dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 13
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 255
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek_w Zobacz post
    W celu odciążenia płyty rozważyłbym rozebranie ścianek działowych i postawienie gipso kartonu. Mógłbyś wkleić przekrój budynku A-A? Ciekaw jestem jak wygląda konstrukcja fundamentów.
    Taka modernizacja jeszcze pogorszy teraźniejszy stan tego budynku.
    Fundamenty ukradli bo ich nie ma .

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Taka modernizacja jeszcze pogorszy teraźniejszy stan tego budynku.
    Dlaczego?

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Ponieważ z braku jakiegokolwiek obciążenia wewnątrz budynku ściany nośne znajdujące się na brzegu płyty wyginają płytę fundamentową w dół .

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    można nie lubić Elka51, ale pytanie o badania gruntu nie jest od czapy. Mam nadzieję,że nie masz tam gliny i po prostu jej w mrozy nie wysadziło. Ale ja się nie znam...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    przy płycie wymienia sie grunt do poziomu przemarzania - jesli nawet byla glina to BL ja wymienil

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ponieważ z braku jakiegokolwiek obciążenia wewnątrz budynku ściany nośne znajdujące się na brzegu płyty wyginają płytę fundamentową w dół .
    Czasami mam wrażenie, że to forum powinno być moderowane.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    przy płycie wymienia sie grunt do poziomu przemarzania - jesli nawet byla glina to BL ja wymienil
    Oby.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek_w Zobacz post
    Czasami mam wrażenie, że to forum powinno być moderowane.
    Nareszcie z czymś się mogę zgodzić .

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Czyli styropian staje sie fundamentem wg definicji fundamentu? I mam XPS przed wejsciem do domu po ktorym chodze codziennie - masakra co sie z nim stalo...
    Fundamenty cieplej - moze sie zle wyrazilam - koszt wykonania takiej plyty w porownaniu z fundamentem odpowiednio ocieplonym - roznica kolosalna i malo prawdopodobne by zrocila sie w jakims sensownym okresie czasu..
    Nie porównuj styropianu po którym się chodzi (moze jeszcze szpileczki ? ) do styropianu równomiernie obciążonego płytą.
    Czy liczyłaś koszt ław i płyty przy porównywalnym ociepleniu fundamentów i posadzek ?
    BO ja liczyłem, wyszło porównywalnie. A czasem może wyjść taniej, co może tu potwierdzić parę osób, które z uwagi na to zmieniły sposób fundamentowania.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A czasem może wyjść taniej, co może tu potwierdzić parę osób, które z uwagi na to zmieniły sposób fundamentowania.
    jak się "postarają" to potem takie efekty jak na zdjęciach ...
    a wszystko dla kilku marnych kwh oszczędności na ogrzewaniu ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jasne, wykopanie rowów w ziemi, włożenie stali, zalanie betonem jest antidotum na wszystkie ewentualne błędy projektowe, wykonawcze.
    To ciekawe, bo obok, podforum "Fundamenty i piwnice" w ciągu paru tygodni czytam tematy: "Pęknięcie ściny fundamentowej i podniesiony chudy beton po zimie", "Pękająca ścianka fundamentowa po zasypie.", "pękanie ławy fundamentowej- jak zatrzymać "
    O zapadającej się podłodze nie wspominając.
    Jakby poszperać, to pewnie i problem pękających ścian na ławach by się znalazł.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-04-2012 o 23:08

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jasne, wykopanie rowów w ziemi, włożenie stali, zalanie betonem jest antidotum na wszystkie ewentualne błędy projektowe, wykonawcze.
    jak widać płyta też nie jest lekiem ...
    można dać doopy tak samo jak przy metodach tradycyjnych...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak widać płyta też nie jest lekiem ...
    Ale ja nigdzie tak nie napisałem przeciez ?
    Prawidłowo wykonana zapewnia większą sztywność konstrukcji, zresztą jest zalecana na terenach górniczych i na Śląsku sporo się ich wylewa.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale ja nigdzie tak nie napisałem przeciez ?
    Prawidłowo wykonana zapewnia większą sztywność konstrukcji, zresztą jest zalecana na terenach górniczych i na Śląsku sporo się ich wylewa.
    Ale nie na styropianie chyba.

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie porównuj styropianu po którym się chodzi (moze jeszcze szpileczki ? ) do styropianu równomiernie obciążonego płytą.
    Czy liczyłaś koszt ław i płyty przy porównywalnym ociepleniu fundamentów i posadzek ?
    BO ja liczyłem, wyszło porównywalnie. A czasem może wyjść taniej, co może tu potwierdzić parę osób, które z uwagi na to zmieniły sposób fundamentowania.
    Ja jeszcze do końca nie policzyłem ale z grubsza dla mojego domu:

    beton B20 - ok 2700złł
    stal ok 1500zł
    piasek 400
    cement - 800 zł
    bloczki 1000zł
    chudziak 2000zł
    styropian niebieski: 1000zł
    Razem: 9400zł

    Koszty zgrubne liczone raczej w górę niż w dół, bez robocizny. Chyba za taką kasę płyty bym nie zrobił. Arturo wydał na swoją 50 tys.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jasne, wykopanie rowów w ziemi, włożenie stali, zalanie betonem jest antidotum na wszystkie ewentualne błędy projektowe, wykonawcze.

    Nie jest ale moim zdaniem trudniej zepsuć fundamenty niż płytę.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ja jeszcze do końca nie policzyłem ale z grubsza dla mojego domu:

    beton B20 - ok 2700złł
    stal ok 1500zł
    piasek 400
    cement - 800 zł
    bloczki 1000zł
    chudziak 2000zł
    styropian niebieski: 1000zł
    Razem: 9400zł

    Koszty zgrubne liczone raczej w górę niż w dół, bez robocizny. Chyba za taką kasę płyty bym nie zrobił. Arturo wydał na swoją 50 tys.




    Nie jest ale moim zdaniem trudniej zepsuć fundamenty niż płytę.
    Dodaj do tego podłogi na gruncie. wyjdzie jak nic więcej. Zepsuć płytę??? A co tam mozna zepsuć?

    Płyta jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie w trudnych warunkach gruntowych. Płyta na izolacji która stanowi jednoczesnie element nośny jest nowością (względną oczywiście). EPS 100 jako najtańsza alternatywa pojawił sie w Polsce razem z firmą Legalett który skopiował to rozwiązanie ze skandynawii. Tam jednak budownictwo jest w olbrzymiej wiekszości szkieletowe więc wytrzymałość tego styro przy takiej technologii jest wystarczająca. Przy budynku murowanym już raczej nie o czym niektórzy hurra-optymiści zapominają. Technologicznie izolacja nie jest częścią płyty a podbudową tejże i tak powinna być traktowana. Piach czy pospółkę pod płytę każdy ubija jak może najmocniej ale potem na tym kładzie się miękkie styro. Przy małym domu, wewnętrznych ścianach nośnych ograniczających rozpiętość płyty nic się nie dzieje. Płyta jeżeli siada to równomiernie i powoli. Tutaj u budowlanego najwyraźniej ugięcie z powodu rozpiętości płyty przekroczyło dopuszczalną wartość. Nie jest duże ale na ścianach działowych juz dało się zauwazyć, Tak już pewnie zostanie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ja jeszcze do końca nie policzyłem ale z grubsza dla mojego domu:

    beton B20 - ok 2700złł
    stal ok 1500zł
    piasek 400
    cement - 800 zł
    bloczki 1000zł
    chudziak 2000zł
    styropian niebieski: 1000zł
    Razem: 9400zł

    Koszty zgrubne liczone raczej w górę niż w dół, bez robocizny. Chyba za taką kasę płyty bym nie zrobił. Arturo wydał na swoją 50 tys.

    Nie jest ale moim zdaniem trudniej zepsuć fundamenty niż płytę.
    No tak, ale będziesz mieszkał na klepisku ? Dodaj chudziak i 20cm styropianu na każdy metr2 powierzchni. No i robociznę
    Arturo buduje na szkodach, wiec musiał dodatkowo zazbroić, kopalnia zwróci mu 20-25%, o ile dobrze pamiętam.
    No i ma ponad 180m m2 pow zabudowy.

    Ty masz 136 (dużo, biorąc pod uwagę 99m2 użytkowej), koszt płyty z robocizną to 250-300zł/m2.
    Likwidujesz przy okazji mostki, które akurat w Twoim przypadku (połączenia silikatu z fundamentem bez odcięcia w postaci bloczków Thermomur, czy też choć ceramiki wypełnionej perlitem) będą dość znaczące.

    Czy płyte jest tak łatwo zepsuć ??
    Płyta w liczeniu nie jest niczym trudnym, wykonawstwo nie wymaga jakies ponadstandardowej wiedzy i precyzji... To po prostu jeden z elementów domu, który nie wyróżnia się specjelnie stopniem skomplikowania na tle innych.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-04-2012 o 07:12

  18. #98
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    EKSPERYZE WYKONUJE RZECZOZNAWCA BUDOWLANY a nie doswiadczony inzynier,...
    Po pierwsze nie zna Pan obowiązującego Prawa Budowlanego w PL - tam dokładnie pisze kto takie dokumenty może wydawać.
    Po drugie - rzeczoznawca budowlany jest doświadczonym inżynierem.

    Po trzecie - jakie ma znaczenie czy mam uprawnienia (papier) do wystawiania ekspertyz czy nie ?
    W żaden sposób nie zmieni to faktu iż dom został spieprzony na etapie projektowym oraz podczas wznoszenia narażając właściciela na nerwy i stratę grubej kasy.
    Ostatnio edytowane przez elka51 ; 02-04-2012 o 07:35

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Ludzie, budowlany_laik ma problem, a Wy swoimi przekomarzaniami mu nie pomagacie, a wprost przeciwnie. Po cholerę Spamujecie, nie masz rozwiązania i pomysłu jak mu pomóc to nie pisz!
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  20. #100

    Domyślnie

    Na razie wklejam szkiełka na gips, część szczelin pokrywam tylko gipsem - zobaczę czy spękania się rozszerzają, choć na nasze oko - niestety raczej tak.

    Co do ekspertyzy budowlanej - jestem w trakcie pewnego działania, o którym później poinformuję.

    Spływ wody deszczowej odłączony 2 dni temu od drenażu.

Strona 5 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony