dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 90
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1850

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiniusz Zobacz post
    Czytałem ten wątek.W mojej okolicy jest większość punktów sprzedających kmt. Prestige najlepsze rozwiązanie bez dopłaty za ościeżnice lecz cena u mnie przekraczającą budżet. Koło 4tyś z montażem. Nie mam nowego domu lecz po remoncie, okna dwie szyby. Raczej wszędzie w materiałach jest srednia półka. Pasywnego i tak z niego nie zrobię. I tu znów wracam do pytania. Jaki jest złoty środek z tych opcji jak wyżej?
    Ja mam podobną sytuację. Dom nie najmłodszy po generalnym remoncie (ocieplenie ścian, fundamentów i stropodachu lub poprawniej byłoby napisać dachu bez poddasza + wymiana stolarki). U siebie montowałem Premiumy na ościeżnicy 11. Wtedy nie było Termo, ani żadnej wyższej serii. Obecnie jakbym miał wybierać to wybrałbym do siebie Optimum na Termo. Termo Prestige Lux na pewno bym do siebie nie brał, bo ja aż tak ciepłego domu nie mam i te drzwi trochę by się u mnie marnowały. Optimum za to brałbym ze względu na 4tą przylgę i parametry. Teraz Premiumy są też na zasuwnicy i to bardzo mocno zbliżyło je do Optimum. Tak czy inaczej na pewno na Termo, bo to jest rzecz warta dopłaty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Da się. W tym przypadku ze strony producenta jest fair że nie przebija rabatami swoich żywicieli (dealerów). Wystarczy udać się do pierwszego ale LEPSZEGO punktu (dobry montaż pozwoli uniknąć problemów).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Da się. W tym przypadku ze strony producenta jest fair że nie przebija rabatami swoich żywicieli (dealerów). Wystarczy udać się do pierwszego ale LEPSZEGO punktu (dobry montaż pozwoli uniknąć problemów).
    nie spojrzałam na to z tej strony..
    jutro idę do lokalnego salonu, bo koleś mówi, że na maila i telefon to ma ceny katalogowe

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Da się. W tym przypadku ze strony producenta jest fair że nie przebija rabatami swoich żywicieli (dealerów). Wystarczy udać się do pierwszego ale LEPSZEGO punktu (dobry montaż pozwoli uniknąć problemów).
    no ja widocznie mam słabą siłę przebicia - mam wycenę na 4360
    to praktycznie tyle, co producent daje za płatność gotówką

    *************************
    pytanie techniczne - czy brać poszerzenia z klinarytu? polecacie?

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem mając nadwyżkę gotówki, lepiej dołożyć do Prestiż... Różnica w cenie nie wychodzi aż tak kolosalna, a drzwi lepsze. Mając ograniczony budżet, pewnie zrobiłbym podobnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Brać. Chociaż klinaryt jest trudniejszy w prawidłowym zastosowaniu niż poszerzenia, bo nie powinien byc klinowany a postawiony na idealnej płaszczyźnie (w praktyce wątpię by tak się działo).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brać. Chociaż klinaryt jest trudniejszy w prawidłowym zastosowaniu niż poszerzenia, bo nie powinien byc klinowany a postawiony na idealnej płaszczyźnie (w praktyce wątpię by tak się działo).
    z tego, co mi sprzedawca mówił, to jest on montowany przed wylewkami? ale to jeszcze się dowiem co i jak..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    z tego, co mi sprzedawca mówił, to jest on montowany przed wylewkami? ale to jeszcze się dowiem co i jak..
    Lepiej przed, choć da się i po wylewkach, jak zakończa je odpowiednio wcześniej w otworze drzwiowym. Ja dziś osadziłem klientowi 2 klinaryty pod drzwi przed wykonaniem wylewek, a z drzwiami wrócimy jak już wylewki będą skończone.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Lepiej przed, choć da się i po wylewkach, jak zakończa je odpowiednio wcześniej w otworze drzwiowym. Ja dziś osadziłem klientowi 2 klinaryty pod drzwi przed wykonaniem wylewek, a z drzwiami wrócimy jak już wylewki będą skończone.
    ok dzięki w takim razie postaram się temat ogarnąć przed wylewkami

  10. #10

    Domyślnie

    Przed zdecydowanie łatwiej jest to wykonać i jest mniejsza możliwość popełnienia błędu. Poza tym w tej cenie nie ma co się zastanawiać czy brać. Poszerzenie jest tańsze i prostsze ale nie ma takich właściwości jak klinaryt.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Przed zdecydowanie łatwiej jest to wykonać i jest mniejsza możliwość popełnienia błędu. Poza tym w tej cenie nie ma co się zastanawiać czy brać. Poszerzenie jest tańsze i prostsze ale nie ma takich właściwości jak klinaryt.
    a to wiecie jaka to jest cena? bo ten sprzedawca twierdził, że nie może mi podać ceny, bo to montażysta musi wymierzyć najpierw i w ogóle - że niby najmniej ma 7cm ale też ceny mi nie poda, bo jakiś plik musiałby otworzyć
    strata czasu ta wizyta u niego

  12. #12

    Domyślnie

    Cenę poszerzenia z klinarytu bierze się od wysokości - zaczynając od 70 mm do 250 mm i cenach od 85 do 220 zł z metra bieżącego i ceny katalogowej. Do tego zalecają klej jeśli dobrze pamiętam Bostik w cenie 35 tubka. Masz to opisane w katalogu, jakoś w ostatnich stronach w tabelce http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolkin Zobacz post
    Cenę poszerzenia z klinarytu bierze się od wysokości - zaczynając od 70 mm do 250 mm i cenach od 85 do 220 zł z metra bieżącego i ceny katalogowej. Do tego zalecają klej jeśli dobrze pamiętam Bostik w cenie 35 tubka. Masz to opisane w katalogu, jakoś w ostatnich stronach w tabelce http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf
    dzięki tolkin! no kurde i wszystko jasne

  14. #14

    Domyślnie

    Drzwi Wikęd Termo Prestige z ciepłym progiem z klinarytu zamontowane w płaszczyźnie muru. Styropian grafit 15. Schody niezłączone z budynkiem.

    Jak połączyć próg drzwi ze spocznikiem schodów zewnętrznych?
    Pomiędzy progiem drzwi, a spocznikiem będzie 16 cm = 1cm klej i tynk + 15 grafit.
    Mam kupić osobny, szeroki próg i pod nim dać XPS?

    Klinaryt obecnie wisi w powietrzu, bo jeszcze nie zrobiłem wylewki pod dzwiami.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #15

    Domyślnie

    To zacząłbym od podparcia klinarytu w pierwszej kolejności aby nic tam nie poprzestawiać jak będzie to wisiało w powietrzu. Schody czym wykładasz? Daj jakieś foto, bo póki co to tam jest dużo zmiennych i niewiadomych.

  16. #16

    Domyślnie

    Panowie montażyści, rozważam Wikęd Termo Prestige z naświetlem bocznym ale mam otwór na wysokość ok 221cm i już jestem po tynkach. Może by tak podkleić nadproże od dołu jakąś kantówką, płytą KG czy XPS'em żeby się wpasować z wymiarem pod ościeżnice TP i zastosować dłuższe kotwy? Myślicie że to dobry pomysł?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Fachowo należałoby poszerzenie zastosować.. są dostępne w katalogu...
    Albo drzwi na wymiar za ok 30% więcej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Zdecydowanie poszerzenie dawać, bo nie wiem co miałoby izolować w takiej kantówce. Nie po to przecież kupiłeś ciepłe drzwi aby teraz pogarszać ich właściwości. Masz w katalogu różne poszerzenia w różnych grubościach. Pokombinuj - może podejdzie Ci jakieś, albo połączenie np. dwóch poszerzeń.

    P.S. obróbka tynku wokół otworu to mały pikuś. Jak to jest nowy dom, to przed 2-3 lata nie zawiesisz obrazka na ścianie, bo szkoda nowych tynków. Dom się poobija trochę za lat kilka i będziesz pruł ściany jak reszta społeczeństwa .

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.
    Jakiś czas użytkuję drzwi Optimum i mam problem z klamką, a właściwie jej zaczepem. Odkręciła się taka blaszka blokująca klamkę. Chciałem ją przykręcić ale... wpadła do profilu! Gdzie można coś takiego kupić i jak się to nazywa?
    Tak to wygląda
    https://drive.google.com/file/d/1ebt...w?usp=drivesdk
    https://drive.google.com/file/d/1jFO...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowane przez sebastek09 ; 12-07-2018 o 20:09

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Hmmm.. a jak odkręcisz zaczep (te kilka widocznych wkrętów) to nie da się wyjąć tego elementu? Jak wpadł głębiej, to może magnesem teleskopowym?
    A jeśli nie i o ile dobrze pamiętam to zamek i zaczep Maco. Szukaj pod tym hasłem w sklepach internetowych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 66 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony