dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 497 z 1022
Pokaż wyniki od 9.921 do 9.940 z 20440
  1. #9921

    Domyślnie

    Pompka chodzi caly czas w ta sama strone na bank bo mi sie wlewa do grzejnikow od gory zimna woda jak by chodzila odwrotnie to by bylo supee bo zaciagala by goraca wode z grzejnikow i nie mial bym problemów

    U mnie jak przed defrostem powrot mial np.30st to na poczatku defrostu powrot zostaje na poziomie 30st a zasilanie spada bo gaz chlodzi wode i zasilanie ma po chwili nizsza temp niz powrot i to zasilanie spada np.do 20 a powrot caly czas jest cieplejszy ale pompka chodzi caly caa w jedna strone
    Ostatnio edytowane przez codix ; 01-12-2019 o 20:00

  2. #9922

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    No i mam obcykany defrost, nadmieniam, że mam T-CAP 9kW 1-faz wersja H, w innych typu SDC, może to wyglądać inaczej.
    Pompa w czasie długiej pracy, przy dużej wilgotności ( dzisiaj -2/+2 ) w końcu się zaszroniła.
    Temp. zadana na wyjściu 36st/c, zawsze osiąga tem. 37zasil. i powrót 34 i tak pracuje do wyłączenia przez sterownik.
    W tym wypadku pracowała długo, aż się zaszroniła i na zasilaniu spadła tem. do 36st/c, a następnie COP spadł i pewnie po tych zmiennych, może i przepływie przez wymiennik ( o ile ma ) program stwierdził, że jest zaszroniona.
    W tym momencie nie wyłączając pracy sprężarki zawór 4-drogowy odwraca kierunek obiegu czynnika grzewczego, w taki sposób, że ciepło jest zabierane z wymiennika jednostki wewnętrznej ( tz. tryb chłodzenia ) sprężane w sprężarce i puszczane na skraplacz ( wymiennik jednostki zewnętrznej ) i jednocześnie pompka obiegowa odwraca kierunek przepływu, bo w tym momencie miałem powrót na początku 35st/c, a zasilanie 30st/c ( dlatego tak ważna jest temperatura powrotu - min 27st/c ). W tym czasie sprężarka pracuje z modulacją 30Hz, pobiera 0.2-04kW, produkuje z 20kW, przy COP-10 ( albo i wyżej ).
    Praca powyższa trwała do momentu spadku temperatury na powrocie poniżej 27st.c ( w tym wypadku dla niej to było zasilanie ) i koniec takiej pracy, sprężarka sie zatrzymała, pompka obiegowa również. Ale na wymienniku zewnętrznym pozostały resztki szronu ( dwa pasy )
    I teraz nie wiem skąd ma sygnał, że proces odszraniania nie dobiegł do końca, bo nie wiem jakie by to musiały być czujniki, jak prawie całość odszroniona, więc przepływ powietrza ma, chyba że czujnik ma zamontowany na dole, a tam jeszcze był szron. Przepuszczam, że tak może byc program napisany, nieważne.
    W każdym razie po zatrzymaniu procesu pierwszego, następuje drugi proces, sprężarka ponownie się załącza ( między jednym a drugim procesem szybkie przejście ) z bardzo duża modulacją 80Hz i bardzo dużym obciążeniem - ok.3kW ( wtedy nie ma produkcji energii i COP ) rurki pomiędzy jednostka są bardzo gorące i następuje zakończenie odszraniania, tylko nie wiem poco ten drugi proces trwa tak długo, bo już na samym początku wszytki szron spływa.
    Cały proces defrostu trwał z 15min. w tym czasie pompa odnotowała 1 cykl pracy ( tak jest program napisany ), choć fizycznie zatrzymanie sprężarki nastąpiło 2 razy.
    Sory za te wypociny.
    To u mnie jest inaczej i dziwię się, że nie wystarcza ci wody na dokończenie defrostu zaczynającego się przy 34C na powrocie i 120l zładu. Ja mam nieco ponad 2 razy tyle zładu(nie mam bufora) i u mnie jak defrost zacznie się, przykładowo tej nocy przy 1C na zewn., przy 28.25C to bez udziału sprężarki się kończy.

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To tak ma być, nawet jak maja podłogówke w całości, to i tak im temperatura spadnie, bo podłoga tego ciepła nie odda, w podłodze też nie maja więcej zładu niz ja mam - ok. 120l
    Po prostu producent, tak program napisał, że najpierw bierze z powrotu obiegu, ale to jest za mało, a następnie praca samej sprężarki.
    Tak, że dla niej nawet nie jest istotny ten powrót 27st/c, bo jak będzie mniej ( ktoś se może ustawić poniżej tych 27, byle prawdopodobnie nie poniżej tych 18st/c, co było dzisiaj poruszane ), to i tak przeprowadzi defrost spreżarką, bez udziału grzałki i wtedy to trwa zdecydowanie krócej, byc może większe zużycie energii, ale to mało istotne, bo będzie miał lepszy COP.
    Po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a doradzasz. W przypadku kolegi Frofo007 gdzie była mowa o 10C dla 2-wentylatorowej i 18C dla 1W, nie chodziło o defrosty! Jemu pompa z powodu temperatury obiegu startowała z grzałki i chodziła na niej cały czas. Skąd więc miał mieć defrosty? Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i nie kompromituj się.

  3. #9923
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Możesz odpowietrzyć. Wtedy zobaczysz do jakiego max przepływu może się wkręcić obiegówka.
    Chodzi o filtr w dolnej części jednostki, zamocowany na ukos pomiędzy dwoma zaworkami? Wyczyściłem, ale zapchany na pewno nie był. W pierwszej chwili było 25, potem 17 l/min po czyszczeniu i odpowietrzeniu.
    Wykres 7d pokazuje właśnie 25 jako max.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 01-12-2019 o 20:09

  4. #9924
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Czyli idzie sygnał na defrost, tak tu jesteśmy zgodni, pompka kreci na max. ale w lewa stronę i jesli jest na powrocie powyżej 27st/c ( czy jak kto woli na zasilaniu ) to co, idzie sygnał dla sprężarki, żeby transportowała to ciepło i odbywa się defrost. Ale temperatura w obiegu szybko spada ( za mały zład wody ) poniżej tych 27st/c.
    I co wtedy?. Pompka obiegowa się zatrzymuje, sprężarka też staje i następnie idzie drugi sygnał na drugi cykl defrostu przy użyciu tylko samej sprężarki, na bardzo dużym obciażeniu.
    Jeśli gdzieś się nie zgadzamy to możesz mnie ( ,,plusfoto") poprawić.
    W żadną lewą - kręci normalnie jak do tej pory. Gdy tem. spadnie w trakcie defrostu po prostu spr. staje i po około minucie również obiegówka, po czym następuje start sprężarki. Zadnych dodatkowych sygnałów pompa nie wysyła.
    Masz to tutaj rozrysowane. niebieska linia sygnał, czerwona sprężarka, żółta obiegówka, fioletowa i zielona temperatura wody
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odsz27 26 start.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	437692  
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 01-12-2019 o 20:23
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #9925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Chodzi o filtr w dolnej części jednostki, zamocowany na ukos pomiędzy dwoma zaworkami? Wyczyściłem, ale zapchany na pewno nie był. W pierwszej chwili było 25, potem 17 l/min po czyszczeniu i odpowietrzeniu.
    Wykres pokazuje właśnie 25 na chwilę przed defrostem.

    A jaki zauważyłeś max przepływ w trakcie odpowietrzania.?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #9926

    Domyślnie

    @plusfoto coś mi się kojarzy, że podawałeś, że masz krzywą ustawioną na 15/28--15/35, albo coś w pobliżu. Nie masz przez to tak, że najgorszych temp, ok 0C brakuje Ci temp powrotu i masz długie defrosty? Czy coś mi się pomyliło i masz inaczej ustawione?

  7. #9927
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Powtórzyłem odpowietrzanie - ok. 23, potem praca 16,9-17,3.

  8. #9928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @plusfoto coś mi się kojarzy, że podawałeś, że masz krzywą ustawioną na 15/28--15/35, albo coś w pobliżu. Nie masz przez to tak, że najgorszych temp, ok 0C brakuje Ci temp powrotu i masz długie defrosty? Czy coś mi się pomyliło i masz inaczej ustawione?
    Pisałem wcześniej że puściłem od września na prostej 31. Natomiast specjalnie dla celów tutejszej dyskusji zapodałem w ubiegłą niedzielą prostą 33 tak aby pokazać jej zachowanie przy defroście powyżej 27 stopni.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #9929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Powtórzyłem odpowietrzanie - ok. 23, potem praca 16,9-17,3.

    Wejdź tam gdzie sprawdzałeś max wydajność, załącz obiegówkę, potem strzałką wejdź na to 0x7C i strzałką ( nie pamiętam góra lub dół) ustaw przepływ na te 25l. czyl max. Jeśli będzie Ci to przeszkadzać bo będzie zbyt głośno to możesz delikatnie go zmniejszyć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #9930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W żadną lewą - kręci normalnie jak do tej pory. Gdy tem. spadnie w trakcie defrostu po prostu spr. staje i po około minucie również obiegówka, po czym następuje start sprężarki. Zadnych dodatkowych sygnałów pompa nie wysyła.
    Masz to tutaj rozrysowane. niebieska linia sygnał, czerwona sprężarka, żółta obiegówka, fioletowa i zielona temperatura wody
    Czyli co jesteśmy zgodni, że odbywają się dwa cykle defrostu, tak.
    Co do kierunku obiegu, masz racje idzie w jednym kierunku, po prostu wymiennik ją wychładza, dlatego na powrocie wyższa, na zasilaniu wtedy niższa, tu się nie upierałem, temat mało istotny w naszych rozważaniach.
    To teraz, skoro są dwa cykle, a tego nie zaprzeczasz, a w tym swoim opisie twierdzisz, że to są dwa różne cykle, zależne od warunków ( powrót ).
    To przepraszam cię, ale w którym miejscu twierdzisz, że bzdury piszę.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  11. #9931
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To u mnie jest inaczej i dziwię się, że nie wystarcza ci wody na dokończenie defrostu zaczynającego się przy 34C na powrocie i 120l zładu. Ja mam nieco ponad 2 razy tyle zładu(nie mam bufora) i u mnie jak defrost zacznie się, przykładowo tej nocy przy 1C na zewn., przy 28.25C to bez udziału sprężarki się kończy.



    Po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a doradzasz. W przypadku kolegi Frofo007 gdzie była mowa o 10C dla 2-wentylatorowej i 18C dla 1W, nie chodziło o defrosty! Jemu pompa z powodu temperatury obiegu startowała z grzałki i chodziła na niej cały czas. Skąd więc miał mieć defrosty? Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i nie kompromituj się.
    Chłopie, odpuść, bo nie wiesz o czym piszesz.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #9932

    Domyślnie

    Nie licz na to tak długo jak będziesz udzielał tutaj takich "rad".

  13. #9933
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie licz na to tak długo jak będziesz udzielał tutaj takich "rad".
    Chcesz, żebym ci przytoczył twoje, mimo, że swoje mądrości pousuwałeś.
    Daj sobie spokój, nikt tu nie jest po to, żeby się wzajemnie przepychać, tylko ewentualnie coś się dowiedzieć.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  14. #9934

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Chcesz, żebym ci przytoczył twoje, mimo, że swoje mądrości pousuwałeś.
    Daj sobie spokój, nikt tu nie jest po to, żeby się wzajemnie przepychać, tylko ewentualnie coś się dowiedzieć.
    Przypomnij i napisz co usunąłem. Bo widzę, że zamiast po prostu przyznać się do błędu i tego, że chciałeś kolegę wspuścić w niezłe maliny, dalej będziesz brnąć w kłamstewka.

  15. #9935
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Mam jeszcze pomocnicze pytanko -jakie macie wartości w kalibracji czujników Tzasilania i Tpowrotu w PC ?
    Tak się zastanawiam , czy jeśli nie trafię w miarę realne wartości-czy PC będzie prawidłowo modulować.
    Pytam , ponieważ w monobloku kuzynki czujnik Tpowrotu był przekaliborwany o +2K. Teraz wskazania są podobne (choć przy skoku kalibracji o 0,5K dokładności specjalnej to nie ma)-tylko pytanie na ile zgodne z rzeczywistymi temperaturami ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #9936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Czyli co jesteśmy zgodni, że odbywają się dwa cykle defrostu, tak.
    Co do kierunku obiegu, masz racje idzie w jednym kierunku, po prostu wymiennik ją wychładza, dlatego na powrocie wyższa, na zasilaniu wtedy niższa, tu się nie upierałem, temat mało istotny w naszych rozważaniach.
    To teraz, skoro są dwa cykle, a tego nie zaprzeczasz, a w tym swoim opisie twierdzisz, że to są dwa różne cykle, zależne od warunków ( powrót ).
    To przepraszam cię, ale w którym miejscu twierdzisz, że bzdury piszę.
    Jakie dwa cykle? Jest jeden. Chyba że za cykl uważasz płynne przejście z trybu I w tryb II w trakcie jednego cyklu odszraniania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #9937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Mam jeszcze pomocnicze pytanko -jakie macie wartości w kalibracji czujników Tzasilania i Tpowrotu w PC ?
    Tak się zastanawiam , czy jeśli nie trafię w miarę realne wartości-czy PC będzie prawidłowo modulować.
    Pytam , ponieważ w monobloku kuzynki czujnik Tpowrotu był przekaliborwany o +2K. Teraz wskazania są podobne (choć przy skoku kalibracji o 0,5K dokładności specjalnej to nie ma)-tylko pytanie na ile zgodne z rzeczywistymi temperaturami ?
    Zapuść na kilka minut obiegówkę i sprawdź czy odczyty są zbliżone. Co do rzeczywistości odczytów to jakiś sprawdzony termometr na powrót lub zasilanie bo może się okazać że powrót był dobry a zasilanie za wysokie.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 01-12-2019 o 21:28
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #9938
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przypomnij i napisz co usunąłem. Bo widzę, że zamiast po prostu przyznać się do błędu i tego, że chciałeś kolegę wspuścić w niezłe maliny, dalej będziesz brnąć w kłamstewka.
    Dobra, twoje na wierzchu. To tera poczytaj wszystkie w/w posty i powiedz w którym momencie, komuś coś źle doradzałem, bo już nawet widzę, że i ,,plusfoto" zwątpił, bo jak słusznie zauważyłeś, on może mieć, za małą temperaturę powrotu i u niego idzie defrost, tylko na samej sprężarce.
    U ciebie, masz bardzo duży zład wody, i to być może się odbywa tylko przy użyciu temperatury z obiegu CO, nie wiem co masz, jaka sprężarkę, jaka instalacje, twoja sprawa.
    Ale tak jak ci kiedyś pisałem, sprawdź jakiś temat do końca, a nie podpieraj się czyimiś rozważaniami.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  19. #9939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    ........... bo już nawet widzę, że i ,,plusfoto" zwątpił,............
    Że co zrobiłem?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #9940
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jakie dwa cykle? Jest jeden. Chyba że za cykl uważasz płynne przejście z trybu I w tryb II w trakcie jednego cyklu odszraniania.
    Między trybem I a II na pewno jest stop, fizycznie patrzyłem na wyświetlacz - sprężarka stop 0Hz.
    Nie jestem pewien, czy zaczynając pierwszy cykl sprężarka staje,( ale to się kiedyś sprawdzi ), bo po zakończeniu drugiego cyklu płynnie przechodzi do grzania ( temperatury ma wyrównane ). Tak czy siak w moim przypadku zlicza jeden cykl, a tak jak w przypadku SDC, co potwierdza ,,codix" zlicza 2 cykle
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

Strona 497 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony