dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 451 z 1421
Pokaż wyniki od 9.001 do 9.020 z 28404
  1. #9001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Słuchaj,ja zakończyłem tą dyskusję.Reagujecie z Piotrkiem w trochę dziwny sposób,kiedy ktoś ma inne zdanie od Was.I trochę uważam zbyt sarkastycznie,te wzmianki typu cyt:"A niech sobie pisze"..
    Jak się okazało Piotrek nie miał możliwości sprawdzenia u siebie(w tym samym układzie instalacji CO )obu rozwiązań o jakich pisałem ja.Ja natomiast taką możliwość miałem.Więc napisałem jak to było u mnie.Nie zamierzam nikomu nic udowadniać.To że miałem do czynienia z "wadliwym" produktem nie czyni ze mnie głupca.Myślę że przerobiłem przez dwa lata wszystkie możliwe ustawienia tego sterownika.Nie czyni to ze mnie w każdym razie znawcy tematu.
    Jak obraziłem .Przepraszam.
    Było bez A.Nie uważam Cię za głupca i nie miałem zamiaru Cię urazić.Jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam.
    Wiem jakie miałeś problemy z poprzednim piecem i szanuję Cię za determinację.
    Nie obraziłem się.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  2. #9002
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Było bez A.Nie uważam Cię za głupca i nie miałem zamiaru Cię urazić.Jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam.
    Wiem jakie miałeś problemy z poprzednim piecem i szanuję Cię za determinację.
    Nie obraziłem się.
    Ok,zatem wszystko jasne.Dzięki.Pozdrawiam.

  3. #9003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No i dali sobie buzi, hehe
    Tak lepiej.
    Nie ma ludzi nieomylnych i wszystko wiedzących, ja za takiego się nie uważam również.
    Podobnie jak Wy wszyscy także się cały czas uczę, o Was też.
    Mamy z grześkiem może tylko odrobinę więcej doświadczenia, trochę lepiej znamy sterowniki.
    To że coś sprawdza się u jednego nie musi u kogoś innego, są różni ludzie o różnych wymaganiach, są różne domy, instalacje, palimy różnymi paliwami.

  4. #9004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neujan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Oščadnica
    Kod pocztowy
    02-301
    Dzielnica
    Slowacja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam, palil ktoś weglem z Bogatyni? Jakie maćie doświadczenia z tym węglem?

  5. #9005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Odradzam.

  6. #9006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neujan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Oščadnica
    Kod pocztowy
    02-301
    Dzielnica
    Slowacja
    Posty
    51

    Domyślnie

    dziękuję za info

  7. #9007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    tak z ciekawości:
    1. jaka jest 'bezpieczna' temp. powrotu ( a raczej jaka różnica między temp. kotła a temp. powrotu )?
    2. mam w instalacji grzejniki + podłogówkę z rozdzielaczem mieszającym.
    Podłoga jeszcze nie włączona i nie wiem jaki będzie wpływ na temp powrotu, stąd pytanie jak ewentualnie 'łagodzić' zimny powrót z podłogi ?
    .......?
    nie ma konkretnej wartości granicznej dla bezpiecznej temperatury powrotu.
    pisane było o tym w wielu wątkach
    zbyt dużo zmiennych ma wpływ na skraplanie nie tylko sama temperatura
    u jednego może nie być krzywdy gdy będzie 30stC a u innego przy 50 będzie lipa
    nikt Ci cyfry nie poda nawet w przybliżeniu, no chyba że z dokładnością do 100stC
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #9008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    poczytaj blog zawijana
    on tam opisał kwasowy punkt rosy
    a właściwie zacytował pewną Panią doktor czy profesor- nie pamiętam dokładnie

    ja definicji nie podam bo jestem zbyt cienki w uszach w tym temacie
    piszę o tym o czym przeczytałem w tekstach mądrzejszych ode mnie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  9. #9009

    Domyślnie

    Kol Novy! widzę ze Ty wszystko wiesz.... dla twojej wiadomości ! pomogłem już kilku? może kilkudziesięciu? osobom (również z tego forum ) i wcale sie tym nie chwalę-(uważam to za normalną rzecz) ktoś poprosi o pomoc, WSPÓLNIE coś wymyslimy i jeżeli wszytko jest OK mamy z tego satysfakcje.Z całym szacunkiem i żalem inforumuję Cię , że niestety nie że nie mogłem sprawdzić twoich rozwiązań bo poradziłem sobie dzięki rozbudowanemu sterownikowi,nie wymieniłem kotła CO i nie przerabiałem instalacji po to żeby sprawdzić Twoje ustawienia. Po prostu zaprzęgłem sterownik do pracy i SAM doszedłem do tego co doszedłem,TY niestety musiałeś wymienić kocioł bo miałes przewymiarowany (ja mam przewymiarowany 200-300% i spokojnie daje sobie z tym radę, musiałeś przerobic instalację- ja nie musiałem,pomogłeś koledzebartus8 i chwała Ci za to, (ale czy to jest powód do chwalenia się tym na forum? )tobie tez pomagali więc spałacasz po prostu dług Nie masz pojęcia ile jest rodzajów instalacji,(kilka pompek,bufor,ogrzewanie podłogowe etc..naprawde jest tego masa) a twoje porady ograniczają się do porad lekarza w stylu Dobrego wojaka Szwejka -dla wszystkich (niezależnie od dolegliwości lewatywa! wg Ciebie wszyscy mają założyć jedną pompkę i tak jechac- to powiedz mi po co kupiłeś tak zaawansowany sterownik? mogłeś kupić tylko sterownik który pilnuje temp wody (tak jak były pierwsze sterowniki do kotłów na ekogroszek) kupiłbyś najtańszy ster i gra...nie sztuką jest kazać komuś przerabiać poł instalacji a sztuką jest tak ustawić rozbudowane opcje sterownika żeby w domu było ciepło i była ciepła CWU. i to wszystko zrobić tak żeby koszty opału nie były wysokie. Tyle razy powtarzam.... CO JEST DOBRE DLA UŻYTKOWNIKA XYZ - NIEKONIECZNIE JEST DOBRE DLA PIOTREK42 !!! więc po prostu nie mierz wszystkich Swoją miarą !!

  10. #9010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    z tego co kojarzę to najczęściej w okolicy króćca powrotnego
    obecnie konstrukcje są tak zmodyfikowane aby dół strefy z płaszczem wodnym był powyżej linii palnika tak by minimalizować zagrożenie zimnego powrotu i aby woda wracająca trafiała od razu w strefę wysokich temperatur.
    lepiej Ci to wyłuszczy Jarecki np lub karoka
    mam zbyt małą wiedzę w tej materii po prostu

    samo podnoszenie temperatur może nie pomóc
    wilgotny opał, niewłaściwe parametry spalania, zawartość siarki, wilgoć w kotłowni i brak należytej wentylacji, długie okresy podtrzymania- to tylko niektóre zmienne mające wpływ na efekt końcowy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #9011

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Można, np do pompy obiegowej (cyrkulacja)
    Koledze chyba chodzi o te czujniki w bialych gustownych opakowaniach To nie ma osobnego czujnika do sterowania pompa cyrkulacyjna? Takiego, jaki jest do sterowania pompa cwu? Czyli mozna po prostu zrobic jak kol. Zbigmaz pisal w pozniejszym poscie... wyjac czujnik z obudowy, przylutowac do przewodu i w koszulce termokurczliwej przykleic gdzies pod izolacja do rurki cwu? Pewnie najlepiej gdzies w domu przy najdalszym podejsciu cw , najlepiej do tego, z ktorym spieta jest cyrkulacja. Juz zaluje ze mam tylko trzyparowy przewod miedzy kotlownia a domem...dwie pary zajmie net, tylko jedna para zostaje albo na czujnik pokojowy, albo na czujnik cyrkulacji.... Klops, nie darmo mowia, ze zycie jest sztuka dokonywania wyborow. Tylko ktory jest ten sluszny? )
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  12. #9012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Koledze chyba chodzi o te czujniki w bialych gustownych opakowaniach To nie ma osobnego czujnika do sterowania pompa cyrkulacyjna? Takiego, jaki jest do sterowania pompa cwu? Czyli mozna po prostu zrobic jak kol. Zbigmaz pisal w pozniejszym poscie... wyjac czujnik z obudowy, przylutowac do przewodu i w koszulce termokurczliwej przykleic gdzies pod izolacja do rurki cwu? Pewnie najlepiej gdzies w domu przy najdalszym podejsciu cw , najlepiej do tego, z ktorym spieta jest cyrkulacja. Juz zaluje ze mam tylko trzyparowy przewod miedzy kotlownia a domem...dwie pary zajmie net, tylko jedna para zostaje albo na czujnik pokojowy, albo na czujnik cyrkulacji.... Klops, nie darmo mowia, ze zycie jest sztuka dokonywania wyborow. Tylko ktory jest ten sluszny? )
    Załóż net bezprzewodowy

  13. #9013

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    3xSFTP Ekranowany , foliowany i 12 par do wykorzystania , jednym net resztą co to tam chcesz A jak masz w rurce bez dużej ilości kolanek to możesz podwiązać do obecnego i wciągnąć te 3
    Sek w tym, ze nie pamietam, w czym on idzie, bo to bylo 14 lat temu ) A ryzykowac nie chce, bo probujac przeciagac nowe przewody przy pomocy starego moge zostac bez zadnego Dlatego albo wifi i punkt dostepu w kotlowni, albo "wybor"... ale mam chyba nieco luzu w peszlach, w ktorych ida cw i cyrk. . Jak bede w domu, sprobuje jakiegos "pilota" nimi przepchac...oby sie udalo Jest w zasadzie bez zalaman i w jednym kawalku, 7 m nie powinno byc przeszkoda. Dzieki za rade kol. adkwapniewski ...podsunales mi niezle rozwiazanie. Jak sie uda to sobie na tych 12 parach cale "centrum dowodzenia" domem w kotlowni zrobie )
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  14. #9014

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Załóż net bezprzewodowy
    Dzieki. Mam juz router w domu, ale sterownik wolalbym miec na "kablu". Jak nie pomoze przeciagniecie nowych przewodow, wtedu "access point" w kotlowni bede musial postawic.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #9015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    z tego co kojarzę to najczęściej w okolicy króćca powrotnego
    obecnie konstrukcje są tak zmodyfikowane aby dół strefy z płaszczem wodnym był powyżej linii palnika tak by minimalizować zagrożenie zimnego powrotu i aby woda wracająca trafiała od razu w strefę wysokich temperatur.
    Właśnie dlatego w RBRach te powroty są tak wysoko i producent nie wymaga jakiejś minimalnej temp. na powrocie, wysokich temperatur zasilania, stosowania zaworów N-drożnych czy pomp mieszających.
    Czy ma rację zobaczymy po latach, ja też
    Ja sam na siebie bata bym nie kręcił, także chyba wie co robi.
    Na jakich temp. spalin idzie mój kocioł widać i jest w nim sucho
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #9016

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Na jakich temp. spalin idzie mój kocioł widać i jest w nim sucho
    A co Karoka nie masz wody w kotle??

  17. #9017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Taaa, na sucho idzie żeby nie zgnił hehe

  18. #9018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No czasem to lepiej nie żartować bo niektórzy wszystko łykają jak pelikany

  19. #9019

    Domyślnie

    Poniewaz temat Orvaldiego troche ucichl postanowilem go odswiezyc.
    Kontaktowalem sie ze sprzedawca i producentem.
    Obydwaj obiecali rozpatrzyc temat ale do tej pory nic konkretnego nie wymyslili. Po prostu jak narazie olali sprawe.
    Co prawda z problemem poradzilem sobie sam stosujac filtry, lecz nie podoba mi sie podejscie jednej i drugiej strony.
    Moim zdaniem to zenujace aby w sprzecie kosztujacym nie malo stosowac chinski badziew w postaci wentylatora np.
    Bo tak naprawde to wlasnie on w 99 % powoduje te bledy czujnika.
    Dziwne ze producent do tej pory na to nie wpadl tylko odpisuje bzdury klientowi ze "szukamy caly czas przyczyny"

  20. #9020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy mogę w RBR 11kW palić samym miałem? Nie będzie problemów?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 451 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony