Dzień dobry

Nazywam się Ania, jestem żoną wspaniałego męża i mamą cudownego łobuza.
Wiosną odbiorę klucze do swojego pół-apartamentu.

Dlaczego tylko pół? Nasz deweloper określił inwestycję jako zespół apartamentówców. Więc logiczne, że w środku są apartamenty, prawda?
Tymczasem definicja apartamentu jest mniej więcej taka:

Rozkład i powierzchnia mieszkania:
* Minimalna powierzchnia apartamentu 95-100 m2 - u nas około 90 m2.
* kuchnia i salon lub salon połączony z kuchnią - jest salon z kuchnią,
* główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby - jest główna sypialnia, a do łazienki są dwa kroki ,
* gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia - jest wolny pokój (na razie wolny),
* łazienka do części dziennej plus łazienka do każdej następnej sypialni - jest wc do części dziennej,
* pralnia/pomieszczenie gospodarcze - jest składziko-garderoba,
* prawidłowy rozkład mieszkania: wydzielenie części dziennej i nocnej - jest,

Charakterystyka budynku:
* winda w budynku - jest,
* garaż podziemny - jest,
* teren osiedla strzeżony, recepcja w budynku lub na osiedlu, ochrona - na pewno będzie ogrodzenie ,
* wysoki standard wykończenia części wspólnych - marmury na klatkach to wysoki standard?
* bliskość infrastruktury usługowej - jest,
* prestiżowa lokalizacja, w okolicy muszą być teatry, muzea, galerie i inne centra kultury i rozrywki; dobra komunikacja; bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych - biorąc pod uwagę odległości w moim rodzinnym mieście, to teraz mieszkając na obrzeżach nie narzekam, a co po przeprowadzce do prawie centrum,
* projekt sporządzony przez znanego architekta - nie mam pojęcia, kto jest znany, a kto nie, więc przyjmijmy, że ten warunek nie istnieje.

Charakterystyka mieszkania:
* zabezpieczenie przed hałasem - tu wymieniane są normy, których i tak pewnie nie zweryfikuję,
* centralna instalacja klimatyzacyjna - brak,
* wysoki standard wykończenia - zobaczymy, na ile kasy starczy ,
* odpowiednie doświetlenie światłem dziennym - mieszkanie N-S, okna na całą szerokość mieszkania po obydwu stronach,
* wysokość min. 2,9 metra (niektóre źródła podają ponad 3 metry) - 2,7 metra.

Z moich obliczeń wynika, że spełniamy założenia mniej więcej w połowie Więc mamy pół-apartament.
Chociaż, gdyby popatrzeć na moje miasto, to i tak nieźle.

Jeśli przebrnęliście przez ten długi wstęp, to zapraszam na salony!