dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 372 z 1022
Pokaż wyniki od 7.421 do 7.440 z 20436
  1. #7421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz model- u mnie w F nie widziałem opisanej sytuacji.PC na CWU może pracować z pełną mocą -wtedy będą częściej defrosty.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #7422

    Domyślnie

    Kiedy pompa panasa decyduje o defroscie? Dzis zauwazylem ze agregat w ogole nie byl zaszroniony a pompa odpalila defrost... temp minusowa ale slonce zaswiecilo na agregat i wskazywal 4 na plusie...
    Domek ,,Jagódka'' 112 m2 po podłodze parter, 100% podłogówki, 20 cm styro na chudziaku, 15cm grafit na elewacji i strop 30 cm wełny . Komin jeden jest w razie W. WM z reku. Panas 9 sdc 1 faz. OZC 5,4 KW +3os.CWU . PV 8,1 KW panele Sharp NU-AK300W 300W mono Full Black inwerter sofar 8 8ktl-x.

  3. #7423
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Nie wiem jaki masz model- u mnie w F nie widziałem opisanej sytuacji.PC na CWU może pracować z pełną mocą -wtedy będą częściej defrosty.

    Seria H

  4. #7424
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    Witam , mam pytanie. Zauważyłem dzisiaj że przy -8°C moja pompa Tcap 9kw grzejąc CW dobijała do 84 Hz i po kilku chwilach schodziła na 47 Hz. W trakcie ok 30 minutowym cyklu grzania robiła to ciągle. Czyli podnosiła czestotliwość do 84hz i obniżała do 47Hz i znowu podnosiła aż zagrzała wodę. Czy powinienem się martwić ? Coś jest nie tak? Czy to naturalna praca? Nie znalazłem odpowiedzi na forum. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam

    Ja mam wersje F i nigdy nie widziałem wyżej jak 77 HZ , i nigdy tak nie falowało.
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  5. #7425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    2 tygodnie temu zauważyłem też że pojawił sie błąd H98. Trzy miesiące temu nabijany był czynnik chłodniczy na nowo zaraz po montażu ponieważ pompa wariowała. Załączała sprężarkę kilkadziesiąt razy na godzinę. Serwis stwierdził że w układzie jest wilgoć i zamraża jakiś zawór. Wysuszyli układ i nabili czynnik na nowo. Po nabiciu pompa chodziła super i dalej chodzi. Nie wiem jednak czy ten błąd z przed dwóch tygodni i grzanie CW w sposób "falowy" pokazuje że dalej jest coś nie tak? A może za dużo czynnika? Pozdrawiam

  6. #7426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    2 tygodnie temu zauważyłem też że pojawił sie błąd H98. Trzy miesiące temu nabijany był czynnik chłodniczy na nowo zaraz po montażu ponieważ pompa wariowała. Załączała sprężarkę kilkadziesiąt razy na godzinę. Serwis stwierdził że w układzie jest wilgoć i zamraża jakiś zawór. Wysuszyli układ i nabili czynnik na nowo. Po nabiciu pompa chodziła super i dalej chodzi. Nie wiem jednak czy ten błąd z przed dwóch tygodni i grzanie CW w sposób "falowy" pokazuje że dalej jest coś nie tak? A może za dużo czynnika? Pozdrawiam
    H98 pojawia się czasem jako zakłócenie przy niskiej modulacji kiedy PC taktuje (tj zazwyczaj wtedy kiedy jest ciepło)-opisywałem ten temat
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #7427
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    . Nie wiem jednak czy ten błąd z przed dwóch tygodni i grzanie CW w sposób "falowy" pokazuje że dalej jest coś nie tak? A może za dużo czynnika? Pozdrawiam
    Panowie instalatorzy / sprzedawcy - może doradzicie / pomożecie coś koledze ... wiem , wiem nie zarobicie ale tak chociaż raz , taki przypływ człowieczeństwa
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  8. #7428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    2 tygodnie temu zauważyłem też że pojawił sie błąd H98. Trzy miesiące temu nabijany był czynnik chłodniczy na nowo zaraz po montażu ponieważ pompa wariowała. Załączała sprężarkę kilkadziesiąt razy na godzinę. Serwis stwierdził że w układzie jest wilgoć i zamraża jakiś zawór. Wysuszyli układ i nabili czynnik na nowo. Po nabiciu pompa chodziła super i dalej chodzi. Nie wiem jednak czy ten błąd z przed dwóch tygodni i grzanie CW w sposób "falowy" pokazuje że dalej jest coś nie tak? A może za dużo czynnika? Pozdrawiam
    Olszan-nie rozumiem zajawki ?
    A czemu nie dzwonisz do Twojego instalatora ? Jak Cię zl...je to dzwoń do Panasa-jak miałem problem ,zawsze tak robiłem (tyle tylko ,że przy mnie dzwonił mój instalator do głównego serwisu P i miałem info na bieżąco)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #7429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    H98 pojawia się czasem jako zakłócenie przy niskiej modulacji kiedy PC taktuje (tj zazwyczaj wtedy kiedy jest ciepło)-opisywałem ten temat
    H98 wyskoczył w nocy przy częstych defrostach prz temp ok -3(była duża wilgotność) Grzeje w II taryfie i po załączeniu pompy o 22.00 temperatura wody przy defroscie spadała poniżej 27°C i załączała defrost gorącą parą. Są to z reguły 3 pierwsze defrosty. Wtedy wyskoczył ten błąd. Późniejsze defrosty były już normalne wodą. Przy obecnych temperaturach np dzisiaj -9° C w nocy nie odszraniała się chyba ani razu.

  10. #7430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Olszan-nie rozumiem zajawki ?
    A czemu nie dzwonisz do Twojego instalatora ? Jak Cię zl...je to dzwoń do Panasa-jak miałem problem ,zawsze tak robiłem (tyle tylko ,że przy mnie dzwonił mój instalator do głównego serwisu P i miałem info na bieżąco)
    Bobrow dziękuje za poświęcenie czasu.
    Dzwonię do Swojego instalatora praktycznie codziennie i opisuje wszystkie sytuacje. On jednak twierdzi że to może być taki system pracy (mówimy o falowaniu). A jeżeli chodzi o H98 mówi że to może być jednostkowy przypadek i jak się powtórzy to spuści troche czynnika.

  11. #7431

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    H98 wyskoczył w nocy przy częstych defrostach przy temp ok -3 (była duża wilgotność)
    Grzeje w II taryfie i po załączeniu pompy o 22.00, temperatura wody przy defroscie spadała poniżej 27°C i załączała defrost gorącą parą.
    Są to z reguły 3 pierwsze defrosty. Wtedy wyskoczył ten błąd. Późniejsze defrosty były już normalne wodą.
    Przy obecnych temperaturach np dzisiaj -9° C w nocy nie odszraniała się chyba ani razu.
    Prawdopodobnie masz za niską temperaturę powrotu.
    Korzystnie jest przy takich warunkach mieć > 27 C
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #7432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Prawdopodobnie masz za niską temperaturę powrotu.
    Korzystnie jest przy takich warunkach mieć > 27 C
    Tak , wiem. Dlatego przechodzi na deftost gorącą parą. Jednak problemem jest " falowanie" hz przy grzaniu CW i wcześniejszy błąd H98.

  13. #7433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    Tak , wiem. Dlatego przechodzi na deftost gorącą parą. Jednak problemem jest " falowanie" hz przy grzaniu CW i wcześniejszy błąd H98.
    No to tylko kompetentny serwis-coś jest nie halo.
    Za moment pewnie będą opnie jaki ten Panas jest kulawy ,itp.Należy zwrócić jednak uwagę ,że niezależnie jaki będzie sprzęt w splicie -to instalator musi swoje zrobić np "czysto " zmontować instalację (bez farafocli w środku) ,wypompować powietrze oraz z odpowiednim momentem dokręcić śrubunki.
    Nic nie zarzucam Twojemu instalatorowi-może być też tak ,że po prostu trafił się jakiś felerny egzemplarz...

    PS
    Czasem te nasze "wymiany ciosów" przypominają mi historię z życia.
    Ktoś miał Seicento i kiedy wystąpiła jakaś drobna awaria typu poluzowana klema od masy- to się mówiło : nie ma się co dziwić -przecież to Fiacik.
    Ale jak koła odpadały z Merola albo się zapalały wlewy przy tankowaniu-to mówiono tak : nawet najlepszym to się zdarza...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #7434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    No to tylko kompetentny serwis-coś jest nie halo.
    Za moment pewnie będą opnie jaki ten Panas jest kulawy ,itp.Należy zwrócić jednak uwagę ,że niezależnie jaki będzie sprzęt w splicie -to instalator musi swoje zrobić np "czysto " zmontować instalację (bez farafocli w środku) ,wypompować powietrze oraz z odpowiednim momentem dokręcić śrubunki.
    Nic nie zarzucam Twojemu instalatorowi-może być też tak ,że po prostu trafił się jakiś felerny egzemplarz...

    PS
    Czasem te nasze "wymiany ciosów" przypominają mi historię z życia.
    Ktoś miał Seicento i kiedy wystąpiła jakaś drobna awaria typu poluzowana klema od masy- to się mówiło : nie ma się co dziwić -przecież to Fiacik.
    Ale jak koła odpadały z Merola albo się zapalały wlewy przy tankowaniu-to mówiono tak : nawet najlepszym to się zdarza...
    Być może ten błąd H98 to faktycznie jednostkowy przypadek. Od dwóch tygodni nic nie wyskakuje a mrozy były spore więc może będzie ok. Jednak te falowanie jest niepokojące? A może to też normalna praca w określonych warunkach.
    Może osoby instalujące te pompy mają wiedzę w tym zakresie ? Dziękuje z góry za wszystkie podpowiedzi.

  15. #7435
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Tcap seria f, ja u siebie takiego falowania nigdy nie zauwazylem.

  16. #7436

    Domyślnie

    Mam takie pytanie (głównie pewnie do osób grzejących w T2)... Ile czasu mniej więcej zajmuje Wam rozruch pompy przy ujemnych temperaturach na zew. takich jak występują obecnie tj. ok. -5C po dłuższym postoju sprężarki? U mnie wygląda to tak, że pompa startuje na niskiej modulacji 20-30Hz i tak przez dobrych kilkanaście minut "testuje" co się dzieje w obiegu wody, redukuje często przepływ do ok. 15l/min i dopiero po 20-25 minutach rozkręca sprężarkę do właściwych częstotliwości 50-60Hz i przepływ do 25-30l/min.

  17. #7437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał PPamir Zobacz post
    Mam takie pytanie (głównie pewnie do osób grzejących w T2)... Ile czasu mniej więcej zajmuje Wam rozruch pompy przy ujemnych temperaturach na zew. takich jak występują obecnie tj. ok. -5C po dłuższym postoju sprężarki? U mnie wygląda to tak, że pompa startuje na niskiej modulacji 20-30Hz i tak przez dobrych kilkanaście minut "testuje" co się dzieje w obiegu wody, redukuje często przepływ do ok. 15l/min i dopiero po 20-25 minutach rozkręca sprężarkę do właściwych częstotliwości 50-60Hz i przepływ do 25-30l/min.
    U mnie jest podobnie. Jak spada poniżej -5°C zaczyna od ok 30hz. Pracuje tak 10min praktycznie bez produkcji energi. Po 10 minutach wchodzi na 40Hz i tak z 7- 8 minut. Później 50Hz ok 5 minut i finalnie wchodzi na 60-62 hz i tak zostaje. Przepływ podnosi na samym końcu przy 60hz.

  18. #7438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Tez to zauwazylem i dlatego pisalem ze PC dziala jak chce i nie da sie wymusic pracy na maxa od razu
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  19. #7439
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    U mnie jest podobnie. Jak spada poniżej -5°C zaczyna od ok 30hz. Pracuje tak 10min praktycznie bez produkcji energi. Po 10 minutach wchodzi na 40Hz i tak z 7- 8 minut. Później 50Hz ok 5 minut i finalnie wchodzi na 60-62 hz i tak zostaje. Przepływ podnosi na samym końcu przy 60hz.
    Co kraj to obyczaj bo u mnie jest odwrotnie.
    Na początku zaczyna od max.czyli 46Hz żeby po jakimś czasie spaść pon.40Hz

  20. #7440

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    U mnie jest podobnie. Jak spada poniżej -5°C zaczyna od ok 30hz. Pracuje tak 10min praktycznie bez produkcji energi. Po 10 minutach wchodzi na 40Hz i tak z 7- 8 minut. Później 50Hz ok 5 minut i finalnie wchodzi na 60-62 hz i tak zostaje. Przepływ podnosi na samym końcu przy 60hz.
    Dokładnie jest tak jak piszesz. Myślałem, że to u mnie coś się psuje, ale widocznie taki jest algorytm rozruchu... Trochę mi to komplikuję sprawę, bo po przełączeniu z gazu na pompę, przez prawie pół godziny wychładzają mi się grzejniki. Bedę chyba musiał pokombinować ze sterowaniem i wprowadzić jakieś opóźnione wyłączenie kotła gazowego po włączeniu pompy.
    Ostatnio edytowane przez PPamir ; 01-12-2018 o 09:42

Strona 372 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony