dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 81
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1603

Temat: Sterownik SPP

  1. #201

    Domyślnie

    Berdnard, już Ci to kiedyś mówiłem. Nie żebym w jakiś samozachwyt wpadał i twierdził że teraz jest cycuś i nic zmieniać nie trzeba, ale u Ciebie są tak nieszablonowe i odmienne warunki że nie podejdzie żaden ster. Z kolei ster dla Ciebie nie podejdzie innym. Udziwniać z 50cioma parametrami też nie ma co. Suma sumarum jakoś tego nie widzę ;/
    Może dobre było by jakieś proste PLC?. Z nim sporo zrobisz wedle swojej myśli, tylko trzeba by ogarnąć temat całkowicie odmienny od twojego stylu życia. Hmm może by nie było tragedii bo istnieją sterowniki do których dosłownie wrzucasz klocki z gotowymi funkcjami...

    Jarek, alarm nie osiągnięcia temperatury (czyli wygaśnięcia) można wyciągnąć do ok 2 godzin. Jest to sporo czasu i szansa na jego wystąpienie w normalnych warunkach pracy jest bliska zeru. Lipa może być u tych co zamiast zawleczek mają wstawione cokolwiek innego i przy zablokowaniu po prostu będą katować mechanizm. Skoro jednak nie osiąga tej zadanej to wypadało by jakoś zareagować...
    Czemu masz chęć na wykastrowanie tej funkcji?, Tak jak teraz to działa całkiem przyzwoicie, pojawia się w tedy kiedy faktycznie coś się stanie (chyba że ktoś naprawdę przegnie pałę z jej ustawieniami)
    Kasowanie zasypu w sensie małej ilości opału w zbiorniku czy sama procedura informowania o uzupełnieniu opału?. Jeśli to pierwsze to zgoda w 100%, będzie tak że info pojawi się tylko jeden jedyny raz.

    Jacek, zdania w kwestii "samopida" do każdego stera nie zmienię- nie ma i nie będzie. Możliwość wpływu na kilka parametrów musi być. Nie żeby sobie wazelinować ale instalacje wiedziałeś jak zrobić prosto i skutecznie, bez samo regulujących się treblinek i innych dupereli. Bez tego jest dużo większa szansa na gorsze działanie.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał toker Zobacz post
    Dziekuję za błyskawiczną odpowiedź, ale nadal nie mogę... pewnie trzeba się jakoś zalogować ?

    Nic nie trzeba, klikasz tu http://ekotlownia.pl/sterownik/19 u góry obrazka z kotłownią masz trzy zakładki (podstawowe dane, statystyki, komunikaty)
    Klikasz w statystyki i powinien pojawić się wykres.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post

    Jarek, alarm nie osiągnięcia temperatury (czyli wygaśnięcia) można wyciągnąć do ok 2 godzin. Jest to sporo czasu i szansa na jego wystąpienie w normalnych warunkach pracy jest bliska zeru. Lipa może być u tych co zamiast zawleczek mają wstawione cokolwiek innego i przy zablokowaniu po prostu będą katować mechanizm. Skoro jednak nie osiąga tej zadanej to wypadało by jakoś zareagować...
    Czemu masz chęć na wykastrowanie tej funkcji?, Tak jak teraz to działa całkiem przyzwoicie, pojawia się w tedy kiedy faktycznie coś się stanie (chyba że ktoś naprawdę przegnie pałę z jej ustawieniami)


    .
    W pierwszej kwestii, to w zależności od instalacji, paliwa bywa,że lubię ustawiac na granicy a jak w nocy dowali większy mróz, to mi sra alarm i trzeba biegać po piętrach do kotłowni, tak się ze 2razy wściekłem wcześniej na cobrę, Twój tez mi "alarma" wypluł wcześniej... a ja chcę tak pracować, jak będzie mocniejszy mróz a będę miał ustawione 50st.c to najwyżej na wstawionych parametrach będzie sie kiwała na 47st.C, ale ja wiem,że żar jest i że się w kotle pali.

    Włodka prosiłem, aby mi taką funkcję dodał w cobrze i w sofcie 33n jest, a przypasowała mi, bo była wcześniej na skorpionie plus.
    To tez istotne na obiekty większe, ale nie będe się rozwijał.

    Nie chcę tego co zrobiłeś kastrować, tylko chce mieć mozliwość wyboru wyłączenia tej funkcji, niech sobie wówczas uzna za wygaszony kocioł jak temp. spadnie np. <5st.C od progu załączenia pomp.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #204

    Domyślnie

    A ty regulowaś sobie w ogóle ten czas wygaśnięcia?. Wieczność na te 100% nie gonił

  5. #205

    Domyślnie

    Jednak przychodzi taki czas, e trzeba zaktualizować przeglądarkę. To było powodem niemożności oglądania statystyk. Dziękuję za pomoc.

  6. #206
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 10-02-2014 o 16:58 Powód: korekta

  7. #207

    Domyślnie

    Berdnard przyznaj się, coś tu wykasował?

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ja bym się raczej zapytał - coś to ze spaliną zrobił. Zaś Bernard jakąś zmotę uszykował. 20 stopni jednym ruchem spaliny obniżył.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 10-02-2014 o 22:36 Powód: dopisek
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #209

    Domyślnie

    Pisał o podłączeniu jakiegoś patentu od ecoal'a pod SPP. Miało to modyfikować pracę dmuchawy w okolicznościach pracy podajnika. Stawiam na jakiś układ czasowy.

  10. #210
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ja bym się raczej zapytał - coś to ze spaliną zrobił. Zaś Bernard jakąś zmotę uszykował. 20 stopni jednym ruchem spaliny obniżył.
    zobacze pare z komina jednym ruchem ręki podwyższę temperaturę spalin

  11. #211
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Pisał o podłączeniu jakiegoś patentu od ecoal'a pod SPP. Miało to modyfikować pracę dmuchawy w okolicznościach pracy podajnika. Stawiam na jakiś układ czasowy.
    zagraj w totka-nie myliłeś się z diagnozą

  12. #212

    Domyślnie

    Poganiasz tę dmuchawkę w trakcie i po czy też chwilę przed podawaniem?

  13. #213
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    cynk musi być z wł podajnika a jak długo sie ma nakrećić -mam pilot-władzę pod dany opał
    kapujesz
    nie ma u mnie takich bzdetów-podajnik się włącza a dmuchawka odpoczywa lub ledwo się kręci

  14. #214

    Domyślnie

    Staram się rozumieć Byłem tylko ciekaw, czy dmuchawa goni z pełną wydajnością już na chwilę przed włączeniem podajnika czy wchodzi na obroty w momencie sygnału włączenia podajnika. Z tego, co napisałeś, to wychodzi mi druga opcja.

  15. #215
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    zagraj w totka-prawie pod koniec podawania dostaje cynk dmuchawka szału -pobudki do pracy
    tak czy siak spp bije konkurencję po główce jeżeli chodzi o grzanie podkreślam -w zimie w automacie to jest tylko moja opinia nie każdy user się musi z nią zgadzać- wolny kraj bo masz tzw pilota w rączkach
    zdrówka
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 11-02-2014 o 14:29 Powód: korekta

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    U mnie SPP dostał teraz dość trudne zadanie - ma prawidłowo spalić miał 19 MJ z bardzo szlakującym się popiołem. Pomaga mu w tym obrotówka Ardeo - zobaczymy jak sobie poradzą. W poniedziałek relacja i zdjęcia - w niedzielę nie chce mi się do zakładu jeździć. No chyba ze wygaśnie, tfu tfu przez lewe ramię. Miał był dość wilgotny, trochę się obawiam zawiechy w koszu. Pierwsza obserwacja - przestało przeciągać powietrze przez kosz ( u mnie kosz na stałe otwarty ) bo temp. podajnika spadła poniżej temp. w kotłowni ( w okolice podajnika leci powietrze z zewnątrz przez wentylację nawiewną, czuć jak wieje po kostkach ).
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    U mnie SPP dostał teraz dość trudne zadanie - ma prawidłowo spalić miał 19 MJ z bardzo szlakującym się popiołem. Pomaga mu w tym obrotówka Ardeo - zobaczymy jak sobie poradzą. W poniedziałek relacja i zdjęcia - w niedzielę nie chce mi się do zakładu jeździć. No chyba ze wygaśnie, tfu tfu przez lewe ramię. Miał był dość wilgotny, trochę się obawiam zawiechy w koszu. Pierwsza obserwacja - przestało przeciągać powietrze przez kosz ( u mnie kosz na stałe otwarty ) bo temp. podajnika spadła poniżej temp. w kotłowni ( w okolice podajnika leci powietrze z zewnątrz przez wentylację nawiewną, czuć jak wieje po kostkach ).
    Nie ukrywam że trochę się wzoruje na Twoim sterze i ustawieniach
    Ja paliłem miałem niby z Piasta 23MJ i nie wspominam tego zbyt miło , niesamowici mi się sklejał
    Ale patrząc teraz sądzę że za słabo dmuchałem ..

    Poradzono mi że dla mojej dmchawy wbs6 max nadmuch to 12-16 i nie przekraczałem tych ustawień i kocioł mi się syfił , opał sklejał i itd ...
    i sądzę że niestety za słabo dmuchałem , bo obecnie na ekogroszku dmucham 20 i mam takie wrażenie że za słabo , bo robi się trochę sadzy w kotle (tła nie używam , bo dodatkowo u mnie jeszcze mocniej bujał wykresem ) , ale z drugiej strony widzę w popielniku trochę spieków ...


    ja sądze że następny sezon wezmę znów miał ten niby z Piasta , ale chyba po prostu będe musiał mocniej dmuchać ...
    Tyle że u mnie nie ma zbytniego wyboru i ceny też mało zachęcające ..
    ten co brałem to po 600zł ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Poradzono mi że dla mojej dmchawy wbs6 max nadmuch to 12-16 i nie przekraczałem tych ustawień i kocioł mi się syfił , opał sklejał i itd ...
    i sądzę że niestety za słabo dmuchałem , bo obecnie na ekogroszku dmucham 20 i mam takie wrażenie że za słabo , bo robi się trochę sadzy w kotle (tła nie używam , bo dodatkowo u mnie jeszcze mocniej bujał wykresem ) , ale z drugiej strony widzę w popielniku trochę spieków ...
    Pewnie o mnie chodzi bo ja tak ustawiałem i u mnie chodziło ok i u kumpla też nawet chyba Jarek tez coś podobnie kręcił. Ty wzorujesz się na Kobrze ale z tego co kojarzę to on kręci mocniej bo ma przysłoniętą dmuchawę żeby zrobić większe sprężanie ja miałem otwartą na maxa.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziubek23 Zobacz post
    Pewnie o mnie chodzi bo ja tak ustawiałem i u mnie chodziło ok i u kumpla też nawet chyba Jarek tez coś podobnie kręcił. Ty wzorujesz się na Kobrze ale z tego co kojarzę to on kręci mocniej bo ma przysłoniętą dmuchawę żeby zrobić większe sprężanie ja miałem otwartą na maxa.
    Juz nie pamiętam

    Ale u mnie przy nadmuchu 12-16 niesamowicie syfik się kocioł. Dodatkowo ogień był jak ze "znicza" ..
    Zwiększenie nadmuchu zwiększało wysokość ognia i dotykał deflektora ...
    Nie miało znaczenia przy przesłona zamknięta czy otwarta ...

    Teraz jadę na nadmuchu 20 i przymknięte przesłonie (w tamtym sezonie tez miałem przymkniętą przesłonę) i szczerze mówiąc nie do końca jestem pewien czy nie zasłabo dmucham

    Wzoruję się na Kobrze , ale przy takich ustawieniach jak on obecnie kocioł wchodzi mi w podtrzymanie , za duzo ciepła generuje i nie może go wykorzystać i muszę znów zjechać mocno z mocą aby mi nie kisił się bardzo długo w podtrzymaniu ...

    Zastanawia mnie moc nadmuchu.

    Czy jak kocioł pracuje na mniejszej proporcji np. 1:10 to trzeba dmuchać więcej/mniej niż w przypadku proporcji np. 1:5 ?

    Pytam bo ten nadmuch nie daje mi spokoju Bo ciągle mi się zdaje że za słabo dmucham (bo trochę sadzy się w kotle odkłada) ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Z prostokątnymi palnikami to w ogóle raczej nie ma się co odnosić do moich nastaw - jednak napowietrzenie w Ardeo to jest zupełnie inna historia. Teraz mam przesłonę otwartą całkowicie, miał zawsze potrzebuje więcej wiatru.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 11 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony