dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 784
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #8021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Tolusia - na ktorej stronie wklejalaś swoje nasadzenia skarpy przy tarasie (te zdjęcia -kiedyś i teraz ) ....szukam i szukam nie moge znaleźć (powiedz ,że wiesz ....plisssssssss ) jutro przychodzi do mnie znajoma po pomoc ,ponieważ wybudowała sobie domek i taras tez ma ze skarpą tak jak TY .....wiec chciałabym jej pokazac do czego ma dążyć .....bo wiesz ,że my Cię LOVE za Twoje ogrodowe inspiracje

  2. #8022
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    Tolusia - na ktorej stronie wklejalaś swoje nasadzenia skarpy przy tarasie (te zdjęcia -kiedyś i teraz ) ....szukam i szukam nie moge znaleźć (powiedz ,że wiesz ....plisssssssss ) jutro przychodzi do mnie znajoma po pomoc ,ponieważ wybudowała sobie domek i taras tez ma ze skarpą tak jak TY .....wiec chciałabym jej pokazac do czego ma dążyć .....bo wiesz ,że my Cię LOVE za Twoje ogrodowe inspiracje
    kochamy i podziwiamy
    Ostatnio edytowane przez Alunek ; 10-05-2010 o 12:10

  3. #8023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    Gold Smaragd jest fajna
    Cytat Napisał tabaluga1 Zobacz post
    Mówisz?
    raczej godom
    jak niema tujów i pyrzu to nie ma ogrodu
    a żółtego smaragda to w sobotę pierwszy raz na żywo widziałem, fajny jest, ale drogi ....... nie kupiłem

  4. #8024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    Tolusia - na ktorej stronie wklejalaś .......
    najpierw oczko ....... dobra niech będzie skarpa, oczko nie ryba, nie odpłynie
    a miał być link do fotek

  5. #8025

    Domyślnie

    Tolu, ogrod przepiekny, po prostu bajka... wpadam tu dosc czesto i za kazdym razem jestem nim oczarowana... marzy mi sie tez taki... moze kiedys sie takiego doczekam

    na dzien dzisiejszy interesuje mnie Twoje zdanie na temat opaski wokol domu z kamyczkow - tak jak u Ciebie. Mam w planach zrobic taka u siebie a za nia chodnik z kostki. Napisz prosze czy krzaczki tam posadzone nie maja problemow ze wzrostem, czy masz tam jakis system nawiadniajacy (jaki?) czy nie ma problemow z przenikaniem wilgoci na sciany domu- niby zaleca sie aby opaska z kostki byla wlasnie bezposrenio przy domu...

    Jesli nie sprawi Ci to problemu napisz prosze czy na pozostala czesc ogrodu masz jakis system nawadniajacy, jesli tak to jakiejs konkretnej firmy, prosze rowniez o jego sredni koszt no i zeby mozna bylo sie do niego odniesc wielkosc ogrodu.

    Z gory dziekuje

    Pozdrawiam
    Mama przede wszystkim...

  6. #8026
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ew-ka

    Tola gdzieś się zapodziała więc ja Ci pomogę. Mam kilka zdjęć w zakładkach:


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...M-TOLI/page135

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...M-TOLI/page136


    Tyle udało mi się znaleźć w moich zakładkach. Resztę wcięło chyba to nowe forum

    Na pewno były gdzieś zdjęcia, gdzie Tola opisywała rośliny po kolei, które rosną na tej skarpie wokół tarasu.

  7. #8027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga1 Zobacz post
    Ew-ka

    Tola gdzieś się zapodziała więc ja Ci pomogę. Mam kilka zdjęć w zakładkach:.
    Kochana bardzo Ci dziekuję ....wlasnie o te obrazki mi chodzilo ( doszlam do 140 str a widze ze byly tak blisko )

  8. #8028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Tabaluga1, ja też dziękuję, że mnie ominęło przekopywanie tematu, by Ew-kę zadowolić
    Jak zdrówko dzieciaczków?

    AngelikaX, wokół domu jest opaska żwirowa, na niej wysypane kamyki drenażowe.
    Potem krawężnik i za nim rabata z nasadzeniami wysypana korą.
    Pod korą ukryta linia kroplująca, która nawadnia każdą roślinę i nie szkodzi fundamentom domu.
    Reszta ogrodu ma system zraszaczy, które nawadniają trawnik i rabaty.
    Koszt takiego nawodnienia uzależniony jest od ilości sekcji, ilości zraszaczy, długości linii kroplującej, wielkości działki, producenta zraszaczy.
    Tak więc składa się na taki operat szacunkowy wiele czynników.
    Z doświadczenia wiem, że dobrze jest zrobić wycenę przy najmniej w dwóch firmach.
    Wycena w obu znacznie się od siebie różniła w moim przypadku.

    Konstancja30, witaj
    Jak już uporasz się z zawiłościami technicznymi tego forum, daj znać.
    Będziemy pomagać w Twoich dylematach, wątpliwościach i wszystkich rozterkach.
    A to pomaga, my wszyscy już to wiemy

    Jamles, przejrzałam stare zdjęcia ogrodu, ale nie mam takich, w których oczko widać tuż po osadzeniu formy.
    Pstrykałam dopiero wtedy, gdy już go obsadziłam i jako tako wyglądało. I co teraz? Rozwalić wszystko?

    Tulipany przekwitają, zrobiłam jeszcze kilka zdjęć. Zgram i wkleję.
    Iwuś, u mnie tez zdarzył się taki psikus, że wśród różowych, białych, fioletowych tulipanów zakwitł pomarańczowo-czerwony.
    Ale ja mu życie darowałam, pokażę na zdjęciu

    Wczoraj piękny, słoneczny dzień, w nocy burza i deszcz, dziś od rana pochmurno, ale dość ciepło i bezwietrznie.
    Ignoruję zimnych ogrodników, zimną Zośkę i kwiaty sezonowe wysadzam.
    Uroki odczyniam, by przymrozków nie było
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  9. #8029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Aka z Ina, tawułki po cięciu bardzo mocno się zagęściły. Ja cięłam dwa razy w sezonie. Pierwszy zaraz po przekwitnięciu, drugi raz w sierpniu.
    Jeśli nie zależy Ci na kształcie kuli, a bardziej na tym, by pięknie i obficie kwitły wiosną, to tnij tylko raz po przekwitnięciu.
    Toluś mocno je przyciąć?

  10. #8030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Mocno, na pewno nie zaszkodzi
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  11. #8031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    [B]
    Jamles, ............... Rozwalić wszystko?
    może przydałby się jakiś remoncik to się już wszystkim opatrzyło

  12. #8032
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cieszę się, że mogłam pomóc.

    Tolu, dzieci w zasadzie już dobrze, chociaż został jeszcze mały kłopocik, że tak powiem nocno-pampersowy. Dobrze, że u mnie dziś gorąco na dworze, to pidżamki i śpiworki do wieczora wyschną.
    Ja też kicham na zimną Zośkę- balkony, parapety i wejście do domu w kwiatach. Skorzystałam, że sąsiada nie było i szybciutko posadziłam moje ukochane pelargonie i heliotrop (jak on pachnie).
    A sąsiad ciągle mi dogryza, że niedługo chyba pożyczkę w Skoku Stefczyka zaciągnę na rośliny.

  13. #8033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Tolu, ale masz pięknie w ogrodzie! Już chyba od godziny tu grzebię i oglądam i oglądam...i oglądam . Marzy mi się taki ogród. Mój jest na razie w fazie marzeń i planów. Pozdrawiam serdecznie!

  14. #8034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Tolusia-jutro u Ciebie będzie upał (dzisiaj był u mnie .....ale o 18.00 przyszła potęzna burza) wiec możesz wyjmować letnie sukienki i łapać piegi na buzię
    ja mam juz w skrzynkach pelargonie ,smagliczki i surfinie ....w nosie mam zimną zośkę ale kontroluję temperaturę na najbliższe dni

  15. #8035

    Domyślnie

    Witaj Toluńko kochana! Przychodzę do Ciebie po prośbie - jak zwykle zresztą.
    Proszę napisz mi jakiej firmy masz zlewozmywak i jaki to kolor bo chyba ładanie pasuje blatu.
    Czy był w oryginale z dozownikiem na płyn?
    Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam!

  16. #8036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellik Zobacz post
    ...... Już chyba od godziny tu grzebię i oglądam i oglądam...i oglądam ..........
    przyjdzie czas, że dzień bez zaglądnięcia tutaj będzie dniem straconym
    jak wpadniesz w ogrodową deprechę to ja dostarczam ....... sznurek

  17. #8037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Toluś, jak myślisz..
    Co się będzie nadawało na żywopłot?
    Potrzebuję coś posadzić za siatką, za ogrodzeniem.
    Łyso mi teraz bez tego płotu, stwarzał wrażenie większej intymności, teraz wszyscy wszystko widzą

  18. #8038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS Zobacz post
    Toluś, jak myślisz..
    Co się będzie nadawało na żywopłot?
    znam podpowiedź ............ liguster

  19. #8039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Tolu bardzo dziękuje tak za obietnice pomocy jak i za ciepłe słowa. Już odkryłam, że dziennik to nie wątek na forum (Zgroza prawda ) i skłaniam się do prowadzenia wątku na forum, nawet wkleiłam pare zdjęć ...niestety maciupkie mi wychodzą, odnośniki w sygnaturze też udało się wstawić ...reszta przyjdzie z czasem.
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  20. #8040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    znam podpowiedź ............ liguster
    Myślałam o nim, ale chyba wolno rośnie??

Strona 402 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony