dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 83
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1647
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Unhappy Sąd sądem a sprawiedliwość...

    No i muszę się trochę pożalić na wydział ksiąg wieczystych w Żyrardowie.
    Po skompletowaniu klika tygodni temu potrzebnych załączników, uiszczeniu opłaty sądowej posłaliśmy wniosek o dokonanie stosownych zapisów w KW.
    Sytuacja jest taka; żona wspólnie z teściową i szwagrem odziedziczyli 1/4 udziału w gospodarstwie rolnym, pozostałe 3/4 należało do sąsiada pana J. Dokonaliśmy sądownie podziału działki, pan J. swoją wyodrębnił, założył osobną księgę wieczystą i ma spokój. My złożyliśmy wniosek żeby w księdze dotyczącej teraz już tylko nam przypadającej działki poczynić zapisy odzwierciedlające stan faktyczny - a tu wczoraj zaglądam online w podgląd i co widzę - według KW 3/4 tej wydzielonej już działki DALEJ jest własnością pana J., a żonie z rodziną przypada tylko 1/4.
    Jak otrzymamy pisemną odpowiedź z sądu to piszemy oczywiście odwołanie, no ale to kolejna zwłoka z przygotowaniem tej działki na sprzedaż i uzyskaniem środków na rozpoczęcie budowy. Cóż każdy swój udział w pokonywaniu przeciwności w budowaniu mieć musi.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Jak już przy urzędowych sprawach jesteśmy to wczoraj dostaliśmy decyzję z gminy Dobra - wyliczyli nam podatek od naszej działki na której będziemy się budowali. Za 5 miesięcy całe 10 złociszy na konto wójtostwa poleciało
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Witam się pięknie!
    Poczytałam, pooglądałam wizualizację domku.
    Nie powiem, prezentuje się bardzo.. bardzo..
    A co do groszowych kwot podatku, przypomniałeś mi nasz "olbrzymi" podatek, na widok którego zareagowaliśmy kiedyś tam wybuchem śmiechu.
    Tak będzie tylko do czasu odbioru domu, ale i potem kwota ta nie jest jakimś zawrotnym wydatkiem.
    Pozdrawiamy Cię, Blek..
    Ja i Mariusz..

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona i Mariusz Zobacz post
    Witam się pięknie!
    Poczytałam, pooglądałam wizualizację domku.
    Nie powiem, prezentuje się bardzo.. bardzo..
    A co do groszowych kwot podatku, przypomniałeś mi nasz "olbrzymi" podatek, na widok którego zareagowaliśmy kiedyś tam wybuchem śmiechu.
    Tak będzie tylko do czasu odbioru domu, ale i potem kwota ta nie jest jakimś zawrotnym wydatkiem.
    Pozdrawiamy Cię, Blek..
    Ja i Mariusz..

    Co by tu dla was specjalnie
    Oczywiście subskrybuję wasz dziennik i komentarze do niego, więc jestem na bieżąco, 'zdechlaczki' wy moje kochane...
    Życzę wam obojgu zdrowia i wsparcia wspaniałych sąsiadów i multum życzliwości dokoła.
    Gdyby wczoraj syn był trochę szybszy z aparatem, to mógłbym pokazać wam jak nasza kotka - Majka, wyjada mi resztki z .. talerza. Bajeczny to musiał być widok, cóż zbyt ulotny.

    Gdybym zdołał choć w połowie być taką 'złotą rączką' jak Mariusz to już by było osiągnięcie, będę się więc starał. Na budowie pewnie będę miał okazję się wykazać, choć Grześ - nasz kierbud, studzi mój zapał i namawia żeby jednak do większości prac brać ekipy. A u nas na 'Dzikim Zachodzie' ceny też są dzikie i agresywne
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    No i muszę się trochę pożalić na wydział ksiąg wieczystych w Żyrardowie.
    Po skompletowaniu klika tygodni temu potrzebnych załączników, uiszczeniu opłaty sądowej posłaliśmy wniosek o dokonanie stosownych zapisów w KW.
    Sytuacja jest taka; żona wspólnie z teściową i szwagrem odziedziczyli 1/4 udziału w gospodarstwie rolnym, pozostałe 3/4 należało do sąsiada pana J. Dokonaliśmy sądownie podziału działki, pan J. swoją wyodrębnił, założył osobną księgę wieczystą i ma spokój. My złożyliśmy wniosek żeby w księdze dotyczącej teraz już tylko nam przypadającej działki poczynić zapisy odzwierciedlające stan faktyczny - a tu wczoraj zaglądam online w podgląd i co widzę - według KW 3/4 tej wydzielonej już działki DALEJ jest własnością pana J., a żonie z rodziną przypada tylko 1/4.
    Jak otrzymamy pisemną odpowiedź z sądu to piszemy oczywiście odwołanie, no ale to kolejna zwłoka z przygotowaniem tej działki na sprzedaż i uzyskaniem środków na rozpoczęcie budowy. Cóż każdy swój udział w pokonywaniu przeciwności w budowaniu mieć musi.
    Zatelefonowałem do pana z sądu który tego wpisu dokonywał i dowiedziałem się, że takie wykreślenia też trzeba zlecać sądowi i jemu nie wolno było takich zapisów domniemywać. Cóż nauka kosztuje jeszcze jeden wniosek, tym razem o WYKREŚLENIE nieaktualnego współwłaściciela i opłata od tego.
    Może komuś się nada w przyszłości to się dzielę doświadczeniem.
    Blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Wniosek o warunki zabudowy

    Nasz architekt w naszym imieniu złożył wniosek o warunki zabudowy.
    W międzyczasie jak to ujął projekt podlega już ocenie konstruktora i będą jeszcze robione uzgodnienia branżowe - tak to się chyba nazywa
    - to już przygotowanie do wniosku o pnb, przyspieszamy a ja wciąż zieloniutki.
    Chodzi za mną potrzeba jakiegoś ogarnięcia przygotowań, wiadomo kasę trza zgromadzić, ale ogarnąć temat głową też.
    Mieliście jakieś patenty na zgromadzenie ulubionych technik budowy i wykańczania, wykonawców, możliwych terminów, ... itp
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  7. #87

  8. #88

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Mamik, burzysz moje wyobrazenie, ze budowa to taki radosny i przyjemny okres w zyciu

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki mamik za wsparcie - lektura bardzo pouczająca, sam nosiłem się z zamiarem zaproponowania wątku poświęconego refleksjom tych co już zbudowali opartego na kanwie 'co bym teraz zrobił inaczej' póki są jeszcze na świeżo, po uprzednim upewnieniu się że nic takiego na forum jeszcze nie ma. Te wątki które podsunęłaś w zasadzie ten mój pomysł realizują. Co ważniejsze mam teraz ramówkę do szkolenia. Myślę że zamiast drukować - ja obejdę się wersją 'w chmurze' tym niemniej czas przygotowań do budowy będę mógł lepiej zagospodarować - jeszcze raz dzięki.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Mamik, burzysz moje wyobrazenie, ze budowa to taki radosny i przyjemny okres w zyciu
    Wekto, przypomina mi się jak pierwszy raz usłyszałem ze 20 lat temu z okładem o ludziach znajdujących przyjemność w kolarstwie górskim - no masochiści jacyś, przecież wiadomo że fajniej jest zjeżdżać z górki niż mordować się pod górę. Jednak jak się ma dość sił, to rzeczywiście takie pokonywanie oporu i przeszkód i przekraczanie samego siebie daje człowiekowi satysfakcję. Coś takiego może dotyczyć też budowy - mimo tych trudności i użerania z wykonawcami realizujemy przecież nasze marzenia .
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Blekowca, moze jestem wygodny ale wolalbym aby okres budowania byl z gorki niz pod gorke Dlaczego? Ot... chocby dlatego aby nie trafic na pseudofachowcow ( http://forum.muratordom.pl/showthrea...B3w-Aleksandra ).

  13. #93

    Domyślnie

    może się przyda
    na tym forum jest baaardzo dużo ciekawych wątków

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i blekowca musi trochę sobie wieczorkiem pobeczeć do księżyca, auuuuuuuuuuuuuuuuu!
    Bo to z tymi wszystkimi możliwościami opcjami itp itd to idzie ... $%!%^!#^!^ dostać. Po przebiciu się przez wątek płyty, mam wielką chęć na płytę, jednak z lektury dzienników wynika, że jest ceniona przede wszystkim ze względu na swoją akumulacyjność, a ja przy moim ogrzewaniu tej nie potrzebuję. Wstępne szacunki wykazują, że byłaby odrobinę droższa od (kilka tysięcy) od ławy fundamentowej, a radzą na forum żeby już od samego początku walczyć o każdą stówę, bo na wykończenie będzie jej brakło. Forumowy spec od płyt nie umie mi powiedzieć ile skorzystałbym na ociepleniu w rachunkach za grzanie więc poszedł priv do asolta z prośbą o ozc - przyda się do rozstrzygania pozostałych wątpliwości.
    GWC czy GGWC, reku czy nie, żenić to razem, a może nie warto jak Jasiek71 rzecze. Mózg się lasuje tfu tfu.
    Co cwu to solary czy pompa ciepła, moę lepiej zastosować bufor jak radzi adam_mk i piczman jeśli się nie mylę
    Nie ma lekko.
    I tym optymistycznym ...
    Pozdrawiam czytaczy tym okrągłym setnym postem
    Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    płyta płycie nie równa i fundamenty fundamentom nie równe , podobnie z izolacją płyty i fundamentów
    pomysł z OZC bardzo dobry - bo od tego należy zacząć - wiele rozwiązuje problemów 2-3 wersje wyników z OZC pokazują gdzie i ile czego dać by było zgodnie z budżetem i najlepiej dla teoretycznych przyszłych rachunków liczonych wg dzisiejszych stawek
    jak juz będziesz znał wynik OZC wrzuc do DB zastanowimy się "wspólnie" co tu Ci zaproponować - teraz mi kiepsko net działa wiec nie sprawdzam na poprzednich stronach - ale chyba będzie parterówka z nieużytkowym poddaszem? dobrze pamiętam ? jaki kąt dachu ?
    na chwilę obecna gdybym szukam optymalnych rozwiązań zrobiłbym cos takiego
    WM obowiązkowo z reku 2 czerpnie: północna i w połaci dachu , do tego system wstępnego podgrzewania wody poprzez powietrze z połaci dachu lub z wyrzutni z WM , GWC przydaje się w okresach przejściowych (poniżej 6-8 stopni) w wersji ekonomicznej wystarczy rura pod domem - ważne by była szczelna , do CWU wybór trudniejszy - trzeba określic ilość wody jaką potrzebujecie

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    płyta płycie nie równa i fundamenty fundamentom nie równe , podobnie z izolacją płyty i fundamentów
    pomysł z OZC bardzo dobry - bo od tego należy zacząć - wiele rozwiązuje problemów 2-3 wersje wyników z OZC pokazują gdzie i ile czego dać by było zgodnie z budżetem i najlepiej dla teoretycznych przyszłych rachunków liczonych wg dzisiejszych stawek
    jak juz będziesz znał wynik OZC wrzuc do DB zastanowimy się "wspólnie" co tu Ci zaproponować - teraz mi kiepsko net działa wiec nie sprawdzam na poprzednich stronach - ale chyba będzie parterówka z nieużytkowym poddaszem? dobrze pamiętam ? jaki kąt dachu ?
    na chwilę obecna gdybym szukam optymalnych rozwiązań zrobiłbym cos takiego
    WM obowiązkowo z reku 2 czerpnie: północna i w połaci dachu , do tego system wstępnego podgrzewania wody poprzez powietrze z połaci dachu lub z wyrzutni z WM , GWC przydaje się w okresach przejściowych (poniżej 6-8 stopni) w wersji ekonomicznej wystarczy rura pod domem - ważne by była szczelna , do CWU wybór trudniejszy - trzeba określic ilość wody jaką potrzebujecie
    No niestety w RAMie miałeś 'przepełnienie bufora' , ma być dom z użytkowym poddaszem, dach pod 35 stopniami. Co wstępnego podgrzewania wody, to czy nie lepiej popędzić tym gorącym powietrzem spod południowej połaci niedużą PC i grzać nią wodę na cwu. I tu kolejna wątpliwość czy grzać bezpośrednio 300 l zasobnik cwu, czy fundnąć sobie 1000 l bufor i grzać wodę przepływowo. Czy można podzielić ciepłą strugę powietrza spod południowej połaci podzielić; częścią grzać cwu, a część na wlot do reku?
    GWC szczelna rura pod domem, to z glikolem czy bez?
    O spodziewanym zapotrzebowaniu na cwu napiszę osobno bo teraz muszę kończyć.
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jeśli użytkowe poddasze to więcej jak 40 cm wełny raczej nie wciśniesz - chyba że podniesiesz ściankę kolankową - a ta to kolejne straty bo większa powierzchnia ścian zewnętrznych
    jaka pow. całego domu ? użytkowa i po podłodze ? przy duzych powierzchniach niejednokrotnie nie ma sensu bawić się w wynalazki tylko wsadzić PC p-p wtedy czerpnia w połaci dachu nie jest aż tak potrzebna

    jesli jednak była by robiona to w 1 kolejności grzejesz struga powietrza wodę (do CWU i/lub bufora z wodną podłogówką ) a dopiero resztę pchasz do WM , raczej bym nie dzielił na 2 osobne kanały - rozwiązań i możliwości jest wiele

    gwc jako rura to bez glikomu - poprostu powietrze ogrzewa się pod ziemią w rurze PVC - jasiek np nie ma prostek tylko na przemian jakby litery U i U do góry nogami - taki zigzak ... płynące powietrze lepiej w nim odzyskuje ciepło / lub je traci niż w rurze ułożonej prosto

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Blekowca, my sobie tutaj gadu gadu o OZE a prawda jest taka http://www.atom.edu.pl/index.php/eko...tapi-atom.html
    Fajny tekst choc z mojego punktu widzenia niewiele to zmienia. Chce miec PV i chce aby sie szybko zwrocily Pozniej chce miec tani prad i .. to tyle. Natomiast niech ci na gorze mysla, jak zrobic aby OZE bylo dla wszystkich oplacalne.

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Blekowca, my sobie tutaj gadu gadu o OZE a prawda jest taka http://www.atom.edu.pl/index.php/ekonomia/czy-wiatr-zastapi-atom.html
    Fajny tekst choc z mojego punktu widzenia niewiele to zmienia. Chce miec PV i chce aby sie szybko zwrocily Pozniej chce miec tani prad i .. to tyle. Natomiast niech ci na gorze mysla, jak zrobic aby OZE bylo dla wszystkich oplacalne.
    Wekto to co do prawdy o OZE i atomie to zwóć uwagę że portal który linkujesz jest STRONĄ toczącej się dyskusji gdzie gra toczy się nawet nie o miliony a o miliardy.
    Dla równowagi kilka wpisów drugiej strony na powyższy temat http://solaris18.blogspot.com/search...rgia%20atomowa i w połączeniu z powyższym artykułem okaże się że znowu "wiem że nic nie wiem"
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Fakt, ze material jest ze strony propagujacej energetyke atomowa. Nie mam nic przeciwko atomowi (dopoki oczywiscie elektrowni nie postawia za plotem). Chodzi raczej o te fragmenty ktore dokladnie opisuja jak dziala nasz system energetyczny. Co sie dzieje i w jakich porach. Fajnie opisane sa momenty w ktorych z naszych PV leci energia a i tak musi byc jakas konwencjonalna elektrownia przygotowana w rezerwie. Niech sie glowia na gorze jak to zorganizowac.
    Dla mnie PV to sposob na zminimalizowanie kosztow energii elektrycznej plus jakas forma niezaleznosci. Aspekt srodowiskowy moge realizowac u siebie w inny sposob (segregacja, kompostowanie czy wrecz zblizenie sie powoli do ADD).

Strona 5 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony