dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Powerpoint prośba o pomoc.

    Witam
    Mam prośbę o pomoc. Chciałbym wykonać coś takiego jak bardzo prosty pokaz slajdów. Dla utrwalenia nauki słówek w języku niemieckim chciałbym zrobić coś takiego żeby pojawiało mi się niemieckie słowo a po 1-2 sekundzie pojawiało się jego tłumaczenie a następnie po 2 sekundach zmieniało sie słowo.
    Proszę o podpowiedzi jak można (bo wiem że można) w prosty sposób zrobić taki pokaz np. w Powerpoincie lub czymś innym
    -czy za każdym razem po wybraniu nowego slajdu trzeba przełączać się na układ i wybierać "slajd tytułowy" czy można to jakoś ustawić żeby sam się taki otwierał.
    -jak zrobić żeby tłumaczenie słowa pokazywało się po jakimś czasie, czy musi to być nowy slajd czy na jednym można włączyć taką opcję
    -czy można takie slajdy w prezentacji uruchomić w kolejności losowej a jeśli nie to jak zapamiętać w którym miejscu prezentacja się skończyła żeby następnym razem uruchomić ją od miejsca w którym się skończyła a nie od początku.
    Pozdrawiam i dziękuję za już otrzymaną pomoc.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zzZZzz
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    182

    Domyślnie

    a jakiej wersji powerpointa używasz ? 2003/2007/2010 ?
    HEj ho, hej ho, śrubki by się wkręciło ...

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam. 2007
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeden slajd na słowo z tłumaczeniem i/lub użycie animacji - opóźnianie pojawiania się tekstu.
    Zainteresuje się zakładką na górze "Pokaz slajdów" (ale ja mam 2003)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Jeden slajd na słowo z tłumaczeniem i/lub użycie animacji - opóźnianie pojawiania się tekstu.
    Zainteresuje się zakładką na górze "Pokaz slajdów" (ale ja mam 2003)
    To wiem, wiem też jak zrobić w jednym slajdzie animacje. Nie wiem jak ustawić wzorzec slajdów tak żeby za każdym razem nie ustawiać animacji od nowa.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A tego to i ja nie wiem Zazwyczaj robię prezentację a porem "przelatuję ją" animacją. Ale może jest lepszy sposób ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    A tego to i ja nie wiem Zazwyczaj robię prezentację a porem "przelatuję ją" animacją. Ale może jest lepszy sposób ..
    Zrób jeden, ale tak porządnie, estetycznie, z dobrym czasem animacji itp., potem duplikuj slajd, zmień słówko i tłumaczenie i tak dalej.

    Zrobiłbym tak, aby tłumaczenie i następny pojawiał się po naciśnięciu dowolnego przycisku a nie po zadanym czasie. Będziesz mógł choćby sięgnąć po kawę podczas lekcji.
    Gotowe programy do takich ćwiczeń w zależności, czy odpowiedziałeś dobrze, czy nie, zadane słówko powtarzają więcej lub mniej razy (na przykład wymagane trzy razy dobra odpowiedź). Ale zrobić to w PP to już dużo dłubania.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie o to mi chodzi. Mam slajd wykonany tak jak chcę ale nie potrafię go duplikować. Możesz napisać pokrótce jak to zrobić? Czy wystarczy w lewym panelu kliknąć na slajd PPM i pod spodem opcję wklej? I jeszcze jedno czy można losowo odtwarzać slajdy lub uruchomić prezentację od ostatniego slajdu?
    Pozdraiam I dziękuje za odp.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  9. #9

    Domyślnie

    Kolega ma 2007 wersję, a ja 2010, jak zapisać, żeby on mógł ją zobaczyć na starej wersji?
    http://city-towers-czyzyny.malopolska.pl/
    Ostatnio edytowane przez chomik77 ; 18-12-2012 o 17:30
    nieruchomości w krakowie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    No właśnie o to mi chodzi. Mam slajd wykonany tak jak chcę ale nie potrafię go duplikować. Możesz napisać pokrótce jak to zrobić? Czy wystarczy w lewym panelu kliknąć na slajd PPM i pod spodem opcję wklej? I jeszcze jedno czy można losowo odtwarzać slajdy lub uruchomić prezentację od ostatniego slajdu?
    Pozdraiam I dziękuje za odp.
    Na górze na listwie masz "duplikuj slajd"
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Na górze na listwie masz "duplikuj slajd"
    Patrzę już dłuższą chwilę ale nie mogę znaleźć tej opcji. Na pewno jest w wersji 2007? Napisz proszę dokładniej gdzie to znaleźć.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ctrl+D , ale w 2003 ( w zakładce edycja)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    A nie lepiej za pare zlotych kupic specjalny program, ktory pozwala na budowe wlasnych baz slowek, zwrotow, zdan, wyrazen? Ma wbydowany system oceniania, mozliwosci dodawania wymowy, korelacji z popularnymi slownikami oraz pracuje na optymalnym dla kazdego usera algorytmie zapmietywania. Sam ustala czestosc powtorek "starych" slowek (w zaleznosci od wydolnosci mozgowej konkretnego usera) i kazdego dnia pilnuje aby lekcje "odrobic", ewentualnie wlaczyc nowe zadania/slowka.

    Jak tak patrze ma moja baze slow/zwrotow/idiomow ktora liczy kilka tysiecy, to jakos trudno mi sobie wyobrazic efektywna prace z czyms takim jak PP
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  14. #14

    Domyślnie

    jak już tyle napisałeś to napisz jak taki program się nazywa, Proszę
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Patrzę już dłuższą chwilę ale nie mogę znaleźć tej opcji. Na pewno jest w wersji 2007? Napisz proszę dokładniej gdzie to znaleźć.
    NarzedziaGłówne - NowySlajd (strzałaczka do podmenu) - Duplikuj wybrane slajdy.
    Ctrl-D jest prościej

    Program o który pytasz to na przykład SuperMemo, przed laty używałem też ETeacher (English Teacher), były też wersje DTeacher, FTeacher itd, w zasadzie to samo, tylko miały ułatwienia do stosownych do języka literkach. Nie wiem, czy to jeszcze istnieje, ale SuperMemo chyba wciąż na rynku.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    jak już tyle napisałeś to napisz jak taki program się nazywa, Proszę
    Poczytaj i dopasuj do wlasnych preferencji programy typu Spaced Repetition. Na uwage zasluguje Anki (powinien Cie zainteresowac, bo jest free of charge), SuperMemo (program platny), Mnemosyne (free of charge).
    Zastanow sie do czego jeszcze potrzebujesz takiego programiku. Dla mnie oprocz codziennych powtorek, rozbudowy bazy danych wazna tez jest implementacja zaawansowanych kursow np. business, idiomy, slownika frazowego, buzzwords itp. itd. Istotna jest tez mozliwosc regularnych back-up'ow i mozliwosc "przenoszenia" historii nauki pomiedzy roznymi komputerami (gdy wyjezdzam moj program nie zwalani mnie z lekcji, tylko musze je kontynuowac np. na notebooku).
    No ... i to by bylo na tyle
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Koleżanki i Koledzy za bardzo rzetelne i rzeczowe odpowiedzi i pomoc. Sprawdzę programy o których piszecie i zobaczę czy bawić się w PP.
    Kgdyby któreś z was potrzebowało rady z mojej dziadziny zapraszam: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-doradzi%C4%87
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Powodzenia mnowak- ja okazałam się zbyt tępa na "te inne" programy Ale moje dziecko nabija się ze mnie, że ja w PP działam, więc warto to ogarnąć
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja ze swoim problem już sobie poradziłem

    http://amber-park.malopolska.pl/
    Ostatnio edytowane przez chomik77 ; 18-12-2012 o 17:21
    nieruchomości w krakowie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony