dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 227
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 4523
  1. #2141
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No tak, gazety i tv jest ostatnią deską ratunku.
    Z gruzem chodziło mi o to, że jak są wyburzane jakieś budynki to firmy to robiące chętnie się pozbywają gruzu, bo nie muszą wtedy płacić za wywóz. W gazetach są czasem takie ogłoszenia.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  2. #2142

    Domyślnie

    Niestety na tym etapie relacji z gminą nie chcemy tego sami robić, gdyż wymaga to zgłoszenia do starostwa

  3. #2143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Siedzę cichutko bom ja sama me dziecię do szkoły wcześniej wysłała - ale jak na razie żadna z nas tego nie żałuje

    Ale zupełnie rozumiem Wasze wkurzenie - powinno być to na zasadzie dobrowolności.

    ps. jednym z argumentów które mówiły "tak, niech idzie wcześniej" był właśnie strach przed przepełnionymi klasami w "podwójnym roczniku", ale to był argument z końca kolejki

    Cześć Anka

  4. #2144
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cześć
    no dokładnie powinno być dobrowolne, Gabrysia jest bardzo ambitna, wszystko chce zrobić najlepiej, w "starciu" z dzieckiem o półtora roku starszym ma nikłe szanse. A to ją zniechęci, bo zawzięta nie jest. Oczywiście wszystko zależy od nauczycielki, ale jak słucham jakie matoły uczą w 1-3 to ręce opadają. Chyba że ma się farta i trafi na kogoś sensownego. Ale to niewiele da, bo w przepełnionej klasie nawet najlepszy nauczyciel nie podejdzie indywidualnie do dziecka.
    O gimnazjum już nawet boję się myśleć.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  5. #2145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Nooo nauczyciel to jedno a głupkowate książki to drugie

    Rozmawiałam z wychowawczynią Wery, u niej w klasie jest czterech 6-cio latków. Ona zwraca od początku na nich szczególną uwagę. Wszyscy radzą sobie bardzo dobrze, a trzech z nich (w tym moja Wera - puchnę z dumy ) lepiej niż przeciętni 7-mio latkowie.

    Ale dzieci są różne bardzo. Teraz w klasach są dzieci które miały predyspozycje, które radziły sobie dobrze w przedszkolu - tak przypuszczam - bo przyszły z własnej woli (lub woli rodziców )
    A co z dzieciakami, które w wieku lat 6 nie są emocjonalnie przygotowane na szkołę? Którym ciężko będzie utrzymać się na równym poziomie ze starszymi o rok, półtora dziećmi?

    To jakiś kosmos.

  6. #2146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Dobrego tygodnia, dziewczyny i wielu sposobow na rozpedzenie wiosennych smutkow

  7. #2147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cronin, pustą kopertę zostawiam

  8. #2148
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ale czemu pustą?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  9. #2149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    No wiesz:

    "przesyłaj choć puuuuuste kooooperty..."

    No kurcze Ci na wiosnę sławami pieśniarzy ludowych rzucam a Ty się smutasz
    Zagaić chciałam, no

  10. #2150
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    a no dobra, bo pomyślałam że kopertę na poczcie obrobili

    w rowie mariańskim siedzę, znaczy w czarnej d....
    hydraulik ma roboty po uszy, może znajdzie jakieś 2 dni dla mnie przed majówką, ale nie obiecuje
    spec od okien - to samo
    ociepleniowiec może wejdzie od poniedziałku, ale przed majówką na pewno nie skończy
    elektrycy wejdą dopiero jak mi zniknie styropian z salonu - uda się przed majówką czy nie oto jest pytanie
    a jak myślę o przyłączu wodociągowym to mi się niedobrze robi, na całe Marki są 2 firmy które je robią, tak się dogadali między sobą i z wodociągami. Nikt inny się nie podejmie, dzwoniłam dziś do kilku innych firm i wprost mi powiedzieli, że nie chcą kłopotów i że wodociągi i tak im nie odbiorą tego przyłącza, więc po co mają się użerać. Jedna przysłała mi wycenę na 4200 netto, druga ma się wypowiedzieć jutro. Zrobiłabym studnię głębinową żeby mafii nie karmić, ale w Markach jest paskudna woda.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  11. #2151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Czyli faktycznie kicha <powiedziała pocieszająco Luka>

    U mnie hydraulik wejdzie po majówce ale kiedy to nie wiem. O ociepleniowcu nawet jeszcze nie myślałam. Wylewkarzy nie mogę umawiać bo nie wiem co z hydraulikiem. Jak nie mogę umawiać wylewkarzy to nie mogę też umawiać ocieplenia poddasza. I tak to się właśnie nie kręci.

    I jeszcze w robocie mogiła.

    Tym optymistycznym akcentem witam koleżankę z rańca...

  12. #2152
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A witam u mnie Werka zrobiła pobudkę 6.15, nie dała się spacyfikować, obudziła Gabi, więc nie było rady. Oczywiście M to nie rusza, on musi swoje odespać
    Ja muszę zacząć od ocieplenia żeby okna zamontować. Hydraulik ma u mnie jakies 2 dni roboty bo instalacja prosta i w kupie , bez cyrkulacji, więc może mnie wciśnie. Najgorzej teraz z terminami , bo wszyscy ruszyli z kopyta, uspokoi się to k. lipca i wtedy to fachowcy będą szukać klientów, bo generalnie kicha na rynku.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  13. #2153
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Powodzenia, Aniu

    Piszesz o przylaczu wodociagowym - czy to znaczy, ze na budowe mialas wode z cysterny?
    Mam nadzieje, ze uda Ci sie zgrac fachowcow w czasie. U nas wszystko sie przeciaga, wiec jak fachowcy beda szukac klientow, to my bedziemy jeszcze na etapie uzyskiwania Pnb

    Dobrego dnia!

  14. #2154
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Hesperius ale na jesieni najlepiej ich łapać, bo chcą przed zimą jeszcze zarobić a niestety w przyszłym roku wiosna może być tak późno jak teraz, więc lepiej zrobić cokolwiek na jesieni nawet stan zero, niż czekać ze wszystkim aż się zima skończy.
    A wodę mam ze studni abisynki, tyle że do picia bym jej nie zaryzykowała, bo tu wszyscy jadą na nieszczelnych szambach, a kanalizacja dopiero zaczyna działać.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  15. #2155
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    matko cronin czemu Ty masz tak wszystko pod górkę, weź im tyłki skop niech się za robotę wezmą

  16. #2156
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nitka taki rok mam pechowy, a wcale nie mam uprzedzeń do 13-ki. I to nie tylko budowlanie.
    Ale dostałam dziś drugą wycenę na przyłącze, niższą na szczęście, więc za jakieś 3 tygodnie powinnam mieć wodę.

    By the way dla tych bardziej zaawansowanych, jest fajna promocja w Komforcie (bo tak ogólnie to tam drożyzna), ale mają przecenione panele balterio dąb burlington z 69 na 49. W necie są brzydkie ale na żywo zupełnie co innego. Ja nic na wykończeniówkę nie biorę bo nie mam gdzie trzymać, dopiero po wylewkach mogę .
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  17. #2157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Spytaj, czy nie możesz opłacić, z odbiorem z magazynu za miesiąc czy dwa (o ile Cię taki czas urządza). W kilku sklepach tak robiłem...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #2158
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cronin, jakby jakiegoś wodociągowego trzeba przydusić tudzież obić za windowwanie cen, to piszę się, bo chętnie znajdę upust nadmiaru emocji, spowodowany bliskimi spotkaniami trzeciego stopnia z biurokracją państwową.

  19. #2159
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jarek u mnie wykończeniówka jak w liroju, w 3 opcjach opracowana: najtańsza, korzystna, znakomita kupować będę na bieżąco w zależności od tego ile w skarbonce

    Dorka przyłącza przyprawiają mnie o mdłości, już wolę papy wybierać, styropiany kupować, to już nawet wolę elektrykę. Ale sztuczne nagromadzenie formalności urzędowych plus opłacanie każdej dupereli - to mnie wykańcza. ja rozumiem, że to może być drogie i problematyczne jeśli buduje się wodociąg od podstaw kilometrami, ale ja mam wszystkie media góra 2 metry od bramy, więc nie pojmuję po co tak komplikować. (znaczy oczywiście rozumiem, że po to aby wyciągnąć mi kasę z kieszeni)
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  20. #2160
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Tę samą filozofię zastosował u mnie elektryk number 1 kładąc skrzynkę na najbardziej oddalonym od domu słupie. Jak chcę teraz przenieść skrzynkę to płać jak za nowe przyłącze, a jak nie to se kabel ciągnijcie ile trzeba, czyli dużo za dużo niż można było. A że pojawiłam się po fakcie, to nijak nie szło odkręcić, choć miał przykazane robić jak logika nakazuje.

Strona 108 z 227

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony