dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    Panie Andrzeju z całym szacunkiem, ale nie wie Pan? Nie potrafi się pan przyznać że Pan nie wie? Zawsze łatwiej napisać że za to odpowiada kierownik i projektant.
    Dziękuje za wszystkie wypowiedzi pomocne

    SKUT13, K160, docent i inni może Wy napiszecie coś więcej niż elita forum.

    K160 dziękuje za programy Specbud, szkoda że tylko demo, ale zawsze to coś. DZIĘKUJE

  2. #22

    Domyślnie

    Andrzeju w takim razie wyrażając swą opinię puszczamy parę w gwizdek.Każda więźba w takim razie powinna być wykonana wg projektu .Jak pojawią się negatywne zjawiska to poprawę wykona się na koszt ubezpieczyciela konstruktora.

  3. #23

    Domyślnie

    Wg osoby z uprawnieniami jest ok.Swoją opinię wyraziłem.Można ją określić jako wzmacnianie więźby.Ja nie mam uprawnień budowlanych,moje opinie wynikają z wieloletnich obserwacji więźb.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wiesz jak bardzo cenię Twoją wiedzę i doświadczenie można by rzec Twój fanatyzm. Podzieliłem się na Forum swoimi przemyśleniami i tyle. Nie można z góry zakładać, że coś jest źle. Przecież wykonanie projektu nie trwa jeden dzień. Można pytać, konsultować z kim się chce ale i tak trzeba wrócić do projektanta i z nim to wszystko wyjaśnić. Skoro jesteśmy tacy dobrzy to dlaczego pytają nas tylko o rady? Powinniśmy od razu być obsypani zleceniami. Jak wiesz chętnie doradzam i pomagam ale zawsze piszę proszę to uzgodnić ze swoim dekarzem, cieślą czy kierownikiem budowy. Oczywiście wszystkie nasze uwagi nie są kierowane wyłącznie do osoby pytającej a do wszystkich czytaczy danego wątku. Szkoda, że czasami czytają zbyt późno. Serdecznie Cię pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    bb
    Ostatnio edytowane przez mariolka88_1988 ; 06-05-2012 o 16:29

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariolka88_1988 Zobacz post
    Panie Andrzeju z całym szacunkiem, ale nie wie Pan? Nie potrafi się pan przyznać że Pan nie wie?...
    Oczywiście, że nie wiem! Pisałem wielokrotnie na Forum, że wiem bardzo niewiele (gdybyś poczytała trochę moich wypowiedzi to byś o tym wiedziała). To, że odsyłam kogoś do projektanta czy kierownika to moja sugestia gdyż z pewnością w konkretnej sprawie wiedzą więcej ode mnie. Mam świadomość, że nie zawsze moje rady czy opinie zaspokajają oczekiwania pytających ale to tylko Forum i nie jestem jedynym. W swojej #20 wypowiedzi w tym wątku napisałem, że moje przemyślenia nie dotyczą żadnej konkretnej sprawy a więc i Twojej tylko są całkiem ogólne, więc w czym problem? W Twojej sprawie udzieliłem konkretnej odpowiedzi. Zawsze potarzam, że nie ma żadnego obowiązku korzystania z moich porad, uwag czy opinii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! ????
    Po co Panu taki tytuł? Chyba za kare Pan go nie dostał
    Dziękuje za Pana uwagi i pozdrawiam.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariolka88_1988 Zobacz post
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! ????
    Po co Panu taki tytuł? Chyba za kare Pan go nie dostał
    Dziękuje za Pana uwagi i pozdrawiam.
    Zachowuj się - bo Ty prosisz o pomoc. Więc się zachowuj.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Mariolka,witaj nim zapytasz , poszukaj odpowiedzi

  10. #30
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    bezowocna dyskusja, pomocnicy elity wpadły...
    Ostatnio edytowane przez mariolka88_1988 ; 06-05-2012 o 16:28

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Może ktoś odpowie konkretnie na moją wiadomość z poprzedniej strony z wklejoną konstrukcją i siłami?"

    Proszę bardzo. Wartość symboliczną takiej pracy wyceniam na 1000zł . Wszystko już gotowe tylko czy chcesz tej pomocy ?

  12. #32
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    i konkretna odpowiedź.
    1000zł.
    Pan Andrzej mógł tak od razu pisać że bez kasy nie pomoże. To za kase ten tytuł może dostał...

    pozdrawiam i do widzenia.

    dziękuje SKUT13 i K160 za pomoc... Pan Andrzej i DACxxxAZ widocznie tylko na kasę liczyli.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "i konkretna odpowiedź.
    1000zł.
    Pan Andrzej mógł tak od razu pisać że bez kasy nie pomoże. To za kase ten tytuł może dostał...

    pozdrawiam i do widzenia.

    dziękuje SKUT13 i K160 za pomoc... Pan Andrzej i DACxxxAZ widocznie tylko na kasę liczyli."


    Nie wiem jak Andrzej ale ja tak,po prostu chciałem na tobie zarobić napisałem to otwarcie.

    Nie obrażaj się Pozdrawiam

  14. #34
    mariolka88_1988
    Guest
    mariolka88_1988

    Domyślnie

    DACxxxAZ
    Nie obrażam się Napisałeś konkretnie i to sie cieszy

    pozdrawiam.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariolka88_1988 Zobacz post
    Pan Andrzej i DACxxxAZ widocznie tylko na kasę liczyli.
    Czytanie ze zrozumieniem trudna sztuka. Przecież tych dwóch Panów ani przez chwilę nie próbowało na Tobie zarobić, bo i po co. Z ich wypowiedzi nie tylko w tym wątku wniosek jest jeden to naprawdę fachowcy w swojej branży, a tacy nie muszą się bawić w podchody, bo na brak pracy nie narzekają. Rady obu mogą być przydatne-wystarczy przeczytać uważnie.
    Prawda jest taka, że nikt za darmo Ci nie przeliczy i nie sprawdzi dachu-praca(odpowiedzialność) ludzi z wiedzą i uprawnieniami musi kosztować. Może nie 1000zł, ale kosztować musi.
    Ja też prowadząc pracownię płacę podatki, ZUS itp i nie mogę sobie pozwolić na działanie charytatywne. Żebyśmy się dobrze zrozumieli nie zamierzam Cię na nic naciągać, bo akurat w tym momencie nawet gdybym chciał to nie miałbym kiedy bawić się w przeliczenia Twojego dachu.
    Kolejna prawda to niestety bardzo niska w wielu wypadkach jakość projektów typowych i niefrasobliwe podejście projektantów adaptujących(500zł i przystawiamy pieczątkę nawet nie zajrzawszy do środka).
    Ostatnio robiłem audyt konstrukcji typówki i niestety na 10 elementów sprawdzonych znalazłem 10błędów projektowych, które adaptująca podbiła.
    Zmierzam do tego, że najpierw jak pisał Pan Andrzej należy rozmawiać z projektantem, a nie zakładać, że na forum wiedzą lepiej i pomogą.
    Czy lecząc się z jakieś choroby słuchasz lekarza, czy czytasz forum medyczne?
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariolka88_1988 Zobacz post
    Panie Andrzeju z całym szacunkiem, ale nie wie Pan? Nie potrafi się pan przyznać że Pan nie wie? Zawsze łatwiej napisać że za to odpowiada kierownik i projektant.
    Dziękuje za wszystkie wypowiedzi pomocne

    SKUT13, K160, docent i inni może Wy napiszecie coś więcej niż elita forum.
    Od razu zaznaczam że nie zawsze zgadzam się z tym co piszą na tym forum, obojętnie czy elita czy nie, czasami mocno "przedobrzają", ale jak czytam takie coś to "z całym szacunkiem" dla mariolki ale jej naiwność aż bije po oczach. Masz projekt, zapłaciłaś, wszystko w nim musi być przeliczone, policzone itp., a Ty się teraz zastanawiasz czy dach wytrzyma i czekasz że ktoś napisze na Twoje pytanie TAK lub NIE. Po co ci w takim razie projekt, zamierzasz w nim po kolei samodzielnie zmieniać bo na forum ktoś pisze inaczej? Prześledź swoje wcześniejsze wypowiedzi, swoje absurdalne pretensje i wyjdź i wejdź jeszcze raz. Pozdrawiam.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mariolka88_1988 - OSTRZEŻENIE OD MODERACJI. Proszę szanować innych ludzi, że chcą pomóc i mają cierpliwość do odpowiadania osobie o tak roszczeniowej postawie.
    To forum gdzie ludzie dobrowolnie doradzają i ponaglanie, żądanie pomocy jest tu bardzo źle widziane. Radziłabym przeprosić osoby, które obraziłaś swoimi niedojrzałymi tekstami.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony