dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 570 z 902
Pokaż wyniki od 11.381 do 11.400 z 18038
  1. #11381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Elfir jak czesto mozemy nawozic trawnik i rosliny ozdobne siarczanem amonu.
    Gleba zasadowa.

  2. #11382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Czy mogę na moim wysianym w maju trawniku zastosować w tym roku herbicyd na dwuliścienne, czy tylko kosić i kosić? Chwasty rosną strasznie szybko i w sumie jak kosimy, to właśnie chwasty, bo trawa nie nadąża rosnąć. Trzymać się cały pierwszy sezon koszenia na 8 cm czy krócej?

  3. #11383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Elfir, jaki gatunek trawy polecasz, masz sprawdzony? Podoba mi się taka jak pod McDonald'ami Taka o ładnym kolorze i o cienkich źdźbłach

    Czy znasz taką trawę?
    http://www.agro-land.eu/mieszanki-sportowe/diana

  4. #11384

    Domyślnie

    Elfir ponieważ Twój wątek jest b. długi i nie uda mi się znależć wywodów na temat tego że iglaków ( gł. tych w donicach ) nie wsadza się do samego torfu , proszę Cię napisz kilka sensownych zdań żebym mogła mojemu tacie zacytować Twój wpis . Oczywiście znowu w szkółce ogrodnik mu powiedział żę torf " oczywiście może być - jak najbardziej " - byłam świadkiem , ale już nie chciałam z panią ze szkółki dyskutować - faktycznie ręce opadają .Mogłabym go nie uświadamiać ale nakupił dużo , ładnych tui i szkodaby mi było żeby mu padły , dziękuję

  5. #11385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Elfir ponieważ Twój wątek jest b. długi i nie uda mi się znależć wywodów na temat tego że iglaków ( gł. tych w donicach ) nie wsadza się do samego torfu , proszę Cię napisz kilka sensownych zdań żebym mogła mojemu tacie zacytować Twój wpis . Oczywiście znowu w szkółce ogrodnik mu powiedział żę torf " oczywiście może być - jak najbardziej " - byłam świadkiem , ale już nie chciałam z panią ze szkółki dyskutować - faktycznie ręce opadają .Mogłabym go nie uświadamiać ale nakupił dużo , ładnych tui i szkodaby mi było żeby mu padły , dziękuję
    wejdź na ten post

    #5821

  6. #11386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir, zebralam susz z przekwitlych kwiatostanow szalwii omszonej, czy taki susz to mozna teraz posiac i jest szansa ze cos z niego wyrosnie?

  7. #11387
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Potrzebuję informacji czy różom okrywowym Lovely Fairy należy usuwać przekwitnięte kwiaty jeśli tak to w jaki sposób? Scinać całe kiście tych kwiatów?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #11388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek Zobacz post
    Potrzebuję informacji czy różom okrywowym Lovely Fairy należy usuwać przekwitnięte kwiaty jeśli tak to w jaki sposób? Scinać całe kiście tych kwiatów?
    mam the fairy i w zasadzie nic nie scinam - wiatr deszcz czy podlewanie otrzasa płatki - własnie ten proces sie zaczyna Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	the fairy.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	270581 a potem znów zaczną kwitnąc - jest taki czas , kiedy denerwują mnie te brudne kwiatki - to otrząsam je dodatkowo - w zależności od stanu nerwów

  9. #11389

    Domyślnie

    B dziękuję , i jeszcze pytanie czy to określenie oznacza że korzeń pójdzie głęboko w głąb/?

    '. Ze względu na głęboki, palowy system korzeniowy bez problemu znoszą bardziej suche warunki"

  10. #11390
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir może będziesz umiała pomóc, moja siostra ma klon palmowy i w tym roku połowa klonu ma uschnięte liście,zdjęcia zrobione dzisiaj Zadzwoniła dzisiaj do mnie podłamana

  11. #11391

    Domyślnie

    kilka tygodni temu posadziłam 3 brzozy jacquemontii. w zeszłym tygodniu zauważyłam że na jednej brzozie jest kilka całkiem żółtych liści a na drugiej praktycznie połowa wszystkich na drzewie. czy to jakaś choroba?? może mają nieodpowiednie warunki? ziemia raczej byle jaka w tym msc, do tego mieszana, trochę czarnej ziemi, trochę piachu, przekopując większy obszar znajdzie się i bryłkę gliny.
    brzozy są takie prawie 2 metrowe, jak je ratować (( ??

  12. #11392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Elfir jak czesto mozemy nawozic trawnik i rosliny ozdobne siarczanem amonu.
    Gleba zasadowa.
    Trzeba kontrolowac odczyn przed nawożeniem, czy się za bardzo nie zakwasiła
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-07-2014 o 12:19

  13. #11393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Czy mogę na moim wysianym w maju trawniku zastosować w tym roku herbicyd na dwuliścienne, czy tylko kosić i kosić? Chwasty rosną strasznie szybko i w sumie jak kosimy, to właśnie chwasty, bo trawa nie nadąża rosnąć. Trzymać się cały pierwszy sezon koszenia na 8 cm czy krócej?
    Tylko pierwsze koszenie 8 cm, potem 3-4 cm (max 5cm bez nawadniania).
    Na razie na herbicyd trochę wczesnie.

  14. #11394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Elfir, jaki gatunek trawy polecasz, masz sprawdzony? Podoba mi się taka jak pod McDonald'ami Taka o ładnym kolorze i o cienkich źdźbłach

    Czy znasz taką trawę?
    http://www.agro-land.eu/mieszanki-sportowe/diana
    W jakim sensie znam? Ja nie mam firmy wykonawczej, więc nie sieję ileś tam hektarów trawników rocznie.
    Trawa sportowa to trawa szybko rosnąca, do częstego koszenia. Na trawnikach ozdobnych uzywa się traw gazonowych ale po nich nie powinno się często chodzić.
    Przy domu najbardziej uniwersalne są mieszanki tzw. rekreacyjne.

  15. #11395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    proszę Cię napisz kilka sensownych zdań żebym mogła mojemu tacie zacytować Twój wpis .
    1. jest jałowy, pozbawiony składników odzywczych
    2. jest niestabilny i lekki, więc rośliny będzie się przechylać na wietrze
    3. jak przeschnie to pęka rozrywając małe korzonki

  16. #11396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Elfir, zebralam susz z przekwitlych kwiatostanow szalwii omszonej, czy taki susz to mozna teraz posiac i jest szansa ze cos z niego wyrosnie?
    U mnie wysiewa się samoistnie wszedzie, jak chwast.
    Więc oczywiście można sypnąć.

  17. #11397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek Zobacz post
    Potrzebuję informacji czy różom okrywowym Lovely Fairy należy usuwać przekwitnięte kwiaty
    Nie trzeba, byłaby to syzyfowa praca.

  18. #11398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    B dziękuję , i jeszcze pytanie czy to określenie oznacza że korzeń pójdzie głęboko w głąb/?

    '. Ze względu na głęboki, palowy system korzeniowy bez problemu znoszą bardziej suche warunki"

    Tak.
    Wyróznia się trzy systemy korzeniowe: wiązkowy, sercowy i palowy.
    Palowy mają dzikie sosny czy grusze. Drzewa ze szkółek w wyniku zabiegów szkółkowania (podcinania korzeni) nie tworzą systemu palowego, a co najwyżej sercowy

  19. #11399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Elfir może będziesz umiała pomóc, moja siostra ma klon palmowy i w tym roku połowa klonu ma uschnięte liście,zdjęcia zrobione dzisiaj Zadzwoniła dzisiaj do mnie podłamana
    werticilium. Typowe dla klonów orientalnych

  20. #11400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    kilka tygodni temu posadziłam 3 brzozy jacquemontii. w zeszłym tygodniu zauważyłam że na jednej brzozie jest kilka całkiem żółtych liści a na drugiej praktycznie połowa wszystkich na drzewie.?

    Za sucho! Natychmiast obficie podlać. Nie po wierzchu, ale tak by woda przesiąkła na 50 cm wgłąb strefy korzeniowej. Zrobić misę i lać wodę.

Strona 570 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony