dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 316 z 316
  1. #301

    Domyślnie

    tu masz z bliska

    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  2. #302

    Domyślnie

    Dzięki. Zainteresowało mnie bo też planuję blat na wysokości parapetu i wyciąć go razem z nim jako jedną całość. Jaka grubość?

  3. #303

    Domyślnie

    4 cm. Blat pod oknem ma 80 cm szerokości. Szerszych ponoc niestety nie robią. Upewnij sie ze ci sięgnie do okna.
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  4. #304

    Domyślnie

    Kuba! Ślicznie! Jak już się pojawiają podłogi, kuchnia to się robi domowo Zatem już wkrótce będę mijać codziennie zapalone światła w Waszym domu

  5. #305

    Domyślnie

    zapraszam
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    cześć Kuba
    podglądam Cie - jakkolwiek to brzmi - od dawna... I chociaz wiele rzeczy zrobiłabym inaczej - to cudne, nie? - to chciałam powiedzieć, że szykujesz prześliczne miejsce do życia dla Tancerki, Małego ślicznego szkodnika i siebie
    za ogrom Twojej pracy, trud, wysiłek i znój - chapeau bas (wyświechtany slogan, ale jakże prawdziwy)
    przeprowadzka już chyba wkrótce, więc życzę Wam szczęścia i radości w Nowym Domku
    pozdrowienia z nadmorza
    am glad

  7. #307

    Domyślnie

    Cześć

    miło mi bardzo wielkie dzięki za miłe słowa i odwiedziny !
    Pozdrawiam
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  8. #308

    Domyślnie

    Fajna chatka
    Oglądam i podziwiam, jednocześnie podpatruję różne rozwiązania. Na fotkach poddasza widziałem że masz zabudowane jętki płytami GK. Czy robiłeś do tego jakiś stelaż czy zwyczajnie płyty GK są przykręcone do jętek. W moim domu pozostawiłem widoczne jętki, które wcześniej oheblowałem jednak w pomieszczeniach mokrych jak pralnia czy łazienka chciałbym je zabudować płytami. obawiam się jednak czy płyty nie będą pękać przykręcone bezpośrednio do jętek.

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kubaman, genialne wnętrza... Podziwiam Cię za ogrom pracy włożonej w budowę i wykończenie.

    Mam pytania:
    - jakie masz płytki w łazience na górze, na ścianie - te szare 30x60
    - czy jesteś zadowolony z włączników dotykowych? Planuję dokładnie identyczne

    Pozodzenia i miłego mieszkania

  10. #310

    Domyślnie

    bardzo długo mnie nie było

    od pierwszego maja mieszkamy z rodziną i jest wspaniale. Jeszcze sporo rzeczy do skończenia, ale i tak jest genialnie.
    Oczywiście jest kilka problemow większego kalibru, które wyszły w praniu ale powoli je utylizuję.


    mi_mała, nie wiem czy moja odpowiedź jeszcze Ci się przyda, ale odpowiadam:

    1. na górze to nie płytki, to beton architektoniczny. Od dostawcy, którego już nie polecam (pisałem o tym wyżej)
    2. jestem bardzo zadowolony z wyłączników, aczkolwiek trzeba je podłączać do odpowiedniej mocy, bo inaczej robią problemy (migają, rozprogramowują się itd). Przerobiłem jeden wyłącznik samodzielnie tak by mógł sterować obwodem bez obciążenia i działa, choć wykonanie domową metoda było trudne.
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czesc.. a możesz zdradzić jak teraz na początku sezonu wychodzi i działa ogrzewanie?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #312

    Domyślnie

    cześć
    to już nie jest początek, ale zdradzić mogę.
    grzeję się bardzo ładnie, nie mam problemu z uzyskaniem właściwej temperatury.
    Zużywam sporo więcej energii niż myślałem, ale składam to na trzy czynniki:
    1) dom zacząłem ogrzewać dopiero pod koniec listopada, bo wcześniej miałem prąd budowlany. Sporo się wyziębił, pomimo bardzo ciepłego października.
    2) utrzymuję na razie wyższą temperaturę (22 stopnie) bo się trochę boję co będzie jak przyjdą straszne mrozy i coś się skomplikuje, a ja nie zareaguję w porę.
    3) grzeję wyłącznie w taniej taryfie, więc mocniej grzeję w nocy. Takie skokowe grzanie na pewno zużywa więcej energii.

    Wielkim plusem jest to, że w 100% grzeję wyłącznie taniej taryfie i mam pełny komfort. Przy tej temperaturze i z CWU zapłacę za całość pomiędzy 3 a 4 tysiące za ten sezon. Za 650m3 kubatury to raczej niezły wynik przy prądzie.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 06-01-2015 o 16:41
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Właśnie przejrzałam Twój dziennik- podziwiam ogrom umiejętności i werwy do pracy.

    Wpadłam do Ciebie szukając informacji o michnosystemie do podwieszania płyt gk. Możesz napisać jak się płyty zachowują po jakimś czasie- pękają czy coś się z nimi dzieje? Mam jedno pomieszczenie, które muszę ocieplić wełną na suficie, więc tynk odpada a wizja stelaży przy 80m2 mnie przeraziła... z kolei te krążki wydają się być przyjazne dla ludzi

  14. #314

    Domyślnie

    nie ma najmniejszych problemów, system jest świetny
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  15. #315

    Domyślnie

    gdybym to dzisiaj robił skosy, to pewnie też bym zastosował talerzyki. Przynajmniej jakiś procent z wszystkich mocowań. Deska do krokwi poprzecznie i w to talerzyki specjalnie do drewna. było by ze dwa razy łatwiej i precyzyjniej niż wieszaki (i taniej).
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  16. #316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Myślałam tylko o stropie betonowym, ale mam też z 250 m2 drewna do obłożenia płytami i właśnie zaczynam to rozważać zamiast zwykłych stelaży, bo podobno można trochę zyskać na wysokości pomieszczenia. Dzięki, że dzielisz się doświadczeniami budowlanymi

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony