, wahnięcia na grzejnikach mam gdzieś, mam mieć ciepło tak jak ja chcę i nie interesuje mnie czy to będzie 0,5 na plus czy minus. Mój organizm taką histerezę przyjmuje bezboleśnie. Za dokładne termometry do kosza, mnie interesują stopnie a nie to co po przecinku.

  19. #8559
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    OK. Mamy różne priorytety temperaturowe
    Niemal non stop mam załączone sterowanie grupowe, bo na auto ..... lepiej nie mówić.

  20. #8560

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    OK. Mamy różne priorytety temperaturowe
    Niemal non stop mam załączone sterowanie grupowe, bo na auto ..... lepiej nie mówić.
    Były jusz propozycje do ES aby spalanie w automacie nie ruszało od razu z całą mocą tylko z modulacją od najmniejszej, może w kolejnym sofcie coś się poprawi. Fakt jest taki że dużo ludzi preferuje grupowe ponad automat bo przez to ruszanie z kopyta brak jest stabilizacji na kotle. No może nie brak ale jest ona mocno odkształcona.

Strona 428 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony