dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 681 z 1021
Pokaż wyniki od 13.601 do 13.620 z 20417
  1. #13601
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Powiedzcie jak to jest z włączeniem grzalki wspomagającej. Wyczytalem,gdzieś że aby się włączyła to muszą być spełnione 2 warunki a w zasadzie 3. Tmp zasilania musi być mniejsza od zadanej o 8 stopni musi próbować dojść do tmp min 30 minut no i tmp przy której ma się włączyć musi spełniać kryterium. I to mnie trochę dziwi 8 stopni niżej niż zadana? To qurde chyba żarty!
    Czy ją coś błędnie wyczytalem?
    masz generację H? to tak, w J już można przestawiać tą temperaturę
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  2. #13602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, poratujcie.
    Dziś w nocy przy -16st/C jak pompa grzałką, wyłączyłem jå w celu podniesienia krzywej.
    Gdy jà załączyłeś, to ona mieszkała wodę, a ja poszedłem spać. Po 3 godzinach, patrzę na Pompę, a ona nie pracuję i ma błąd F23 zbyt duży pràd wyjściowy DC.
    Domyśliłem się że sprężarka zamarzło.
    Resetowanie nic nie dało, sprężarka nie startowała, ciągle wywaliło F23.
    Dopiero jak podgrzałem suszarką sprężarkę, to to wystartowało.
    Z jakiego powodu ona zamarzło, co z grzałką karteru sprężarki, czy ona jest i jak to działa.

  3. #13603
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal84

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Osiek nad Wisłą
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    Witam,

    Ja wprawdzie w pracy, ....ale przed chwilą syn dzwoni że pompa strasznie piszczy (chyba jednostka wewnętrzna TCAP9 split) - na zew -18, na smart cloud widzę że pracuje i parametry się zmieniają, na wyświetlaczu brak błedu --------------- co może tak piszczeć??

    Pozdrawiam,
    Miałem to samo, kilka postów wyżej i tez czekam na pomysły.
    PC T-cap 9kW 1F
    PV 7,1kW falownik Fronius 6kW

  4. #13604
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    masz generację H? to tak, w J już można przestawiać tą temperaturę

    Mam J. Rozumiem że to w menu instalatora to jak się ociepli to wylacze pompę i popatrze. Czyli mówisz ze mozna ustawić mniejszy spadek niż 8 stopni? Coś tam widziałem kiedyś jakąś deltę przy grzalce może to to.
    Ostatnio edytowane przez ziomas1 ; 18-01-2021 o 08:11

  5. #13605

    Domyślnie

    Szybkie pytanko do obeznanych. Wczoraj w nocy zauważyłem takie dziwne zachowanie (seria J 7KW)
    Mam ustawiona grzałkę żeby się załączała od -15 st. W nocy mam -13 i PC grzeje. Pobiera w tym czasie 2KW a sprężarka chodzi na 67Hz. Temp na grzejnikach (zadane 35st) nie może osiągnąć i cały czas ma 32st. W takiej sytuacji na chłopski rozum to sprężarka powinna sobie wskoczyć na wyższe obroty i podgonić temp, przeca ma sporo zapasu..a tutaj nie chciała. Ustawiłem jej na szybko żeby grzałka załączała się przy -10. PC natychmiastowo załączyła grzałkę i dogrzała zasilanie grzejników do 35st i wyłączyła grzałkę. Potem już jechała całą noc bez grzałki i utrzymywała te 35st. Dziwnie ten algorytm działa.

  6. #13606
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A może już produkowała te 7kW , a Ty chciałeś 9....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #13607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Mig25 i inni życzliwi, poratujcie.
    Z jakiego powodu przy -15 pompa się nie załączyła tylko wywaliła błąd 23 ( zbyt duży prąd sprężarki ).
    Wystartowała dopiero jak podgrzałem sprężarkę.

  8. #13608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Michancia,
    u mnie nigdy (a może jeszcze...) nie wywaliło takiego błędu. Nad ranem pojawiło się -17st (PC oczywiście wyła przy defroście typu 2) ,ale jednak robiła swoje-8,5kW produkowała.
    To co zauważyłem w tych warunkach na wykresie ,to w piku wzrost poboru energii do 4,9kW.
    Jeśli u Ciebie nie wywaliło zabezpieczenia w PC, to zapewne jest elektroniczna kontrola prądu-pytanie się nasuwa : czy rzeczywiście był za duży prąd, czy jest jakieś niedokładne serwisowe ustawienie tego prądu ?
    Bez instalatora chyba się nie obejdzie-jak znam życie i geografię ,to nie będzie wiedział o co kaman. Ale za to serwis Panasa już coś może wiedzieć-czyli akcja pt :
    "telefon do przyjaciela"...
    Powodzenia
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #13609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Szybkie pytanko do obeznanych. Wczoraj w nocy zauważyłem takie dziwne zachowanie (seria J 7KW)
    Mam ustawiona grzałkę żeby się załączała od -15 st. W nocy mam -13 i PC grzeje. Pobiera w tym czasie 2KW a sprężarka chodzi na 67Hz. Temp na grzejnikach (zadane 35st) nie może osiągnąć i cały czas ma 32st. W takiej sytuacji na chłopski rozum to sprężarka powinna sobie wskoczyć na wyższe obroty i podgonić temp, przeca ma sporo zapasu..a tutaj nie chciała. Ustawiłem jej na szybko żeby grzałka załączała się przy -10. PC natychmiastowo załączyła grzałkę i dogrzała zasilanie grzejników do 35st i wyłączyła grzałkę. Potem już jechała całą noc bez grzałki i utrzymywała te 35st. Dziwnie ten algorytm działa.
    Dziwnie. Na pytanie Ci nie odpowiem bo niestety mam za mała wiedze ale chciałem się zapytać jak i gdzie masz ta grzalke ustawiona bo cholera moja mimo braku 3 stopni się niezalaczyla.

  10. #13610

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A może już produkowała te 7kW , a Ty chciałeś 9....
    Przy -13 nie ma szans na COP 3.5....produkowała 5KW. W tej jednostce sprężarka potrafi się wkręcić i na prawie 100Hz..a tutaj tak jakby te 67Hz było ograniczeniem.

  11. #13611

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Dziwnie. Na pytanie Ci nie odpowiem bo niestety mam za mała wiedze ale chciałem się zapytać jak i gdzie masz ta grzalke ustawiona bo cholera moja mimo braku 3 stopni się niezalaczyla.
    A masz ta grzałkę podpięta pod fazę ??

  12. #13612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    A masz ta grzałkę podpięta pod fazę ??
    Tak. Nawet się włącza ale jak jest duża różnica między tmp zadaną a obecna zasilania. Jest to kwestia ustawień zapewne

  13. #13613
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @michancia , ja u siebie tą grzałkę a-la gumową opaskę poprawiałem u siebie , bo była skręcona i grzała co najwyżej powietrze ,a nie karter sprężarki. Przesunąłe też ją bliżej dołu sprężarki (żeby ciepło szło do góry).
    Rozumiem ,że teraz już grzeje , to pozostaje Ci obserwować i być może nie dopuszczać , żeby długo stała nie włączona na mrozie , i równolegle czekać na serwis. Bo tu jeśli nie ta grzałka ( może jest uszkodzona i nie grzeje w ogóle) , to są tylko dwie rzeczy ,albo popsuta sprężarka , albo popsuta płyta w jednostce zewnętrznej ( albo kable pomiędzy nimi przetarte i mają upływność ).

    @BikeBrian , masz J , to może zmniejsz te delty grzałki ( czego w H zrobić nie można) , bo może standardowo jest ten warunek , że temperatura docelowa ma być większa od 8 od aktualnej , i się po prostu nie włączy.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #13614

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Przy -13 nie ma szans na COP 3.5....produkowała 5KW. W tej jednostce sprężarka potrafi się wkręcić i na prawie 100Hz..a tutaj tak jakby te 67Hz było ograniczeniem.
    w PC 5kW (J) zauważyłem to samo... np mocy daje 3,5kW, zmniejsza przepływ aby było dT=5C.. zamiast podnieść moc i tym samym przepływ. fakt ten algorytm działa jak działa, może optymalnie pod kątem COP, nie wiem ?!
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  15. #13615
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Wywaliło teraz drugi raz, tylko nie wiem kiedy, bo jestem w pracy, a w domu jest tylko syn i nie jest w stanie tego załączyć.
    Ogólnie jestę po rozmowie z serwisem Panasonica i potwierdzili moje przypuszczenia, że prawdopodobnie padnięta płyta pomiarowa.
    Serwis stwierdził, że mieli już dwa takie przypadki. Być może na jutro będzie nowa płyta.
    A na tę chwilę czekam na odwilż ( obecnie -12 ).
    A miało być tak pięknie...
    Po pracy to se chyba ognisko w korytarzu rozpalę, jak jej nie rozpalę.

  16. #13616

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ty masz splita i masz tak samo , przy temperaturze zewnętrznej poniżej -10 stopni będzie defrost Mode 2 , chyba ,że temperatura powrotu będzie wyższa od 50 stopni ( co jest raczej niemożliwe).
    Tu mnie zaskoczyłeś. Muszę to zaobserwować. Wczoraj widziałem 1 defrost na wyświetlaczu ale nie zwracałem uwagi jak był przeprowadzony.
    Cenna uwaga
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #13617
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Wywaliło podczas pracy , czy też podczas startu sprężarki ? Możesz zobaczyć w Service Cloud jaki był zarejestrowany prąd ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #13618
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tu mnie zaskoczyłeś. Muszę to zaobserwować. Wczoraj widziałem 1 defrost na wyświetlaczu ale nie zwracałem uwagi jak był przeprowadzony.
    Cenna uwaga
    Jak podczas samego defrostu ( a nie tego minutowego "przygotowania" , obiegówka chodzi , a rurki gazowe lodowate , to Mode 1 , jak obiegówka zatrzymana , a rurki gazowe ciepłe jak podczas normalnej pracy , to Mode 2.

    Z Zewnątrz to w Mode 2 słychać "piłowanie sprężarki" ,jak tu: https://youtu.be/0mpvlWWfTlQ
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #13619
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelinadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    LEGIONOWO
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich ciepło.
    Panowie podpowiedzcie mi na jaką pompę się zdecydować.
    Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji.Prościutki dom w prostokącie parterowy. 110metrów użytkowej -garażu nie mam.
    W stropie 30zm wełny, zewnatrz styropian 20cm, podłoga 15cm+ wylewka 8, w projekcie reku.
    Instalator wyliczył mi pobór domu ok 5kw i pytanie czy wrzucić pompę Panasonic 5kw jak proponuje instalotor czy 7kw -mówi że też będzie ok.
    Sam nie mogę się zdecydować. Jak liczyliśmy razem to bylo nas w rodzinie 3osoby teraz bedą 4 . Z tego co się orientowałem nie ma wielkich różnic między tymi pompami.
    Dziekuję za pomoc

  20. #13620

    Domyślnie

    Powiedzcie jak to jest z włączeniem grzałki wspomagającej;

    1/ Gdy masz pompę generację H to grzałka się włącza wg; procedury;
    - różnica między KG ( bez podbicia ) a aktualna temperaturą zasilania musi być więcej niż 8 C,
    - różnica ; przez ileś tam minut,
    - zezwolenie na grzałkę oczywiście włączone na sterowniku,
    - grzałka podpięta pod fazę ,

    2/ W wersji J ;
    - już można przestawiać tą temperaturę wg; 1igor1 / #13601
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 681 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony